معما چیست?

Enigma یک شبکه خارج از زنجیره ای است که به منظور تکمیل شبکه های بلاکچین با ذخیره سازی و محاسبه داده های لایه ثانویه است. این پروتکل برای هر برنامه بلاکچینی که از آن استفاده می کند ، راه حل های حفظ حریم خصوصی و مقیاس بندی را ارائه می دهد ، زیرا داده های بارگیری شده در شبکه Enigma هم خصوصی خواهد بود و هم از ازدحام شبکه در شبکه آزاد می شود.

معما

قراردادهای مخفی کره نان حریم خصوصی Enigma خواهد بود. آنها قراردادهای هوشمند با Ethereum را در اختیار Enigma قرار می دهند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا برنامه های غیرمتمرکز پایان به انتها را که محرمانه بودن آنها را ایجاد می کنند ، بسازند..

معما چگونه کار می کند?

Enigma یک بلاکچین است که قابلیت همکاری و اگنوستیک دارد و به عنوان الگویی برای سیستم عامل های بلاکچین معمولی برای محاسبات خارج از زنجیره عمل می کند. کد هم در بلاکچین ، جایی که عمومی است ، و هم در شبکه خارج از زنجیره Enigma که خصوصی است ، پردازش می شود.

برای اطمینان از ایمن ماندن داده ها ، می توان داده ها را قبل از ارسال به شبکه رمزگذاری کرد و این لایه خارج از زنجیره مسئول توزیع این داده ها در بین گره های Enigma و خصوصی نگه داشتن آنها است. دفتر عمومی بلاکچین فقط ارجاعات به این داده ها را ذخیره می کند تا اثبات ذخیره سازی را ارائه دهد ، اما هیچ یک از داده ها خود عمومی نیستند – همچنان مبهم ، خصوصی و تقسیم شده در شبکه خارج از زنجیره هستند.

اکوسیستم خارج از زنجیره: MPC و DHT

Enigma برای ایجاد ایده در مورد چگونگی عملکرد ، به دنبال استفاده از محاسبات ایمن چند حزبی (MPC) و یک جدول هش توزیع شده خارج از زنجیره (DHT) برای اطمینان از حریم خصوصی داده ها است. زیاد درگیر این عبارات رمزآلود نشوید. اساساً ، MPC ها داده ها را بین گره های شبکه توزیع می کنند و اطلاعات رمزگذاری شده را به قطعات جداگانه تقسیم می کنند تا از ایمنی آن اطمینان حاصل کنند. بنابراین DHT مسئول ذخیره این داده ها در یک پایگاه داده خارج از زنجیره است. ما می توانیم به MPC ها و DHT به عنوان دو نیمه از کل یکسان نگاه کنیم. DHT داده ها را ذخیره می کند در حالی که MPC مسئولیت رسیدگی و بازیابی آنها را بر عهده دارد ، در حالی که هر دو اطمینان می دهند که داده های اداره شده کاملاً خصوصی باقی می مانند.

ساختار معما

مثل یک معما فکر کنید. هر گره یک قطعه از این معما را نگه می دارد ، اما هر قطعه بدون همه موارد دیگر بی فایده است. علاوه بر این ، اپراتورهای گره ها تصویری که همه قطعات ایجاد می کنند را نمی دانند. کاربری که برای ذخیره داده های خود به Enigma دسترسی پیدا می کند ، می داند که تصویر چیست و با آن می تواند همه قطعات را بازیابی کند تا در صورت تمایل این تصویر را بازسازی کند.

