چند کشور کارائیب را بالای سر خود می شناسید؟ از تقریباً 700 جزیره کارائیب تنها حدود 30 جزیره ساکن هستند که هر یک موضع خود را در مورد ارز رمزنگاری شده دارند.

جزایر کارائیب قبل از هر چیز به عنوان مقاصد گردشگری شناخته می شوند ، اما همچنین با گذشت زمان شهرت خود را به عنوان پناهگاه های سایه بان دریایی به دست آورده اند. مواضع نظارتی محلی در مورد ارز رمزنگاری به کندی تکامل می یابد اما به طور مداوم به سمت آینده ای شفاف تر است.

علی رغم شهرت آنها ، تلاش برای تنظیم ارزهای رمزپایه در باهاما و سایر مناطق کارائیب در حال انجام است. منطقه ای برای فین تک ، کارائیب توسط بازار رو به رشد و تا حد زیادی تنظیم نشده بیت کوین احیا شده است.

در اینجا مروری بر صنعت ارز رمزنگاری شده کارائیب از سلیمان براون ، رئیس روابط عمومی امور خارجه است آزادگان, یک توسعه دهنده کیف پول ارز رمزنگاری شده.

استفاده از جزایر ، مقررات و ارزهای رمزپایه

مقررات ارز رمزنگاری از جزیره ای به جزیره دیگر متفاوت است. کشورهای کارائیب نظرات مختلفی در مورد فناوری های دفتر توزیع شده و بلاکچین دارند. جزایر مانند باهاما و آنتیگوا و باربودا در حال تنظیم مقررات ارز رمزنگاری هستند ، دیدگاه هائیتی در این مورد را می توان بحث برانگیز خواند و کوبا در تصویب قوانین ارزهای رمزپایه کمی عقب است..

تصویر از طریق Pixabay

باهاما

قانون گذاران در باهاما اعلام کرده اند که مایلند ارز رمزنگاری شده را در چارچوب قانونی اقتصاد جزیره وارد کنند ، اما با روند فعلی وضعیت ، هنوز کارهای زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

Graham Thompson Attorneys ، یک شرکت حقوقی پیشرو در باهامی ، در یک کاغذ سفید, با عنوان “جایگاه باهاما در یک جهان رمزنگاری”: “مهم این است که باهاما بخواهد تجارت ارز مجازی را در یک چارچوب قانونی گنجانده که کاملاً متناسب نیست اما یک قانون را توسعه دهد ، یا با اصلاحیه به PSA یا در غیر این صورت ، این ارز ویژه مجازی است. “

در واقع ، تنها قانون رسمی که مقررات نظارتی را در این زمینه ارائه می دهد ، قانون قدیمی است قانون بانک مرکزی باهاما این به سال 2010 برمی گردد که در مورد چارچوب و استانداردهای قانونی در توکن دیجیتال به سختی شنیده بودیم.

تصویر از طریق Pixabay

این قانون ارز را به شرح زیر تعریف می کند: “8. (1) واحد پول باهاما اسکناس و سکه صادر شده توسط بانک تحت مقررات این قانون است. (2) واحد واحد پول مذکور دلار است که به صد سنت تقسیم می شود. ” ذکر شده است که این “تنها حق بانک برای انتشار اسکناس و سکه” است. بدیهی است ، چون هیچ مشخصه ای برای نشانه های دیجیتال ارائه نمی دهد ، به سختی قادر به تنظیم رمزنگاری محلی در حال ظهور است.

کم کم همه چیز شروع به تغییر می کند. در 7 نوامبر 2018 ، بانک مرکزی باهاما صادر کرد مقاله بحث رویکردهای پیشنهادی برای تنظیم دارایی های ارز رمزنگاری شده. این مقاله وضعیت نظارتی پیشنهادی دارایی های ارز رمزنگاری شده و ابزارهای مربوطه را برای موسسات مالی تحت نظارت (SFI) تحت اختیار بانک مرکزی باهاما توصیف می کند.

