آینده محیط بلاکچین

مفهوم محیط بلاکچین همچنان به تخیل توسعه دهندگان در سراسر جهان دامن می زند. همانطور که به زودی خواهید آموخت ، ماهیت شفاف و تغییرناپذیر فناوری بلاکچین آن را برای تعدادی از کارهای صرفه جویی در محیط ایده آل می کند. امروزه توسعه دهندگان قصد دارند فناوری بلاکچین را در انواع پروژه های پایدار ادغام کنند.

نجات سیاره کار ساده ای نیست. خوشبختانه ، اکنون فناوری برای تغییر شیوه های منسوخ و بیهوده وجود دارد. زمین نیاز مبرم به پشتیبانی دارد. با توجه به اخیر گزارش منتشر شده توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد ، دمای کره زمین با سرعت نگران کننده ای همچنان افزایش می یابد.

اگرچه این خبر خوشایند کسانی است که در حال حاضر در یک فصل زمستان خنک هستند ، اما افزایش سطح دریا ویرانی در جزایر و شهرهای ساحلی ایجاد می کند. مطالعه منتشر شده توسط ییل نشان داد که اقیانوس ها از دهه هفتاد در سطوح بی سابقه ای افزایش یافته اند. در همین گزارش ، جزئیات افزایش نرخ اقیانوس از حدود 0.06 اینچ در سال به 0.14 اینچ در سال در سال 1993 ، دو برابر افزایش یافته است..

این اطلاعات باعث نگرانی واقعی می شود و فقط برای محیط بانان نیست. دولت ها و مشاغل خصوصی آماده اند سالانه 14 تریلیون دلار خسارت دریافت کنند مطالعه انجام شده توسط مرکز ملی اقیانوس شناسی انگلستان (NOC).

بلوک ساختمان (زنجیره ای) برای یک سیاره بهتر

با درک نیاز به تغییر ، مجمع جهانی اقتصاد منتشر کرد بلوک ساختمان (زنجیره ای) برای یک سیاره بهتر. این مقاله 65 پروژه موجود و در حال ظهور محیط بلاکچین را ارائه می دهد که توانایی مقابله با وضعیت تخریب فعلی سیاره را دارند. این مطالعه شش حوزه چالش جهانی را مشخص می کند:

  1. تغییرات اقلیمی
  2. تنوع زیستی و حفاظت
  3. اقیانوس های سالم
  4. امنیت آب
  5. هوای پاک
  6. مقاومت در برابر آب و هوا و بلایا

همزمان با تلاش جهان برای مقابله با چالش های زیست محیطی که در بالا ذکر شد ، تعدادی از سازمان های اقلیمی بلاکچین چند ملیتی تشکیل شده اند. این گروه ها رویکرد فعالانه تری نسبت به مشکلات پیش روی محیط زیست ما دارند. یکی از شناخته شده ترین گروه های زیست محیطی بلاکچین که امروز فعالیت می کند بنیاد Blockchain for Climate است.

Blockchain for Climate Foundation

بنیاد Blockchain for Climate به دنبال قرار دادن توافق نامه پاریس در بلاکچین است. توافق نامه پاریس یک استراتژی بین المللی برای کاهش گازهای گلخانه ای مضر با حمایت 195 کشور امضاature است.

دلایل زیادی برای منطقی بودن استراتژی مبتنی بر بلاکچین وجود دارد. اولاً ، مهاجرت توافق پاریس به یک بلاکچین به کشورها امکان می دهد تا انتشارات جهانی را به روشی باز و شفاف کنترل کنند. همچنین ، این حرکت هزینه های نظارت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در حال حاضر ، این گروه تورهایی را برگزار می کند که مزایای چنین ادغامی را تبلیغ می کنند.

برنامه های Blockchain Environment در حال حاضر در حرکت هستند

خوشبختانه فضای بلاکچین کاملاً نوآوری و پایداری است. برای این منظور ، در حال حاضر برنامه های محیطی بلاکچین خصوصی و دولتی متعددی وجود دارد. این برنامه ها نبوغ توسعه دهندگان رمزنگاری را با امید محیط بانان ترکیب می کند. در اینجا چند مورد قابل توجه ترین موارد ذکر شده است:

پلاستیک خورشیدی: بانک پلاستیک

سیستم عامل Solar Plastic به دنبال ایجاد انگیزه در روند بازیافت است. زباله های پلاستیکی یک نگرانی بزرگ برای محیط بانان است. یک داستان اخیر هافینگتون پست با عنوان “اقیانوس های ما در پلاستیک غرق می شوند” مشکلات این توسعه دهندگان را برای کاهش آنها برجسته می کند.

