حداقل یک گاو بلاکچین در واشنگتن دی سی وجود دارد.

استفان مور در حال حاضر به عنوان مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ خدمت می کند. مور نقشی اساسی در نگارش و تصویب قانون کاهش مالیات و مشاغل (2017) داشت و مدت کوتاهی نامزد ترامپ را به عنوان فرماندار فدرال رزرو و کمک به مدیریت پول کشور سرگرم کرد (مور نام خود را از ملاحظه بیرون می کشد. )

مور ، یک گیک خط مشی شخصی ، بیش از 35 سال کار در سیاست های عمومی را به حساب می آورد. در این مدت ، مور همچنین به عنوان تحلیلگر ارشد اقتصادی در هیئت تحریریه وال استریت ژورنال ، کانال فاکس نیوز و CNN بود..

مجله ارزش مور را به عنوان سی و دومین فرد قدرتمند در امور مالی جهانی قرار داد. در سال 2018 ، مور با بنیانگذار و مدیر عامل Frax (بانک Decentral آن زمان) دیدار کرد سام کاظمیان در کنفرانس SALT, یک کنفرانس سرمایه گذاری دو طرفه به میزبانی مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید آنتونی “موچ” اسکاراموچی. کاظمیان بنیانگذار شرکت اورریپدیا, یک “چنگال” ویکی پدیا برای سود که از زنجیره بلوک EOS و ایجاد محتوای تشویقی با استفاده از رمز ارزهای رمزپایه به نام IQ استفاده می کند.

امروز ، مور به عنوان مشاور ارشد اقتصادی Frax ، یک ثبات بورس غیر متمرکز مبتنی بر ذخیره کسری فعالیت می کند. Frax با ماهیت خود با یک دیگر رقابت خواهد کرد بانکهای مرکزی با ارائه یک گزینه دیجیتالی پایدار.

ما با مور و کاظمیان ارتباط برقرار کردیم تا درباره آینده پول های ثابت ، جو سیاسی فعلی پیرامون بلاکچین و بیت کوین و چگونگی هدف تیم Frax برای تأسیس Frax به عنوان یک دارایی دیجیتال که به طور گسترده تصویب شده است ، بحث کنیم..

نقش مدیر ارشد اقتصادی در یک پروژه ارز رمزنگاری شده چگونه است?

مور قسمت عمده ای از حرفه خود را به مشاوره سیاستمداران و جمع كردن ذینفعان در حمایت از مالیات كمتر و كاهش هزینه های دولت سپری كرده است. به عنوان مشاور ارشد اقتصادی ترامپ ، مور به کار در مورد اصلاح سیاست مالیاتی ایالات متحده کمک کرد که در سال 2017 توسط کنگره به تصویب رسید.

امروز ، مور برخی از برنامه های خود را به چیزی خارج از خانه اصلی چرخ در واشنگتن اختصاص داده است: مشاوره راه اندازی بلاکچین در ایجاد یک ثبات Bitcoin.

مور می گوید: “یکی از نقش های من این است که اطمینان حاصل کنم Frax رشد می کند و به میلیاردها دلار می رسد اما ارزش پایداری را حفظ می کند.”.

مور همچنین می خواهد به Frax کمک کند تا فرار کند و در یک فضای تنظیم کننده تنظیم شود.

مور می گوید: “نقش دیگر کمک به شرکت در جهت یابی در این شرایط نظارتی تعریف نشده است.” “ما نمی دانیم که چه آیین نامه هایی در راه است اما می دانیم که آیین نامه هایی وجود دارد. این نقش اقتصادی نیست ، اما من 35 سال در واشنگتن بوده ام و می دانم که این آژانس ها چگونه کار می کنند. آژانس های نظارتی ممکن است سعی کنند درب بسیاری از این ارزهای رمزپایه را محکم بسته و ما می خواهیم راهی برای جلوگیری از تعطیلی این ارزها پیدا کنیم. ”

طرفدار بلاکچین و دارایی های دیجیتال در دولت ترامپ چگونه است?

