Loopring چیست?

Loopring یک پروتکل مبادله غیرمتمرکز و یک “سیستم اجرای خودکار” است که بر روی Ethereum ساخته شده است و به کاربرانش امکان تجارت دارایی در بورس ها را می دهد. این یک مبادله غیرمتمرکز نیست. بلکه مبادله غیرمتمرکز را از طریق اشتراک حلقه و تطبیق سفارش تسهیل می کند.

تعداد زیادی از واژه های جدید وزوز در آنجا وجود دارد تا بتوانید از آن استفاده کنید ، اما کمی بعد اخطار را قطع خواهیم کرد. در حال حاضر ، نکته مهمی که باید بدانید این است که Loopring تمام سفارشات ارسال شده به شبکه خود را جمع می کند و این سفارشات را از طریق دفترچه سفارشات مبادلات متعدد پر می کند. صرافی های غیرمتمرکز و متمرکز به طور یکسان قادر به اجرای Loopring خواهند بود و به صرافی ها امکان عبور از بلاک چین و نقدینگی متقابل را می دهند و به سرمایه گذاران امکان دسترسی به بهترین قیمت های موجود در بازار گسترده را می دهند. علاوه بر این ، Loopring زنجیره بلوک است ، به این معنی که هر پلتفرمی که از قراردادهای هوشمند استفاده می کند (به عنوان مثال NEO ، Ethereum ، Qtum) می تواند با Loopring ادغام شود.

حالا که ما اصول را مرور کردیم ، اجازه دهید برای درک دقیق تر ، در این مورد کار کنیم.

چگونه کار می کند

هنگام استفاده از Loopring ، معامله گران هرگز مجبور نیستند برای شروع تجارت وجوه خود را در صرافی واریز کنند. حتی با صرافی های غیرمتمرکز مانند Ether Delta ، IDex یا Bitshares ، باید وجوه خود را به سیستم عامل واریز کنید ، معمولاً از طریق یک قرارداد هوشمند Ethereum. اما با Loopring ، وجوه همیشه در کیف پول های کاربر باقی می ماند و هرگز با سفارشات قفل نمی شوند. به شما این امکان را می دهد که در هنگام معامله نسبت به وجوه خود استقلال کاملی داشته باشید ، به شما امکان می دهد سفارش را قبل از اجرای لغو ، اصلاح یا افزایش دهید. حتی پس از ثبت سفارش می توانید وجوه خود را به طور کامل از کیف پول خود منتقل کنید ، اگرچه این امر بر سفارش نهایی شما تأثیر می گذارد ، زیرا ماینرهای حلقه پروتکل قبل از تطبیق سفارشات از تعادل کیف پول مطلع می شوند.

صحبت از ماینرهای حلقه ای است ، اجازه دهید به سراغ آناتومی مبادله پروتکل Loopring برویم.lrcprocess

سفارش دادن

هنگامی که آماده انجام معامله هستید ، می توانید از طریق loopring.io کیف پول ، با استفاده از کلید خصوصی خود از آن خارج شوید. این سفارش سپس به دو قرارداد هوشمند در شبکه Loopring و یک سری گره های رله خارج از زنجیره ارسال می شود. قراردادهای هوشمند تضمین می کنند که ، هنگامی که سفارش شما تطبیق می یابد ، وجوه موجود در کیف پول شما با سکه های معامله شده مبادله می شود و رله های خارج از زنجیره وظیفه نگهداری کتاب سفارش و پخش این سفارشات را برای حلقه ماینرها دارند..

معدنچیان حلقه

معدنچیان حلقه اطمینان حاصل می کنند که سفارشات می توانند از طریق حلقه های سفارشات پر شوند (یا تا حدی پر شوند) تا زمانی که معاملات مورد نظر برای تمام طرف های درگیر انجام شود. در ازای پرداخت این سرویس ، استخراج کنندگان حلقه می توانند در ازای خرید نهایی سفارش ، هزینه ای به LRC (رمز Loopring) یا تقسیم حاشیه دریافت کنند. به عنوان مثال ، اگر شما می خواستید 1 ETH را با 10 NEO معامله کنید اما معدنچی حلقه ای برای 11 NEO پیدا کرد ، او می تواند بخشی از این حاشیه را با شما تقسیم کند یا می تواند هزینه LRC مشخص شده هنگام ارسال سفارش را انتخاب کند. این اطمینان می دهد که معدن کاران برای یافتن بهترین نرخ ارز برای معامله گران پرداخت می شوند و به معامله گران این امکان را می دهد که بیشترین ضربه را به خود اختصاص دهند – از لحاظ تئوری ، این امر همچنین فرصت های آربیتراژ را کاهش می دهد ، زیرا بهترین ارزش معاملاتی ذاتاً از طریق پروتکل ارائه می شود.

