سفر و حمل و نقل با استفاده از رمزنگاری در حال تبدیل شدن به گزینه های قابل دسترسی فزاینده ای است زیرا بلاک چین به صنایع بیشتری راه پیدا می کند.

برای بیت کوین به طور خاص ، سفر با اولین ارز رمزنگاری شده در جهان راهی برای رساندن ارز به مرزهای خود است. برای برخی ، سفر با بیت کوین اثبات مفهوم است: راهی برای تجربه مرزهایی که در حال حاضر با قابلیت بیت کوین در بازارهای کوچک و بزرگ روبرو هستند.

فراتر از بیت کوین ، بلاکچین دارای موارد استفاده جذاب در صنعت مسافرت و حمل و نقل است که ممکن است به جابجایی سریع و ارزان مردم کمک کند. از هویت گرفته تا برنامه های وفاداری ، بلاکچین در حال پیدا کردن ارزش جدید در یک صحنه تثبیت شده است.

سفر با بیت کوین

صرف انحصار بیت کوین هنگام سفر به جهان ، به واقعیت نزدیکتر شدن است. با گشودن این صنعت درهای ارز رمزنگاری شده ، روش های جدیدی برای رزرو هتل ها و پروازها در دسترس است.

علاوه بر رزرو آنلاین ، مسافران توانسته اند از جامعه در حال رشد مشاغل خرده فروشی استفاده کنند که برای کالاها و خدمات خود بیت کوین را بدون نسخه می پذیرند. کافی شاپ ها ، فروشگاه های مواد غذایی و کلوپ های شبانه در سراسر دنیا بیت کوین را به عنوان روش پرداخت در نظر گرفته اند.

در حال حاضر ، مسافرت با بیت کوین در مراکز شهرهای شهری آسانترین است. فروشگاه ها و فروشندگانی که بیت کوین را قبول می کنند ، در مرکز شهرهای مانند توکیو ، نیویورک ، تورنتو ، سنگاپور و لس آنجلس تکثیر می کنند.

رزرو با بیت کوین: برای برنامه ریزی و رزرو سفر خود با این سایت های مسافرتی از بیت کوین استفاده کنید

دیگر روزهای استفاده از بیت کوین در سایت معروف مسافرتی Expedia گذشته است. به احتمال زیاد به دلیل نوسانات بازار ، شرکت ها به طور فزاینده ای از بیت کوین به عنوان روش پرداخت مستقیم روی گردانده اند.

با این حال ، با توجه به آژانس های بزرگ رزرو ، خلأ برای اپراتورهای دوست بیت کوین برای یافتن جایگاه خود ، سایر سایت های مسافرتی موفق این خلا را پر کرده اند.

سایت های مسافرتی و حمل و نقل بلاکچین

سایت های حمل و نقل و مسافرتی Blockchain

BTCTrip

بازیگری در صنعت از سال 2013 است, BTCTrip مورد علاقه اولیه در میان انجمن رمزنگاری بود. نام های اصلی ، سایت مسافرتی را به عنوان گزینه ناب سفر به بیت کوین تایید کرده اند. چارلی لی ، جون ماتونیس ، اریک وورهیز و راجر ور همه چیزهای خوبی در مورد این سایت مسافرتی آنلاین داشته اند. نیازی به گفتن از ویتالیک بوترین نیست اوایل ویرایش در مجله بیت کوین.

جایی که BTCTrip واقعا می درخشد ، قیمت آن است. اکثر سرویس های واسطه ای که به کاربران امکان می دهد محصولات خود را با پول بیت کوین از طریق ارز ارزی فیات خریداری کنند ، با پرداخت هزینه کمی درصد ، از این رو خدمات در واقع گران تر از پرداخت مستقیم با کارت اعتباری شخص هستند..

– ویتالیک بوترین

هواپیمایی ارزان

هواپیمایی ارزان یک قطب برجسته برای رزرو سفر آنلاین است ، با گزینه هایی برای پروازها ، هتل ها و اتومبیل ها. مشتریان می توانند از بیت کوین به عنوان روش پرداخت خود برای هر یک از خدمات خود استفاده کنند.