این شامل اعمال محدودیت های اعمال شده توسط دولت در طیف وسیعی از ابزارهای پرداخت ارز رمزنگاری شده به نام رژیم کنترل ارز (EC) است. عملیات برنامه ریزی شده به کشورهای کارائیب این امکان را می دهد تا با محدود کردن جریان های ورودی و خروجی ارز ، و متعاقباً حفظ نوسانات نرخ ارز ، اقتصاد خود را بهتر تثبیت کنند..

در سال 2019 ، کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) با انتشار پیش نویس با عنوان “دارایی دیجیتال و لایحه مبادله های ثبت شده ، 2019” ارز رمزنگاری شده را یک گام فراتر برد.

لایحه DARE ، 2019 الزامات صدور یا فروش توکن دیجیتال را در کشور تنظیم می کند ، و اینکه چگونه فروشندگان و شرکت های مرتبط باید تجارت خود را انجام دهند. این بخش همچنین بخشهایی را تضمین می کند که کارآفرینان از قوانین مبارزه با پولشویی (AML) و ضد مالی تروریسم (CFT) پیروی می کنند و از داده ها و دارایی های مشتریان خود محافظت می کنند.

کوبا

در کوبا ، ارز رمزنگاری شده ممکن است آخرین راه حل برای مشکلات ناشی از تحریم های اقتصادی ایالات متحده باشد. از طرف دولت پشتیبانی نمی شود ، بیت کوین به طور گسترده ای برای شارژ تلفن ، خرید آنلاین و ارسال وجوه پس از راه اندازی اینترنت تلفن همراه در سال 2018 مورد استفاده قرار گرفته است. موسس کانال تلگرامی کوبا کریپتو تخمین می زند که حدود 10000 کوبایی ارزهای رمزنگاری شده تجارت کنند. برخی از آن به عنوان یک کار جانبی استفاده می کنند ، برخی از خارج از کشور حواله می گیرند.

Fusyona ثبت شده در برزیل را می توان اولین صرافی ارز رمزنگاری شده در کوبا نامید. این امر به حواله کمک می کند ، تا 10٪ هزینه می گیرد و از طریق مبادلات بزرگتر کار می کند. از آنجا که سایر سیستم عامل ها با احتیاط نسبت به جریمه های کیفری ایالات متحده از توسعه فعالیت در این کشور دریغ می کنند ، بنیانگذار Fusyona از Bitcoin استفاده می کند و می گوید: “برای کوبایی ها این یک ضرورت است و می تواند یک راه حل برای حذف آنها از جامعه مالی جهانی باشد.” با این وجود ، صرافی در حال برنامه ریزی برای اخذ مجوز از سوی دولت کوبا است.

تصویر از طریق Pixabay

با کمال تعجب ، در ژوئیه 2019 ، دولت کوبا در حال بررسی سکه ارز رمزنگاری شده خود بود ، اما تصمیم گرفت برای جلوگیری از پولشویی و / یا تعارض با اصول کمونیستی خود ، مانع آن شود..

بانک مرکزی ایالت در حال بررسی جوانب مثبت و منفی ارز رمزنگاری شده است و به زودی در مورد چشم انداز استفاده از ارز رمزنگاری شده در ملاقات با رهبران مالی جهانی در واشنگتن. در عین حال ، هیچ صورتحساب اداری وجود ندارد که به طور خاص ارز رمزنگاری شده را تحت مقررات قرار دهد.

بسته مالیاتی ارز رمزنگاری شده CoinCentral

هائیتی

وضعیت حقوقی ارز رمزنگاری شده در هائیتی بحث برانگیز است. Cointobuy’s ابزار تجزیه و تحلیل هائیتی را از نظر ایمنی ارز رمزنگاری شده 208 از بین 249 کشور قرار داده است. بدیهی است که سرمایه گذاری در ICO یا تجارت ارز رمزنگاری شده در این کشور ایمن نیست. با این وجود ، کارآفرینان ارزهای رمزپایه این جزیره کوچک ایده های درخشان زیادی را ارائه داده اند. به راحتی می توان گفت که هائیتی از یک رونق واقعی زنجیره بلوکی به رهبری تعدادی از استارتاپ های مهیج و پرمعنا که در تلاشند آینده کشاورزی ، تولید و سایر حوزه ها را شکل دهند ، لذت می برد..

