تکامل پول در عصر دیجیتال

داستان پتانسیل ارز رمزنگاری شده همان تکامل پول است. پول از طریق تاریخ بشر اشکال مختلفی به خود گرفته است ، اما در هسته اصلی سودمندی آن توانایی ذخیره و برقراری ارتباط با تولیدات انسانی است.

به طور خلاصه ، تولید انسان ترکیبی از وقت و انرژی (کالری) ماست. زمان به علاوه انرژی برابر با تولید است. بنابراین ، پول نمایانگر وقت و انرژی ماست.

پول یک ایده است. این یک قرارداد جمعی است که یک مورد یا ایده می تواند تولید انسانی ما را نشان دهد. ما برای بدست آوردن کالاها و خدماتی که در غیر اینصورت نمی توانیم به تنهایی تولید کنیم یا نمی خواهیم ، پول مبادله کنیم. ما محصولات ذخیره شده خود را در ازای دریافت این کالاها و خدمات به دیگران معامله می کنیم.

“پول یک توهم فرهنگی مشترک است. این یک توهم مشترک است. ” – Andreas Antopolous [اینترنت پول]

پول می تواند هر چیزی باشد ، به شرطی که اتفاق نظر وجود داشته باشد که جامعه معینی نیز از آن استفاده می کند. با این حال ، با پیچیدگی اقتصادی و رشد اقتصادی ، نیاز به پول مناسب تر ظاهر شد.

اگرچه تکامل پول کامل نیست ، اما رشد نسبتاً خطی آن داستانی از تکرارهای مختلف آن است. اشکال جدیدی از پول بر عهده مأمورین کار خود می افتند که بهتر بتوانند با نیازهای کاربران مطابقت داشته باشند.

کشف بهترین رسانه برای نمایش پول یک مبارزه تاریخی برای ایجاد تعادل در شش ویژگی اصلی بوده است: دوام ، قابلیت حمل ، تقسیم پذیری ، یکنواختی ، کمبود و مقبولیت. درک توانایی بالقوه ارزهای رمزنگاری شده ، مشاهده پیگیری این موارد است.

هرچه ارز بهتر بتواند این ویژگی ها را نشان دهد ، مفیدتر است.

خصوصیات پول

خصوصیات پولی که باعث موفقیت بیشتر آن می شود ، خصوصیاتی است که نحوه تعامل کاربرانش با آن را به بهترین شکل نشان می دهد. به زبان ساده ، پول برتر بهترین تجربه کاربری را دارد.

1. تقسیم پذیری

پول باید بتواند برای خریدهای کوچک و بزرگ بدون محدودیت از خود ابزار ارزی استفاده شود.

به عنوان مثال ، یک سنگ یا پوسته کوچک ممکن است برای خریدهای روزمره مانند نان یا شیر مفید باشد. اما وقتی نوبت به خرید دارایی های بزرگ مانند گاو یا خانه می رسد ، تجارت با پوسته های دریایی به بیش از حد معقول و منطقی رسیدگی به آنها نیاز دارد.

برعکس ، استفاده از شمش های طلا به عنوان پول برای خرید زمین های بزرگ قابل قبول است. با این حال ، استفاده از شمش های طلا به عنوان وسیله ای برای خرید روزمره به راحتی کاهش نمی یابد.

2. ماندگاری

تمام طلاهایی که توسط انسان پردازش شده است تا امروز نیز موجود است. بی جا یا فراموش شده ، مطمئناً ، اما همه چیز هنوز وجود دارد.

ضعیف ترین پول توسط صنعت مصرف می شود یا به راحتی در معرض گرفتاری های طبیعی قرار می گیرد.

3. قابل حمل بودن

انسانها به اطراف حرکت می کنند ، این فقط یکی از کارهایی است که ما انجام می دهیم. اگر پولی که در یک منطقه به دست می آورم به دلیل قابل حمل نبودن در منطقه دیگر قابل استفاده نباشد ، تجربه کاربر بسیار ضعیفی خواهد بود.

حمل اسکناس کاغذی به مراتب آسانتر از فلزات گرانبها و سنگها است. بیت و بایت در یک لیگ کاملاً دیگر قرار دارند.

4. قابلیت انعطاف پذیری

کمی زنجیر در زنجیره بلوک. به بیان ساده ، قابلیت استفاده به معنای یکسان بودن هر واحد پول با واحد دیگر است. این یک ویژگی مهم پول برای استاندارد کردن ارزش در کل اقتصاد است.

این را در نظر بگیرید ، اگر هر اسکناس دلاری که متعلق به ما بود ، به دلیل خاص بودن منحصر به فرد ، پرداخت قهوه گران قیمت ما بسیار ناخوشایند است.

ما می خواهیم قهوه ما منحصر به فرد باشد ، نه پول ما.

5. کمبود

بهترین پول در گردش عرضه محدود است و جایی در محدوده تولید بسیار دشوار تا غیرممکن است.

