ادیسه کوین قصد دارد اقتصاد مشترک غیر متمرکز نسل بعدی (به عنوان مثال Airbnb یا Uber) و اکوسیستم نظیر به نظیر را ایجاد کند. هدف این پروژه دستیابی به این هدف با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند ، هوش مصنوعی و داده های کلان است.

هفت اصل اصلی توسعه ادیسه شامل موارد زیر است: هزینه عملیاتی غیرمتمرکز و حداقل ، منبع باز و مقیاس پذیر ، قابل اعتماد و ناشناس ، انطباق مستقل و بهتر ، مشارکت انگیزه ای ، مطابقت تقاضا و عرضه بهتر و معاملات سریعتر بدون موانع پرداخت.

بر اساس کاغذ سفید, اقتصاد اشتراکی کنونی به سه دلیل عمده شکسته شده است. نخست ، اقتصاد مشترک امروز به ایجاد یک انحصار طبیعی کمک می کند و اجازه می دهد حاشیه های بالایی را خود سیستم عامل بدست آورد. دوم ، مالکیت دارایی های ارزشمند در گروه کوچکی از افراد متمرکز متمرکز شده است. سوم ، هیچ مکانیسم تشویقی م toثری برای تشویق کاربران به شرکت در این مدل ، رفتار خوب یا مشارکت در خودتنظیمی اکوسیستم وجود ندارد.

در این راهنما در مورد موارد زیر بحث خواهیم کرد:

سکه ادیسه چگونه کار می کند?

در مقاله سفید آمده است که قراردادهای هوشمند ادیسه شفاف بوده و در دستگاه مجازی Ethereum (EVM) ایجاد می شود. به گفته منابع مختلف ، ادیسه قصد دارد به سمت بلاکچین Tron حرکت کند. با این وجود ، مشخص نیست که دقیقاً چه زمانی ممکن است این حرکت انجام شود. علاوه بر این ، وب سایت ادیسه اطلاعات مربوط به این را نمی دهد. صرف نظر از این ، شش نقش اصلی در اکوسیستم سکه ادیسه وجود دارد.

  1. ارائه دهندگان خدمات خالق اصلی ارزش اکوسیستم هستند.
  2. بازرسان بررسی های عینی و کاملی از خدمات خریداری شده قبلی ارسال می کنند.
  3. مصرف کنندگان با OCN خدمات خریداری می کنند. این پروتکل کیفیت رفتار مصرف کننده را در کل طول عمر خدمات ثبت می کند. این به صورت پویا بر اعتبار مصرف کننده خدمات تأثیر می گذارد.
  4. اپراتورهای جامعه براساس اعتبار و مشارکت در اکوسیستم انتخاب می شوند. این گروه سرویس های مغایر با پروتکل عملیاتی منافع و مزایای اکوسیستم را کنترل و گزارش می کند.
  5. توسعه دهندگان زیر سیستم های اکوسیستم dapp ، خدمات / ابزارهای پشتیبانی برای ادیسه ، پروتکل های اکوسیستم ، رفع اشکال ، به روزرسانی سیستم و غیره را توسعه می دهند..
  6. ماینرها در تأیید معاملات نقش مهمی دارند.

بستر تبلیغاتی ، جزئیات حاکمیت

طبق مقاله سفید ، این پروژه قصد دارد یک سیستم تبلیغاتی راه اندازی کند. تیم وقتی این ویژگی را اضافه می کند که اکوسیستم ادیسه به “مقیاس معقولی از پایگاه کاربر و ترافیک” برسد. ادیسه قصد ندارد هیچ گونه حق کمیسیون بگیرد و کلیه سودها مجدداً به صندوق تشویق بازمی گردد. این برنامه همچنین دارای یک ویژگی برای شناسایی و جلوگیری از تولید کلیک است.

هم هیئت مدیره و هم کمیته اجتماع حکمرانی جامعه را تعیین می کنند. در حالی که کمیته اجتماع بخش مهمی از اکوسیستم خواهد بود ، اما هیئت مدیره همچنان کنترل کامل و مطلق خواهد داشت. هیئت مدیره مواردی مانند برنامه ریزی استراتژیک ، بودجه بندی و به روزرسانی پروتکل را بررسی و تأیید می کند.

از موارد استفاده کنید

اگرچه در مقاله سفید بسیار به اقتصاد اشتراکی اشاره شده است ، اما از بخش خاصی که پروژه قصد دارد ابتدا هدف آن باشد ، خبری نیست. برعکس ، به نظر می رسد هدف پلتفرم پشتیبانی از اقتصاد مشترک مختلف (به عنوان مثال اشتراک گذاری مسافرت ، اسکان و …) از طریق یک راه حل باشد. از اواخر سال 2018 ، OCN تعداد کمی ادغام در دنیای واقعی یا موارد استفاده را دارد. با این حال ، هر زمان که دپ های بومی راه اندازی شوند ، این احتمالاً در آینده تغییر خواهد کرد. در حال حاضر ، OCNex ، مبادله رمزنگاری به رمزنگاری ، به عنوان یکی از قسمتهای اصلی اکوسیستم ادیسه عمل می کند.

صفحه معاملات OCNex

OCNex یک مبادله رمزنگاری به رمزنگاری بومی در اکوسیستم ادیسه است.

تیم

تیم فنی ادیسه متشکل از چندین عضو است که تجربه رهبری در برخی از بزرگترین شرکتهای چین را دارند.

