طبق گزارشی توسط IOT Analytics, بیش از 17 میلیارد دستگاه متصل در سراسر جهان وجود دارد و 7 میلیارد از آنها به طور خاص دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) در آگوست 2018 هستند. برای اینکه بخواهیم این مسئله را بخاطر داشته باشیم ، جمعیت جهان در حال حاضر حدود 7.53 میلیارد نفر است.

پیش بینی می شود تعداد دستگاه های اینترنت اشیا in در سال 2022 به 18 میلیارد دستگاه برسد ، این بدان معنی است که تعداد ما بیش از تعداد است. این پیش بینی به این معنی است که اکثر خانه ها در ایالات متحده نوعی دستگاه هوشمند و متصل دارند که با جمع آوری بازخورد تشخیصی و تجزیه و تحلیل الگوهای استفاده.

همانطور که عمو بن فقید و بزرگ یک بار به مرد عنکبوتی گفت ، “با قدرت بسیار ، مسئولیت زیادی دارد.”

مقیاس سریع دستگاه های اینترنت اشیاm برای ایجاد و جمع آوری داده ها یک معدن طلای داده برای کار فراهم می کند و بررسی این قدرت بزرگ با مسئولیت به صلاح تجاری آنها نیست.

نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی در صنعت اینترنت اشیا به بسیاری از استارت آپ های غیرمتمرکز ، بلاکچین و ارزهای رمزپایه مانند IOTA و IoTeX کمی بخار داده است.

پروژه هایی مانند IoTeX, به ویژه ، تأکید زیادی بر ایجاد یک ساختار اعتماد غیرمتمرکز برای دوره جدید همکاری و تبادل داده بین دستگاه های اینترنت اشیا ، برنامه ها و انسان ها.

تیم IoTeX شامل اعضای با سابقه در مواردی مانند Uber ، Google ، Facebook ، Bosch Research ، Intel است. این پروژه سرمایه های NEO Global Capital ، Draper Dragon ، Kenetic Capital ، Coeffic Ventures و بسیاری دیگر را به خود جلب کرده است..

ما فرصتی پیدا کردیم که با IoTeX موسس ارتباط برقرار کنیم راولن چای. قبل از IoTeX ، Chai رهبر Cryptography R بود&D و Security Engineering در Uber و مهندس ارشد نرم افزار و سرپرست فناوری در Google بود. لذت بردن!

راه حل شما با IOTA و سایر پیشنهادات IoT موجود در بازار چگونه مقایسه می شود?

بلاکچین IoTeX بطور اختصاصی با در نظر گرفتن ویژگیهای کلیدی سیستمهای IoT معمولی مانند منابع محدود ، ارتباطات ماشین به ماشین ، امنیت و حریم خصوصی و غیره طراحی شده است ، بدین ترتیب در هنگام مقیاس پذیری ، ایمنی و امنیت ، تجارت خوبی حاصل می شود. در مقایسه با IOTA و سایر پیشنهادات اینترنت اشیا در بازار.

آیا می توانید اهمیت حریم خصوصی ، به ویژه در فضای اینترنت اشیا را لمس کنید?

با توجه به ماهیت جمع آوری داده های دستگاه های اینترنت اشیا ، حریم خصوصی یکی از مهمترین نگرانی ها برای استقرار سیستم های اینترنت اشیا است. بسته به بخشهای صنعت و برنامه های کاربردی در دنیای واقعی ، داده های جمع آوری شده توسط دستگاه های اینترنت اشیا ممکن است حاوی اطلاعات حساس شرکت و اطلاعات شخصی باشد ، که باعث ایجاد امنیت و حریم خصوصی در فضای اینترنت اشیا می شود..

نظر شما در مورد نگرانی ها (ترس) بسیاری از مردم در مورد جاسوسی الکسا یا گوگل هوم خود چیست؟?

الکسا و Google Home الگوی عمومی ارتباطات یک سیستم IoT معمولی را دنبال می کنند ، که داده های کاربران را جمع آوری می کند ، تجزیه و تحلیل داده ها و پردازش آنها را روی ابر انجام می دهد و بازخورد مفیدی را به کاربران ارائه می دهد.

در حالی که این دستگاه های اینترنت اشیا information اطلاعات ارزشمندی را برای کاربران فراهم می کنند ، اما در این موارد استفاده حریم خصوصی نیز یک نگرانی معتبر است. داده های جمع آوری شده توسط الکسا یا Google Home ممکن است حاوی مقدار زیادی اطلاعات حساس باشد ، که می تواند توسط الگوریتم های پیشرفته یادگیری ماشین تجزیه و تحلیل شود تا رفتار و گزینه های فردی را بدست آورد..

آیا می توانید در مورد آنچه که به عنوان Lead of Cryptography R روی آن کار کرده اید کمی توضیح دهید&D در Uber؟ بزرگترین چالش هایی که برای کار در یک شاخه رمزنگاری در یک شرکت عظیم با آن روبرو شده اید چه بوده است?

