رایانش ابری: کلید واژه هم افزایی اتاق هیئت مدیره که هنوز هم وانمود می کنید از آن مطلع هستید.

خوشبختانه ، این یک ایده کاملاً ساده است ، از لحاظ فنی طلبکارانه ، اما ساده هیچ کمتری ندارد. روی کاغذ ، محاسبات ابری راهی دیگر برای تقسیم منابع و افزایش تولید برای انسان است.

هنگامی که از رایانش ابری استفاده می کنید اساساً وظیفه مربوط به رایانه را به همان روشی که یک شرکت می تواند انتخاب وظیفه ای مانند حسابداری ، تولید ، پشتیبانی مشتری یا منابع انسانی را انتخاب کند ، نام می برد.

در عوض ، رایانش ابری وظایفی مانند ذخیره سازی داده ، میزبانی وب سرور ، استخراج بیت کوین (هشدار) و مدیریت نرم افزار را از دیگر موارد بر عهده دارد..

آنچه در مورد همه سر و صدا است?

به منظور درک واقعی مزایای رایانش ابری ، اجازه دهید تصویری از دو تجارت الکترونیکی مشابه ارائه دهیم. هر دو مشاغل در حال فروش کالایی هستند و از وب سایتی استفاده می کنند که با کمک خدماتی مانند SEO به SEO خوبی رسیده است MashOn. هر دوی آنها همچنین مشاغل جدیدی با تعداد مشتریانی اندک هستند اما می توانند انتظار داشته باشند که در آینده بازدید از فروشگاه تجارت الکترونیکی خود را افزایش دهند.

اولین مشاغل ، بگذارید آن را Tod’s Toys بنامیم ، اجرای وب سایت خود بر روی سرورهای نصب شده محلی است و کلیه داده های خود را میزبانی می کند. نگران نباشید ، Tod’s Toys دارای CTO عالی است که عملیات را اجرا می کند و دارای سخت افزار / نرم افزار فعلی پشته است.

تجارت دوم ، به نام Gupta’s Guitars ، کمی سفارش داده شده است و تصمیم گرفت به جای آن وب سایت خود را در یک سرور ابری انتخاب کند. Gupta’s Guitars همچنین دارای CTO توانایی نظارت بر سلامت فروشگاه آنلاین است.

در مراحل آغازین ، Tod’s Toys و Gupta’s Guitars شاهد میزان ترافیک مشابه فروشگاه های خود هستند. با این حال ، Tod’s Toys متوجه هزینه عملیاتی بالاتری از وب سرورهای خود می شود. آنها بیش از آنچه در حال حاضر نیاز دارند ، دارند. فروشگاه اسباب بازی ها بدشکلی ندارد ، زیرا آنها انتظار دارند میزان ترافیک به ظرفیت سرور افزایش یابد.

از طرف دیگر ، Gupta’s Guitars هزینه استفاده از سرور خود را بسیار موقت پرداخت می کند. دسترسی سرور آنها به مقیاس ترافیک افزایش می یابد ، بنابراین فروشگاه گیتار متوجه اتلاف نشده است. در حقیقت ، در حالی که میزان ترافیک آنها کم بود ، هزینه آنها برای استفاده از سرورهای ابری نیز کم بود. طبیعتاً آنها با پس انداز خود یک مهمانی پیتزا با سوخت گیتار برگزار کردند!

همانطور که پیش بینی شده بود ، هر دو فروشگاه آنلاین شاهد افزایش چشمگیر حجم و فروش هستند. Gupta’s Guitars خوشحال می شود و احتمالاً یک مهمانی پیتزا دیگر برگزار می کند. از طرف دیگر ، Tod’s Toys مدت طولانی برای جشن گرفتن ندارد.

فروشگاه اسباب بازی آنلاین به سرعت تقاضای سخت افزار سرور خود را محکم می کند زیرا تقاضا برای سیستم عامل خود میزبان از ظرفیت آنها پیشی می گیرد. به مشتریان احتمالی 404 پیام خطا به جای اسباب بازی های دیدنی و جذاب که Tod’s ارائه می دهد ، ارائه می شود. * چهره غمگین *

می توانید ببینید ، رایانش ابری به Gupta’s Guitars اجازه می دهد تا نیازهای سرور خود را برون سپاری کند و در نتیجه بر جنبه های دیگر کسب و کارشان تمرکز کند.

یک مثال کاملا مسخره و ساده ، اما نکته اصلی در اینجا وجود دارد.

مبانی رایانش ابری

رایانش ابری برای مشاغل ، مانند مثال فوق ، معمولاً به عنوان رایانش ابری سازمانی شناخته می شود. این تفاوت با سایر خدمات رایانش ابری دارد که ممکن است مانند Google Drive یا MegaUpload (R.I.P.) بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرند.

در هر صورت ، محاسبات ابری در واقع مجموعه ای از سه سرویس ابری تعمیم یافته است. در پایه پشته سرویس های ابری زیرساختی وجود دارد که به عنوان زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) نیز شناخته می شوند. لایه میانی لایه توسعه دهنده است که به عنوان پلت فرم به عنوان سرویس (PaaS) شناخته می شود. بالاترین و قابل مشاهده ترین لایه ، نرم افزار به عنوان لایه سرویس (SaaS) است که به عنوان لایه برنامه نیز شناخته می شود.

