جنبش اتخاذ ارزهای دیجیتال از زمان انتشار بیت کوین یک دهه پیش در بین افراد محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اکنون ، مشاغل بیشتری نیز شروع به ایجاد حق امتیاز بیت کوین می کنند (مشاغلی که رمزنگاری را با یک یا چند روش ادغام می کنند). در اینجا برخی از محبوب ترین دسته های حق رای دادن بیت کوین و چند نمونه واقعی از مشاغل در این فضا آورده شده است.

پذیرش پرداخت های رمزنگاری

یکی از ساده ترین راه هایی که هر مشاغل می تواند به امتیاز بیت کوین تبدیل شود ، شروع به کار ارز رمزنگاری شده به عنوان نوعی پرداخت است. در سال 2019 ، این فقط یک ایده نیست. بسیاری از شرکت های برتر جهان (و بسیاری از مشاغل کوچک) از قبل رمزنگاری را قبول می کنند. این جنبش صنایع مختلفی را شامل می شود ، از فروشگاه های ساخت آجر و ملات گرفته تا فروشگاه های تجارت الکترونیکی.

به عنوان مثال ، Shopify به صاحبان فروشگاه ها این گزینه را می دهد که Bitcoin (BTC) ، Ethereum (ETH) ، Litecoin (LTC) و بیش از 300 ارز رمزپایه دیگر را بپذیرند. مایکروسافت ، CheapAir و چندین شرکت معروف دیگر همه رمزنگاری را قبول می کنند. با وجود این موفقیت ، مواردی را نیز مشاهده کرده ایم که مشاغل دیگر از قبول رمزنگاری دست کشیده اند. دلایل اصلی این امر شامل مواردی مانند بازارهای خرس و هزینه های بالای معامله در زمان اوج استفاده از بلاکچین است. با این حال ، با پیشرفت های مستمر فنی ، روند کلی روشن است: مشاغل بیشتری به دنبال پذیرش پرداخت های رمزنگاری هستند.

آرم Shopify

Shopify یکی از بسیاری از شرکت های بزرگی است که پرداخت رمزنگاری را قبول می کنند.

استخراج رمزنگاری

استخراج ارز رمزپایه نیز مسیر دیگری را برای کارآفرینان ارائه می دهد. در حالی که شروع به استخراج از منزل شخصی به عنوان یک علاقه مند می شود ، برخی از افراد شرکت های بزرگ استخراج بیت کوین را ایجاد کرده اند. Bitmain ، تولید کننده برتر سکوهای استخراج بیت کوین در جهان ، یکی از این نمونه هاست. در نه ماه اول سال 2018 ، این شرکت 500 میلیون دلار درآمد کسب کرد کمی بیشتر از 3 میلیارد دلار درآمد.

تولید دکل های استخراج تنها فرصت امتیاز بیت کوین در گروه استخراج نیست. شرکت های بزرگ در زیرساخت ها (یعنی انبارها) برای اجرای عملیات استخراج در مقیاس بزرگ سرمایه گذاری کرده اند. TMGcore یک نمونه است. به طور سنتی ، دکل های استخراج معادن به احتمال زیاد در مکان های بسیار خاص سودآور هستند. عمدتا ، این شامل مکانهایی با آب و هوای خنک تر و دسترسی به برق ارزان است.

هرچند TMGcore از طریق یک مرکز استخراج جدید ابتکاری معدن را تغییر می دهد. گزارش شده است که در شرق تگزاس ، این شرکت از فناوری Two Phase Liquid Cooling Immersion استفاده می کند. این باعث کاهش هزینه های خنک سازی تا 90 درصد می شود. ظاهراً این شرکت در سال 2019 استخر استخراج معدن خود را با نام LEGACYII راه اندازی خواهد کرد. استخر استخراج با انرژی تجدیدپذیر کار خواهد کرد. بله ، اندازه دقیق این سرمایه های اولیه مشخص نیست. با این حال ، طبیعی است که برای شروع پروژه هایی به این بزرگی میلیون ها هزینه لازم است. حتی با هزینه های اولیه بالا ، امکانات مشابه استخراج رمزنگاری در سراسر جهان در حال ظهور است.

در ژانویه 2018 ، تاجر روسی الکسی کولسنیک دو نیروگاه برق در پرم ، روسیه با قیمت تقریبی 3 میلیون دلار خریداری کرد. تصور می شود که دستیابی به این امکانات با هدف راه اندازی مرکز استخراج و داده های رمزنگاری شده باشد. حتی نمونه های مرتبط تری نیز مشابه این وجود دارد. به عنوان مثال ، در آوریل 2018 ، دو شرکت در استرالیا (Hunter Energy و IOT Group) کار بر روی برنامه ای برای تبدیل نیروگاه زغال سنگ غیرفعال شده به یک مرکز استخراج رمزنگاری را آغاز کردند..

خرید / HODLing

خرید ارزهای رمزپایه و HODLing منجر به ایجاد چندین میلیونر بیت کوین و میلیاردرهای بیت کوین در چند سال گذشته شد. در بیشتر موارد ، سرمایه گذاری به طور سنتی در سطح فردی انجام می شده است. با این وجود ، این امر با ظهور حق رای دادن بیت کوین مانند شرکت های مدیریت دارایی دیجیتال تغییر می کند.