پچ زباله بزرگ اقیانوس آرام از طریق Sputnik International

پچ زباله بزرگ اقیانوس آرام از طریق Sputnik International

مفهوم پشت بانک پلاستیک ساده است. به شرکت کنندگان برای بازیافت پلاستیک هایشان ارز رمزپایه پرداخت می شود. این پلت فرم به مردم برای پسماندهای پلاستیکی کمی بالاتر از نرخ بازار پرداخت می کند. این استراتژی اقیانوس های ما را تمیز نگه می دارد و به تلاش های بازیافت در سطح جهانی قدرت می بخشد.

بستر الکترونیکی

الکترون پلت فرم امنیت فناوری بلاکچین را با ویژگی های پیشرفته در کنتورهای برق دیجیتال امروزی ترکیب می کند. این پروژه حرکت به سمت سیستم های شبکه هوشمند را که کارآمدترین استراتژی توزیع انرژی را به طور خودکار تعیین می کنند تسهیل می کند.

این بستر توزیع انرژی مستقر در انگلستان توانایی مقیاس گذاری تا 53 میلیون متر و بیش از 60 ارائه دهنده مختلف برق را دارد. تیم پشتیبان این پروژه به دنبال کاهش تمرکز فعلی در بخش برق کشور است. این پلتفرم امکان برخورد غیرمتمرکز با مشکلات تولید برق را فراهم می کند.

بروکلین میکروگرید

بروکلین میکروگرید این پروژه تعدادی فن آوری ابتکاری را برای ایجاد یک شبکه انرژی مشترک ترکیب می کند. این پلت فرم از این نظر منحصر به فرد است که شرکت انرژی همچنان مسئولیت حفظ زیرساخت ها را بر عهده دارد. هر انرژی استفاده نشده بین شرکت کنندگان رد و بدل می شود.

این پروژه در حال حاضر ساختمانی در بروکلین ، نیویورک دارد که مجهز به صفحات خورشیدی است. انرژی تولید شده توسط این پانل ها به همه شرکت کنندگان در میکرو شبکه توزیع می شود. و ، هر شرکت کننده مقدار مشخصی برق دریافت می کند. اعضا قادر به فروش سود بی استفاده خود به سایر اعضای ریز شبکه برای کسب سود هستند.

SolarCoin

SolarCoin مفهوم شبیه به مفهوم بروکلین میکرو شبکه است که انرژی خورشیدی تولید و دوباره فروخته می شود. با این حال ، پروژه SolarCoin رویکردی فردی تر به مفهوم دارد. کاربران از طریق بلاکچین برق بی استفاده خود را که توسط صفحات خورشیدی خصوصی ایجاد شده است می فروشند.

در این استراتژی ، یک صاحب خانه یک سیستم صفحه خورشیدی خریداری می کند. هنگامی که سیستم در شبکه SolarCoin ادغام شد ، کاربران می توانند فروش انرژی مورد استفاده در خانه خود را شروع کنند. عضویت در این پلتفرم رایگان است و اعضا می توانند هزینه دریافت با ارز فیات یا بیت کوین را انتخاب کنند.

ElectriCCHain

ElectiCChain پلت فرم نظارت جهانی در زمان واقعی بر تولید انرژی خورشیدی را فراهم می کند. این سیستم همراه با شبکه SolarCoin کار می کند. این پروژه داده های بیش از هفت میلیون تاسیسات خورشیدی جهانی را ادغام می کند. این داده ها به تحقیقات علمی بیشتر در زمینه انرژی پایدار کمک می کند.

ElectriCChain تمام داده های تولید و استفاده خورشیدی زنده جمع آوری شده را بر روی یک بلاکچین قرار می دهد. این استراتژی اطلاعات ارزشمندی را در مکانی با دسترسی آسان در اختیار محققان قرار می دهد.

آینده روشن تر: محیط بلاکچین

دشوار است بگوییم اگر مخترع بیت کوین ، Satoshi Nakamoto ، تصور کرده است که فناوری بلاکچین چگونه می تواند زندگی ما را تغذیه کند. در حالی که توسعه دهندگان همچنان در جستجوی مزایای فناوری بلاکچین هستند ، دنیای اطراف ما به شدت به راه حل نیاز دارد. اکنون به نظر می رسد فناوری بلاکچین کلیدهای آینده ای بهتر برای همه است.