مشاور کسی است که مشتری خود را تقریباً پس انداز می کند تا هزینه او را پرداخت کند.

– آرنولد اچ.گلاسوو ، نویسنده و تاجر آمریکایی

اگر یک جستجوی Google برای “مشاوره بلاکچین” انجام دهید ، تقریباً 50،000 نتیجه به شما می دهد. تعداد زیادی از آنها به عنوان تبلیغات ظاهر می شوند. Google مکانهای پولی را در بالای صفحه قرار می دهد. بنابراین ، واضح است که در یک بازار شلوغ رقابت بسیار داغی وجود دارد.

مشاوره بلاکچین اصطلاح بسیار گسترده ای است. یک مشاور بلاکچین در واقع چه کاری انجام می دهد؟ خوب ، چون این اصطلاح بسیار مبهم است ، ما حفاری هایی را انجام داده ایم تا بفهمیم.

آنچه که ما کشف کرده ایم این است که یک شرکت مشاوره بلاکچین می تواند کارهای متنوعی را انجام دهد. در اینجا ، ما در دنیای مشاوره بلاکچین غرق می شویم تا ببینیم چه ارزشی برای فضا دارند.

1. بازاریابی و روابط عمومی

بازاریابی و روابط عمومی رایج ترین خدمات ارائه شده توسط شرکت های مشاوره بلاکچین است. برای یک استارت آپ بلاکچین نمی توان ارزش استراتژی قدرتمند بازاریابی را دست کم گرفت. به هر حال ، ICO یا STO به جذب افراد کافی در سیستم عامل شما بستگی دارد که به پروژه شما ایمان دارند و مایلند با پول نقد خود تقسیم کنند تا شما را در آوردن محصول خود به بازار حمایت کنند..

یک شرکت مشاوره بلاکچین متخصص در بازاریابی و روابط عمومی می تواند طیف وسیعی از خدمات را با شروع یک استراتژی بازاریابی و نام تجاری ، تا مدیریت فعالیت های بازاریابی روزمره برای یک ICO / STO ارائه دهد. این وظایف عبارتند از:

  • نوشتن مقاله سفید
  • طراحی و ساخت وب سایت
  • مدیریت کمپین های رسانه های اجتماعی
  • نوشتن اطلاعیه های مطبوعاتی و یافتن نشریاتی که مایل به پوشش آنها هستند
  • سازماندهی قطرات هوایی
  • و بسیاری ، بسیاری دیگر

در فضای بلاکچین ، بازاریابی به دلیل تعداد کلاهبرداری مانند سکه CTR یا USI Tech تقریباً به یک کلمه کثیف تبدیل شده است. به همین دلیل ، کانال هایی مانند فیس بوک و گوگل تبلیغات پروژه های رمزنگاری را ممنوع کردند و این امر برای استارت آپ های بلاکچین بسیار دشوارتر است. این تنها نقش بازاریابی را بسیار مهمتر کرده است. شرکت های بازاریابی بلاکچین شایسته شبکه های ارتباطی رسانه ای ایجاد خواهند کرد که به توجیه ارزش خدمات آنها کمک می کند.

2. پیمایش در میدان مین تنظیم کننده

در اوایل سال 2017 ، این قسمت از نقش مشاوره بلاکچین وجود نداشت. با این حال ، سریع به سال 2019 بروید ، که تبلیغ شده است به عنوان سال STO ، و بخش نظارتی بسیار مهم شده است. به خصوص برای شرکت هایی که یک رویداد تولید رمز در ایالات متحده برگزار می کنند ، حداقل شرایط لازم برای جلوگیری از خشم SEC سختگیرانه است.

زندان

افتادن خطای SEC می تواند شما را در سمت اشتباه این حصار ببیند. اعتبار تصویر: Pixabay

بنابراین ، یکی از خدمات ارائه شده توسط بسیاری از بنگاه های مشاور بلاکچین رعایت قانونی و نظارتی است. خدمات مشاوره حقوقی مواردی مانند:

  • تجزیه و تحلیل چشم انداز قانونی حوزه های قضایی که در آن قصد دارید رمزهای خود را ارائه دهید
  • کمک به سازماندهی فرآیندهای لازم برای آگاهی از مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML)
  • ایجاد توافق نامه های حقوقی برای حقوق دارندگان توکن
  • اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد و مدارک پروژه ، مانند مقاله های سفید یا مقالات فنی ، حاوی توضیحات و ادعاهای لازم است

3. خدمات فنی

گاهی ممکن است کسی ایده ای عالی برای راه حل بلاکچین داشته باشد ، اما درک صحیح فنی از نحوه توسعه آن صفر است. آنها می توانند یک توسعه دهنده بلاکچین را پیدا کنند تا با آنها کار کند یا اینکه یک شرکت مشاوره بلاکچین را برای خدمات فنی خود استخدام کنند..

