دولت ها و مشاغل همچنان به دنبال برنامه های ضد فساد اقتصادی برای مقابله با افزایش نگرانی های شهروندان هستند. فساد به اندازه دولت قدیمی است و در سطح جهانی همیشه یک مشکل بزرگ بوده است. اکنون ، هم شهروندان و هم دولت ها به دنبال استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد ابزاری شفاف تر برای فرآیند دولت هستند.

گروه بانک جهانی اخیراً داستان که اثرات فساد دولت در کشورهای در حال توسعه را برجسته می کند. این گزارش نشان داد که چگونه فساد بر فقیرترین مردم جهان تأثیر نامتناسبی دارد. برای در نظر گرفتن وسعت این مسائل ، لازم نیست که چیزی بیشتر از پاراگوئه نگاه کنید.

سالها فساد سیاسی کشور پاراگوئه در آمریکای لاتین را ویران کرد. فقیرترین ساکنان این کشور تقریباً 12.6 درصد درآمد خود را به رشوه پرداخت می کنند. این میزان به طور قابل توجهی کمتر از ثروتمندترین شهروندان کشور است که فقط حدود 6.4 درصد پرداخت می کنند.

قیمت بالای فساد

OECD, یک گروه مشاوره بین المللی برای G20, گزارشی منتشر کرد که در آن قیمت فساد به طور عمیق بررسی شد. داده ها نشان داد که فساد 10 درصد از کل هزینه های انجام تجارت در سطح جهان را تشکیل می دهد. همین گزارش اختلاف کشورهای در حال توسعه را نشان می دهد.

در کشورهای فقیرتر ، فساد هزینه ای در حدود 25 درصد از کل درآمد دارد. این کشورها برای اجرای صحیح قوانین ضد فساد مالی و زیرساختی ندارند. فناوری Blockchain یک گزینه ارزان قیمت است که به این کشورها گزینه مناسبی برای شروع از بین بردن فساد در صفوف خود می دهد.

شاخص فساد جهانی از طریق Transperancy International

شاخص فساد جهانی از طریق Transperancy International

فناوری Blockchain در مقایسه با سیستم های فعلی موجود گزینه شفاف و کارآمدتری را ارائه می دهد. ماهیت غیرمتمرکز دفترهای توزیع شده ، هک ، تغییر یا حذف آنها را دشوار می کند. دقیقاً همین صفات است که آن را در پروتکل های ضد فساد ایده آل می کند.

رأی دادن

رأی دادن هسته اصلی جامعه غربی است و گرچه از م componentلفه های اصلی دموکراسی است ، اما حفظ عادلانه انتخابات همیشه آسان (یا ممکن) نبوده است. اکنون انتخاباتی را تصور کنید که نتایج فوراً در دسترس باشد. در این انتخابات ، هر رأی به بلاکچین اضافه می شود و غیر قابل تغییر است. نتایج توسط مردم امن و قابل پیگیری است.

پس از سالها شمارش آراot مشکوک در انتخابات نتایج, توسعه دهندگان بلاکچین به این نتیجه رسیدند که زمان آن فرا رسیده است که وارد عمل شوند و روند کار را ساده کنند. FollowMyVote را دنبال کنید پلتفرم یک نرم افزار رأی گیری آنلاین قابل تایید از انتهای انتهای متن باز است. این برنامه به کاربران امکان می دهد از راحتی خانه خود رای دهند.

کاربران غرفه رای گیری آنلاین را بارگیری می کنند. پس از نصب ، رأی دهندگان به طور ایمن اطلاعات شناسایی خود را برای تأیید ارسال می کنند. بعد از اینکه تأیید کردید همان چیزی هستید که می گویید ، سپس به غرفه رای گیری دیجیتال دسترسی پیدا می کنید. بعد از اینکه رأی دادید ، داده ها به طور ناشناس به بلاکچین اضافه می شوند. بهترین قسمت این است که شما می توانید برگردید و تأیید کنید که رای شما در هر زمان درست شمرده شده است.

گروه های Blockchain بر روی فساد تمرکز دارند

سناریوهای مورد استفاده برای پروتکل های ضد فساد بلاکچین همچنان در حال رشد است. این تقاضا برای افزایش ادغام بلاکچین منجر به ایجاد گروه های بین المللی بلاکچین متعددی شده است. یکی از مهمترین این سازمانها Blockchain Trust Accelerator است.