تصویر را دریافت می کنید؟ قطعات پازل مقادیری است که گره ها برای داده های رمزگذاری شده ذخیره می کنند. این مقادیر از کلید خصوصی داده نشأت می گیرند ، تصویری که برای تأیید مال شما بودن قطعات پازل مورد نیاز است. بدون کلید خصوصی ، نمی توانید به همه داده های لازم برای بازآفرینی کل اطلاعات دسترسی داشته باشید.گره های معمایی

بنابراین ، تمام داده ها “بین گره های مختلف تقسیم می شوند ، و آنها توابع را بدون درز اطلاعات به گره های دیگر محاسبه می کنند. به طور خاص ، هیچ یک از احزاب هرگز به طور کامل به داده ها دسترسی ندارند. در عوض ، هر طرف دارای یک بخش بی معنی (یعنی ظاهرا تصادفی) از آن است “، پروژه کاغذ سفید ایالت ها. برخلاف گره های Bitcoin ، همه گره ها وظیفه ذخیره اطلاعات ارسال شده به شبکه را ندارند. درعوض ، تکنیک کاهش شبکه Enigma با توجه به توانایی عملکرد و شهرت آن ، برای هر پروژه خاص گره ها را انتخاب می کند و اطمینان حاصل می کند که فقط گره های مناسب وظیفه را بر اساس تقاضای محاسباتی آن بر عهده می گیرند و از شبکه بهینه استفاده می شود.

اپراتورهای گره برای تلاش های خود هزینه ای دریافت می کنند – و نه پاداش استخراج – زیرا هزینه های محاسباتی و ذخیره سازی برای معاملات شبکه برای تشویق اپراتورها برای تأمین منابع محاسباتی اعمال می شود. برای حفظ صداقت آنها ، اپراتورهای گره کامل باید سپرده امنیتی ایجاد کنند که اگر عمل کنند خطر از دست رفتن آنها را بر عهده دارند ، در مقاله سفید Enigma توضیح داده شده است:

“برای مشارکت در شبکه ، ذخیره داده ها ، انجام محاسبات و دریافت هزینه ، هر گره کامل ابتدا باید سپرده امنیتی را به یک قرارداد خصوصی ارسال کند. پس از اتمام هر محاسبه ، یک قرارداد خصوصی صحت و انصاف را تأیید می کند. اگر مشخص شود كه گره ای درباره نتیجه آنها دروغ می گوید یا محاسبه را زودهنگام انجام می دهد ، سپرده ای را كه بین گره های صادقانه دیگر تقسیم می شود از دست می دهد. محاسبه بدون گره مخرب ادامه می یابد (به عنوان مثال ، با تنظیم سهم خود از داده ها روی 0). “

برای جمع بندی این بخش ، می توانیم Enigma را ببینیم که دو عملکرد مهم برای حوزه بلاکچین دارد:

حریم خصوصی: شما احتمالاً از شنیدن این مورد خسته شده اید – و بله ، احتمالاً دیگر لازم نیست که دوباره به آن ضربه بزنید – اما این ویژگی اصلی همان چیزی است که Enigma در مورد آن است. با استفاده از Enigma ، کاربران می توانند با اطمینان و پنهان کاری گزینه ذخیره سازی رمزگذاری شده خارج از زنجیره (Enigma) ، از اطمینان کامل یک دفتر حساب عمومی تغییرناپذیر (بلاکچین) برخوردار شوند. مثلاً بگویید ، یک دانشگاه می خواست بدون نشان دادن بیماری هایی که هر دانشجو را نشان می دهد ، مسائل بهداشتی را با دانشجویان خود در بلاکچین ثبت کند. با استفاده از انیگما ، آنها می توانستند پرونده های ثبت شده در نظرسنجی را ثبت کنند بدون اینکه مشخص کنند دانش آموز چه چیزی دارد. یک سوابق جامع از نظرسنجی و شرایط ثبت شده در بلاکچین عمومی است ، در حالی که اطلاعات و اطلاعات هر فرد بصورت خصوصی در Enigma نگهداری می شود.

ذخیره سازی / مقیاس پذیری: Enigma به همین ترتیب می تواند برای ذخیره خارج از زنجیره استفاده شود ، چه این داده ها رمزگذاری شده باشند یا نه. بنابراین ، Enigma یک گزینه ذخیره سازی خارج از زنجیره ای و یک راه حل مقیاس پذیر ارائه می دهد ، زیرا می تواند برای پردازش محاسبات سنگین / فشرده ای که هنوز هم به طور عمومی در بلاکچین قابل تأیید هستند استفاده شود.

