امنیت سایبری تجارت بزرگی است. و هر ساله هزینه های هنگفتی به مشاغل بزرگ می بخشد (بدون اشاره به چند حمله وحشت و شبهای بی خواب). اما با ابتکار عمل بیشتر هکرها و دیجیتالی شدن داده ها ، منطقی است که تهدیدات سایبری افزایش یابد. هوش مصنوعی (AI) ممکن است بتواند از وقوع حملات جلوگیری کند. بلاکچین می تواند سیستم های ما را ایمن تر کند. اما فراتر از نقاط ضعف فعلی ما ، ما یک مشکل دیگر نیز داریم – شکاف قریب به اتفاق استعدادها در امنیت سایبری و هوش مصنوعی.

هیچ مشکلی برای متخصصانی که در این مناطق کار می کنند وجود ندارد. از شما کلاه برمی خیزد – شما عالی کار می کنید ، اشتباه نکنید. اما با گزارش EY که آن را یافته است 56 درصد از متخصصان ارشد هوش مصنوعی ، کمبود استعداد را بزرگترین مانع برای اجرای هوش مصنوعی می دانند ، و بیکاری در امنیت سایبری عملاً وجود ندارد ، فقط افراد واجد شرایط برای گشت و گذار وجود ندارد.

این یک استعداد در امنیت سایبری و هوش مصنوعی ایجاد می کند که مشاغل را در تنگنا قرار می دهد. این فناوری وجود دارد ، اما آنها در مسیر خود مانده اند. کسانی که مهارت های مورد نظر را دارند ، البته با تمام پیشنهادات شغلی که نمی دانند چه کاری انجام دهند ، تا بانک می خندند. اما شرکت ها ناخن های خود را با موقعیت های مهم تقریباً غیرممکن برای پر کردن می خورند – و مصرف کننده نهایی باید قیمت ها را سنگین کند.

رهبر فناوری نوآوری جهانی EY و مدیر ارشد تجزیه و تحلیل جهانی ، کریس ماززی ، گفت: “امسال ، به عنوان مشاغل ، چگونگی ادغام هوش مصنوعی در عملیات خود را استراتژیک کردند ،” آنها با کمبود متخصص مانع شدند. ”

بنابراین چگونه بلاکچین می تواند به امنیت سایبری کمک کند?

عدم تمرکز بر راه حل های امنیت سایبری

وقتی بیشتر مردم به فکر امنیت سایبری مصرف کننده هستند ، به فکر حفاظت از آنتی ویروس ، فایروال یا شاید باج افزار هستند. اما در فضای سازمانی ، ابزارهای زیادی برای محافظت از شرکت ها به کار رفته است ، البته مصرف کننده متوسط ​​، دسترسی به آنها ندارد.

به عنوان مثال ، اگر در Gmail خود در انگلیس وارد سیستم شده اید و سپس شخصی وارد حساب Dropbox شما در آرژانتین شده است ، آنتی ویروس می تواند به شما بگوید؟ نه ، اما امنیت سایبری سازمانی می تواند. قهرمانانه از زنجیره بلوک برای تمرکززدایی و دموکراتیک کردن راه حل های امنیت سایبری استفاده می کند و آنها را در دسترس توده ها قرار می دهد.

چاد بنت ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت HEROIC ، می گوید: “ماموریت ما محافظت از اطلاعات جهان است – از همه افراد – نه فقط از بزرگترین مشاغل”. “آینده امنیت سایبری غیرمتمرکز و دموکراتیک شده است – با استفاده از هوش مصنوعی و بلاکچین.”

اکوسیستم HEROIC به طور یکسان برای توسعه دهندگان و مشاغل باز خواهد بود تا آنها بتوانند راه حل های هوشمندانه خود را بسازند. و هرچه شبکه رشد می کند ، به طور طبیعی امنیت آن بیشتر می شود.

گام زدن به بازار Bug Bug

بازار نعمت اشکال

مدل HEROIC اجازه می دهد تا هر کسی در سراسر جهان به شبکه بپیوندد ، که به عنوان پلی برای شکاف استعدادها در امنیت سایبری و هوش مصنوعی عمل می کند. آنها می توانند مهارت های مهمی را از افراد و مکانهایی که قبلاً دور از دسترس نبودند ، باز کنند. این فرضیه PolySwarm, همچنین ، بازار غیرمتمرکز دیگری برای متخصصان و علاقه مندان به امنیت سایبری برای ساخت موتورهای ضد بدافزار.

Mark Tonnesen سابق CIO ضد ویروس McAfee در هیئت مشاور است. او می گوید ، “Blockchain می تواند پاسخی برای کمبود دائمی استعداد امنیتی باشد.” هدف Polyswarm این است که هر کسی – حتی مجرمان اینترنتی – را به میز دعوت کند تا در مورد راه حل های تهدیدات کار کند. و آنها با استفاده از ارز رمزنگاری شده بازارهای باگ باگ را برای هکرهای کلاه سفید بازی می کنند ، و آن را رقابتی و همچنین پاداش می دهند.

