آمریکای لاتین بسیار بزرگ است. از جنوب به مناطق پاتاگونیا شیلی و آرژانتین ، از شرق به دریای کارائیب و از شمال به مرز آمریکا و مکزیک کشیده می شود. بیست کشور و ده قلمرو وابسته این منطقه فرهنگی و غنی را تشکیل می دهند. نزدیک به 650 میلیون نفر آمریکای لاتین را خانه خود می دانند. و ، بسیاری از این افراد به فرصت های تجاری و سرمایه گذاری ارائه شده توسط ارزهای رمزپایه علاقه مند می شوند. فناوری Blockchain در آمریکای لاتین همچنین توانایی فوق العاده ای برای کمک به تحول در اقتصاد کشورهای در حال توسعه خود دارد.

بسیاری از مشکلات اما بسیاری از پتانسیل ها

سوابق تاریخی چند صد ساله آمریکای لاتین برای امپراتوری های مهاجم ، بهره برداری اقتصادی ، هرج و مرج سیستم مالی ، فساد گسترده و فقر بومی غریبه نیست. آیا رمزنگاری و بلاکچین می تواند بنیادی برای آینده ای مدرن تر ، مرفه و صلح آمیز برای ساکنان آمریکای لاتین باشد؟ در اینجا نگاهی به زندگی واقعی است شهر رمزنگاری آزمایش در پورتوریکو و اینکه بلاکچین چگونه تجارت بین المللی به آمریکای لاتین را کارآمدتر می کند.

پورتوریکو

پروژه Brock Pierce’s Sol شهری جدید و فوق مدرن را در نظر می گیرد که در آن همه معاملات در رمزنگاری اتفاق می افتد. قراردادهای هوشمند نیروی هدایت کننده تمام پویایی های کلیدی تجارت و جامعه هستند. در اصل نامگذاری شده است پورتوپیا, این پروژه پاسخ های مختلفی از ساکنان پورتوریکو دریافت کرده است. گروه سول می خواهد حداقل 250،000 جریب زمین را بدست آورد تا بتواند مدینه فاضله مستقر در جزیره خود را بنا کند. با توجه به ویرانی گسترده ناشی از طوفان ماریا در طبقه 5 (سپتامبر 2017) ، حامیان ثروتمند Sol ممکن است بتوانند آن زمین را با قیمت ارزان خریداری کنند. برخی از میلیاردها سرمایه گذاری بالقوه پس از ماریا در زیرساخت استقبال می کنند ، در حالی که دیگران شکایت دارند:

وی گفت: “ما زمین بازی مالیات برای ثروتمندان هستیم.” “ما نمونه آزمایشی هرکسی هستیم که می خواهد آزمایش کند. افراد خارجی معافیت مالیاتی می گیرند و مردم محلی نمی توانند مجوز بگیرند “.

تبر مالیات

پورتوریکو ظرفیت قابل توجهی را ارائه می دهد پس انداز مالیات برای سرمایه گذاران ثروتمند البته ، این یکی از جذابیت های اصلی حامیان پروژه Sol بود (بسیاری از آنها سرمایه گذاران رمزپایه چند میلیونر از کالیفرنیا بودند). با این وجود ، به نظر می رسد که گروه سل دارای یک بخشنده سخاوتمندانه و بشردوستانه نیز باشد. به عنوان مثال ، این گروه قصد دارد یک موزه قدیمی کودکان را به یک کلوپ خانه تبدیل کند که هدف آن این است “پورتوریكایی ها را با Puertopians دور هم جمع كنید.”

پروژه Sol همچنین می خواهد به بهبود شبکه برق باستانی و مستعد خرابی پورتوریکو کمک کند. چنین ارتقااتی به شما در تأمین نیازهای گسترده استخراج رمزنگاری و تأمین انرژی بلاکچین در عین بهبود زندگی هر کس دیگری که در این جزیره زندگی می کند ، کمک می کند..

رمزنگاری در آمریکای لاتین

پورتوریکو ، درست در جنوب Rincon در سواحل غربی جزیره. آیا پروژه Sol واقعاً این جزیره گرمسیری زیبا را به یک مدینه فاضله رمزپایه و بلاکچین تبدیل خواهد کرد؟ تصویر: DW Pendergast ، ژوئیه 2012.

قراردادهای هوشمند و ضد عفونی کننده دیجیتال

قلمرو آمریكا (ساكنان بومی پورتوریكو شهروندان آمریكا هستند) از سیاستهای عمده سیاسی رنج می برد رسوائی ها. از سال 1992 ، دولت های فاسد جزیره مبالغ هنگفتی را برای مودیان پورتوریکو هزینه کرده اند. شاید اثبات اینكه معرفی و استقرار گسترده قراردادهای هوشمند گامی مهم در پاك كردن همه جیب های پیوند و فساد است.

هر دلار ، هر هزینه و هر وجهی از مالیات دهندگان در بلاکچین حساب می شود. فناوری Blockchain می تواند پادزهر قدرتمندی برای پیوند دولت باشد ، نه تنها در پورتوریکو بلکه در سراسر جهان.

Blockchain همچنین ممکن است با مداخله در برابر وعده داده شود کارتل های مواد مخدر زندگی بسیاری از ساکنان پورتوریکو را خراب کرده است. به عنوان مثال ، فرودگاه بین المللی لوئیز مونوز مارین می تواند برچسب های شناسایی فرکانس رادیویی هوشمند (RFID) را در همه چمدان ها ، بسته ها و بارها ، با همه آنها به زنجیره بلوک متصل کند..