هواپیمایی ارزان با قرار نگرفتن هیچ هزینه اضافی برای پرداخت بیت کوین ، از قرار گرفتن در گروه واسطه ای که بوترین در مورد آن نظر داده است جلوگیری می کند. در عوض ، آنها نهایت استفاده را می برند سرور BTCPay, یک پردازنده پرداخت منبع باز قابل توجه است که BTCPay به KYC نیازی ندارد ، خود میزبان است ، هیچ هزینه پردازش ، واسطه ای ندارد و شبکه رعد و برق فعال است.

بیت کوین. سفر

Bitcoin.travel یکی دیگر از گزینه های معتبر برای صرف بیت کوین (و altcoins) خود در هنگام سفر است. آنها در حال حاضر علاوه بر گزینه های اجاره به سبک Airbnb ، پرواز و هتل نیز ارائه می دهند.

گزینه اجاره یک ویژگی منحصر به فرد در مقایسه با سایر سایت های مسافرتی است که ارزهای رمزپایه را قبول می کنند. در اینجا ، میزبانان می توانند اتاقهای اضافی ، خانه های تعطیلات یا کلبه های خود را اجاره دهند دقیقاً مانند Airbnb. با این حال ، تمام پرداخت ها کاملاً با ارز رمزپایه انجام می شود و هرگز با فیات مبادله نمی شوند. مهمانان می توانند با بیت کوین یا تعداد انگشت شماری از آلتکوین ها پرداخت کنند و میزبان ها با ارزهای رمزنگاری شده مشابه دلخواه خود پرداخت می کنند.

خرید ، غذا خوردن و سرگرمی

اگرچه فروشندگان بیشتری پذیرای پرداخت مستقیم با ارزهای رمزپایه هستند ، اما بسته به مکانی که در آن سفر می کنید ، یافتن یک گزینه قوی هنوز هم نیاز به فیلتر کردن از طریق Reddit و سایر بخشهای بیت کوین دارد.

سایت سفر و حمل و نقل بلاکچین

نقشه حرارتی بازرگانان رمزنگاری در سراسر جهان از Coinmap.org

نقشه سکه, با این حال ، تجار تجارتی که می توانید با بیت کوین از آنها بازدید کنید بر روی یک نقشه کاربردی مفید است. نگاهی اجمالی به نقشه حرارتی فروشندگان بیت کوین ، نشانگر تمرکز گسترده بازرگانان در اروپا و همچنین آمریکا ، کره و جیب های آمریکای جنوبی است..

تا کنون فعال ترین منطقه برای صرف بیت کوین شما اروپا است. بنابراین ، شاید زمان خوبی برای یک بیت کوین Eurotrip باشد.

متناوباً ، برای آن زمانهایی که فقط ارز محلی فیات انجام می دهد ، شما می خواهید یک دستگاه خودپرداز بیت کوین پیدا کنید تا برداشت نقدی انجام دهید. نقشه خودپرداز بیت کوین, مشابه Coinmap ، یک نقشه تعاملی دارد که شما خودپردازهای فعال بیت کوین را نشان می دهید.

به خاطر داشته باشید که همه دستگاه های خودپرداز بیت کوین نمی توانند پول نقد شما را پرداخت کنند. به طور کلی ، دو نوع دستگاه خودپرداز بیت کوین وجود دارد ، یک طرفه و دو طرفه. خودپرداز یک طرفه فقط به شما امکان خرید بیت کوین را می دهد. خودپرداز دو طرفه همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید و به شما امکان خرید و فروش بیت کوین را می دهد.

بلاکچین در صنعت حمل و نقل

فراتر از تعطیلات و کوله پشتی ، بلاکچین در تعدادی از مناطق پیرامون صنایع حمل و نقل و مسافرت ارزش آفرینی می کند. عمدتا ، برنامه های هویت ، اشتراک سواری و وفاداری موارد مهیجی را برای بلاکچین و سازمان های غیرمتمرکز به همراه دارند.

هویت پشتیبانی شده توسط بلاکچین ممکن است سریعتر و ایمن تر باشد

اخیراً ، کانادا تلاش کرده است تا یک سیستم هویت امنیتی مرزی را ترکیب کند که زنجیره بلوک را با بیومتریک پیشرفته ترکیب می کند. برنامه فعلی برای تعداد مشخصی از مسافران و با همکاری هلند است.

