بیت کوین در حال مرگ است. هر کسی که بیش از چند سال در رمزنگاری بوده باشد ، برای اولین بار چنین چیزی را نشنیده است. اخیراً بخش Fast Money CNBC برگزار کرد مراسم خاکسپاری مسخره برای بیت کوین. در حالی که طولانی ترین بازار خرس در تاریخ ارزهای رمزپایه ادامه دارد ، نمایش تجاری با عنوان طنز پایان بیت کوین را اعلام کرد.

پیش بینی های مثبت قیمت های رمزنگاری شده از مهمانان این برنامه ، به ویژه از وزنه های سنگین با نفوذ مانند مایک نووگراتز از Galaxy Digital و تام لی از Fundstrat ، هیچ کمبودی نداشته اند. با این حال اعلامیه دیگری در مورد مرگ بیت کوین به بازارهای سنتی ایالات متحده مانند S می رسد&P 500 اینچ به بیشترین اوج های جدید نزدیک است.

گرفتن برخی از چشم انداز

به اعتبار آنها ، نمایش CNBC به گاو نر برایان کلی منتقل شد که در مورد شاه رمزنگاری بحث کرد. خوشبختانه کلی تکالیف خود را درباره بیت کوین انجام داده است. این اولین بار نیست که بازار شاهد چنین افت چشمگیری است. کلی در ادامه توضیح داد: “شما می دانید که وقتی اشکال بیت کوین ظاهر شد ، این حوالی اوج بود. بنابراین وقتی شروع به اعلام مراسم خاکسپاری می کنیم و اوضاع واقعاً وحشتناک می شود ، احساسات به پایین ترین سطح نزدیک می شوند. ” کلمات خردمندانه همانطور که هرکسی که دچار افت شدید بیت کوین شده است ، می داند.

گرچه به طور کامل در این نمودار نشان داده نشده است ، اما اولین نیم رخ بزرگ بیت کوین در واقع بدترین وضعیت آن بود. از ژوئن تا نوامبر 2011 بیت کوین 93 درصد افت کرد. دو کاهش قابل توجه زیر به ترتیب 57 و 83 درصد بود.

مهمترین عقب ماندگیها در رشد نمایی قیمت بیت کوین بین سالهای 2012 و 2014 است

مهمترین عقب ماندگیها در رشد نمایی قیمت بیت کوین بین سالهای 2012 و 2014 است

این نوسانات جهنم را از کسی می ترساند. پس تعجب آور نیست که رسانه های اصلی مرگ بیت کوین را فرا خوانده اند در واقع 347 بار, به عقیده برخی و گرچه این نوع انتقادات را اغلب در بسیاری از نقاط اطراف اینترنت لندن و واقعاً در خیابان می شنوید ، بسیاری از مردم در درک یک نکته مهم کوتاهی می کنند: این یک بازار صعودی گسترده است.

به عبارت دیگر ، خرید و نگهداری طولانی مدت سود بیش از ده ، بیست یا حتی صدها برابر سرمایه شما را خالص می کند. تا زمانی که زمان نبوی شما نباشد ، سریع ثروتمند شدن یک استراتژی مناسب نیست. شاید HODLers واقعاً در اینجا چیزی باشند.

بازگشت به تجارت

واقعیت این است که وقتی قیمت ها روزانه به درصد دو رقمی افزایش می یابند هیچ کاری انجام نمی شود. در بازارهای رمز گاو نر ، شرکت هایی که ردیاب نمونه کارها می سازند احتمالاً از گوش تا گوش لبخند می زنند. توییتر مملو از عکس های صفحه نمایش و مسابقات رجزخوانی است. تقریباً غیرممکن است که نتوانید درآمد کسب کنید. هر چند از خرس متنفر نباشید. مطمئناً ، دلالان با رسیدن درد آن را احساس می کنند ، اما مسلماً مهمترین عوامل این جنبش (توسعه دهندگان) در حال انجام کارها هستند.

#BUIDL https://t.co/DKoPtTnLWD

– Vitalik غیر دهنده اتر (VitalikButerin) 7 مارس 2018

ارز رمزنگاری شده Coinbase حتی با کمال خونسردی سعی کرد ثبت اختراع برای اصطلاح محبوب صنعت رمزنگاری “BUIDL”. آنها بعداً این ایده را کنار گذاشتند ، اما این نشان می دهد که صنعت به تعادل سالم بین ساخت محصولات و خدمات و افزایش ارزش آنها در طولانی مدت نیاز دارد.

