ارز رمزنگاری شده در اروپای شرقی تاریخ در حال حرکت است.

شاید از میزان فعالیت کشورهای اروپای شرقی در فضای ارزهای رمزپایه تعجب کرده باشید. مطابق با استاتیستا تحقیق ، لهستان ، لتونی ، جورجیا ، استونی و لیتوانی ، همه در میان 15 کشور برتر از نظر ارزش کل معاملات بازار سرمایه مالی جایگزین در اروپا در سال 2018 قرار گرفتند. در همان سال ، بودجه سرانه برای معاملات مالی آنلاین جایگزین بالاترین در انگلستان ، اما پس از آن لتونی و استونی قرار گرفتند.

این تنها مدرکی نیست که اروپای شرقی در حال کشف الگوهای مالی خارج از کانالهای سنتی مانند بانکداری مرکزی است. ممکن است متعجب شود اگر بدانید که گرجستان بعد از چین دومین کشور بزرگ معدن در جهان است ، مولداوی استخراج ارز رمزنگاری شده را قانونی کرده و پیش بینی می شود بلاروس به هنگ کنگ اروپا تبدیل شود?

این مقاله توسط سلیمان براون ، رئیس روابط عمومی در آزادگان, تا به شما ایده بدهد کدام کشورها از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه طرفداری می کنند و کدام یک به شدت آنها را منع می کنند. تصویر کاملی از اکوسیستم رمزنگاری ناگهانی داغ اروپای شرقی را دریافت کنید.

تنظیم ارز رمزنگاری شده در اروپای شرقی

اکثر کشورهای اروپای شرقی بر اساس ارز رمزنگاری شده تقسیم شده اند: طرفدار یا مخالف. در اینجا یک نمودار نشان داده شده است که در آن رمزنگاری و استخراج قانونی است (+) ، قانونی نیست (-) یا غیرقانونی است (0).

کشور ارز رمزنگاری شده معدن
جمهوری بلاروس + +

گرجستان 0 +
جمهوری چک 0 0
روسیه
بلغارستان 0 0
مجارستان 0 0
اسلواکی 0 0
لهستان + +
مولداوی 0
اوکراین 0

+ جمهوری بلاروس و ارز رمزنگاری شده

بیایید با این واقعیت شروع کنیم که بلاروس سیلیکون ولی خود را دارد که بر اساس اصل برون مرزی عمل می کند. پارک سلام فن آوری (HTP) یک منطقه مالیاتی و قانونی در بلاروس است که تحول فناوری اطلاعات را تسهیل می کند و 450 شرکت در زمینه تولید نرم افزار کار می کنند.

در سال 2017 ، فعالیت های ارز رمزنگاری شده از ساکنان HTP از حمایت کامل و گسترده قانونگذاری از دولت برخوردار شد. دولت HTP ، همراه با بانک ملی ، دپارتمان نظارت مالی کمیته کنترل امور خارجه ، کارشناسان بین المللی و ارگانهای دیگر ، کلیه اسناد لازم را جمع آوری و امضا کردند.

برای مثال, فرمان شماره 8 “در توسعه اقتصاد دیجیتال” مبادلات رمزنگاری شده و اپراتورهای مبادله ارز رمزنگاری شده ، استخراج ، قراردادهای هوشمند ، بلاکچین ، توکن و غیره را قانونی کرد..

از لحظه تصویب این مصوبه ، هرگونه معامله با رمزها (استخراج ، ذخیره رمزنگاری ، خرید ، مبادله) تا 1 ژانویه 2023 از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده معاف است. قوانین مربوط به عملکرد شرکت های درگیر در رمزنگاری توسط پذیرفته شده است HTP ، و مقررات قانونی کامل ارزهای رمزنگاری شده در بلاروس ایجاد شده است. شایان ذکر است که فقط اشخاصی که به عنوان ساکن پارک Hi-Tech ثبت شده اند مجاز به انجام فعالیت های مربوط به ارزهای رمزپایه هستند. اگر به این موضوع علاقه مند هستید ، مقاله دیگری در مورد آن است بردارهای حمله سایبری ارز رمزنگاری شده رایج که شاید برای شما جالب باشد.