رانران لیو قبلاً به عنوان مهندس ارشد در Tencent کار می کرد. Minxu Liu یک متخصص داده و الگوریتم سابق در Alibaba و یک توسعه دهنده اصلی در زمینه طراحی سیستم عامل و سیستم پیشنهادی Taobao است. Xianlong Shao قبلاً به عنوان مهندس ارشد در PingAn ، بزرگترین بیمه کننده جهان خدمت می کرد.

مشارکت و سرمایه گذاران

ادیسه دارای مشارکت های قوی ، از جمله خدمات وب آمازون ، IBM و Tron است.

سرمایه گذاران سنگ بنای پروژه های بلاکچین شامل بنیاد QTUM و بنیاد TRON هستند.

این پروژه همچنین دارای چند سرمایه گذار فردی برجسته مانند چندلر گوا ، یونگمینگ وو ، لیجی وانگ و سایر افراد است..

نقشه راه پروژه

مشابه بسیاری از پروژه های موجود در فضا ، ادیسه کارهای زیادی در پیش دارد. با این حال ، این پروژه کمی دیرتر از اکثر موارد روی صحنه آمد ، و فروش ژانویه آن را تا ژانویه 2018 خاتمه نداد. اگرچه ادیسه قرار بود MVP (فاز 1) را زمانی بین فوریه 2018 و اکتبر 2018 راه اندازی کند ، اما مشخص نیست که آیا یا اینکه پروژه این هدف را محقق نکرده است.

فاز 2 برای اکتبر 2018 تا اکتبر 2019 برنامه ریزی شده است. این شامل سه هدف اصلی است: ادغام اقتصاد مشترک اضافی و سیستم عامل P2P ، یک راه حل بلاکچین برای معاملات با فرکانس بالا و مقدار کمی ، و بهبود ذخیره سازی و مقیاس گذاری داده ها.

در فاز 3 که قرار است بین اکتبر 2019 و اکتبر 2021 انجام شود ، اهداف گسترده تر پروژه ذکر شده است. تیم ادیسه تلاش خواهد کرد تا از یک پروتکل جهانی مبتنی بر اعتبار برای ایجاد داده های سطح اکوسیستم و سیستم معاملات استفاده کند. سرانجام ، این پروژه داده های بزرگ و هوش مصنوعی را پیاده سازی می کند.

گرافیکی که نحوه عملکرد اکوسیستم ادیسه را نشان می دهد

اکوسیستم ادیسه دارای یک استخر ارزشمند است.

تاریخچه تجارت

آمار معاملات OCN از ژانویه 2018 به بعد در دسترس است. قیمت بالای OCN در کل تاریخ در ژانویه 2018 حدود 0.093 دلار بود. کمترین قیمت همیشگی کمتر از 0.0030 دلار است. قیمت ها دو بار در آگوست 2018 و دوباره در دسامبر 2018 در حدود این سطح بوده اند.

OCN را از کجا بخرید

Lbank و Huobi اکثر قریب به اتفاق معاملات مبادله OCN را تشکیل می دهند. از دیگر گزینه های محبوب می توان به Bittrex ، Bithumb و Upbit اشاره کرد. از ابتدای پایان سال 2018 ، هیچ صرافی از تجارت OCN به دلار یا یورو پشتیبانی نمی کند. فقط دو گزینه معامله فیات (KRW و INR) وجود دارد. با این حال ، چند گزینه جفت معاملاتی پایدار Bitcoin مانند USDT و BITCNY وجود دارد. BTC و ETH دو جفت معامله رمزنگاری برتر برای OCN هستند.

نحوه ذخیره OCN

در حال حاضر ، OCN هنوز یک رمز ERC20 است. این بدان معنی است که گزینه های کیف پول زیادی برای انتخاب وجود دارد. کیف پول های سخت افزاری مانند Trezor و Ledger Nano S کار خواهند کرد. MyEtherWallet ، کیف پول رمزنگاری Enjin ، Kcash و دیگران نیز از حافظه OCN پشتیبانی می کنند.

OCPay کیف پول بومی ادیسه سکه (OCN) است. این گزینه یک کیف پول موبایل است که در iOS و Android موجود است. OCPay همچنین بسیاری از ویژگی های اضافی مانند مدیریت دارایی دیجیتال یک مرحله ای ، کیف پول های متعدد حساب ، به روزرسانی های زمان واقعی و قابلیت های پرداخت P2P را فراهم می کند..

به نظر می رسد OCPay نسخه تکمیل شده ای است که این مقاله سفید “کیف پول OCN” می نامد. OCN Wallet API / SDK اطمینان می دهد که همه ارتباطات از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کنند. فقط مالک کیف پول به کلیدهای خصوصی دسترسی دارد.

تصویر صفحه برنامه تلفن همراه OCPay

OCPay کیف پول بومی ادیسه است.

نتیجه

ادیسه یک پروژه بلند پروازانه است که هدف آن رقابت با افرادی مانند Airbnb و Uber است. هنوز هم هنوز توانایی های خود را نشان نداده و به سمت پذیرش کاربر حرکت نکرده است.

بخشی از این می تواند به این دلیل باشد که این پروژه فقط در آغاز سال 2018 آغاز شده است ، این بدان معناست که تیم آن وقت کافی برای اجرای برنامه های خود را نداشته است. مبهم بودن نقشه راه برای اجرای بازار خاص و خاص نیز می تواند یک عامل محدود کننده باشد.

با این وجود ، ادیسه با داشتن یک تیم با استعداد و همچنین پشتیبانی قوی از شرکت های بزرگ فناوری و سرمایه گذاران فردی ، مطمئناً پروژه ای است که پیگیری آن در سالهای آینده جالب خواهد بود.

منابع اضافی