یک وسواس نسبتاً ناسالم با قیمت در بازار بیت کوین در جریان است. دلالان در همه جا حضور دارند ، به ویژه در شبکه های اجتماعی که چند تماس خوب می تواند مخاطبان شما را به صورت تصاعدی رشد دهد ، دقیقاً مانند قیمت خود. موج جدیدی از پروژه های رمزنگاری و لباس های تحقیقاتی با کلماتی مانند هوش مصنوعی و ادعاهای جسورانه پیرامون الگوریتم های پیش بینی شده روبرو می شود که گویا منجر به ثروت ناگفته خواهد شد.

به نظر می رسد کودک جدید در این بلوک تحلیل احساسات اجتماعی است. آیا مردم روزمره در واقع در مورد ارز رمزنگاری شده صحبت می کنند؟ یک مطالعه اخیر توسط سیستم شنود اجتماعی تپاختر تصمیم گرفت دقیقاً آن را دریابد. این شرکت نزدیک به پنج میلیون بحث را در شبکه های اجتماعی خاص بیت کوین بررسی کرد. برخی از اقدامات مهم در این گزارش شامل مواردی از قبیل:

  • بیت کوین نقطه خود را به عنوان نام تجاری ارز رمزنگاری شده حفظ می کند
  • با وجود رشد سریع قیمت ، اکثر مردم هنوز نمی دانند رمزنگاری چیست
  • برنامه قاتل Cryptocurrency هنوز هم یک سیستم انتقال پول بدون اصطکاک است
  • کاهش تصویر سایه دار رمزنگاری

در ادامه این مطالعه ادعا می شود که به ازای هر 10 درصد از حجم وزوزهای اجتماعی ثبت شده در منطقه ای 5 درصد افزایش قیمت بیت کوین در طی سه روز وجود داشته است.

آیا وزوزهای اجتماعی می تواند شاخص اصلی برای قیمت باشد؟ با احترام به Pulsar.

آیا وزوزهای اجتماعی می تواند شاخص اصلی قیمت بیت کوین باشد؟ با احترام از تپاختر.

نتایج قابل توجه است و استراتژی برجسته ای را نشان می دهد که ممکن است در سالهای اخیر بازدهی سالم برای شما داشته باشد. آیا وقتی صحبت از حرکت قیمت در بازارهای ارزهای رمزنگاری می شود ، وزوز اجتماعی می تواند شاخص اصلی باشد?

اسبهای خود را نگه دارید

اکنون قبل از این که عجله کنید تا با دانش جدید خود میلیون ها دلار رمزنگاری کنید ، شاید بخواهید دیدگاهی کسب کنید. این مطالعه خاص بین سپتامبر 2017 و ژانویه 2018 انجام شده است. طرفداران باتجربه رمزنگاری به این نکته اشاره می کنند که تقریباً به هیچ وجه نمی توانید در سال 2017 ضرر کنید. منحنی قیمت بیت کوین و تقریباً هر altcoin دیگر سهموی بود.

مطالعه ای که طی چند ماه گذشته درباره یک شیدایی سوداگرانه انجام شده است ، مطمئناً قابل اطمینان ترین شاخص برای بلند مدت نیست – موضوعی که توسط خود پولسار برجسته شده است. صرف نظر از این ، بینش های به دست آمده مطمئناً جای تأمل است. احساسات اجتماعی قطعاً نقش دارد. سوال بزرگتر چقدر نقش دارد. یک مطالعه دقیق تر که شامل موارد گاو نر و خرس در بیت کوین برای یک دوره طولانی تر باشد ، باید اعتماد بیشتری به معامله گران و سرمایه گذاران نسبت به آینده داشته باشد.

یک رویکرد جایگزین

یک رویکرد جایگزین و طولانی تر که توسط پروفسور فنگ مای در دانشکده تجارت استیونس انجام می شود ، برخی از دیدگاه های اضافی را ارائه می دهد. مای ، با همکاری تیمی از چندین دانشگاه ، دو سال اطلاعات Bitcointalk و دو ماه داده Twitter را جمع آوری کرد. Bitcointalk انجمن مشهوری است که خالق گمنام Satoshi Nakamoto را در مورد راه حل خود برای شکل جدیدی از پول دیجیتال که در نهایت پادشاه ارزهای رمزپایه ای می شود که امروز می شناسیم و دوستش داریم ، بحث و مناظره کرد..