– استخرهای استخراج قدرتمند جورجیا

در سال 2019 آماری سازمان ملل انتشارات, گرجستان به آسیای غربی اختصاص دارد ، نه به اروپای شرقی. اما ، از نظر جغرافیایی به اروپای شرقی تعلق دارد و عضوی از شورای اروپا است. ما تصمیم گرفتیم آن را نه به دلیل قانون مطلوب رمزنگاری ، بلکه به دلیل پیروزی های آن در استخراج.

یک سند از وزارت دارایی خاطر نشان می کند که هر واحد دارایی رمزنگاری شده دارای ارزش بازار است ، می تواند صادر شود ، می تواند صاحب داشته باشد ، حقوق مالکیت آن می تواند به دیگری منتقل شود و به قطعات تقسیم شود و می توان آن را خریداری و خریداری کرد فروخته شده در همان زمان ، در یادداشت آمده است که ، مطابق با قوانین جورجیا ، دارایی رمزنگاری شده وسیله قانونی پرداخت یا پول الکترونیکی نیست.

با این وجود ، این کشور یک رونق بیت کوین با انرژی آبی را تجربه می کند. مطابق با بی بی سی, این واقعیت که استخراج ارز رمزنگاری شده “شبکه برق خود را خشک می کند” ، به دلیل ذخایر گسترده جورجیا مهم نیست برق آبی تجدید پذیر. احتمالاً همین دلیل و نبود مقررات باعث دلگرمی معدن کاران خانگی و جذب مشاغل خارجی شده است. مطابق با NPR, بیشتر امکانات استخراج معدن گرجستان متعلق به شرکت آمریکایی Bitfury است.

و گرچه قانون جورجیا فعالیتهای مربوط به ارز مجازی را تنظیم نمی کند و ارز رمزپایه در این کشور وسیله قانونی پرداخت نیست ، معاملات پول مجازی بین افراد انجام می شود. با این حال ، دولت گرجستان اولین قدم را در جهت تنظیم تجارت رمزنگاری برداشته است. استخرهای استخراج متعددی که از خدمات شرکت های واسطه ای ثبت شده در گرجستان استفاده خواهند کرد مشمول مالیات ارزش افزوده 18 درصد می شوند.

+ جمهوری چک پیشگامان مقررات بیت کوین

جمهوری چک حتی قبل از رونق بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال 2017 یکی از اولین کشورهای اروپایی بود که با بیت کوین فعالیت می کرد. در آوریل 2015 ، بانک ملی چک سند این نگرش دولت نسبت به ارزهای رمزنگاری شده به نام “ایمنی پرداخت های آنلاین و ارز مجازی از نظر بانک ملی چک” را روشن می کند. طبق این سند ، عملیات با ارزهای رمزپایه توسط قانون کشور محدود نمی شود ، فقط هنجارهای قانون اتحادیه اروپا برای آنها اعمال می شود.

بعداً ، در سال 2017 ، جمهوری چک تصمیم گرفت مطابق با الزامات اتحادیه اروپا برای مبارزه با پولشویی باشد و اصلاحاتی را در قانون اقدامات اندازه گیری شده علیه قانونی کردن عواید جرم و تأمین مالی تروریسم ارائه داد. طبق قانون جدید ، همه صرافی ها ، از جمله بانک ها ، باید شناسه مشتری را برای معاملات رمزنگاری فیات تا 1000 یورو و بیشتر تأیید کنند.

– روسیه و ارز رمزنگاری شده

در 16 مارس 2020 ، خبرگزاری محلی Vesti.ru اعلام کرد که تولید و گردش ارزهای رمزپایه انجام می شود ممنوع در روسیه. براساس این ، صدور و گردش ارز رمزنگاری شده در روسیه خطری غیرقابل توجیه دارد صورتحساب در مورد “دارایی های مالی دیجیتال”.

در این لایحه منع صدور و گردش ارز رمزنگاری شده در روسیه وضع شد و مجازاتهایی برای نقض این ممنوعیت تعیین شد. با این وجود ، مقامات قصد ندارند مالکیت ارزهای دیجیتال را ممنوع کنند.