جیم بورش ، مدیر برنامه DASH Bug Bounty ، به عنوان کلانتر مجازی در غرب وحشی و وحشی که ارز رمزپایه است با “بخشش اشکال”برنامه توسعه یافته برای DASH. این برنامه انگیزه های پولی را برای شناسایی نقاط ضعف در امنیت ارز دیجیتال DASH برای هکرها فراهم می کند. این اجازه می دهد تا پیشرفت ها بدون دسترسی به افراد مناسب سریعتر انجام شود. مشكل مشترك مشكل نصف شده است. یا تقسیم به چند دقیقه با هزاران نفر بالقوه در پرونده.

شما می توانید تهدیدها را به عنوان ریز وظایف تجزیه کنید و به یک مجموعه اجازه دهید سریعتر برای ارائه راه حل کار کند. بیشتر مجرمان اینترنتی به دنبال پول هستند. بنابراین ، به خاطر کار درخشان آنها جبران کنید و ناگهان یک استخر بسیار کم عمق به یک دریاچه وسیع از منابع تبدیل می شود.

اسکات شوبر ، نویسنده هک دوباره و رئیس جمهور / مدیر عامل شرکت BVS سیستم ها می گوید ، “مبنای انگیزه ای برای اتفاق افتادن بسیار م effectiveثر است. بلاکچین یک فن آوری اساسی و مخل بازی است و با داشتن مشوق هایی ، راه ایجاد ارتباطات را در مقیاس بسیار سریعتر تغییر می دهد. “

دسترسی به آموزش & تأیید اعتبارنامه

راه حل های زیادی برای جبران خلا talent استعداد در امنیت سایبری ارائه شده است ، اما در مورد هوش مصنوعی چطور؟ بلاکچین می تواند در این زمینه نیز موثر باشد ، از چند طریق. امکان دسترسی به آموزش و آموزش مهارتهای مورد نیاز مردم در این دنیای جدید یکی است.

موسسه آینده و بنیاد ACT Edublocks را منتشر کردند ، به عنوان مثال ، آنها اساساً یک ساعت یادگیری تقریباً از هر منبعی هستند که از طریق بلاکچین به اشتراک گذاشته می شوند.

بلاکچین همچنین می تواند به استخدام کنندگان کمک کند تا راحت تر کاندیداهای مناسب را پیدا کنند. با تشکر از توانایی بلاکچین در تأیید اسناد و اطمینان از عدم دستکاری در آنها ، استخدام کنندگان دیگر مجبور نیستند برای تأیید اعتبار نامه وقت بگذارند.

ماریو ملیچویچ, IEEE مهندس سیستم ارتباطات عضو و کارمندان در MaxLinear Inc می گوید: “فناوری Blockchain قبل از افزودن معامله جدید به آخرین بلوک ، برای تأیید معتبر بودن معاملات قبلی در زنجیره ، به رمزنگاری متکی است.”

بنابراین یک شرکت فناوری اطلاعات که به دنبال استخدام پرسنل هوش مصنوعی است می تواند از بلاکچین برای حفظ اطمینان در عدم دستکاری در «نشان ها / گواهینامه ها» نامزدها استفاده کند.

آزاد کردن زمان

شوبر می گوید: “بسیاری از مشاغل مربوط به امنیت سایبری بسیار ظریف است ، این منطقه به یک منطقه بسیار گسترده تبدیل شده است ، بنابراین چگونه می توانید فرد مناسب را در این رشته های بسیار باریک پیدا کنید؟” وقتی بتوانید افراد را به سرعت تركیب كنید تا این خلاs ها را پر كنید ، با استفاده از ابزارهای زنجیره بلوك ، استعداد در امنیت سایبری و هوش مصنوعی سریعتر بسته می شود. ”

بورچ معتقد است که بلاکچین در لایه کاربرد نیز اساسی است. “اگر برنامه های زنجیره بلوک از ابتدا دارای امنیت نباشند ، بنابراین متخصصان امنیت سایبری مجزا و اختصاصی که می توانند روی سیستم هایی تمرکز کنند که خطر بیشتری دارند کار کمتری انجام می شود.”

شکاف استعداد در امنیت سایبری و هوش مصنوعی ممکن است بسته شود

با ابتکار عمل غیرمتمرکز برای به اشتراک گذاشتن منابع با مصرف کنندگان ، توانایی تهیه استعدادها از سراسر جهان ، و برنامه های ناسازگار با اشکال برای متحد کردن هکرها برای مبارزه خود ، متخصصان بیشتری در این زمینه وجود دارند. حداقل برای امنیت سایبری.

هوش مصنوعی چالش های بیشتری را ارائه می دهد. به نظر می رسد ، در حال حاضر ، بلاکچین می تواند در آزاد کردن وقت برای یادگیری مهارت های مورد نیاز ما و تمرکز بر کارهای خلاقانه تر ، قبل از اینکه ربات ها از همه ما سبقت بگیرند ، کمک کند..