تیم تحقیق یک اسکریپت را برای جمع آوری داده های نظر و مرتب سازی آنها در دسته های مثبت ، منفی و سایر احساسات برنامه ریزی کرده است. آنها با استفاده از یک روش آماری معروف به تصحیح خطای برداری یا VECM ، قیمت بیت کوین را با قیمت ارز رمزنگاری شده تولید شده توسط دو سیستم عامل رسانه اجتماعی مقایسه کردند. این پروژه چهار قوه دانشگاهی همچنین سایر بازارهای اقتصادی سنتی مانند سهام ، طلا و شاخص های نوسان را در اختیار داشت تا تصویری متعادل تر از وقایع ارائه دهد. مای همچنین اشاره کرد که:

“این یک رابطه یک طرفه نیست ، هر تغییری در قیمت بیت کوین به وضوح می تواند بر احساسات اطراف آن تأثیر بگذارد ، بنابراین ما نیز باید در این تأثیرات تأثیرگذار باشیم.”

این مطالعه نتیجه گرفت که تأثیر شبکه های اجتماعی در واقع به طور قابل توجهی بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد. بدون شک ، برخی از اعضای جامعه ارزهای رمزنگاری استدلال می کنند که نتیجه واضح بود. با این اوصاف ، احتمالاً هیچ مطالعه آماری دیگری در سطح بالایی انجام نشده است و بیشتر به تأیید آنچه سرمایه گذاران باهوش در تمام مدت فکر کرده اند ، است. اگر می خواهید در جزئیات جستجو کنید می توانید در این قسمت به مطالعه دسترسی پیدا کنید مجله سیستم های اطلاعاتی مدیریت, هرچند 43 دلار به شما تعلق می گیرد.

یک ماهی بزرگ در یک برکه کوچک

در این مرحله ، ارزش این را دارد که مدافع شیطان باشید و به نقطه نظرات مخالف نگاه کنید. تا به امروز ، رمزنگاری تا حد زیادی یک پدیده سرمایه گذار خرده فروشی بوده است. احساسات اجتماعی عموماً وقتی بیشتر از ماهیان کوچک در استخر وجود دارند ، نقش بزرگتری دارند. چه اتفاقی می افتد که ماهی های بزرگ ظاهر می شوند؟ به عنوان مثال آخرین وزوز حول و حوش پول نهادی که به فضای رمزنگاری جریان دارد. اگر شایعات صحت داشته باشند ، ممکن است احساسات اجتماعی هنگام شروع جریانات چندان مرتبط نباشند.

آنچه بازارها را به حرکت در می آورد ، سرمایه است. و بسیاری از آن اگر ده نفر از پیروان شما 1000 دلار بیت کوین بخرند اما یک موسسه 10 میلیون دلار سفارش دهد ، جایزه ای برای حدس زدن اینکه چه کسی واقعاً بازار را جابجا می کند جایزه ندارد. سرمایه گذاران نهادی در حال حاضر از OTC برای ورود به بازار بیت کوین استفاده می کنند. تا زمانی که سرمایه گذاران ثروتمند واقعاً معاملات خود را توییت نکنند ، هیچ مقدار از تحقیقات رسانه های اجتماعی هیچ سرنخی از روند قیمت به شما نمی دهد.

البته این از نظر تئوری به این معنی است که شاخص های احساسات اجتماعی می توانند برای آلت کوین های با نقدینگی مناسب دقیق تر باشند. فریب گروه های پمپ و کمپرسی را نخورید. یک دلیل وجود دارد که سخت تر می توان کلاهبرداری را با ارزهای رمزپایه بسیار سرمایه دار مانند بیت کوین انجام داد.

احساس بازار بیت کوین: ابزاری ارزشمند در آرسنال شما

احساسات در بازارهای سنتی برای سنین مختلف نقش داشته است. این بازی تغییر کرده است و با هجوم کانال های جدید به طور مداوم در حال پیشرفت است. رسانه های اجتماعی به طور کلی زمین بازی جوانان است. Reddit ، Snapchat ، Twitter ، Facebook ، Telegram ، این لیست تقریباً هرگز پایان نمی یابد. عجیب نیست که پروژه های ICO به دنبال بالا بردن میزان مواجهه خود از طریق هر کانالی هستند که در دسترس است. با این حال هنوز هیچ گلوله جادویی نیست و سایر رشته ها مانند تحلیل بنیادی و فنی هنوز هم در ارزیابی بازار بیت کوین نقش اساسی دارند.

کارشناسان و محققان در همه جا همچنان به ذره بین بودن تمام ادعاها – پیش بینی بازار ادامه خواهند داد. متأسفانه برای آنها و شاید خوشبختانه برای بقیه ، بازارها را نمی توان به سادگی در معادلات و الگوریتم ها خلاصه کرد. تا زمانی که انسان درگیر روند باشد ، همیشه آن عنصر غیر منطقی وجود خواهد داشت.

هر کسی که در هر زمان چیزی خریداری یا فروخته باشد ، تصمیمی احساسی گرفته است. اگر اینگونه نبوده اند ، آنها دروغ می گویند یا انسان نیستند. احساسات اجتماعی چگونه بر بازار بیت کوین تأثیر می گذارد؟ به طرز بزرگی ، اما این تنها یک ابزار در جعبه ابزار ارز رمزنگاری شده شماست.