شتاب دهنده اعتماد Blockchain

شتاب دهنده اعتماد Blockchain یک سرمایه گذاری مشترک بین The است گروه Bitfury, آمریکای جدید, و انستیتوی دموکراتیک ملی. این گروه در تلاش است تا با تأمین اعتبار برنامه های آزمایشی بلاکچین اجتماعی ، با چالش های اجتماعی و سیاسی جهان امروز مواجه شود. این گروه متشکل از سرمایه گذاران ، کارشناسان فنی ، رهبران جامعه مدنی ، مشاوران و کارآفرینان است.

برنامه های ضد فساد بلاکچین در سطح جهانی

بسیاری از کشورها از فناوری بلاکچین برای مبارزه با فساد استفاده می کنند. از پاکسازی نگرانی های بودجه گرفته تا پیگیری قراردادهای دولتی ، برنامه های ضد فساد زنجیره ای بازی را تغییر دادند. در اینجا چند نمونه هستند:

کانادا

در ژانویه 2018, شورای تحقیقات ملی کانادا (NRC) آغاز شد به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به بودجه و کمک هزینه های تحقیقاتی مربوط به آن برنامه کمک تحقیقات صنعتی (NRC IRAP). داده ها به لطف استفاده از Ethereum-based در زمان واقعی به اشتراک گذاشته شد مجموعه Catena Blockchain. توسعه دهندگان می خواستند شفافیت کامل را برای عموم فراهم کنند.

این استراتژی به ایجاد اعتماد بیشتر بین دولت کانادا و شهروندان کمک کرد. اکنون کانادایی ها توانایی نظارت بر هزینه های NRC را در زمان واقعی با استفاده از این برنامه دارند.

اسپانیا

اسپانیا کشور دیگری است که به سختی از دست مقامات فاسد رنج برده است. در سال 2017 ، اسپانیا رتبه بندی شده به عنوان یکی از فاسدترین کشورها در اتحادیه اروپا. این کشور نخست وزیر خود را در 1 ژوئن 2018 استعفا داد ، پس از افشاگری ها او را به رسوایی فساد گورتل گره زد.

رسوایی بین المللی ساخته است تیترها و منجر به زندان رفتن تعدادی از مقامات سیاسی ، بسیاری از قوانین جدید ضد فساد و تشکیل گروه های تحقیقاتی بلاکچین و هوش مصنوعی شد. هدف این گروه ها ایجاد راهی بهتر برای پیگیری رشوه های گرفته شده به مقامات خارجی است.

در اخیر مصاحبه, آنجل گوریا ، دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اسپانیا درباره اهمیت ادغام یک سیستم شفاف تر برای مبارزه با فساد صحبت کرد. این سیستم بر پرداخت ها به مقامات نظارت کرده و اطلاعات را در بلاکچین عمومی قرار می دهد.

مکزیک

هیچ رازی نیست که مکزیک از فساد گسترده دولتی رنج می برد. آ شفافیت بین الملل این گزارش مکزیک را از نظر فساد از همه کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب بالاتر قرار داده است. همانطور که می توانید تصور کنید ، فساد یکی از نگرانی های عمده شهروندان مکزیکی است ، بسیاری از آنها از اعمال سایه ای که دولت آنها درگیر کرده خسته شده اند.

سیاستمداران مکزیکی با درک تمایل به یک دولت کمتر فاسد ، خلاقیت خود را به دست آوردند. انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته شامل سیاستمداران بود که روش های منحصر به فرد و جالبی را برای مقابله با این موضوع ارائه می دهند. یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری کشورها ، ریکاردو آنایا 39 ساله ، در یک بستر مبتنی بر بلاکچین شرکت کرد.

اگرچه آنایا در انتخابات پیروز نشد ، پیام او برای شفافیت کامل دولت از طریق بلاکچین ، مورد استقبال بسیاری از مردم در سراسر کشور قرار گرفت. برنامه او این بود که تمام هزینه های دولت را در یک بلاکچین عمومی قرار دهد. به این ترتیب مردم می توانند ببینند که دولتشان چگونه پول مالیات خود را خرج می کند.

Blockchain ضد فساد: راهی به سوی دولت بهتر

ممکن است حذف کامل فساد دولتی غیرممکن باشد ، اما فناوری بلاکچین گزینه دیگری برای وضعیت موجود در اختیار شهروندان قرار می دهد. هزینه های پایین نصب و دستاوردهای امنیتی ، برنامه های ضد فساد بلاکچین را به اقدامی خردمندانه برای هر دولتی تبدیل کرده است. شما باید انتظار داشته باشید که در ماه های آینده موارد بیشتری در زمینه استفاده از ضد فساد برای این فناوری مشاهده شود زیرا این برنامه ها نتایج خود را نشان می دهند.