تعریف موفقیت

شاید بزرگترین مسئله در تعریف موفقیت بیت کوین معیار سنجش آن باشد. متأسفانه ، بسیاری از بازدید کنندگان صرفاً بر روی قیمت تمرکز می کنند. این یک روش تا حدودی سطحی برای اندازه گیری بلاکچین و بسیاری از قسمتهای کاربردی آن است. وقت آن است که کمی عمیق تر کنیم. از جمله تعدادی ابزار تحلیلی مفید دیگر که هرکسی می تواند استفاده کند ، نمودار معاملات روزانه بیت کوین است.

بیت کوین معاملات روزانه را تأیید می کند

معاملات روزانه بیت کوین تایید شده (منبع: بلاکچین)

این تعداد معاملات تایید شده در شبکه بیت کوین از زمان فعال شدن آن در سال 2009 را ثبت می کند. به چیزی توجه می کنید؟ حتی اگر قیمت بیت کوین در سال 2018 روند نزولی داشت ، معاملات روزانه روند نزولی نداشت. در حقیقت ، کاملاً عکس این اتفاق افتاد. فرزندخواندگی به رشد خود ادامه می دهد و بار دیگر در حال استفاده طولانی مدت است.

این با در نظر گرفتن وضعیت مالی چندین کشور کاملاً منطقی است. آمریکای جنوبی در آرژانتین و ونزوئلا بیش از هر زمان دیگری در رمزنگاری معاملات خود را ادامه می دهند. نرخ های سرسام آور تورم شهروندان بیشتری را در سراسر جهان مجبور می کند که به فروشگاه های با ارزش دیگر متوسل شوند و از این زمستان به اصطلاح رمزنگاری که بازار در حال حاضر تجربه می کند ، سرپیچی کنند..

علاوه بر این ، سایر معیارها مانند نرخ هش ، اگرچه از بالاترین حد خود برخوردار نیستند ، اما همچنان یک تصویر کلی سالم از اکوسیستم بیت کوین را نشان می دهند. هیچ معیاری کامل نیست ، اما بدون شک پذیرش گسترده ، چشم انداز عالی Satoshi در مقایسه با ارزش سوداگرانه بیت کوین است.

بیت کوین مرده است ، زنده باد بیت کوین!

جمله معروف از زمان سلطنت ها می آید که مرگ یک پادشاه می تواند پادشاهی جدید را جایگزین خود کند. ابتکار پول قابل برنامه ریزی به این معنی است که مفاهیمی مانند انشعاب راهی را برای ارزهای رمزپایه برای ابداع مجدد خود معرفی می کنند. حداکثر گرایان بیت کوین دوست دارند از altcoins متنفر باشند اما حداقل یک سرویس مهم ارائه می دهند: نگه داشتن توسعه دهندگان بیت کوین روی انگشتان پا.

بدون شک بسیاری از آلتکوین ها و ICO ها پر از هوای گرم و سرویس لب هستند. این بدان معنا نیست که توسعه دهندگان برخی ایده ها و ابزارهای جالب را در فضای جایگزین ایجاد نمی کنند. اگر بیت کوین بخواهد جلوتر از بسته باشد ، تیم توسعه به طور مداوم مجبور به نوآوری است.

انقلاب قرار نیست یک شبه ساخته شود. و مطمئناً در پشت حرکتهای یک طرفه قیمت ساخته نخواهد شد. می توانید تصور کنید که چگونه افت 90 درصدی اولین قیمت در سال 2011 باعث شده است جامعه به طور جدی س armsال کند ، “آیا بیت کوین می میرد؟”

در حال حاضر در نهمین سال فعالیت و پنجمین یا ششم بازگشت جدی ، هر HODLer باتجربه ای فقط اهمیتی نمی دهد. بازیابی ارز رمزنگاری شده در واقع بهبودی نیست. علی رغم افت 84 درصدی از اوج به قعر از دسامبر 2017 ، بیت کوین هنوز چند صد درصد نسبت به چند سال قبل رشد کرده است. شما ریاضی می کنید.

بیت کوین نمی میرد ، فقط خواب زمستانی دارد. و هنگامی که خرس بیدار می شود ، احتمال این که یک بار دیگر به یک گاو نر تبدیل شود بسیار زیاد است.