+ بولگوسین انباشته جایزه بیت کوین تقریباً 2 میلیارد دلاری

یک خرده فروش بیت کوین در خیابانهای بلغارستان (از طریق Reddit) مشاهده شد

دولت بلغارستان ارزهای رمزپایه را به عنوان یک دارایی مالی می داند (و دارای 213،519 BTC مصادره شده از مجرمان است که بیش از تولید ناخالص داخلی بلغارستان است). این کشور نه مشروعیت بیت کوین را به رسمیت شناخته است و نه اعلام کرد غیرقانونی بودن شرط اصلی استفاده از ارز رمزنگاری شده در بلغارستان پرداخت مالیات به میزان 10٪ مبادله یا فروش.

– مالیات های مجارستان و ارزهای رمزنگاری شده

ارزهای رمزپایه در کشور وسیله قانونی پرداخت محسوب نمی شوند. به گزارش خبر محلی نمونه کارها (دسترسی محدود) ، دولت گروه ویژه ای از بانک مرکزی مجارستان ، وزارت دارایی و مقام مالیاتی را ایجاد کرده است که در حال مطالعه این صنعت برای ایجاد یک چارچوب قانونی است. کلیه معاملات ارزهای رمزپایه تحت “درآمد دیگر” و مشمول مالیات تحت کد مالیات بر سود سرمایه مجارستان ، که شامل 15٪ مالیات بر سود سرمایه و 19.5٪ کمک بهداشتی است که به عنوان (EHO) نامیده می شود.

+ اسلواکی معاملات ارز رمزنگاری شده را رصد می کند

اسلواکی در لیست کشورهایی است که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را رسماً به رسمیت شناخته اند. با این حال ، در سال 2018 ، مقامات مواضع خود را در مورد تجارت دیجیتال سخت گرفتند. به دنبال ابتکار تنظیم کننده ملی – بانک ملی اسلواکی – همه بانکها شروع به بستن حسابهای شرکتهای مرتبط با ارزهای رمزپایه کردند. واکنش خصمانه مشابهی از سیستم مالی موجود به ارزهای دیجیتال در جمهوری چک و بلغارستان مشاهده شد.

علی رغم اقدامات محدودکننده ، ارزهای غیر فیات به هیچ وجه در قوانین اسلواکی تنظیم نشده و مبادله ، استخراج و سایر عملیات آنها خارج از چارچوب قانونی نیست. مانند سایر اتحادیه اروپا ، اسلواکی تشخیص داده است که معاملات ارزهای رمزپایه باید نظارت و مالیات دریافت شود.

+ لهستان فکر کردن به جلو امور مالی

جمهوری لهستان از نظر جمعیت در رتبه 36 جهان قرار دارد. منطقی است که چنین کشور بزرگ اروپایی وقتی صحبت از امور مالی می شود ، آینده نگر است. نگرش تنظیم کنندگان مالی محلی نسبت به سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه کاملاً مثبت است. اداره آماری مرکزی کشور (GUS) تشخیص داده است تجارت و استخراج ارزهای مجازی به عنوان یک فعالیت اقتصادی رسمی. در یک بیانیه از سال 2016 ، وزارت اظهار داشت که با وجود اینکه ارزهای مجازی تحت قوانین لهستان تحت هیچ مقرره جداگانه ای قرار ندارند ، آنها کاملا قانونی هستند و مشمول مالیات بر درآمد هستند.

در کنار آن ، دولت از استارت آپ های بلاکچین پشتیبانی می کند. به عنوان مثال ، در ژانویه 2019 ، خدمات نظارت بر بودجه و مالی لهستان (KNF) مجوزهای دولتی را به استارت آپ های بلاکچین اعطا کرد کوینکیستا و Bitclude.

+ رویکرد اوکراین به پول دیجیتال

Rada Verkhovna لایحه ای را پیشنهاد کرد که پیشنهاد می کند ارز رمزنگاری شده قانونی شود. برنامه ها برای این امر در سال 2017 اعلام شده بود ، اما پس از آن مقامات جرات انجام چنین اقدامی را نداشتند. و اکنون “پول دیجیتال” می تواند به عنوان دارایی های قانونی شناخته شود. سندی با عنوان “در مورد اصلاح قانون مالیات و سایر قوانین اوکراین در مورد مالیات عملیات با دارایی های رمزنگاری شده” توسط نمایندگان جامعه بلاکچین ، نمایندگان منتخب بین جناح ها ، دفتر مقررات موثر BRDO و وزارت دیجیتال تهیه شده است دگرگونی.