به طور خاص ، بسیاری از مفاهیم مربوط به امور مالی سنتی اکنون در رمزنگاری اعمال می شوند. همانطور که قبلاً گفته شد ، Grayscale Investments تعدادی اعتماد سرمایه گذاری رمزنگاری ایجاد کرده است. این محصولات مالی همه در فهرست اعتبارات اعطایی طبقه بندی می شوند. برخی از پیشنهادات قابل توجه شامل محصولات تک دارایی (به عنوان مثال ETC ، XRP ، ZEC) و محصولات متنوع (مجموعه ای از اعتمادهای مختلف سرمایه گذاری).

در ایالات متحده ، وضعیت ETF های بیت کوین تعیین نشده است (از فوریه 2019). با این حال ، این مفهوم در حال جلب توجه است. مصوبات نظارتی آینده می تواند به معنای مشاغل بیشتر در مدیریت دارایی و گزینه های سرمایه گذاری نهادی بیشتر باشد.

به عنوان گزینه ای برای گزینه های بالا ، برخی از مشاغل حتی ممکن است تصمیم بگیرند که فقط بخشی از سود فیات را به رمزنگاری تبدیل کنند و از این به عنوان راهی برای ذخیره سرمایه استفاده کنند..

مبادلات رمزنگاری و خودپردازهای بیت کوین

تعدادی صرافی ارز رمزنگاری شده وجود دارد که تأثیر عمده ای بر صنعت رمزنگاری گذاشته است. این مشاغل نقدینگی بسیار مورد نیاز را به بازار می دهند و روند دستیابی و استفاده از رمزنگاری برای پرداخت های P2P را ساده می کنند. صرافی های متمرکز ، صرافی های غیرمتمرکز ، سیستم عامل های معاملات آتی و حتی خودپردازهای بیت کوین چند نمونه از این نوع امتیاز بیت کوین است.

برخی از مبادلات گزینه تبدیل fiat به رمزنگاری را فراهم می کنند ، به عنوان یک اتصال مهم که امکانات جدیدی را برای پذیرش رمزنگاری فراهم می کند. دیگران خدمات یا پروتکل هایی را برای تبادل رمزنگاری به رمزنگاری ارائه می دهند و نیاز حیاتی را برای دسترسی به رمزنگاری های مختلف برطرف می کنند.

به طور معمول ، بیشتر صرافی ها برای معاملات و / یا برداشت از صندوق هزینه های استاندارد دریافت می کنند. Coinbase ، محبوب ترین مبادله فیات به رمزنگاری در جهان ، تخمین زده شده است درآمد 1.3 میلیارد دلاری در سال 2018 و 1 میلیارد دلار در سال 2017. Binance ، محبوب ترین مبادله رمزنگاری به رمزنگاری جهان ، ساخته شده است 446 میلیون دلار سود در سال 2018.

عکس خودپرداز بیت کوین

دستگاه های خودپرداز بیت کوین به یکی از انواع محبوب حق رای دادن بیت کوین تبدیل می شوند.

راه حل های فنی ایجاد کنید که Blockchain و Crypto را ادغام کند

بخش حیاتی دیگر اکوسیستم امتیازات بیت کوین مجموعه فناوری هایی است که از پرداخت های بلاکچین و رمزنگاری استفاده می کنند. برنامه های غیرمتمرکز (dapps) ، بلاکچین به عنوان یک سرویس (BaaS) سیستم عامل ها ، و انواع راه حل های دیگر به طور فزاینده ای محبوب شده اند.

علاوه بر این ، هدف این فناوری ها ارائه کارایی بیشتر از راه حل های سنتی است. در حوزه حقوق و دستمزد / منابع انسانی ، Bitwage یک سرویس مبتنی بر بلاک چین ، حقوق و دستمزد و صورتحساب برای افراد و شرکت ها ارائه می دهد. گزینه های مالی برای پرداخت ها شامل رمزنگاری (BTC و ETH) و همچنین ارزهای فیات متعددی است که می توانند از طریق کارت اعتباری ، سیم و ACH پردازش شوند.

علاوه بر سرویس های B2B مانند Bitwage ، برنامه های غیرمتمرکز (dapps) مانند CryptoKitties یک گزینه محبوب برای توسعه دهندگانی است که به دنبال ایجاد مشاغل متمرکز بر مصرف کننده در اطراف رمزنگاری هستند. با راه اندازی dapp های بازی مانند CryptoKitties ، شرکت ها توانایی جمع آوری هزینه از کاربران را مستقیماً در رمزنگاری دارند. برای کاربران ، کیفیت این بازی ها به طور مداوم در حال بهبود است. در نهایت ، آنها در حال ایجاد تجربه های جدیدی هستند که قبلاً با برنامه های وب یا تلفن همراه سنتی امکان پذیر نبود.

با پیشرفت این فناوری ها به مرور ، راه حل های مرتبط BaaS و dapp ها توانایی جذب کاربران بیشتر و نفوذ بیشتر در بازارهای مختلف را دارند..