همین روش ها را می توان در تمام محموله های کشتی باری کانتینری اجرا کرد. حتی کشتی های کروز غول پیکر که مرتباً از سان خوان می خوانند نیز می توانند مورد همان بررسی دقیق قرار بگیرند. گذرنامه مسافران و سایر شناسه ها همچنین می توانند به همراه جزئیات اصلی بیومتریک به بلاکچین متصل شوند.

تجارت بین المللی

آمریکای لاتین یک شریک تجاری عظیم ایالات متحده ، اروپا و به ویژه آسیا است. مقادیر عظیم کالاهای مصرفی وارداتی وارد بندرهای عظیم آمریکای لاتین می شود. بوئنوس آیرس ، کالائو (لیما) ، کاراکاس ، کارتاژنا ، ریودوژانیرو ، سان آنتونیو (شیلی) و سان خوان (پورتوریکو) برخی از رشته های اصلی هستند. با این حال ، زمان حمل بار بیش از زمان لازم است. این به دلیل تأیید صحت مدارک و امضاهای مورد نیاز در هر ایستگاه بازرسی کلیدی صادرات / واردات است.

تا زمانی که تمام مدارک به صورت دستی تأیید نشود ، کالاها در ظروف حمل و نقل خود باقی می مانند. بدیهی است که از کانتینرها و فضای اسکله نمی توان برای اهداف تولیدی دیگر استفاده کرد. حتی بدتر از آن ، کارگران اسکله با حقوق بالا ممکن است به دلیل تأخیرها بیکار بمانند.

سوابق تحویل دیجیتال

برای نجات وارد بلاکچین شوید. با امضاهای بی اعتماد و دیجیتالی که توسط دفتر بلاکچین امکان پذیر شده است ، هیچ کس برای بدست آوردن امضای روسا نیازی به پیمودن نیم مایل ندارد. تراشه های جاسازی شده در کانتینرهای حمل و نقل می توانند به طور خودکار با ورود بلاکچین به بندر ارتباط برقرار کنند. حسگرهای اضافی انتقال کانتینرها به کامیون های تحویل را تأیید می کنند.

وقتی کانتینرها در انبارها یا اسکله های تحویل مشتری نهایی تخلیه می شوند ، تراشه ها یک سیگنال تأیید کاملاً واضح به بلاکچین می فرستند. هیچ امضا یا تأیید انسانی لازم نیست. حتی بهتر ، ردیابی در زمان واقعی تک تک کالاهای واردات و صادرات از طریق بلاکچین قابل انجام است.

ابر تورم ، دیکتاتورها و اقدامات سرمایه گذاری

بله ، آمریکای لاتین همه را گرفت. جدال اخیر آرژانتین با تورم بیش از حد و کاهش ارزش پول ، برخی از ساکنان را به دنبال یافتن پناهگاهی امن در دخمه ها سوق داده است. پسر بد ونزوئلا ، رئیس جمهور مادورو ، اخیراً رمزنگاری تحت حمایت دولت به نام پترو.

آمریکای جنوبی به دلیل ترس از سقوط ارز ، برخی از دارایی های خود را به دلار ، یورو ، طلا و کالاهای قابل جمع آوری پارک می کند. Cryptos ممکن است راهی دیگر برای ساکنان محتاط آمریکای لاتین برای محافظت از پس اندازهای سخت خود ارائه دهد.

فرصت های تجارت Crypto فراوان

چندین مبادله رمزنگاری بزرگ در آمریکای لاتین فعالیت می کنند ، از جمله:

  • Bitpagos (آرژانتین)
  • بیتسو (مکزیک)
  • بیتینکا (پرو)
  • بودا (شیلی)
  • Cryptofacil (اروگوئه)
  • مرکادو بیت کوین (برزیل)
  • OKCoin
  • SatoshiTango (آرژانتین)
  • SurBTC (شیلی)

بودا به خصوص در مورد آینده رمزنگاری در آمریکای جنوبی خوش بین است:

“در 10 سال آینده بیش از 200 میلیون بزرگسال آمریکای جنوبی وارد اقتصاد دیجیتال می شوند و Buda.com برای پذیرش آنها در آنجا خواهد بود.”

دور زدن مالی سنتی

Ripio.com (آرژانتین) کیف پول دیجیتالی ارائه می دهد که به کاربران امکان انتقال و دریافت وجوه ، خرید و فروش بیت کوین و پرداخت اقساطی بدون نیاز به کارت اعتباری را می دهد. آنها به این عنوان اشاره می کنند شمول مالی, و خدمات آنها برای مشتریان بدون حساب بانکی سنتی در نظر گرفته شده است. همانطور که برخی تخمین ها تعداد این بازار را نشان می دهد این یک بازار بزرگ است که منتظر بهره برداری است بانکی نشده بزرگسالان در آمریکای جنوبی با تقریبا 65 درصد.

رمزنگاری در کیف پول ripio آمریکای لاتین

کیف پول دیجیتال Ripio بدون خدمات بانکی سنتی دنیایی از فرصت را برای مصرف کنندگان باز می کند. تصویر: وب سایت Ripio.com ، 9 ژانویه 2019.

Bienvenidos

برای آمریکای لاتین ، ارزهای رمزپایه و بلاکچین ممکن است کلیدهایی داشته باشند که می توانند آینده ای با ثبات تر و روشن تر را باز کنند. مشاغل ، مصرف کنندگان و م firmسسات مالی با شور و شوق از هر دو فناوری استقبال می کنند. هنگامی که تنظیم کننده های دولت آمریکای لاتین نیز تشک خوش آمد گویی را برپا می کنند ، هر دو رمزنگاری و بلاکچین به کشیدن این قسمت از جهان به قرن 21 کمک می کنند..