برای مثال, AgriLedger پروژه ای است که به کاربران امکان می دهد زنجیره تأمین مواد غذایی را ردیابی کرده و از نحوه رشد یا حمل و نقل محصولات مطلع شوند. پروژه پنبه Blockchain (قبل از میلاد مسیحپ) به روشی مشابه کار می کند: این کار کشاورزان پنبه خرده ریز را تأمین می کند که پنبه را برای تولید کنندگان لباس ایالات متحده تهیه می کنند. مکان های مزرعه توسط GPS ردیابی می شود و BCP همچنین بررسی می کند که آیا پنبه ارگانیک است یا تجارت منصفانه است و به کشاورزان قیمت مناسب پنبه خود را تضمین می کند.

جدا از این ، هائیتی میهن پروژه های پیشگام آموزشی مانند Cryptocurrency برای هائیتی و اتحاد بلاک چین هائیتی. آنها به افراد عادی کمک می کنند تا با پتانسیل بلاکچین آشنا شوند. بانک مرکزی هاییتی در اجلاس فناوری هاییتی در ژوئن 2019 اعلام کرد که ارز دیجیتال خود را راه اندازی می کند.

جمهوری دومینیکن

درباره صنعت ارز رمزنگاری شده در این منطقه اطلاعات کمی در دست است. پس از اینکه دولت جمهوری دومنیکن استفاده از هر نوع ارز رمزنگاری شده در معاملات را ممنوع کرد ، همه م institutionsسسات مالی این کشور میزان رمزنگاری را کاهش دادند. با این حال ، شهروندان استفاده از آن را با مسئولیت خود ادامه داده اند.

باربادوس

در باربادوس ، مقررات ارز رمزنگاری شده هنوز در حصار است. بانک مرکزی باربادوس نگرش مثبتی نسبت به BTC ابراز داشته و شروع به ایجاد تغییراتی در این زمینه کرده است.

در 5 جولای, شرکت بیت دیجیتال. اولین شرکت مبتنی بر بلاکچین شد که جعبه شن و ماسه تنظیم کننده 8 ماهه را با راهنمایی بانک مرکزی باربادوس و کمیسیون خدمات مالی تکمیل و خارج کرد. کلویستون هاینز ، رئیس بانک مرکزی باربادوس ، تأیید کرد که هیئت نظارت بر تنظیم مقررات (RRP) نوع فعالیت تجاری را که توسط Bitt محاکمه می شود ، به عنوان کاندیدای تنظیم مقررات طبق قانونی که در حال حاضر در حال تدوین است ، در نظر گرفت..

در ژوئن 2019 ، بانک مرکزی جمهوری هائیتی از بیت دعوت کرد تا مزایای احتمالی ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را ارائه دهد.

جامائیکا

در حال حاضر ، چارچوب قانونی در جامائیکا با رمزنگاری سروکار ندارد. ارزهای دیجیتال به سختی تحت قانون اوراق بهادار یا بانک بانک جامائیکا تعریف و تنظیم نمی شوند. قانون خدمات بانکی با پول الکترونیکی سرو کار دارد که نزدیک تر است اما هنوز از BTC و ارز رمزنگاری فاصله دارد. با این حال ، اخیراً تلاش شده تا اوضاع اصلاح شود و ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شود.

جامائیکا از بیشتر کشورهای حوزه کارائیب بزرگتر است. اخیراً از نظر اقتصادی از بسیاری از همسایگان خود بهتر عمل کرده است. در سال 2018 ، بورس سهام جامائیکا (JSE) توسط بلومبرگ به عنوان سریعترین رشد در بورس جهان شناخته شد. این دومین بار بود که انتشارات JSE را به عنوان بهترین تبادل ارز معرفی می کرد.