در کنار آن ، معرفی اخیر در ساختار قانونگذاری آنچنان مثبت نبوده است. قانون “در مورد اصلاح برخی از قوانین قانونی اوکراین در مورد اطمینان از م ofثر بودن سازوکار نهادی برای جلوگیری از فساد” شماره 140-IX, که از 18 اکتبر 2019 به اجرا درآمد ، اصلاحاتی در قانون “جلوگیری از فساد” ایجاد کرد و ضرورت اعلام ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک دارایی نامشهود مشخص کرد.

– استخراج قانونی مولداوی

معاملات ارز رمزنگاری شده در این کشور قانونی نیست ، با این حال ، طبق گزارش رسانه های محلی ، پول دیجیتال در مولداوی محبوب است. در مرکز کیشیناو ، چندین نقطه وجود دارد که پول دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت قبول می کنند.

در ماه مه 2018 ، انجمن فناوری های دیجیتال و توزیع شده کشور مبادله ارز رمزنگاری شده خود را معرفی کرد که فیات مانند لئو مولداوی ، روبل روسیه ، دلار آمریکا و یورو و همچنین ده ارز رمزپایه برتر را می پذیرد. حتی اگر بانک ملی مولداوی رسماً اجازه معامله با رمزنگاری را نداده است ، نامه ای به آن ارسال کرد بازار Drachmae, اولین مبادله رمزنگاری محلی در مولداوی ، که به طور غیرمستقیم به آن امکان انجام بانکداری را می دهد.

علاوه بر این ، در سال 2018 ، این کشور کوچک میزبان اولین کنفرانس خود در زمینه بلاکچین و ارزهای رمزپایه به نام World Blockchain and Cryptocurrency Summit Chisinau – WBCSummit است. گزارش از کنفرانس, کروپتوست اشاره كرد كه “بانك مركزي پتانسيل بلاكچين را براي سيستم مالي تشخيص داده و نشان داده است كه در حال ارزيابي عملكرد تكنولوژي از طريق بانك هاي محلي است.” قانون Cryptocurrency ممکن است در مولداوی در افق باشد ، زیرا استخراج در اینجا از قبل قانونی است.

استخراج ارز رمزنگاری شده در اروپای شرقی

جمهوری مولداوی Transdniestria (DMR) قانونی در مورد توسعه فناوری های بلاکچین اطلاعاتی تصویب کرد که از نظر فنی استخراج ارزهای رمزپایه را قانونی می کند. به گفته رئیس DMR ، این قانون به توسعه صنعت فناوری اطلاعات و جذب سرمایه گذاری از سوی نهادهای فعال در زمینه فناوری های بلاکچین کمک خواهد کرد. DMR ممکن است به یک بهشت ​​برای معدنچیان تبدیل شود.

این قانون ایجاد یک منطقه تجارت آزاد هدفمند را پیش بینی می کند ، جایی که شرکت ها و اشخاص خارجی می توانند بدون رویه های اداری اضافی به اشخاص حقوقی تبدیل شوند. بنابراین ، این کشور در حال تبدیل شدن به یک منطقه نسبتاً جذاب برای سرمایه گذاری است. مقامات محلی واردات و صادرات بدون مالیات تجهیزات معدن را برای ساکنان و تعرفه های ویژه برق برای معدن کاران را تضمین کرده اند. رئیس جمهور قول داد که تأمین انرژی مزارع معدن توسط ایستگاه برق آبی Dubossary و سه نیروگاه حرارتی تأمین شود.

چه کسی فکر می کند که چنین کشور کوچکی مانند گرجستان می تواند در زمینه استخراج ارزهای رمزپایه به یک رهبر جهانی تبدیل شود؟ آ مطالعه توسط مرکز مالی جایگزین کمبریج (CCAF) ، که در سال 2018 منتشر شد ، نشان داد که جورجیا از نظر حجم معدن پس از چین در رتبه دوم جهان قرار دارد. حداقل 60 مگاوات برق رسماً برای استخراج ارز مجازی در کشور هزینه شد.

