NiceHash و Minergate دو مورد از محبوب ترین گزینه های استخراج ابر در بازار امروز هستند. چگونه مقایسه می شوند؟ ما در این مقاله از آمار کاربر گرفته تا تأمین امنیت ، پرداخت هزینه ها و موارد دیگر بررسی می کنیم.

آمار کاربر

Minergate به طور متوسط ​​روزانه حدود 2000 ثبت نام دریافت می کند. گزارش شده است که بیش از 500000 استخراج کننده از استفاده از سایت سود برده اند. این سیستم عامل توسط حدود 3،700،000 معدنچی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در همین حال ، در ژانویه 2019 ، NiceHash بیش از 303،000 کارگر فعال روزانه ، 101،000 کاربر استخراج کننده ، 4،168،000 سفارش و 195،000 BTC در پرداخت دارد.

مقایسه ویژگی

Bother Minergate و NiceHash به شما امکان می دهند سوئیچینگ الگوریتم خودکار را روشن کنید. این یک راه حل برای یافتن سودآورترین سکه معدن در زمان واقعی برای شما فراهم می کند.

Minergate چندین گزینه مختلف برای استخراج معادن دارد. در ژوئن 2014 ، MinerGate به عنوان اولین استخر CryptoNote که دارای ویژگی استخراج معدن است. در اکتبر 2016 ، Minergate این قابلیت را برای استخراج همزمان XRM ، XDN و FCN اضافه کرد. این به این دلیل است که همه از الگوریتم CrytoNight استفاده می کنند. از ژانویه 2019 ، NiceHash هیچ گزینه استخراج معادنی را ارائه نمی دهد.

عکس صفحه Monero (XMR) گزینه استخراج ادغام شده از Minergate

Minergate گزینه استخراج ادغام شده برای انواع الگوریتم ها / سکه ها را فراهم می کند.

Minergate: اعتماد شرکت ، Uptimes و Fund Fund

حتی اگر بارگیری و اجرای نرم افزار به اندازه کافی آسان باشد ، Minergate چند کاربر داشته است از تعدادی از مسائل شکایت کنید. به عنوان مثال ، برخی ادعا کرده اند که قادر به برداشت وجوه نیستند یا نمی توانند وجوه موجود را در حسابهای خود ببینند. علاوه بر این ، تعدادی از بررسی های آنلاین پیوندهای وابسته را به وب سایت Minergate پیوست می کنند. در حالی که مورد دوم آن را لزوماً با کلاهبرداری برابر نمی داند ، اما باعث می شود کمی قابل اعتماد باشد.

برخی از کاربران همچنین می گویند که Minergate در مورد میزان هش شفاف نیست. به عنوان مثال ، بازرسان اظهار می کنند که Minergate نرخ هش پایین تری برای دستگاه شما نسبت به آنچه در واقع باید باشد ، لیست می کند. به طور م ،ثر ، این بدان معناست که ماینگرت ادعا می کند درآمد بالقوه را از بالای سر خود خارج می کند. علی رغم وجود این مشکلات ، برخی از کاربران نیز داستان های موفقیت در استفاده از این سیستم عامل را گزارش کرده اند.

ماینرگیت 99.97 درصد به روزرسانی دارد که بسیار خوب است. برای امنیت صندوق ، از مجوز دو عاملی Google استفاده می کند. تمام سکه های استخراج شده سکه های خالص هستند ، به این معنی که آنها مستقیماً از بلوکی استخراج می شوند. این احتمالاً آن را به گزینه بهتری نسبت به گزینه های دیگری تبدیل می کند که قبل از انتقال به کیف پول شما ابتدا به شخص ثالث می روند.

NiceHash: اعتماد شرکت ، Uptimes و Fund Fund

در پایان روز ، NiceHash شخص ثالث است. بنابراین ، در مورد اعتماد به سیستم عامل یا عدم وجود آن شک و تردید در بین کاربران وجود دارد. همانطور که گفته شد ، به نظر می رسد اکثر بررسی های آنلاین در مورد NiceHash و Minergate به همان اندازه تردید دارند. اگرچه NiceHash شفافیت بیشتری دارد ، اما برخی از مسائل مربوط به اعتماد هنوز هم باقی مانده است.

بزرگترین مشکل امنیت صندوق در دسامبر 2017 رخ داد. در آن زمان ، NiceHash هک شد و در مجموع 4700 بیت کوین (BTC) به سرقت رفت. در آن زمان وجوه سرقتی حدود 65 میلیون دلار ارزش داشت. پس از وقوع این رویداد ، مدیر عامل شرکت NiceHash استعفا داد. طبق یک پست وبلاگ از ژانویه 2019 ، NiceHash داشته است 71 درصد وجوه سرقت شده را پس داد در دوازده دور بازپرداخت به کاربران. این روند بازپرداخت هنوز ادامه دارد. به نظر می رسد تحقیقات پیرامون هک ، حتی در اوایل سال 2019 در حال انجام است. هیچ آمار مربوط به زمان استفاده از سیستم عامل برای NiceHash در دسترس نیست.

Cryptos و الگوریتم های استخراج

Minergate از Bitcoin (BTC) ، Bitcoin Gold (BTG) ، Ethereum (ETH) ، Ethereum Classic (ETC) ، Litecoin (LTC) ، Zcash (ZEC) ، Bytecoin (BCN) ، Monero (XMR) ، Monero-Classic (XMC) پشتیبانی می کند. ، FantomCoin (FCN) و Aeon (AEON).