در یک سیستم هویت پشتیبانی شده از بلاکچین ، مسافران گذرنامه دیجیتالی دارند که احتمالاً از طریق یک برنامه تلفن قابل دسترسی است. آنها اطلاعات هویتی خود را هنگام عبور از مرزها حفظ می کنند ، درعوض هویت خود را با بیومتریک مانند اثر انگشت و اسکن شبکیه تأیید می کنند.

درباره مشخصات بلاکچین اطلاعات کمی در دست است. با این حال ، فرض بر این است که بلاکچین های هویتی مورد استفاده در حمل و نقل نیز گزینه های ایده آل برای اثبات دانش صفر هستند. این نوع اطلاعات نامتقارن می تواند امنیت را تا حد زیادی بهبود بخشد و جرایمی مانند سرقت هویت را کاهش دهد.

علاوه بر این ، جای تعجب نیست که با ابتکار عمل دولت ، بلاکچین هویت مجاز خواهد بود و احتمالاً نسخه ای از اثبات اقتدار یا الگوریتم اجماع مشابه دیگر است.

استفاده از سیستم هویت در زنجیره بلوک در حمل و نقل می تواند اقدامی مفید برای جابجایی افراد و بسته ها از طریق نقاط مهم سفر مانند فرودگاه ها و گذرگاه های مرزی باشد..

برای کانادا ، برنامه آزمایشی تلاشی برای جلوگیری از افزایش پیش بینی شده سفر هوایی است. وزیر حمل و نقل کانادا ، مارک گارنو ، در بیانیه ای در جریان مجمع جهانی اقتصاد گفت: “نوآوری کلید افزایش رقابت جهانی ، تحرک و بهره وری است. بهره گیری از پیشرفتهای جدید فن آوری می تواند از رویكردهای مبتنی بر ریسك در زمینه ایمنی و امنیت عمومی پشتیبانی كند و ضمن بهبود تجربه سفر ، سفرهای هوایی را نیز كاراتر كند. “

بهبود برنامه های وفاداری

یک صنعت در حال رشد ، پیش بینی می شود که بازار مدیریت وفاداری تا سال 2020 به 4 میلیارد دلار افزایش یابد. با این حال ، همانطور که در یک گزارش از مرکز خدمات مالی Deloitte ، این صنعت توسط برخی از عوامل مشترک مهار شده است:

programs برنامه های وفاداری و پاداش به دلیل عدم فعالیت حساب ، در حال درک بالقوه کامل نیستند. نرخ بازخرید کم تاخیرهای زمانی؛ معاملات و مدیریت سیستم بالا و هزینه های جذب مشتری ؛ و حفظ مشتری کم است.

یک راه حل احتمالی برای این محدودیت های بالاتر می تواند تغییر در شبکه های قابلیت همکاری با پشتیبانی بلاکچین باشد. بیشتر برنامه های وفاداری با پشتیبانی بلاکچین ، افزایش قابلیت استفاده از پاداش های کسب شده را دارند. در حالت ایده آل ، اعتبارات کسب شده در یک برنامه وفاداری در سایر اکوسیستم های وفاداری قابل بازخرید است.

قابل درک است که ادغام یک صنعت به این بزرگی در یک شبکه واحد واحد بسیار ساده تر از انجام است. با این حال ، فناوری هایی مانند مبادله اتمی یا اتصالات خاص شبکه مانند Peg-Zones Cosmo Network امکان تبادل بین شبکه ها را فراهم می کنند.

کلمات نهایی

کشیدن پاها و گشت و گذار در جهان برای هر کسی که می خواهد با ارزهای رمزپایه خود زندگی کند ، در دسترس است. تعطیلات خود را در وب سایت های مسافرتی رزرو کنید و از کافه ها ، کتابفروشی ها و رستوران ها در سراسر جهان با استفاده از ارز رمزنگاری شده صرف بازدید کنید.

تعجب آور نخواهد بود که ادامه پروژه ها با استفاده از بلاکچین در صنایع حمل و نقل و مسافرتی ادامه می یابد و این فناوری در موارد استفاده بیشتری رشد می کند.