بازار رمزنگاری برای جذب سرمایه گذاران جدید همچنان ادامه دارد. و به دلیل این رشد ، مسائل حقوقی بیت کوین بیشتری بروز کرده است. در حالی که سرمایه گذاران همچنان به دنبال گزینه های سرمایه گذاری مبتنی بر بلاکچین هستند ، کسانی که در این بخش فعالیت نمی کنند ، صادقانه مشخص می شوند. سرمایه گذاران سنتی سطح حفاظتی مشخصی را انتظار دارند ، و آنها نمی ترسند که خسارت مالی را جبران کنند ،.

در بسیاری از موارد ، سرمایه گذاران رمزنگاری شده که احساس کلاهبرداری می کنند فاقد چارچوب نظارتی برای تشکیل پرونده های کیفری علیه شرکت مسئول این تخلف هستند. فقدان تبعات حقوقی کیفری منجر به اوج گرفتن دعاوی مربوط به رمزنگاری طی دو سال اخیر شده است. در حال حاضر ، دادگاه ها و سرمایه گذاران برای اصلاح دعاوی طولانی آماده تلاش برای اصلاح این شرایط هستند.

آیا بیت کوین امن و قانونی است?

افزایش دعاوی متمرکز بر رمزنگاری ، بخشهای مالی بسیاری را مورد سوال قرار داده است که آیا بیت کوین ایمن و قانونی است. پاسخ به این سوال به محل زندگی شما بستگی دارد. در برخی از کشورها مانند ژاپن ، دولت ها بیت کوین را به عنوان قانونی برای پرداخت در نظر می گیرند. فروشگاه ها ارز رمزنگاری شده را می پذیرند و شما می توانید بدون نگرانی رمزنگاری ها را بخرید ، بفروشید و تجارت کنید.

در کشورهای دیگر ، مانند چین ، عکس این قضیه صادق است. کلیه م institutionsسسات مالی از جمله بانک ها ، وام دهندگان و پردازنده های پرداخت از انجام معاملات ارزهای رمزپایه منع شده اند. چین در موضع ضد رمزنگاری تنها نیست. طی دو سال گذشته ، بسیاری از کشورها با سرعت اقدام به تصویب قوانینی برای کاهش سرعت استفاده از رمزنگاری در منطقه خود کرده اند. در اینجا لیستی از کشورهایی وجود دارد که تاکنون منع بیت کوین را اعمال کرده اند.

 • الجزایر
 • مصر
 • مراکش
 • بولیوی
 • کلمبیا
 • اکوادور
 • عربستان سعودی
 • ایران
 • بنگلادش
 • نپال
 • پاکستان
 • کامبوج
 • اندونزی

در حالی که این کشورها در انتهای طیف ضد رمزنگاری قرار دارند ، بسیاری از کشورها با ممنوعیت های جزئی یا ممنوعیت های سازمانی مانند کانادا وجود دارند. موسسات بانکی کانادا قادر به مشارکت در معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارائه خدمات به کسانی که این کار را انجام می دهند ، مانند صرافی ها نیستند.

مسائل حقوقی بیت کوین

خبر خوب این است که لیست کشورهای ضد رمزنگاری در حال کوچک شدن است ، اما همانطور که انجام می شود ، مهم است که بدانید که چگونه سابقه قانونی ایجاد می شود و چگونه پرونده های حقوقی رمزنگاری کل بخش را تغییر شکل می دهد. یک مورد به تنهایی می تواند توسعه بازار در یک کشور خاص را تغییر دهد.

در زیر لیستی از محبوب ترین دعاوی رمزنگاری در حال حاضر در جریان است. هر یک از این موارد شامل افرادی است که معتقدند به نوعی گمراه شده اند. اکنون آنها برای خسارات خود به دنبال خسارت مالی هستند. در نتیجه ، پرونده های آنها همچنین می تواند وضوح لازم را برای تنظیم کنندگان مالی محلی ایجاد کند.

کریگ رایت و پرونده میلیارد دلاری

فعال رمزنگاری قدیمی و خود خالق بیت کوین کریگ رایت همچنان خود را در تنگنای یک مسئله حقوقی بیت کوین چند میلیارد دلاری پیدا می کند. این دادخواست ناشی از ادعای سرقت 1.1 میلیون بیت کوین متعاقب مرگ وی است دیو کلیمان. بر اساس گزارش ها ، برادر مرحوم دیو کلیمان ادعا می کند که بیت کوین برادرش پس از مرگ نابهنگام وی به طور غیرقانونی منتقل شده است.

کریگ رایت از طریق توییتر

کریگ رایت از طریق توییتر

در اصل ، این کت و شلوار 10 میلیارد دلار بود ، اما با کاهش قیمت بیت کوین ، اکنون ارزش آن حدود 1 میلیارد دلار است. رایت و کلیمان در تأسیسات استخراج بیت کوین شرکا بودند دبلیو&K Info Defense Research، LLC. از قضا ، این پرونده می تواند به روشن شدن خالق Bitcoin به عنوان Craig Wright کمک کند ادعا کرد تا ساتوشی ناکاموتوی واقعی باشد. دادگاه ها می توانند درخواست اثبات کنند.