در مقایسه با Minergate ، NiceHash مقدار قابل توجهی بیشتری از ارزهای رمزپایه در دسترس دارد. NiceHash در وب سایت خود 37 گزینه مختلف الگوریتم استخراج و بیش از 70 سکه موجود را لیست کرده است. حداقل قیمت سفارش برای هر الگوریتم 0.005 BTC است. این می تواند به عنوان مثبت و منفی در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ، می توانید سکه های بیشتری استخراج کنید اما تصمیم گیری برای انتخاب برخی از آلت کوین های کمتر شناخته شده ممکن است خطرناک باشد یا ارزش سرمایه گذاری اولیه را نداشته باشد.

عکس از گزینه های موجود الگوریتم از وب سایت NiceHash

NiceHash طیف وسیعی از گزینه های الگوریتم را برای سکه های مختلف ارائه می دهد.

پرداخت ها و هزینه های Minergate

Minergate به شما امکان می دهد از هر سکه ای که روی سیستم عامل خود می گیرید ، 0.01 را برداشت کنید. از دو روش پرداخت مجزا استفاده می کند: پرداخت به ازای هر سهم (PPS) و پرداخت به ازای هر آخرین سهام N (PPLNS). برای PPS ، هزینه های LTC ، BCN ، XMR ، XMC و AEON 1.5 درصد است. سایر سکه ها کارمزد صفر دارند. برای PPLNS ، تمام سکه ها 1 درصد کارمزد دارند به جز ZEC که کارمزد صفر دارد.

علاوه بر هزینه ها ، تفاوت عمده این دو گزینه پرداخت چیست?

طبق وب سایت ماینرگیت, PPLNS شامل یک فاکتور شانس است. با استفاده از PPLNS ، پرداخت به ازای هر سهم طیف وسیعی خواهد داشت (30 درصد بیشتر یا کمتر در پرداخت ها). با این حال ، در دراز مدت (یک ماه یا بیشتر) درآمد PPLNS بیش از PPS (5 درصد یا بیشتر) است.

در مقابل ، PPS روش مستقیم تری است که در آن برای هر سهم تکمیل شده نرخ پرداخت استاندارد دریافت می کنید. این شانس در پرداخت شما را از بین می برد اما می تواند کل درآمد شما برای هر سهم را حدود 5 درصد کاهش دهد. با استفاده از PPS ، به ازای هر سهم کاری که حل کرده اید ، تعداد معینی ارز رمزپایه دریافت می کنید. از آنجا که هیچ شانس در میان نیست ، پرداخت ها نوسانی ندارند.

در واقع ، PPS برای افرادی است که می خواهند سریعتر استخراج کنند و به طور متوسط ​​بازده بیشتری داشته باشند. PPLNS برای ماینرهایی است که می خواهند از رویکرد آماری برای افزایش قدرت استخراج استفاده کنند.

گزینه های برداشت Minergate

هزینه های Minergate درصدی ثابت بر اساس PPS و PPLNS است.

پرداخت ها و هزینه های NiceHash

برخلاف Minergate ، NiceHash سکه هایی را که در حقیقت استخراج شده اند پرداخت نمی کند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید Litecoin (LTC) یا Ethereum (ETH) را استخراج کنید ، فقط می توانید در Bitcoin (BTC) پول دریافت کنید. با توجه به هک NiceHash سال 2017 ، برخی از کاربران ممکن است دوست نداشته باشند این گزینه را داشته باشند. همچنین اگر می خواهید یک سکه را استخراج کنید و آن را مستقیم نگه دارید ، ناراحت کننده نیست ، همانطور که می توانید با Minergate یا سایر گزینه های استخراج از آن ، برای انجام این کار با NiceHash ، در واقع باید از پرداخت BTC استفاده کنید و به صرافی خارجی بروید. در بعضی موارد (بسته به در دسترس بودن جفت معاملاتی ، نقدینگی و سایر عوامل) ، این ممکن است به این معنی باشد که فقط برای نگه داشتن یک سکه خاص باید دو معامله انجام دهید و هزینه های بالایی را پرداخت کنید..

اگرچه کمبود گزینه های پرداخت برای NiceHash یک ضرر است ، اما وقتی صحبت از ساختار کارمزد می شود ، این یک مزیت بزرگ نسبت به Minergate دارد. هزینه های NiceHash پیچیده تر است اما به نظر می رسد در بیشتر سناریوها بسیار کمتر از Minergate است. برداشت از 0.001 (حداقل مقدار) تا 0.1 BTC به هر کیف پول بیت کوین ، مبلغ 0.0001 BTC وجود دارد. اگر برداشت از هر کیف پول بیت کوین بیشتر از 0.1 BTC باشد ، هزینه 0.1 درصد مبلغ برداشت شده است. کسانی که به دنبال مبادله وجوه از طریق Coinbase هستند می توانند این کار را به راحتی انجام دهند. مهمتر از همه ، هیچ مبلغی برای بیش از 0.001 BTC به کیف پول Coinbase ارسال نمی شود.

NiceHash ، Coinbase

NiceHash گزینه ای برای برداشت از کیف پول های Coinbase ارائه می دهد.

نتیجه

در بحث NiceHash در مقابل Minergate ، انتخاب یک برنده واضح دشوار است. هر دو مزایا و معایب بی نظیری دارند که باید قبل از ثبت نام در نظر بگیرید. وقتی نوبت به استخراج ابری می رسد ، هر دو رقبای برتر این فضا هستند و پایگاه های گسترده کاربران را دارند.