اولین و شاید مهمترین چیزی که دوستداران معدن را به گرجستان جذب می کند ، برق ارزان است. و از آنجا که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی شوروی ، جورجیا کوچک 20 نیروگاه برق آبی را از کشور منسوخ شوروی به ارث برد ، مقدار زیادی وجود دارد. این کشور قرار بود به نوعی قطب انرژی در قفقاز تبدیل شود. بدیهی است که این میزان زیاد برق برای کشوری با 3.7 میلیون نفر جمعیت بسیار زیاد است. در نتیجه ، هزینه برق در گرجستان از کمترین هزینه ها در جهان است.

بنابراین ، از ماه مه 2019 ، قیمت 1 کیلووات در تفلیس تقریبا 6 سنت بود. اما هنوز مناطقی کوهستانی وجود دارد که برق ارزان تر یا حتی رایگان است (به دلیل یارانه های دولتی) و مناطق آزاد صنعتی (که به دلیل نداشتن مالیات بر ارزش افزوده هزینه برق 18 درصد کمتر است).

بلاروس یکی دیگر از بازیکنان قدرتمند اروپای شرقی در زمینه معدن است. همانطور که قبلاً می دانید ، سیاست اقتصادی دوستانه رمزنگاری و ایجاد دره سیلیکون خود بخشی از استراتژی این کشور برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی فناوری اطلاعات است. اگرچه استخراج معادن پس از نصف شدن بیت کوین از دست رفته است ، بلاروس آماده است تا برای کسب سود از استخراج BTC ، انرژی نسبتاً ارزان خود را سرمایه گذاری کند.

در سال 2019 ، الكساندر لوكاشنكو هنگام ملاقات با نمایندگان بخش IT در Hi-Tech Park ، گفت كه قصد دارد برای استخراج بیت کوین ، نیروگاه هسته ای جدید بلاروس را استخدام كند. رئیس جمهور توضیح داد که می خواهد از مازاد نیروی برق برای اطمینان از کار مزارع معدن استفاده کند. “من حتی به خصوص جایی را ترک کردم! بیایید مزارع بسازیم و این بیت کوین را استخراج کنیم (…) اگر بیت کوین وجود دارد ، شما همیشه می توانید آن را بفروشید “- لوکاشنکو نظر داد.

ارزهای رمزپایه در اروپای شرقی: از کجا بخریم و چگونه هزینه کنیم

برای خرید ارزهای رمزپایه ، بسیاری از کشورها در جهان “جهان دوم” از یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری استفاده می کنند, Exmo. این پلت فرم معاملاتی از 183 جفت معاملاتی با بسیاری از ارزهای رمزپایه پیشرو و ارزهای محلی محلی مانند یورو ، روبل روسیه ، hryvnia اوکراین ، زلوتی لهستان پشتیبانی می کند. این وب سایت به زبانهای روسی ، اوکراینی ، رومانیایی و سایر زبانها در دسترس است. کاربران می توانند رمزنگاری را با کارت اعتباری ، انتقال SEPA ، Yandex Money ، Qiwi و Payeer خریداری کنند.

کشورهای شوروی سابق غیر اتحادیه اروپا ، مانند روسیه و اوکراین ، استفاده می کنند Bestchange.ru. این سرویس اطلاعات متشکل در مورد مبدل های خودکار و دستی ارزهای رمزپایه و الکترونیکی را فراهم می کند و همچنین از روبل و hryvnia پشتیبانی می کند.

کشورهای اروپای شرقی بسیاری از کشورها را در خود جای داده اند آزادگانمشتریان ثابت با جمهوری چک ، مجارستان ، اسلواکی ، رومانی ، لهستان ، روسیه ، اوکراین ، بلغارستان ، بلاروس و مولداوی حدود 10٪ از کاربران ما را تشکیل می دهند. از خانواده کیف پول های ساده و ایمن ما ، این کشورها اغلب به دنبال Freewallet هستند: کیف پول Crypto که از BTC ، ETH و بیش از 100 ارز رمزنگاری شده دیگر و کیف پول بیت کوین ما پشتیبانی می کند. برنامه های freewallet برای معاملات داخلی و بدون هزینه در اکوسیستم از امتیاز بالایی برخوردار هستند.