من در حال هدایت تیمی برای ایجاد ابزارهای رمزنگاری برای استفاده های داخلی و سیستم های امنیتی برای بهبود تجربه رانندگان و سواران بودم. بزرگترین چالش برای من این بود که به مردم (حتی مهندسان) بیاموزم امنیت و حریم خصوصی افراد برای یک شرکت عظیم مانند Uber چقدر مهم است. حرکت سریع و شکستن چیزها جوهره فرهنگ سیلیکون ولی است ، اما هنگامی که با دنیای واقعی و افراد واقعی سر و کار داریم ، باید در مورد پردازش داده های کاربران مراقب باشیم.

این موضوعی است که برای همه از افراد مبتدی استارتاپی مانند من و کارآفرینانی که به دنبال مشارکت در ارزهای رمزپایه و بلاکچین در شرکتهای مستقر هستند بسیار جالب خواهد بود. چه توصیه ای به آنها دارید تا هدف خود را دنبال کنند?

بلاکچین و ارز رمزپایه هنوز در مرحله شیرخوارگی هستند ، بنابراین عدم اطمینان زیادی وجود دارد. عدم اطمینان گاهی به معنای هیجان و فرصت است اما گاهی اوقات به معنای بی جهت بودن و ثمربخشی است که حتی منابع زیادی در اختیار شما قرار می گیرد. آنچه گفته شد ، من شخصاً معتقدم بلاکچین و ارز رمزپایه بزرگترین انقلابی در کل تاریخ بشر است.

شرایط تیم شما چشمگیر است. اوبر ، گوگل ، فیس بوک ، اینتل ، دکتری ، سرمایه گذاری خطرناک. ممکن است کمی درباره چگونگی و دلیل جمع شدن شما برای مقابله با فضای اینترنت اشیا بگویید? چه چیزی این تیم را به تیم برنده برای چالشی که می خواهید تسخیر کنید تبدیل می کند?

پیش بینی می شود که تا سال 2020 بیش از 20 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا worldwide در سراسر جهان مستقر شوند و این دستگاه ها زیرساخت های حیاتی را برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از برنامه ها مانند شهر هوشمند ، شبکه هوشمند و اینترنت صنعتی تشکیل می دهند. سناریوهای کاربردی بالقوه و موارد استفاده از سیستم های اینترنت اشیا بی پایان است.

تیم ما شامل پرسنل بسیار واجد شرایط با دانش دامنه عمیق در رمزنگاری ، سیستم توزیع شده و یادگیری ماشین و همچنین مهارت های تکمیل نرم افزار و سخت افزار است که برای پرداختن به مسائل چالش برانگیز در فضای اینترنت اشیا بسیار مهم است و ما را قادر می سازد راه حل های نوینی برای برنامه های اینترنت اشیا.

چگونه می توانید با استدلال حداکثر گرایانه بیت کوین مبنی بر اینکه یک روز ، بیت کوین و راه حل های لایه دوم آن ، تقریباً هر نشانه خاص برنامه را منسوخ می کند ، مقابله کنید?

بیت کوین نوآوری بزرگی است که برای اولین بار قدرت بلاکچین را به وجود آورد. به عنوان اولین نسل از پلتفرم بلاکچین ، روش طراحی بیت کوین بینش ارزشمندی برای توسعه سایر سیستم عامل های بلاکچین فراهم می کند.

با این حال ، برنامه های کاربردی در دنیای واقعی از نظر مقیاس پذیری ، ایمنی و امنیت کاملاً متفاوت هستند. در حالی که بیت کوین و راه حل های لایه دوم آن در مقایسه با طرح اصلی پیشرفت های چشمگیری داشته است ، این راه حل ها قادر به پوشش تمام سناریوهای برنامه نیستند و سیستم عامل های خاص برنامه هنوز هم از مزایای زیادی برای موارد خاص استفاده برخوردار هستند.

اقدامات بعدی که تیم شما باید برای پیشبرد پروژه شما انجام دهد ، چیست؟?

تیم ما در حال همکاری نزدیک با شرکای صنعت برای آوردن برنامه های خود در پلت فرم IoTeX است که گام های مهمی در جهت استقرار پرونده استفاده از اینترنت اشیا در دنیای واقعی در بستر بلاکچین مخصوص برنامه و نشان دادن مزایای بزرگ استفاده از پلت فرم ما است..

ماموریت ما ایجاد یک ساختار اعتماد غیرمتمرکز برای همکاری و تبادل اطلاعات بین دستگاه ها ، برنامه ها و افراد است.

چگونه کسی که این را می خواند می تواند به موفقیت شما و تیم شما کمک کند?

ما جامعه خود را بسیار تشویق می کنیم تا با ما در این سفر هیجان انگیز شرکت کنند و از طرق مختلف از جمله ایجاد زیرساخت ها ، برنامه های توسعه ، توسعه ویژگی های جدید ، کمک به ایده های جدید و غیره به پروژه کمک کنند..

متشکرم!