مور اظهار می دارد: “دولت ترامپ تا حدی تردید داشته است.” “نه خصومت ، بلکه بدبینی. ما می خواهیم با دولت کار کنیم و برخی از ترس آنها را برطرف کنیم. Stablecoins و بلاکچین مواردی نیستند که بتوانند اقتصاد را منفجر کنند. باید به عنوان دارایی یا بدهی به آن نگاه شود. ”

“افراد داخل دولت ترامپ شیفته اند. یک نقشی که به من کمک کرده است افزایش دید بلاکچین و دارایی های دیجیتال است. آنها اعتراض و شکایتی را مطرح می کنند ، و من سعی می کنم آنها را از لبه پایین بیان کنم. من این را عصر اینترنت می دانم که دولت نمی تواند جلوی پیشرفت را بگیرد. من فکر می کنم ارزهای رمزپایه و دیجیتال نکته مهم بعدی هستند. ”

نمی توانید فناوری را متوقف کنید. بگذارید تکثیر شود ، بگذارید مردم از آن استفاده کنند و بگذارید به غرب وحشی تبدیل شود. برای دولت ترامپ بسیار توصیه می شود که به مردم اجازه دهد این کار را انجام دهند و تصمیمات خود را بگیرند. نهادهای نظارتی در تلاشند تا مشکل دیروز و بسیار دور از منحنی حل بهترین موارد را حل کنند. ”

وی افزود: “پذیرندگان اولیه به پتانسیل آن پی می برند. در مرحله ای هستیم که 95٪ مردم احتمالاً نمی دانند چیست.

آیا ارز رمزنگاری شده موضوعی برای انتخابات آینده ریاست جمهوری خواهد بود?

مور اظهار نظر می کند: “2020 نه”. “2024 بله”

چرا جهان به یک پایدار کوین دیگر نیاز دارد?

Frax به عنوان ذخیره ذخیره شده رمز ارز و اوراق قرضه دیجیتال ، خود را از سایر پول های ثابت متمایز می کند.

کاظمیان خاطرنشان می کند: “ما دوست داریم سایر سکه های ثابت به رشد خود ادامه دهند تا بتوانیم از آنها به عنوان وثیقه برای پشتیبانی Frax استفاده کنیم.” “ما کلون Tether یا سازنده دیگری نیستیم که اتر را بیش از حد وثیقه دهد.”

اما چرا اکنون؟ کاظمیان به پیشرفت صنعت در چند سال گذشته به عنوان بسیار کارآمد در ایجاد بنیان مالی غیرمتمرکز نگاه می کند.

کاظمیان می گوید: “من فکر نمی کنم تا زمانی که صنعت به شکل فعلی درآید ، چیزی مانند Frax امکان پذیر بود.” “بازارهای پول مانند مرکب. مالی صدها میلیون وام وارد شده است. مردم در حال پرداخت بهره برای این محصولات هستند. تتر و دای جای پای محکمی می گیرند. Tether پنجمین ارز بزرگ رمزنگاری شده با سقف بازار است. همچنین ، روان در صنعت تغییر کرده است که پول پایدار بخش مهمی از اکوسیستم هستند. ما نیاز به تغییر جو داشتیم. ”

نزدیک به 700 میلیون دلار وام حبس شده در قراردادهای غیرمتمرکز مالی (DeFi) وجود دارد.

“برای من ، بیت کوین در واقع یک ارز نیست. این یک کالا است. ” “کالایی سوداگرانه در آن. من نمی گویم که منفی باشم یک ارز با گذشت زمان ارزش خود را حفظ می کند بدون اینکه از نظر ارزش بالا و پایین برود. “

“رکود اقتصادی یا بازار خرس فقط یک بازار گاو نر برای ثبات است” کاظمیان می گوید. “چه اتفاقی می افتد که قیمت ها کاهش می یابد؟ همه چیز به خاطر دلار فرار می کند. فقط با منطق ، وقتی یک طرف بازار خرس وجود دارد ، از نظر فنی یک بازار گاو برای آنچه دارایی ها قیمت گذاری می کنند وجود دارد. این کاملا منطقی است. ما همین را در رمزنگاری می بینیم. دیدن سکه های سودمند و سکه های شتک به شدت سقوط می کند ، و سکه های ثابتی مانند Frax برای ایجاد ثبات و ارزش صدا به سرمایه گذاران وجود دارد. ”

برنامه های شما برای پذیرش کاربر چیست؟ پایدار کوین برای موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارد?