در گرجستان ، اولین دستگاه خودپرداز که به شما امکان می دهد پول فیات را با ارز رمزنگاری شده مبادله کنید ، در مارس 2018 در غذاخوری Burger New York ظاهر شد. چند ماه بعد ، مورد دوم در تفلیس نصب شد. از نوامبر 2019 ، 14 رمزنگاری در کشور فعالیت می کنند.

لهستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپا است که از توسعه فناوری بلاکچین استقبال می کند. در سال 2018 ، اولین دستگاه های خودپرداز بیت کوین با BTC ، LTC و ETH در گدانسک و بیالیستوک ظاهر شدند.

بزرگترین سرویس تحویل مواد غذایی لهستانی Pyszne.pl پذیرش ارزهای رمزپایه را از سال 2017 آغاز کرد. این نوآوری پس از خرید خدمات توسط سرمایه گذاران هلندی صورت گرفت. در حال حاضر ، Pyszne.pl به بیش از 8 هزار مرکز پذیرایی خدمات ارائه می دهد. تعداد مشتریان به طور متوسط ​​955 هزار نفر است و 7٪ از کاربران در رمزنگاری پرداخت می کنند.

جمهوری چک ممکن است کوچک باشد ، با این وجود ، از نظر تعداد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری ، در رتبه ششم جهان قرار دارد. در سطح جهان ، تقریباً پنج هزار دستگاه خودپرداز وجود دارد و در جمهوری چک ، حدود 70 دستگاه خودپرداز وجود دارد. بیشتر آنها در پراگ تنظیم شده اند. دستگاه های خودپرداز بیت کوین را نه تنها در مراکز خرید بزرگ و فروشگاه های الکترونیکی بلکه در کیوسک های ایستگاه های مترو ، همراه با مواد چاپی ، سیگار و بلیط می توان یافت..

تعداد شرکت ها و سازمان های چک که بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند در حال افزایش است و همه آنها مربوط به حوزه IT نیستند. در این لیست می توانید بزرگترین فروشگاه لوازم الکترونیکی را پیدا کنید Alza.cz, یک کافی شاپ در Paralelni Polis (علاوه بر BTC ، Litecoin ، Dash و Monero را نیز قبول می کنند) و آژانس همکاری Paper Paper Hub مربوط به همان پروژه.

یک آژانس املاک و مستغلات Home Hunters از زمان بسته شدن معامله 35 بیت کوین که در آن زمان بیش از 5 میلیون کرون بود ، در معرض دید عموم قرار گرفت. همچنین ، مکان هایی مانند Krypto ، یک پمپ بنزین محلی وجود دارد, FairPlayAuto, یک بازار اتومبیل دست دوم و تعدادی هتل و رستوران.

لیست بزرگی از پروژه های هیجان انگیز بلاکچین و رمزنگاری خارج از اروپای شرقی وجود دارد. ما با راه اندازی fintech با ریشه روسی شروع خواهیم کرد صریون. این شرکت با سرمایه گذاری و مدیریت دارایی های غیرمتمرکز سروکار دارد. این دانشکده در سال 2016 توسط فارغ التحصیلان مدرسه عالی اقتصاد تاسیس شد و 15 هزار کاربر دارد. در پایان سال 2019 ، شرکت تازه تاسیس 2 میلیون دلار در مرحله بذر با صندوق سرمایه گذاری آمریکایی Placeholder جمع آوری کرد و Blockchain Ventures در میان سرمایه گذاران بود. اخیراً Zerion سیستم عامل رمزنگاری را بدست آورد MyDeFi که مشاهده نمونه کارهای رمزنگاری را تسهیل می کند.

