همه ما آن را شنیده ایم: آیا Bitcoin در وب تاریک استفاده نمی شود؟ به جرم؟ چه کاری از دست من برمی آید?

با توجه به دستگیری های اخیر بیت کوین ، درست زمانی که DOJ در حال دستگیری معامله گران رمزنگاری جعلی است ، ممکن است به نظر برسد که این کلیشه ادامه دارد. جرایم اینترنتی همچنان مانع تصویب انبوه رمزنگاری می شود. اما علی رغم نقش گذشته آن در جاده ابریشم یا دارک وب ، آینده بیت کوین در جرم و جنایت چندان روشن نبوده است.

می توانید بگویید که دستگیری های بیت کوین یک خیر و برکت است.

دستگیری های اخیر بیت کوین

در اکتبر 2018 ، پلیس تایلند دستگیر شد پرینیا جاراویجیت, مظنون اصلی توطئه ای که برای یک سرمایه گذار فنلاندی 24 میلیون دلار بیت کوین هزینه کرد. فقط یک ماه بعد ، مقامات هشت فرد دیگر را در یک کلاهبرداری جداگانه مربوط به بیت کوین دستگیر کردند ژاپن. و در اوایل همان سال ، مأمورانی که تحت DOJ کار می کردند ، به عنوان بازرگانان رمزنگاری برای نفوذ به یک حلقه قاچاق مواد مخدر ، دستگیری 35 مجرم و ضبط ارزهای رمزنگاری شده به ارزش 20 میلیون دلار.

و این دستگیری های بیت کوین به طرز شگفت آوری یک پیشرفت خارق العاده برای صنعت رمزنگاری است.

برای اولین بار ، این دستگیری ها ثابت می کند که بیت کوین وسیله اصلی برای پولشویی یا فعالیت های غیرقانونی نیست. احتمالاً یکی از بدترین گزینه های موجود است. مجرمی که از بیت کوین استفاده می کنند ، اعتقاد دارند ناشناس است. اما این نمی تواند دور از حقیقت باشد. در حالی که ردیابی معاملات بیت کوین ممکن است دشوار باشد ، اگر زمان خرید را نمی دانید ، کاملاً از شبکه خارج نیستند.

بیت کوین یک ارز مستعار است. به عبارت دیگر ، ممکن است کلید عمومی شما نام و آدرس شما را نشان ندهد ، اما هر معامله در بلاکچین به عنوان یک سرنخ شناخته می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که راس اولبریخت ، بنیانگذار جاده ابریشم ، توسط FBI گرفتار شد ، آنها توانستند بیش از 3500 معامله را به لپ تاپ Ulbricht ردیابی کنند.

به دلیل عدم گمنامی Bitcoin ، برجستگی آن در فعالیت های جنایی طی سالها کاهش یافته است.

کدام رمزنگاری محبوب در وب تاریک است?

آ نظرسنجی از کاربران وب تاریک خلاف این را پیشنهاد می کند. Future Recorded کشف کرد که Monero ، Dash ، Ether و Litecoin همه نسبت به بیت کوین مورد علاقه هستند. از میان این چهار رمزنگاری ، مونرو بیشترین گمنامی را ارائه می دهد.

مونرو ، برخلاف بیت کوین ، از امضاهای زنگ دار و آدرسهای مخفیانه استفاده می کند تا کلیدهای عمومی گیرنده و فرستنده را پوشانده باشد. اما این تمام نیست. معاملات محرمانه زنگ می تواند مبلغ معامله را پنهان کند.

آرم monero

مونرو: چقدر خصوصی است?

اما حتی مونرو نیز نمی تواند حریم خصوصی کامل را تضمین کند. در سال 2017 ، الف مطالعه نشان داد که حتی این معاملات رمزنگاری را می توان ردیابی کرد. مونرو خود را مفتخر به استفاده از مخلوط کردن – یا سکه های جعلی – برای پوشاندن یک انتقال واقعی کرد. با این حال ، محققان دریافتند که آنها به راحتی می توانند این مخلوط ها را شناسایی کنند.

با وجود این ، Monero هنوز در محافل جنایی مورد رمزپایه قرار دارد.

بنابراین آیا این بدان معنی است که رمزنگاری بر جهان جنایتکار تسلط دارد؟ نه کاملا.

پول نقد هنوز هم در فعالیت های غیرقانونی روش ترجیحی است. از این گذشته ، پول کاغذی ناشناس است و ردیابی آن دشوار است. علاوه بر این ، پول نقد برای مشاغل مقیاس کوچک پولشویی ، به ویژه در کشورهایی که رمزنگاری در آنها گسترده نیست ، بیشتر در دسترس است.

کلید جرم Crypto

مهمترین مانع اجرای قانون در رابطه با پرداختهای غیرقانونی رمزنگاری ، ناآگاهی است. هنوز بسیاری از موسسات معتقدند که رمزنگاری کاملاً ناشناس است و این مانع تحقیق آنها می شود. به عنوان مثال ، Police One’s را در نظر بگیرید مقاله اخیر در ارزهای رمزنگاری شده این چندین م usefulلفه مفید را برای بررسی ارزهای رمزپایه در یک جرم ذکر کرده است ، اما به اشتباه تأکید می کند که رمزنگاری غیرقابل ردیابی است.

دستگیری های اخیر بیت کوین تحت DOJ و محاکمه علیه راس اولبریچ هر دو نمونه بسیار خوبی از نحوه کار دانش ارز رمزنگاری شده به نفع اجرای قانون هستند. ما قبلاً سایر موارد استفاده از رمزنگاری و بلاکچین را در تحقیقات نیز مشاهده کرده ایم ، از پزشکی قانونی گرفته تا استراتژی های کلی اجرای قانون.

بیت کوین یک سیستم پرداخت عرفانی و کاملاً خصوصی نیست. هر چه زودتر مردم ارزش واقعی و طیف ارزهای رمزپایه را درک کنند ؛ هر چه زودتر اجرای قانون بتواند با جرایم رمزنگاری شده به طرز موثری مقابله کند.

چرا دستگیری های بیت کوین برای رمزنگاری عالی است

دستگیری های اخیر بیت کوین ثابت می کند که ارزهای رمزپایه همیشه بهترین وسیله برای فعالیت های غیرقانونی نیستند. در حقیقت ، برای رمزنگاری هایی مانند بیت کوین ، نمایان بودن آن در بلاکچین ممکن است به معنای قابل ردیابی رمزگذاری بیش از پول نقد باشد. در حالی که ارزهای رمزپایه جدید مانند Monero به دنبال حل این مسئله و ایجاد حریم خصوصی بیشتر هستند ، هنوز تحقیقات زیادی برای ظهور یک ارز رمزپایه واقعاً ناشناس انجام شده است.

در حالی که استفاده های مجرمانه از رمزنگاری ممکن است بر قیمت های کوتاه مدت و چشم انداز ارز جدید تأثیر منفی بگذارد ، اما این ممکن است در طولانی مدت فرسایش یابد ، زیرا تعداد بیشتری از مردم از امنیت و ردیابی بیت کوین استقبال می کنند.