دو به قیمت یک

به عبارت ساده ، استخراج معدن (که به عنوان اثبات کمکی کار نیز شناخته می شود) است روند استخراج همزمان دو ارز رمزنگاری شده مختلف. برخی از پروژه ها تصمیم گرفته اند که این مراحل استخراج را در ابتدای تلاش برای افزایش امنیت با رشد شبکه انجام دهند. همانطور که در حملات اخیر 51٪ نشان داده شده است ، داشتن قدرت هش کردن قابل توجه بر روی سیستم بلاکچین شوخی ندارد.

ادغام استخراج ممکن است فقط یک راه حل برای محافظت از شبکه های جوان در برابر این حملات باشد ، قبل از اینکه آنها به اندازه کافی خودشان قدرت هش داشته باشند. در این مقاله ، شما دقیقاً خواهید فهمید که معدن ادغام شده چگونه کار می کند ، مزایا و معایب آن چیست و کدام پروژه ها آن را در کد خود پذیرفته اند.

Merged Mining چگونه کار می کند?

اول و مهمترین ، ارزهای رمزپایه ای که در استخراج ماینینگ شرکت می کنند ، باید الگوریتم هش کردن یکسانی داشته باشند. الگوریتم های معروف شامل SHA-256 (بیت کوین) ، Scrypt (Litecoin) و Equihash (Zcash) هستند. این اتصال ماینرها را قادر می سازد تا بلوک ها را روی هر دو زنجیره با استفاده از همان محاسبه هش برای ایجاد امنیت ایجاد کنند.

علاوه بر این ، هر سناریوی استخراج ادغام دارای یک زنجیره والدین و یک زنجیره کمکی. زنجیره اصلی شامل استخراج واقعی است و نیازی به دانستن زنجیره کمکی یا استخراج زنجیره کمکی نیست. زنجیره کمکی زنجیره بلوکی است که از زنجیره والدین “پشتیبان” است. برخلاف زنجیره والدین ، ​​این زنجیره به کارهای توسعه ای دیگری نیاز دارد تا بتواند معتبر بودن استخراج از زنجیره والدین را ثبت کند.

فرآیند

بیایید یک مثال کلی از روند استخراج معادن را برای دو زنجیره بلوک مرور کنیم ، مثل اینکه شما استخراج کننده هستید. دو زنجیره ای که استخراج می کنید ParentChain و AuxiliaryChain است.

قبل از استخراج ، شما مجموعه ای از معاملات را برای هر زنجیره جمع می کنید. مجموعه AuxiliaryChain شامل معاملات مرتبط در زنجیره است. مجموعه ParentChain اما شامل معاملات استاندارد زنجیره ای است به علاوه یک تراکنش حاوی هش بلوک AuxiliaryChain که شما تازه ایجاد کرده اید. در حال حاضر ، در استخراج.

همانطور که در بالا ذکر شد ، ParentChain و AuxiliaryChain از همان عملکرد هش کردن استفاده می کنند. و توسعه دهندگان AuxiliaryChain این شبکه را ساخته اند تا امکان استخراج ماینینگ را فراهم کند. این دو م componentsلفه شما را قادر می سازد توابع هش در هر دو زنجیره را به طور همزمان حل کنید بدون اعمال قدرت محاسباتی بیشتر.

هنگام استخراج هر دو زنجیره ، دو سناریو اصلی می تواند بوجود آید:

  1. شما هش را در سطح دشواری ParentChain حل می کنید.
  2. شما هش را در سطح دشواری AuxiliaryChain حل می کنید.

در حالت ایده آل ، و به خاطر سادگی این مثال ، سطح دشواری ParentChain همیشه بالاتر از سطح دشواری AuxiliaryChain خواهد بود.

سناریو 1: شما ایجاد بلوک ParentChain را تمام کرده و آن را به شبکه ParentChain ارسال می کنید. از آنجا که شما هش ParentChain را با مشکلی بزرگتر از AuxiliaryChain حل کرده اید ، همچنین بلوک AuxiliaryChain را استخراج می کنید ، هر دو پاداش دریافت می کنید.

سناریو 2: شما ایجاد بلوک AuxiliaryChain ، قرار دادن هدر بلوک و هش بلوک ParentChain. AuxiliaryChain این بلوک را می پذیرد زیرا شامل اثبات این است که شما کار را پس از سرصفحه و معاملات بلوک AuxiliaryChain انجام داده اید. گواهی بودن هش و عنوان ParentChain است. شما پاداش ماینر AuxiliaryChain را دریافت می کنید.