کاتالیست و بازار داده

همانطور که به طور خلاصه بررسی کردیم ، Enigma از قراردادهای مخفی استفاده می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنند که بر روی حریم خصوصی تمرکز دارند. به عنوان مثال بررسی بیماری دانشگاه ما یکی از این موارد استفاده برای قرارداد پنهانی DApp است. دیگران طیف وسیعی را از برنامه های رأی گیری ، حسابرسی های مالی شرکت ، مدیریت هویت اجرا می کنند.

یکی از این موارد استفاده ، بازار داده برای تجارت ، در حال حاضر در شبکه فعال است. Catalyst اولین DApp است که بر روی Enigma ساخته شده است و از بازاری استفاده می کند که کاربران می توانند داده ها را برای ساختن استراتژی های سرمایه گذاری رمزنگاری ، تهیه ، اشتراک و مبادله کنند. همانطور که Whitepaper Catalyst می گوید:

“هدف اصلی Catalyst این است که به عنوان یک فروشگاه یک طرفه برای توسعه دهندگان (یا معامله گران کمی) که علاقه مند به توسعه استراتژی های تجاری هستند که در دامنه در حال گسترش بازارهای رمزپایه فعالیت می کنند ، باشد. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از منابع بی شماری که از طریق سیستم عامل ما در دسترس خواهد بود و از طریق پروتکل بازار همتا به همتا Enigma در بازار داده ارائه می شود ، مدل های خود را بسازند ، مطابق داده های تاریخی دوباره آزمایش کنند و همچنین آنها را قرار دهند استراتژی های آزمون در یک محیط تجارت شبیه سازی شده یا واقعی. با گذشت زمان ، Catalyst بدون ایجاد مهارت رمزگذاری ، با ایجاد If This then That (IFTTT) برای توسعه استراتژی های سرمایه گذاری ، به سرمایه گذاران نیز خدمت می کند. “

بازار داده های عمومی Enigma برای بسیاری از صنایع و موارد استفاده همان عملکرد Catalyst را خواهد داشت. داده های مربوط به هر چیزی از م institutionsسسات مراقبت های بهداشتی تا سوابق مالیاتی می تواند در بازار جمع آوری شود ، و کاربرد / قابلیت استفاده از این داده ها فقط به تصور کسانی که استفاده از بازار را انتخاب می کنند محدود می شود..

تیم انیگما و آنچه در آینده است

تیم Enigma مملو از افراد متصل به MIT است. این متشکل از همراهان آزمایشگاه MIT و MIT Sloan و مهندسان فصلی نرم افزار است.

تیم انیگما

گای زیسکیند ، مدیرعامل و بنیانگذار Enigma ، بیش از یک دهه تجربه توسعه نرم افزار با یک M.S دارد. از MIT ، دستیار تحقیقاتی آزمایشگاه رسانه ای MIT سابق بود ، و اولین کلاس در مورد بلاکچین را در MIT تدریس می کرد. آیا Can Kisagun ، مدیر عامل پروژه و سایر بنیانگذاران پروژه ، از دانشکده مدیریت اسلون MIT فارغ التحصیل شده است ، با تعداد کمی از استارت آپ های فناوری تجربه دارد و در مک کینزی کار می کند & شرکت پس از اتمام MBA خود به عنوان یک تحلیلگر تجارت.

این پروژه همچنین توسط لیستی از سرمایه گذاران چشمگیر ، از جمله Floodgate ، Flybridge Capital Partners ، گروه ارز دیجیتال و (جای تعجب نیست) MIT تأیید می شود..

در مورد نقشه راه Enigma ، هیچ اینفوگرافیک کاملاً مطلوبی وجود ندارد که بتوانید خودتان را به صفحه trello هدایت کنید تا پیشرفت های پروژه را ردیابی کنید. این تیم یک متوسط ​​متوسط ​​فعال را حفظ می کند و در زمان نوشتن مقاله ، بزرگترین خبر این است انتشار آینده بازار داده Enigma برای تکمیل Catalyst.