هرچه عرضه گردش پول قابل پیش بینی باشد ، بستر کل اقتصاد قویتر می شود.

طبق اخبار ارزهای رمزنگاری شده از بیت کوین بالا, هرچه تولید پول کمتر فاسد شود ، اقتصاد قویتر است. امپراتوری ها ، ملت ها و دولت ها زمانی سقوط کرده اند که پول آنها یا توسط بازیگران داخلی و یا از طریق تأثیرات بیرونی تحت فشار قرار گرفته است.

6. قابل قبول بودن

آیا به نورس قدیمی ، اکدی ، انگلیسی میانه یا مصر باستان صحبت می کنید؟ به احتمال زیاد نه ، و این به این دلیل است که شبکه های این زبان ها کوچک شده و با زبان های پذیرفته شده بیشتری جایگزین شده اند.

پول ، یک وسیله ارتباطی مانند یک زبان ، از تأثیر پذیرش شبکه نیز بهره مند می شود. هرچه افراد بیشتری به یک زبان مشترک صحبت می کنند یا در این حالت از یک ارز مشترک استفاده می کنند ، می توانیم با آنها به راحتی ارتباط برقرار کنیم.

پتانسیل ارز رمزنگاری شده

پتانسیل ارز رمزنگاری شده به عنوان شکلی از پول

مورد بالقوه رمز ارز در توانایی آن است که این شش ویژگی را پشتیبانی کند: تقسیم پذیری ، دوام ، قابلیت حمل ، قابلیت انعطاف پذیری ، کمبود و مقبولیت.

علاقه مندان به بلاکچین فصلی ممکن است در حال حاضر جای خالی اینجا را پر کنند ، اما در اینجا خلاصه آن وجود دارد.

برای مثال شبکه بیت کوین و ارز رمزنگاری شده آن ، بیت کوین را در نظر بگیرید.

  1. تقسیم پذیری: در هر بیت کوین صد میلیون ساتوشی وجود دارد.
  2. دوام: بلاکچین بیت کوین تغییرناپذیر است.
  3. قابلیت حمل: امکان استفاده از یک کلید خصوصی برای حافظه وجود دارد. بنابراین ، می توانید آن را به هر کجا ببرید. روش Loci شاید?
  4. قابلیت انعطاف پذیری: از لحاظ تئوری ، همه بیت کوین یکسان است. با این حال ، بیت کوین دارای تاریخچه معاملات آدرس هایی است که به آنها ارسال می شود و از آنها دریافت می شود. انتقادات اخیر در مورد این واقعیت وجود دارد و به نظر می رسد میکسرهای بیت کوین یک راه حل موقتی است.
  5. کمبود: بیست و یک میلیون بیت کوین. این همه (چنگالها شامل نمی شوند).
  6. قابل قبول بودن: بحث ادامه دارد. بیت کوین متوقف نمی شود.

بیت کوین البته به صورت جداگانه وجود ندارد. سایر ارزهای رمزپایه از بیت کوین فورک می شوند یا جدا از آن توسعه می یابند. در بیشتر موارد ، این پروژه های دیگر با هدف پر کردن طاقچه ای خاص ، مانند Zcash و Monero به عنوان سکه های حریم خصوصی ، یا رقابت مستقیم با بیت کوین به عنوان یک شکل پول.

ارزهای رمزنگاری شده معمولاً به معنای بهبود نقایص ادعا شده بیت کوین و رویکرد متفاوت به شش ویژگی پول است. به عنوان مثال ، Bitcoin Cash و Litecoin امیدوارند با افزایش سرعت معاملات ، مقبولیت را تسریع کنند. علاوه بر این ، بلاکچین هایی مانند Dash از طریق تمرکز بر حفظ حریم خصوصی زنجیره ای قابلیت افزایش سکه را افزایش داده اند.

پتانسیل Cryptocurrency – آیا پیروز می شود؟?

تاریخ بشریت پول پیگیری مداوم روشهای مناسب تر برای انتقال ارزش بوده است. از پوسته های ملموس ، سنگ ها یا فلزات گرانبها تا سیستم ارزشی فیات مدرن. هر تکرار هدف خود را با شش ویژگی اصلی پول متعادل کرد.

با توجه به تغییر ناپذیری جدید ارزهای رمزپایه ، حفاظت از هزینه های مضاعف ، کمبود قابل تأیید و سایر ویژگی های پیشگام ، قابل قبول است که پتانسیل ارزهای رمزپایه بهترین شکل پول است.

در حال حاضر ، آینده همچنان مبهم است ، زیرا همه خصوصیات اساسی پول را نمی توان با کد مهندسی و ایمن کرد. بیت کوین از نظر طراحی قابل تقسیم ، دوام ، قابل حمل ، قابل استفاده و کمیاب است. با این حال ، اگر نتواند به مقبولیت برسد ، هیچ یک از اینها مهم نخواهد بود.