هزینه ها

حل و فصل تجارت

پس از تکمیل زنگ سفارش ، قراردادهای هوشمند Loopring سفارشات را ارزیابی می کند تا از تحقق آنها اطمینان حاصل کند. اگر همه چیز بررسی شود ، قراردادهای هوشمند سکه ها را به گیرندگان مربوطه منتقل می کنند. این فرآیند اتمی است و کیف به کیف پول انجام می شود.

سفارش حلقه ها و به اشتراک گذاری سفارشات

هر دوی این عملکردها Loopring را از سایر سیستم عامل های تبادل غیرمتمرکز جدا می کنند. حلقه سفارش امکان تطبیق حلقه را فراهم می کند ، فرایندی که طی آن یک سری معاملات برای انجام سفارشات یکدیگر بهم پیوسته اند. علاوه بر این ، اگر سفارشی با یک معامله تکمیل نشود ، تقسیم سفارش اجازه می دهد این سفارش به سفارشات جزئی تقسیم شود تا زمانی که مقدار اصلی سفارش کاملاً پر شود.

برخی از کمک های داوطلبان فرضی ما ممکن است این اقدامات را بهتر نشان دهد. مولی ، آنجلا و کارل همه می خواهند معامله ای را در شبکه Loopring انجام دهند. مولی می خواهد 2 OMG را با 10 ARK معامله کند ، آنجلا می خواهد 21 EOS را با 1.5 OMG معامله کند و کارل می خواهد 20 ARK را با 40 EOS معامله کند. از طریق تطبیق حلقه ، معدنچیان حلقه این سفارشات را از جا در می آورند و به یک حلقه سفارش واحد تبدیل می کنند ، در آن مولی OMG خود را با آنجلا معامله می کند ، آنجلا EOS خود را با کارل و کارل ARK خود را به مولی مبادله می کند. پس از تصویب این سفارش حلقه ای از طریق قراردادهای هوشمند Loopring ، همه سکه های متقاضی خود را دریافت می کنند و همه خوشحال هستند.

فقط یک مشکل: سفارش همه انجام نشده است. مولی 10 ARK خود را دریافت کرد اما هنوز 0.5 OMG باقیمانده است و کارل هنوز هم نیاز به تجارت 10 ARK با 19 EOS دارد – فقط آنجلا با سفارش خود کامل پر شد. با وجود تشکر از سفارش Loopring ، این مسئله مشکلی ایجاد نمی کند. پس مانده ها به یک حلقه سفارش دیگر پردازش می شوند تا اینکه هر سفارش جزئی به یک سفارش کامل اضافه شود.

Loopring’s Team و What’s to Come

دانیل وانگ ، بنیانگذار Loopring که به عنوان رئیس آن فعالیت می کرد ، در سال 2014 یک بورس متمرکز به نام Coin Port را اداره می کرد. “در آن زمان ،” او در مصاحبه ای با کوین سنترال گفت: “[من] سعی در حل مشکلات صرافی های متمرکز داشتم ، و بعد فهمیدم که امکان پذیر نیست این مشکلات ذاتی مدل تبادل متمرکز است. ” بنابراین ، او شروع به ایده پردازی کرد که چه چیزی تبدیل به Loopring خواهد شد. در گذشته ، او همچنین به عنوان Google Tech Lead موقعیت داشت و از بنیانگذاران و معاون اصلی Yunrang Technology بود.

مدیر امور مالی Loopring ، جی ژو ، قبلاً توسط ارنست و یانگ استخدام شده بود ، به تاسیس SJ Consulting کمک کرد و قبلاً در واحد عملیات ریسک PayPal کار می کرد.

جانستون چن ، مدیر عامل پروژه ، به عنوان مدیر ارشد اطلاعات در 3NOD کار کرده است.

lrcteam

در مورد نقشه راه Loopring ، سال 2018 آماده می شود تا یک سال فعال برای اجرای پروتکل و گسترش آن باشد. از جمله نقاط عطف دیگر در نقشه راه ، تیم Loopring است موارد زیر را دارد روی دفتر خود برای سال 2018:

  • ERC223 پشتیبانی و تجارت هیبریدی با این توکن ها و نشانه های ERC20
  • عرضه کیف پول موبایل برای iOS و Android
  • اجرای حاکمیت غیرمتمرکز
  • پیاده سازی با بلاک چین های اضافی (NEO و Qtum)

آخرین گلوله یک حرکت جدایی ناپذیر برای تبدیل شدن Loopring به یک پروتکل cross-blockhain است. ادغام با NEO و Qtum امکان تجارت بین زنجیره ای را فراهم می کند ، اما برای دستیابی به این هدف به دو نشانه جدید (LRN برای NEO ، LRQ برای Qtum) نیاز دارد..