کاظمیان می گوید: “ما آن را به عنوان یک رویکرد چند لایه مشاهده می کنیم.” “برای اینکه Frax رشد کند ، نیاز به پشتوانه سازمانی یا مبادله ای دارد تا مردم در واقع بتوانند از آن استفاده کنند. مرحله دوم این است که وقتی مردم بتوانند به Frax دسترسی پیدا کنند ، ما می فهمیم که چگونه می توانیم برای عموم مردم دسترسی پیدا کنیم. ما به دنبال چیزهای بیشتر مبتنی بر خرده فروشی مانند Robinhood یا Cashapp هستیم و به آرامی وارد فضای مصرف کننده می شویم. ”

چه چیزی در آن برای شما بچه ها است?

کاظمیان اظهار می دارد: “با بیشتر سکه های غیرمتمرکز ، یک سیستم 2 توکن وجود دارد.” وی افزود: “افرادی كه می خواهند در معرض رشد قرار بگیرند رمز بی ثباتی را در اختیار دارند. Frax به همان روش کار می کند. سهام Frax (FXS) ، امیدوارم که این توکن ها ارزش زیادی داشته باشند. آنها به روشی مشابه کار می کنند. ارزش کل سهام frax DCF [جریان نقدی تخفیف یافته] کلیه کارمزد پرداخت شده در Frax است. بخشی از سهام در کل سیستم ارزش دارد. این بسیار هیجان انگیز است زیرا مانند این است که سهام در یک بانک مرکزی غیرمتمرکز داشته باشید. سهام اصلی تولید شده به تیم موسس و سرمایه گذاران ، شرکا distributed – ایده مشابه توکن MakerDao توزیع می شود.”

به نظر می رسد بیشتر حمایت های بلاکچین مور ریشه در گرایش های لیبرتاریایی قوی وی دارد.

مور می گوید: “من می خواهم كه دولت هرچه كمتر درباره من اطلاعاتی داشته باشد.” “من فکر می کنم میلیون ها نفر مانند من در سراسر جهان هستند. ایده اینکه می توانید ارزی داشته باشید که توسط دولت کنترل یا کنترل نشود بسیار ارزشمند است. نمی توانید ارزش پول غیرمتمرکز را تخفیف دهید. “

چرا Frax را به دلار گره بزنید?

کاظمیان می گوید: “اگر ارزش USD تغییر کند ، باید در مورد چگونگی به روزرسانی پروتکل برای پیروی از یک پایه دیگر تعجب کنیم.” “از نظر نرم افزاری امکان پذیر است. من نمی توانم جهانی ببینم که دلار آمریکا ارزش خود را از دست ندهد. “

مور می گوید: “این یک سوال عالی است.” “آیا دلار بهترین چیزی است که می تواند به آن توجه کند؟ نقص در بسیاری از ارزها وجود دارد. من دهه 70 زندگی کردم که در آنجا نرخ تورم 15٪ را شاهد بودیم. می خواهید آن را به چه چیز دیگری متصل کنید؟ یک ایده که به آن فکر کردیم این بود که آن را به قیمت طلا متصل کنیم ، اما نوسان آن بیشتر از دلار است. در طول زمان بسیاری از ارزها قله ها و ارزش های بسیار بزرگتری داشته اند. این بهترین انتخاب است دلار به راحتی کمترین سیب پوسیده در دسته است ”

این تیم می بیند که Frax به طور همزمان و حتی از دلار آمریکا حمایت می کند.

مور اظهار داشت: “Frax به تثبیت نقش دلار به عنوان واحد پول جهانی کمک می کند.” “ما Frax را به عنوان ارز ذخیره جهانی دیجیتال می بینیم.”

کاظمیان می گوید: “از آنجا که Frax به دلار آمریکا متصل است ، به حفظ آن کمک می کند.” “شما می توانید با استفاده از زیرساخت بلاکچین ، همان ارزش دلار را جابجا کنید. ما نمی خواهیم یک ارز شناور عجیب و غریب مانند Libra انجام دهیم که نرخ ارز منحصر به فرد آن به USD باشد. ما واقعاً هیجان زده هستیم زیرا این یک پروژه کاملا آمریکایی است. ”

به طور فرضی می توان Frax را تعطیل کرد?