در آوریل 2019 ، JSE اعلام کرد که قصد دارد تجارت زنده پیشنهادات توکن امنیتی (STO) و دارایی های دیجیتال را با پشتیبانی شرکت FinTech کانادایی ، Blockstation ، انجام دهد. این اقدام با هدف کمک به مشاغل برای افزایش سرمایه از طریق STO و استقرار خود در جامعه مالی انجام شد و در عین حال معاملات دارایی دیجیتال ایمن را در بازار ارتقا داد. احتمالاً ، JSE ، کمیسیون خدمات مالی و بانک جامائیکا (BOJ) به زودی مقررات و دستورالعمل هایی را که این تجارت جدید دیجیتال را تسهیل می کند ، صادر می کنند..

سازمان کشورهای کارائیب شرقی

هدف این سازمان بین دولتی ارتقا development توسعه اقتصادی همراه با سایر جنبه های حقوقی است. اعضای پروتکل و آنگویلا از دلار کارائیب شرقی که توسط بانک مرکزی کارائیب شرقی صادر شده استفاده می کنند.

علیرغم عدم وجود مقررات ارز رمزنگاری شده ، این 11 کشور برای شرکت در یک برنامه آزمایشی ثبت نام کرده اند که استفاده از ارزهای رمزپایه را در کنار پول ملی کشور آزمایش می کند. فقط زمان نشان خواهد داد که نسخه دیجیتال مبتنی بر بلاکچین XCD کوتاه مدت OECS برای یک جامعه بدون پول است.

سنت کیتس و نویس

این عضو OECS مایل است در “تست درایو” Digital Eastern Carribean Dollar شرکت کند. با این حال ، دولت سنت کیتس و نویس است منفی در مورد پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت برای تابعیت توسط برنامه سرمایه گذاری (CIP) ، که در بسیاری از کشورهای کارائیب با استقبال خوبی روبرو شده است.

آنتیگوا و باربودا

برخلاف همتایان کارائیب خود از سنت کیتس و نویس ، مقامات دولتی آنتیگوا و باربودا هستند پیش نویس قوانین برای تنظیم بیت کوین. طبق رسانه های محلی ، آنتیگوان ها علاقه مند به استفاده از ارز رمزنگاری شده برای پرداخت هزینه خدمات عمومی هستند.

مقامات حوزه قضایی کارائیب در حال تهیه لایحه ویژه ای با هدف تأمین وضعیت ارز قانونی بیت کوین هستند که گردش آن در قلمرو آنتیگوا و باربودا مجاز است..

این تصمیم در طی جلسه کابینه وزیران با کارشناسان Antiguan Leisure گرفته شد & انجمن بازی ها ، اختصاص داده شده به بهترین روش ها در پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت کالا و خدمات. بنابراین ، خیلی زود ، بیت کوین می تواند به یک روش رسمی پرداخت در آنتیگوا و باربودا تبدیل شود.

جالب توجه است ، مقامات آنتیگوان که قانونی سازی آن را در کشور خود ترویج می دهند ، ضمن برشمردن مزایای بیت کوین ، خاطر نشان کردند که بیت کوین ردیابی معاملات را آسان می کند ، که با توجه به اینکه چه تعداد کشور کارائیب را “بندر مالیات” می دانند ، بسیار مهم است. “

سنت لوسیا

در رایزنی های اخیر با مقامات سنت لوسیا ، نمایندگان نمایندگی صندوق بین المللی پول (IMF) گفتند که بانک های مرکزی نباید از بیت کوین چشم پوشی کنند. به گفته کارشناسان صندوق بین المللی پول ، ارزهای مجازی می توانند با ارزهای موجود رقابت کنند و همچنین سیاست های پولی را به چالش بکشند.