رقابت

بدیهی است که Loopring در حال ورود به حوزه مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز است ، و در ظاهر ، این باعث می شود Loopring به نظر می رسد که رقابت جدی دارد. اما در حقیقت ، لوپرینگ می خواهد با این مبادلات نقدینگی مورد نیاز آنها و مبدل ها را تأمین کند.

در حوزه سیستم عامل های تبادل غیرمتمرکز ، چند رمزنگاری وجود دارد که به همان هدف شلیک می کنند. 0x یکی از مواردی است که به ذهن خطور می کند ، اما تفاوت آن در این واقعیت نهفته است که به هر کسی امکان می دهد یک گره را به عنوان تبادل غیرمتمرکز اجرا کند. مانند Loopring ، سفارشات خارج از زنجیره پردازش می شوند و تمام معاملات بصورت زنجیره ای انجام می شوند ، اما بر خلاف Loopring ، از مبادلات متعدد حاصل نمی شود ، زیرا تمام نقدینگی از مبادلات مستقر در سیستم عامل 0x حاصل می شود.

از دیگر رقبا می توان به Bancor ، Blocknet و Kyber Network اشاره کرد. شبکه Bancor و Kyber برای اطمینان از انجام معاملات در قراردادهای هوشمند بلاکچین ، تطبیق سفارشات و مجموعه نقدینگی را ارائه می دهند ، در حالی که Blocknet خدمات مشابه را فقط از طریق تطبیق سفارش ارائه می دهد. با این وجود هیچ یک از این دستورات حلقه ای را که مطابقت حلقه در پروتکل Loopring ایجاد می کند ارائه نمی دهد.

تاریخچه تجارت

در زمان نوشتن این مقاله ، همه چیز به صندلی شلوار ضربه می زند و Loopring نیز از این قاعده مستثنی نیست.

lrcchart

در تاریخ 9 ژانویه ، با بالاترین قیمت 2.19 دلار روبرو شد و در حال حاضر ، در رده 52 فروش Coin Market Cap قرار دارد.

از کجا بخریم ، از کجا ذخیره کنیم

Loopring در لیست شده است مشتی مبادله, اما بیشتر حجم آن از طریق Binance ، OKEx و Gate.io تأمین می شود. هر سه جفت معاملاتی BTC و ETH را ارائه می دهند ، در حالی که OKEx و Gate.io نیز جفت USDT را ارائه می دهند.

پس از خرید LRC – در صورت تمایل ، می توانید به loopring.io مراجعه کرده و از کیف پول رسمی استفاده کرده و مبادله را شروع کنید یا می توانید آن را در کیف پول سازگار با ERC20 نگه دارید..

افکار نهایی

چندین اقدام اصلی از Loopring وجود دارد که آن را از مبادلات غیرمتمرکز و سایر پروتکل های مبادله غیرمتمرکز متمایز می کند. برای مبتدیان ، تلاش برای شکست دادن DEX ها و مبادلات متمرکز نیست – بلکه تلاش برای اتصال به آنها است. این پتانسیل برای افزایش نقدینگی در تمام بازارهایی است که Loopring را اجرا می کنند و به لطف تطبیق سفارش با کمترین قیمت می تواند آربیتراژ را خنثی کند..

علاوه بر این ، سفارشات حلقه Loopring را از سایر پروتکل های مبادله غیرمتمرکز جدا می کنند. تطبیق حلقه می تواند نقدینگی را حتی بیشتر افزایش دهد ، زیرا این بدان معناست که می توان سه یا چند سفارش را با یکدیگر مرتبط کرد تا معاملات متعدد را همزمان انجام دهد. به اشتراک گذاری سفارش همچنین مزایایی نسبت به مدل های تطبیق سفارش سنتی دارد که امکان تجارت منعطف تری را فراهم می کند.

به نظر می رسد انعطاف پذیری Loopring’s MO باشد. این زنجیره بلوک است (تا زمانی که این بلاکچین قراردادهای هوشمند را در اختیار شما قرار دهد) ، توسط صرافی های غیرمتمرکز و متمرکز قابل استفاده است و می تواند یک سفارش واحد را از طریق چندین خیابان انجام دهد. صرافی های غیرمتمرکز با بهبود تجارب کاربری خود ، احتمالاً محبوبیت بیشتری خواهند داشت. اگر ثابت شود که چنین است ، امیدواریم این راهنما (و سایر مواردی از این دست) شما را در حل این راه حل های غیرمتمرکز نگه دارد ، همانطور که ما در دوره جدید تجارت ارزهای رمزپایه زنگ می زنیم.

منابع اضافی:

سایت اینترنتی

وبلاگ متوسط