IaaS (زیرساخت به عنوان سرویس) یک لایه بنیادی است که از تمام سخت افزارهای لازم تشکیل شده است که باعث می شود ابر دیجیتال تیک تیک بخورد. با وجود اشاره به بخار آبکی بالای سر ما ، رایانش ابری از برخی سخت افزارهای جدی ، واقعی ، ملموس و اغلب با صدای بلند ساخته شده است. IaaS تمام سخت افزارهای فیزیکی است که صفر و یک های ما را ذخیره و جابجا می کند.

نمونه هایی از ارائه دهندگان IaaS: CloudSigma ، Digital Ocean ، Linode ، Cisco Cloud Infrastructure Services ، Microsoft Azure ، Citrix Workspace Cloud

PaaS (پلت فرم به عنوان یک سرویس) لایه بعدی است ، جایی که توسعه دهندگان و برنامه نویسان درگیر می شوند. در این لایه میانی ، ارائه دهندگان IaaS قطعات سخت افزاری ابری را به توسعه دهندگان و برنامه نویسان از قبل نصب شده با ابزارهای توسعه دهنده مانند Apache یا MySQL اجاره می دهند. این لایه میانی جایی است که ارائه دهندگان IaaS و توسعه دهندگان نرم افزار با هم تداخل دارند.

نمونه هایی از ارائه دهندگان PaaS: Oracle Cloud، Salesforce Platform، Google Cloud Platform، Amazon Web Services

SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) بالاترین و آشنا ترین لایه پشته ابر است. اینجا جایی است که برنامه ها و نرم افزارها هستند و ما نام های آشنایی مانند Spotify ، Adobe Creative Cloud ، فروشگاه Google Play ، Storj و Dropbox را می بینیم که به چند مورد اشاره می کنیم. لایه SaaS اساساً جایی است که سرویس های ابری برای مصرف کنندگان و مشاغل کاملاً کاربرپسند می شوند.

نمونه هایی از ارائه دهندگان SaaS: Slack ، WordPress ، Trello ، Mailchimp ، InVision ، Zoom ، Buffer ، Content ، Netflix

Cloud Computing Stack

پشته محاسبات ابری

هر لایه پشته سرویس ابری لایه قبل از آن را فعال می کند. به طور خلاصه ، شما می توانید به سه لایه مانند این فکر کنید: اول ، شما به سخت افزار نیاز دارید. دوم ، شما به یک بستر برای ساختن نیاز دارید. سوم ، شما به برنامه هایی نیاز دارید تا افراد بتوانند از سخت افزار استفاده کنند.

جوانب مثبت و منفی رایانش ابری

در حالی که هر مورد استفاده دارای جوانب مثبت و منفی بسیار بیشتری است ، موارد زیر چند مزایا و معایب کلی رایانش ابری است.

Upside to Cloud Computing

 1. سدی پایین برای دسترسی

  رایانش ابری در مقایسه با ساخت و مدیریت سخت افزار ، سیستم عامل یا برنامه های شخصی شما ، کسری از هزینه های اولیه را در بر دارد.

 2. ضایعات بسیار کمتر

  رایانه ابری مقیاس بزرگ یا کوچک را برای کاربر در نظر می گیرد. اگر فقط به ده ترابایت فضای ذخیره سازی احتیاج دارید ، فقط ده تا هزینه پرداخت کنید و وقتی نیاز شما تغییر مکان داد ، فضای ذخیره سازی نیز می تواند هزینه کند.

 3. ریسک کنید و چیزها را بشکنید

  با مقیاس گذاری سریع تر ، تکرار سریع تر ، ساخت سخت افزار سریع تر ، محیط های سریعتر برای توسعه دهندگان ، سازندگان می توانند اغلب اشتباه بگیرند و با قیمت پایین تر ، هزینه موفقیت را کاهش دهند.

نکات منفی Cloud Computing

 1. امنیت امنیتی 22

  از یک طرف ، یک سرویس ابری می تواند مدیریت امنیتی بهتری از آنچه در خودتان بود ، ارائه دهد. از طرف دیگر ، متمرکز کردن داده های خود در یک سرویس ابری انگیزه های جدیدی برای نقض امنیت ایجاد می کند.

 2. تأخیرهای عملکرد

  اشتراک زیرساخت با سایر کاربران می تواند بر سازگاری آن تأثیر بگذارد. تقاضا برای زیرساخت ها می تواند بر سهمی که دریافت می کنید تأثیر بگذارد. عوامل تخفیف دهنده وجود دارد ، اما این چیزی است که باید از آن آگاهی داشت.

 3. اتصال اینترنت

  تعجب آور نیست ، اما رایانش ابری در بیشتر موارد به اتصال به اینترنت نیاز دارد. متغیرهای زیادی برای میزان داده مورد نیاز برای انتقال و چند بار وجود دارد ، اما درک این است که در صورت وجود قطعاً تحت تأثیر خرابی اینترنت قرار خواهید گرفت.

آینده ابر ممکن است بلاکچین باشد

تکامل بعدی پشته سرویس ابری باید تحولی باشد که بتواند از یک لایه زیرساخت توزیع شده پشتیبانی کند. با تقسیم قطعات کوچکتر از زیرساخت قابل توجه ابر ، ممکن است بتوانیم مرکزیت سخت افزار را تغییر داده و بردار امنیتی را کاهش دهیم.

فقط اگر یک سیستم سازمانی وجود داشته باشد که بتواند به ارائه دهندگان سخت افزار انگیزه دهد تا در یک روش توزیع شده به منظور ارائه خدمات شبیه ابر به توسعه دهندگان سیستم عامل و نرم افزار ، گرد هم آیند. اگر فقط.