فرآیند استخراج معدن

فرآیند پاداش استخراج ادغام شده (با احترام: تحقیقات SBA)

مزایا و معایب

استخراج معادن دارای مزایای مشخصی است. در این شکی نیست اما یک دلیل (یا چندین) وجود دارد که تیم های بیشتری آن را در پروژه های خود اجرا نمی کنند. بگذارید ابتدا نکات مثبت را بررسی کنیم.

جوانب مثبت

استخراج ادغام به قدرت محاسباتی اضافی نیاز ندارد. از آنجا که ماینرها به طور همزمان برای هر دو عملکرد هش حل می کنند ، قدرت محاسباتی آنها ثابت مانده است. آنها فقط مدرک کار خود را به دو گیرنده مختلف ارائه می دهند.

زنجیره های کمکی قدرت هش افزایش یافته را دریافت می کنند. پروژه های کوچک بلاکچین می توانند از استخراج معدن برای ادغام در قدرت هش کردن یک زنجیره والد بزرگتر استفاده کنند. در حالت ایده آل ، استخراج کنندگان مشکلی در تغییر کار در استخراج معادن نخواهند داشت زیرا پاداشهای بیشتری را برای همان کار دریافت می کنند. بنابراین ، این نوع استخراج می تواند روشی مطمئن برای بلاک چین های نوظهور باشد تا ضمن مقیاس گذاری ، از خود در برابر 51٪ حملات محافظت کنند.

زنجیره والدین بی تأثیر است. زنجیره والدین برای مشارکت در استخراج معادن به کار دیگری احتیاج ندارند. و تنها موارد اضافه شده به زنجیره بلوکی آن ، هش های زنجیره کمکی است که به درخت معاملات آن اضافه می شوند.

منفی ها

استخراج ادغام برای راه اندازی پیچیده است. اگرچه استخراج ادغام مزایای خود را دارد ، اما بسیاری از تیم ها معتقد نیستند که امنیت اضافی شبکه ارزش زمانی را ندارد که برای پیاده سازی لازم است.

این کار به کار اضافی برای استخراج کنندگان نیاز دارد. برای شرکت در استخراج معدن ، شما باید سکه های اضافی سکه را اجرا کنید و همچنین بلاک چین های جدید را مدیریت کنید. این کار اضافی مخصوصاً برای اپراتورهای استخر که قطعات متحرک آنها بسیار بیشتر از یک ماینر است ، بسیار وقت گیر است.

پروژه هایی با استفاده از استخراج معدن

با کمال تعجب ، بسیاری از پروژه ها وجود ندارد که استخراج معدن را ادغام کرده باشد. در اینجا چند مورد برجسته وجود دارد که دارای موارد زیر هستند:

Namecoin

Namecoin اولین ارز رمزنگاری شده از بیت کوین و همچنین اولین ارز استخراج شده در استخراج بود. از آنجا که هر دو از هش SHA-256 استفاده می کنند ، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که بیت کوین را به عنوان زنجیره اصلی قفل کنند. این پروژه از آن زمان غیر فعال شده است.

Dogecoin

وقتی توسعه دهندگان سرانجام تصمیم گرفتند استخراج معدن را با Litecoin آغاز کنند ، جامعه Dogecoin متلاشی شد. شما هنوز هم می توانید از موضوع AMA Reddit جایی که چارلی لی به سوالات جامعه پاسخ می دهد و در مورد همکاری استخراج معادن ادعا می کند.

الاستوس

یک پروژه بلاکچین جوان ، Elastos ، استخراج را با بیت کوین ادغام کرده است. شبکه الاستوس شامل زنجیره های جانبی است که تیم ادعا می کنند از اعتماد توزیع شده ای که استراتژی استخراج فراهم می کند بهره مند خواهند شد.

آینده استخراج معدن

این کامل نیست اما استخراج ادغام شده می تواند راهی خوب برای بلاکچین های کوچک باشد تا بدنامی بدست آورند و از خود در برابر هشدار محافظت کنند. پتانسیل صعودی وجود دارد ، اما تا کنون ، کار اضافی اکثر تیم های توسعه را خاموش کرده است.

با افزایش تعداد مهاجمین که در حال بلاکچین با نرخ هش شبکه پایین هستند ، ما می توانیم تغییر احساسات جامعه را به نفع این مکانیسم اجماع منحصر به فرد ببینیم. گفتن این مسئله دشوار است ، اما تغییر در استخراج معادن ممکن است عاملی اساسی در رشد Dogecoin به ارز رمزنگاری انعطاف پذیر مملو از الگوی رفتاری باشد که امروزه می شناسیم و دوستش داریم.