کاری که ما انجام می دهیم هیچ چیز غیرقانونی نیست. ” “دولت می تواند مشکلات زیادی را برای خاموش کردن به وجود آورد. این یک محصول قانونی است. نهادهای نظارتی دولت تشخیص می دهند که این یک خطر واضح و جدی برای وضعیت فعلی آنها است. آنها سعی خواهند کرد راهی برای کاهش سرعت آن پیدا کنند. نهادهای نظارتی دولت ، به خصوص وقتی صحبت از فناوری می شود ، همیشه مانند سه حرکت شطرنج در پشت صنعت هستند. ”

کاظمیان می افزاید: “در یک دنیای فرضی ، این یک محصول مالی غیرمتمرکز است.” اگر آنها بخواهند Satoshi را پس از انتشار کد خارج کنند ، مردم از قبل آن را اجرا می کنند. “

به عبارت دیگر ، هنگامی که گربه از کیسه خارج شد ، نمی توانید آن را دوباره داخل آن قرار دهید.

واکنش دولتها در برابر پایدار بیت کوین که به طور گسترده پذیرفته شده است ، خواهد بود?

به گفته مور ، پایدار کوین ها می توانند به عنوان یک عملکرد مهم سیاسی عمل کنند که توسط مردم شهرهای قدرتمند سیاست مانند واشنگتن ، بروکسل ، توکیو و غیره توسط مردم شناخته نشود..

مور اظهار می دارد: “این ارزهای رمزپایه تأثیر بسیار انضباطی بر ارزهای دولتی خواهد داشت.” “همانطور که سام می گفت, یک جمله خوب وجود دارد که می گوید: پول خوب پول بد را بیرون می کشد. مردم قرار است به ارز مورد اعتماد خود سرازیر شوند. مردم به سمت دلار فرار می کنند ، که کشورهای دیگر را مجبور می کند دو بار در مورد کاهش ارزش پول خود فکر کنند. “

تعداد زیادی از جانشینهای مناسب که وجود دارد ، کمتر احتمال دارد که دولتها بتوانند ارزهای خود را خارج از منافع عمومی استفاده کنند.

مور توضیح می دهد: “وقتی كشورها دچار بحران بدهی می شوند ، سعی می كنند ارز بدهی را كاهش دهند و سپس سعی می كنند بدهكاران را پس دهند.” “این راهی برای پیچاندن بدهکاران است. اکنون ، وقتی قرار است ارزهایی مانند Frax در آنجا داشته باشید ، خواهید دید که مهاجرت به معاملات بیشتری به جای خود در Frax انجام می شود. ”

در دسترس بودن جایگزین هایی مانند Frax و سایر پول های ثابت باعث می شود که بانکداران مرکزی با موفقیت تورم یا تورم ارز یک کشور را دشوار کنند.

“این بانکداران مرکزی را مجبور می کند که مجبور شوند ارزهای خود را ثابت نگه دارند. بازارها بلافاصله آنها را مجازات می کنند که چرا مجاز نیستند. با گذشت زمان ، می توانید برخی از این بدهی ها را به جای ارز مشخص در Frax بازپرداخت کنید. ”

آیا ثبات لزوماً همیشه چیز خوبی است?

مور می گوید: “ارز پایدار مطلوب است.” “شما همیشه می خواهید ارز شما از نظر ارزش یک سطح باشد. ما صدها سال از تاریخ می دانیم که تورم بالا و تورم بالا می تواند پیامدهای منفی برای یک اقتصاد داشته باشد. این به اقتصاد 100 برمی گردد: چرا شما در وهله اول ارز دارید. اگر ارزش خود را حفظ نکند ، مردم از چیزهای دیگر برای تجارت استفاده می کنند. “

افکار نهایی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Frax ، نسخه اول نسخه سفید را ببینید Frax.finance. در حال حاضر ، تیم در حال آزمایش برخی از ویژگی های قرارداد هوشمند در EOS و برنامه ریزی یکپارچه سازی Ethereum است.

تخمین زده می شود Frax از سال 2020 در بازار در دسترس باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me