جای تعجب نیست که بلاروس در لیست 10 کشور برتر اروپایی برای راه اندازی یک استارت آپ بلاکچین است. یکی از پروژه های محلی که ممکن است در مورد آن شنیده باشید این است موشک DAO, یک پلت فرم سرمایه گذاری جمعی غیرمتمرکز با ارزیابی های مستقل از استارت آپ ها. این تحلیل گران بازار سرمایه دار خطرپذیر با Hi-Tech Park ، Angels Band ، Volat Capital ، Belagroprombank ، شتاب دهنده های دوستانه و صندوق های خارجی کار می کنند تا به بنیانگذاران استارتاپ اجازه دهند به سرعت و با خیال راحت منابع مالی را جذب کنند. این شرکت حسابرسی های اولیه ، برنامه های راهنمایی و ارزیابی های منحصر به فرد را ارائه می دهد. فارغ التحصیلان کمپ آموزشی Startup یک بسته Startup رایگان دریافت می کنند که هزینه آن معمولاً بیش از 7000 دلار است.

جمهوری چک در شاخص جهانی نوآوری رتبه 27 را به خود اختصاص داده است. این کشور مهد پروژه های نوآورانه مانند است زنبورستان سازمان والدین آن است شرکت اوراکل. این متخصص در ارائه چارچوب ها و ابزارهایی برای ایجاد رابط های برنامه نویسی برنامه (API) ، از جمله Blockchain API که به شما امکان ارسال و دریافت بیت کوین را می دهد و همچنین روش های مناسب برای طراحی برنامه های ابری مدرن ، تخصص دارد. این شرکت نوپا 6.8 میلیون دلار سرمایه گذاری در یک سری A در سانفرانسیسکو در سال 2015 جلب کرد.

آیا تابحال به قابلیت ردیابی مواد غذایی از مزرعه به سفره فکر کرده اید? TE-Food, یک راه حل زنجیره تامین مواد غذایی مجارستانی ، این سرویس را در بلاکچین ارائه می دهد. با داشتن متخصصان صنایع غذایی و مشاوران امور رفاه و دامپروری در مدیریت خود و FAO (سازمان غذا و کشاورزی) و Deloitte در میان شرکای خود ، این شرکت از تدارکات مراقبت می کند و اطلاعات مربوط به تأمین غذای دام و تازه را شفاف می کند.

صوفیه ، بلغارستان میزبان مقرهای شهر دانشگاه منبع آزاد که سعی دارد دنیای آموزش را از طریق فناوری های توزیع شده تغییر دهد. این پروژه با حذف واسطه ها مستقیماً م institutionsسسات آموزشی ، دانش آموزان و مشاغل را به هم متصل می كند. این به سازمان ها کمک می کند تا از شخصیت های نامزدها اطلاعات کسب کنند فراگیران می توانند در ثبت نام و تکمیل تجربیات متناسب با توسعه آموزشی و حرفه ای ردیابی کنند. شرکت پشتیبان Rechained Ltd. پس از نوشتن کتابی به نام تصمیم گرفت تا مشکل اعتماد فراتر از مرزهای نهادی و ملی را در صحت مدارک رسمی و گواهینامه ها حل کند. بلاکچین در آموزش و پرورش.

چشم انداز ارز رمزنگاری شده در اروپای شرقی

ارز رمزنگاری شده در اروپای شرقی قرار است به وجهه ای از زندگی روزمره تبدیل شود. به عنوان افرادی که بی ثباتی مالی و تغییر رژیم های سیاسی را تجربه کرده اند (غالباً از کمونیسم به دموکراسی تغییر می یابد) ، ساکنان اروپای شرقی از نظر غربی ها برای ارزهای رمزپایه آماده ترند.

غرب با استاندارد زندگی بالاتر و خدمات بانکی بهتر و همچنین میانگین سنی بالاتر جمعیت مشخص می شود. از طرف دیگر ، اروپای شرقی مملو از کارآفرینان فعال جوان است که به مشاغل کوچک اشتغال دارند و بنابراین به ویژه به معاملات مالی سریع و با کیفیت بهتر و بدون واسطه علاقه مند هستند..

بسیاری از دولت ها می خواهند از مزایای بلاکچین استفاده کنند. به عنوان مثال گرجستان و بلاروس از مزایای اقتصادی استخراج معادن کاملاً استفاده می کنند. امیدوارم که این قوانین و اصلاحات جدید مانع توسعه صنعت رمزنگاری در اروپای شرقی نشود ، بلکه منجر به تبدیل شدن این منطقه به یک مرکز جهانی بلاک چین می شود.