Enigma’s Competition

ممکن است فکر کنید که سکه های حریم خصوصی و همه در Enigma در صحنه رقابت وجود دارد ، اما سکه های حفظ حریم خصوصی بر روی حریم خصوصی معاملات متمرکز هستند ، در حالی که Enigma’s raison d’etre حریم خصوصی داده ها است – مفهوم مشابه ، بازی پایان متفاوت.

چند پروژه وجود دارد که در حال ساخت بازارهای مبتنی بر داده هستند (به Iconomi ، Cindicator ، iExec RLC مراجعه کنید) ، اما دو مورد اول فاقد م privلفه حریم خصوصی خارج از زنجیره ای هستند که Enigma ارائه می دهد و تمرکز اصلی iExec محاسبات ابری خارج از زنجیره برای DApps است. Bluzelle روی مدیریت داده متمرکز است ، اما فاقد رویکرد خارج از زنجیره Enigma و همچنین بازار داده آن است..

شبکه را حفظ کنید ممکن است نزدیکترین چیزی باشد که Enigma به یک رقیب دارد ، اما هنوز در مراحل ابتدایی است و (از نظر این نویسنده) برنامه ای برای بازار داده توسعه DApp ندارد..

تاریخچه معاملات انیگما

انیگما در تاریخ 10 ژانویه به کمی بیشتر از 8.20 دلار رسید ، اما در روند سقوط ژانویه-فوریه شاهد یک روند نزولی ثابت بود. از زمان نگارش این مقاله ، در رده 88th CoinMarketCap قرار دارد و در محدوده 2.50 دلار قرار دارد..

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = ENG&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ، BTC ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

انیگما را از کجا بخریم

بازارهای غالب Enigma در Binance ، Huobi و Bittrex است و شما می توانید آن را با هر دو BTC و ETH در هر سه صرافی معامله کنید.

انیگما را از کجا ذخیره کنیم

Enigma یک رمز ERC20 است ، بنابراین هر کیف پول سازگار با Ethereum (به عنوان مثال ، Ledger Nano S ، Trezor ، MyEtherWallet ، MetaMask ، Parity و غیره) شما را پوشش داده است.

افکار نهایی

Enigma قول می دهد دو راه حل مورد نیاز برای مدیریت / ذخیره سازی داده ها در بلاکچین را ارائه دهد: حریم خصوصی و مقیاس پذیری. با استفاده از Enigma ، قراردادهای مخفی به کاربران امکان می دهد اطلاعات حساس را زیر پوش خود نگه دارند در حالی که از یک شبکه بلاکچین برای تأیید این داده ها نیز اطمینان دارند. علاوه بر این ، توسعه دهندگان می توانند از Enigma برای تخلیه داده های محاسباتی در شبکه خارج از شبکه Enigma استفاده کنند ، به سیستم عامل های بلاکچین گزینه ذخیره سازی مقیاس پذیر و منبع جایگزین برای پردازش داده ها.

در بالای هر دو این راه حل ها ، Catalyst ، بازار داده Enigma را داریم. اولی ابزارهای مفیدی را برای بهینه سازی انتخاب سرمایه گذاری در اختیار معامله گران قرار می دهد ، در حالی که دومی می تواند یک بازار امن و جامع از داده های مختلف را فراهم کند که افراد می توانند با حفظ حریم خصوصی و یکپارچگی شبکه انیگما از آن استفاده کنند یا در آن سهیم باشند..

به ندرت می توان با چنین پروژه منحصر به فردی با یک تیم اختصاصی و آزمایش شده تلاش کرد که تصور را به واقعیت تبدیل کند. اگر این واقعیت به ثمر برسد ، دیگر نمی توان گفت که قراردادهای مخفی Enigma و بازار داده می تواند در سالهای آینده به حوزه رمزنگاری منجر شود.

منابع اضافی:

سایت اینترنتی

کاغذ سفید

وبلاگ متوسط