کلاهبرداران Bitconnect

این به طور خاص یک مسئله حقوقی بیت کوین نیست ، اما کلاهبرداری Bitconnect ممکن است به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات رمزنگاری در همه زمان ها کاهش یابد. پلتفرم Bitconnect به سرمایه گذاران وعده داده است که سود هنگفتی را برای وام دادن وجوه خود به افراد دیگر در جامعه دریافت می کنند. در پایان ، کل پروژه یک طرح پونزی بود که هزاران سرمایه گذار را در سطح بین المللی کلاهبرداری می کرد.

به جای اینکه فقط ضرر و زیان خود را بپردازند ، بسیاری از سرمایه گذاران شروع به طرح پرونده های قضایی علیه این شرکت کردند که ادعا می کند همه چیز از ارائه سو to استفاده تا سرقت است. در اکتبر 2018 ، این هودج دادخواستها در یک پرونده جامع قرار گرفتند. مطابق با گزارش ها, در این دادخواست 22 مورد نقض حقوقی ذکر شده است. به طور قابل توجهی ، در این دادخواست لیست شرکت و همچنین بیش از 40 فرد مختلفی که خدمات شرکت را به بازار عرضه کرده اند یا درخواست کرده اند ، ذکر شده است.

Paragon Coin’s Star Power

وقتی یک رپر معروف ، یک ملکه زیبایی ، علف های هرز و بلاکچین را با هم مخلوط می کنید ، چه چیزی بدست می آورید؟ اگر یک دادخواست را حدس بزنید ، برنده جایزه بزرگ خواهید شد. پروژه سکه پاراگون به عنوان یک پلت فرم تدارکاتی بلاکچین حشیش کاملاً شامل بازار شد. دارندگان سکه های پاراگون اعتقاد داشتند که آنها در یک سیستم مبتنی بر بلاکچین سرمایه گذاری کرده اند که محصولات را از بذر تا داروخانه کنترل می کند.

به نظر می رسید پلتفرم Paragon معامله واقعی است. این شرکت حتی در طول ICO خود 70 میلیون دلار سرمایه جمع کرد. همه چیز عالی پیش می رفت تا اینکه مشخص شد پاراگون خرید میلیون ها املاک شخصی را آغاز کرده است. سرمایه گذاران احساس خسارت کردند و اقدامات قانونی را علیه همه طرف های درگیر آغاز کردند. جالب است که مروج اصلی سکه بودند بازی و خانم آیووا سابق, جسیکا VerSteeg. این پرونده می تواند در مورد مسئولیت افرادی که ICO های آینده را ارتقا می دهند ، سابقه داشته باشد.

آماده سازی انقلاب حشیش با بلاکچین. JessVerSteeg و من در مورد ICO آینده خود در تاریخ 15 آگوست بیشتر به شما می گویم paragoncoin pic.twitter.com/xjGS9qAEF2

– عیسی سیاه (بازی Thethe) 10 آگوست 2017

LongFin Corp: Hyped Numbers

سهام مبتنی بر بلاک چین در سال 2017 رشد چشمگیری را شاهد بودند. هیاهوی اطراف بازار در بالاترین سطح تاریخی قرار داشت و سرمایه گذاران مشتاق بودند به هر شکل ممکن در بازار رمزنگاری شرکت کنند. متأسفانه ، بسیاری از این سرمایه گذاران جدید قربانی کلاهبرداران پشت LongFin Corp شدند.

LongFin به عنوان یک شرکت فین تک با معامله عمومی که کمی شناخته شده است وارد بازار شد. چند ماه پس از افتتاح ، این شرکت خبر از خرید یک شرکت مبتنی بر بلاکچین به نام Ziddu داد. این باعث شد سهام این شرکت از پشت بام عبور کند. بر اساس گزارش ها ، ارزش سهام LongFin Corp در زمان اوج خود 6 میلیارد دلار ارزیابی شده است. مقامات شرکت بیشتر سهام را در اختیار داشتند.

آنها طبق کلاهبرداری سنتی سهام شما ، سهام خود را با قیمت های حداکثر فروخته اند. در آوریل 2018 ، SEC وارد عمل شد. به دلیل استفاده از ارزهای رمزپایه ، SEC تصمیم گرفت بهترین روش پیگیری شرکت برای توزیع غیرقانونی سهام بود.

در حالی که این درام به وقوع پیوست ، سرمایه گذاران یک دادخواست قضایی علیه شرکت ترتیب دادند. در این دادخواست ادعا شده است که LongFin اطلاعات نادرستی را ارائه کرده و نتوانسته است اطلاعات مهم شرکت را افشا کند و یا آنها را نادرست ارائه دهد. گزارش شده است که این شرکت درباره بسیاری از جزئیات مهم از جمله سن مدیرعامل ، محل استقرار شرکت و عضو هیئت مدیره دروغ گفته است..

مسائل حقوقی بیت کوین – دادگاه متوقف شد

با ادامه گسترش پذیرش رمزنگاری ، مسائل حقوقی بیشتری درباره بیت کوین به دادگاه می رود. این موارد از اهمیت بالایی برخوردار هستند زیرا توانایی تعیین آینده کل بازار رمزنگاری را دارند. در حال حاضر ، انجمن رمزنگاری به دقت منتظر است که چگونه این موارد در ماه های آینده ظاهر شود.