پس از آن ، گزارش شد که دولت سنت لوسیان در حال بررسی چشم اندازهای بیت کوین است و در حال بررسی گزینه های “به کار بردن آن” است. بیانیه مربوطه توسط نخست وزیر سنت لوسیا ، آلن شستانت ، بیان شد.

تکامل ارز رمزنگاری شده در کارائیب

سالانه BIS 2018 گزارش اقتصادی اظهار داشت که ارز رمزنگاری شده “گلبرگ جدید در گل پول” است. طبقه بندی پول را می توان با چهار ویژگی تعریف کرد: صادر کننده ، فرم ، میزان دسترسی و سازوکار انتقال پرداخت. ارزهای رمزپایه سه ویژگی اصلی را با هم ترکیب می کنند:

  1. آنها دیجیتال هستند. هدف Cryptos تأمین امنیت و اطمینان از رمزنگاری برای جلوگیری از هک و معاملات جعلی است.
  2. آنها خصوصی هستند و از نظر طراحی ، برخلاف پول کالا ، هیچ ارزش ذاتی ندارند. در این گزارش آمده است: “ارزش آنها تنها از این انتظار ناشی می شود كه مورد قبول دیگران قرار گیرند”.
  3. آنها امکان تبادل دیجیتال P2P را فراهم می کنند.

مزیت رقابتی ارز رمزپایه ، فناوری اصلی دفتر کل توزیع شده آن است. این امکان را برای هر کاربر فراهم می کند تا تراکنش های موجود در دفتر خود را تأیید کند ، از صحت هر انتقال اطمینان حاصل کند و احتمال خرج مضاعف را رد کند.

تصویر از طریق Pixabay

این برای جزایر کارائیب به چه معناست؟ BTC دارای چندین مزیت بالقوه است که می تواند جن مالی را از بطری خارج کند.

برای کشورهای کوچک کارائیب که به نام پناهگاه های آمریکای لاتین به عنوان پناهگاه های مالیاتی نام خود را به دست آوردند, ارز رمزنگاری شده راهی برای تکامل در آینده ارائه می دهد. پس از نشت گسترده پرونده های مالی متصل به چهارمین شرکت حقوقی خارج از کشور در جهان ، بازیابی پاناما از ضررهای شهرت سخت بود. پاناما تمرکز خود را بر روی ارز رمزنگاری قرار داد در سطح رسمی توسط کار کردن پروتکل های مالیات و پشتیبانی از فناوری بلاکچین.

به نظر می رسد که کارائیب از مثال پاناما پیروی می کند. باهاما در حال تهیه مقررات دارایی های ارز رمزنگاری شده است. جزایر ویرجین انگلیس در حال صدور سکه ارز رمزنگاری شده ملی هستند. آنتیگوا و باربودا تابعیت BTC را ارائه می دهند. به عبارت دیگر ، بسیاری از دولتهای کارائیب مایلند خود را در نقشه ارز رمزنگاری شده قرار دهند.

تصویر از طریق Pixabay

در مراحل آغازین ورود ارز رمزنگاری شده به اقتصاد جهانی ، برای شفاف نگه داشتن مسائل امنیتی برای پروژه های مبتنی بر بلاکچین بسیار مهم است. جلب اعتماد کاربر کلید اصلی پذیرش بیت کوین است. با توجه به امنیت عملیاتی در کانون توجه ، مهم است که افراد محلی از خدمات ارز رمزنگاری شده معتبری مانند رهبران برتر بازار مانند Binance ، Coinbase و Bitfinance استفاده کنند. تا آنجا که به کیف پول های ایمن مربوط می شود ، Freewallet مفتخر است که در کنار یکدیگر با این نام های بزرگ کار می کند تا ارز رمزنگاری شده را در دسترس مخاطبان بیشتری قرار دهد. این برای ما یک امتیاز بوده است که به منظور مدرن سازی بخش خدمات مالی به تلاش های خود بپیوندیم.

کارائیب با جلب توجه به ارز رمزنگاری شده به آینده قدم می گذارد و ما خوشحالیم که به این روند کمک خواهیم کرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me