بسیاری از مشاوره های بلاکچین از متخصصان فنی که زبان برنامه نویسی می دانند استفاده می کنند. آنها می توانند یک راه حل سفارشی بلاکچین یا یک برنامه غیرمتمرکز در یک سیستم عامل موجود مانند Ethereum یا EOS ایجاد کنند. آنها می توانند قراردادهای هوشمند را پیکربندی کنند ، همه آزمایشات و اشکال زدایی را انجام دهند و پروژه را به عنوان یک محصول زنده راه اندازی کنند.

4. دانش و آموزش

از آنجا که بلاکچین هنوز یک فناوری نوپا است ، بسیاری از مردم اطلاعات کمی در مورد آن دارند. تعداد زیادی از مشاغل موجود می توانند از ترکیب بلاکچین بهره مند شوند اما از فناوری یا نحوه اجرای آن نمی فهمند. بنابراین ، برخی مشاوره های بلاکچین تمرکز زیادی بر آموزش و آموزش دارند.

مدرسه بلاکچین

مدرسه بلاکچین. عکس از میکائیل کریستنسون در Unsplash

این ممکن است شامل ارائه دوره های آنلاین باشد ، اما ممکن است به این معنی باشد که آنها نماینده ای را برای انجام آموزش به یک شرکت اعزام می کنند. آنها همچنین می توانند به یک شرکت کمک کنند تا درک کند که آیا یک راه حل خاص برای بلاکچین مفید است یا خیر. این شامل پیشنهاد برای نظارت بر پروژه ای است که راه حل را اجرا می کند.

5. خدمات پس از ICO

هنگامی که یک پروژه بلاکچین راه اندازی شد ، باید خود را به عنوان یک شرکت سازگار با قانون اجرا کند. این به معنای استخدام و پرداخت اعضای تیم و حفظ وضعیت مالی مناسب است. این امر همچنین به بازاریابی مداوم و برنامه ریزی طولانی مدت تجاری نیاز دارد.

برخی از شرکت های مشاوره بلاکچین خدماتی را ارائه می دهند که به یک شرکت نوپا کمک می کند تا از مرحله ICO به مرحله کسب و کار پایدار منتقل شود. آنها حتی ممکن است خدماتی مانند گزارشگری مالی ، مدیریت منابع انسانی یا پشتیبانی بازاریابی را ارائه دهند.

6. سرمایه گذاری گسترده برای شرکت های موجود

اکنون که در عصر رمز امنیتی هستیم ، جایی که دارایی های دیجیتال می توانند توسط دارایی های واقعی پایه ریزی شوند ، امکانات جدیدی برای شرکت های موجود پیش روی شما قرار گرفته است. به عنوان مثال ، شرکتی که می خواهد وارد یک تجارت یا محصول جدید شود می تواند سهام خود شرکت را از طریق STO بفروشد. سکه آسپن یک مثال واقعی است از هتلی در کلرادو که سهام خود را به سرمایه گذاران می فروخت تا سرمایه هتل های جدید را تأمین کند.

سکه آسپن

اکنون بسته شده است ، اما شما می توانستید بخشی از این هتل را داشته باشید.

شرکت های مشاوره بلاکچین می توانند به تجارت موجود کمک کنند تا گزینه ها و فرصت های خود را برای استفاده از بلاکچین به عنوان وسیله سرمایه گذاری جمعی برای افزایش سرمایه درک کنند..

مشاوره بلاکچین: یک جک تمام معاملات?

انجام یكی از این خدمات برای یك فرد فردی یا یك شركت مشاوره بلاكچین كوچك بسیار دشوار خواهد بود ، علی رغم گفته های آنها. بسیاری از شرکتهای کوچکتر در یک منطقه واحد تمرکز دارند. آنها ممکن است با شرکتهایی که خدمات دیگری را ارائه می دهند برای ارائه خدمات کامل تر شریک شوند. بنابراین ممکن است یک مشاوره بازاریابی بلاکچین با یک مشاور فنی همکاری کند ، به عنوان مثال. فقط بزرگترین شرکتها پرسنل کافی با تخصص را پوشش می دهند که کلیه خدمات فوق را پوشش می دهد.

مشاوره بلاکچین ممکن است نقش جدیدی باشد ، اما مطمئناً سریع رشد می کند. این فرصت را برای کسانی که دانش بلاکچین دارند فراهم می کند تا تخصص خود را به اشتراک بگذارند و در ازای آن حقوق دریافت کنند. یک مشاور بلاکچین همچنین می تواند کمک شایانی به بنیانگذاران فناوری کند که ممکن است تحت تأثیر حجم گسترده ای از کار در ایجاد تولید خود به بازار قرار بگیرند..

تصویر ویژه با مجوز از Pixabay