در دوره های مختلف طی دهه گذشته ، سهام بیت کوین و بازارهای نوظهور از سود قابل توجهی برخوردار بوده اند. با این حال ، بعضی اوقات ، هر یک از آنها ضربات وحشیانه ای را نیز از آقای مارکت تحمل کرده اند. بنابراین بیایید با بررسی نقاط قوت و ضعف نسبی این دو بازار اصلی مالی ، عملکرد بیت کوین در برابر سهام بازارهای نوظهور را بررسی کنیم. بازدید سوخت خرد برای بهترین راهنماهای یادگیری مهارت های جدید.

این مقاله قدرت نسبی نسبی (RS) بیت کوین را در مقابل صندوق اصلی معاملات بورس بازارهای نوظهور نشان می دهد (تیکر: EEM, iShares MSCI Emerging Markets ETF) در شش دوره زمانی کلیدی. خواهید دید که چگونه BTCUSD در دوره های سه ، شش ، 12 ، 24 و 36 ماه گذشته در برابر EEM قرار گرفت. همچنین خواهید دید که بیت کوین در پنج سال گذشته عملکرد چشمگیری نسبت به EEM داشته است. خواهید دید که بیت کوین حتی از سهام یک شرکت بزرگ استخراج معادن برزیل و یک شرکت بزرگ نیمه هادی آسیایی که یک محصول عالی ارائه داده بهتر عمل می کند لیست راه یافتن کتاب ها در مورد سکه های رمزنگاری که در آن اطلاعات بسیار ارزشمندی پیدا خواهید کرد.

سرانجام ، شما در مورد چرایی سرمایه گذاری در بیت کوین اطلاعاتی کسب خواهید کرد و سرمایه گذاری در سهام بازارهای نوظهور (EM) ممکن است یک ترکیب سرمایه گذاری بلند مدت را ایجاد کند.

بیت کوین در مقابل بازارهای نوظهور: داده های اصلی RS

به همین دلایل EEM به عنوان نماینده سهام در بازارهای نوظهور انتخاب شد:

 • در تمام طول روز (930 تا 1600 ET) ، دوشنبه تا جمعه (به جز روزهای تعطیل) تجارت می کند.
 • این یکی از مایع ترین ETF های سهام غیرآمریکایی است.
 • دارایی های آن شامل آرایه متنوعی از بیش از 900 سهام است.
 • این مجموعه گسترده ای از مکالمه و قرار دادن مایع را ارائه می دهد گزینه ها.
 • مانند بیت کوین ، می توانید آن را بصورت بلادرنگ خریداری ، بفروشید یا بفروشید.
 • این ETF دیدگاه واقع بینانه ای از فرصت های سرمایه گذاری در بازار سهام غیرآمریکایی به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

آمار Bitcoin (BTCUSD) در برابر EEM RS از اوج بازار رمزنگاری دسامبر 2017 در حال حاضر EEM را ترجیح می دهد. از آن زمان هر دو بازار روند نزولی داشته اند ، اما میزان فروش EEM کمتر شده است. با وجود این ، چندین مورد فنی صعودی پیشنهاد یک رابط قریب الوقوع BTCUSD را ارائه می دهند. در مورد EEM ، این یک بار دیگر یک ترکیب اصلی چند دوچرخه را ایجاد می کند که در حال حاضر دارای یک پیروزی هفت به هفت است.

آمارهای کوتاه مدت (یک سال یا کمتر)

عملکرد 3 ماهه BTCUSD: (39.99) درصد

عملکرد EEM 3 ماهه: (3.17) درصد

برنده RS: EEM

عملکرد 6 ماهه BTCUSD: -39.99 درصد

عملکرد EEM 6 ماهه: -7.31 درصد

برنده RS: EEM

عملکرد 12 ماهه BTCUSD: -73/91 درصد

عملکرد EEM 12 ماهه: -18.52 درصد

برنده RS: EEM

واضح است که در رده بندی کوتاه مدت RS هیچ مسابقه ای برگزار نشده است. درست است که EEM در هر سه بازه زمانی کوتاه مدت چند بار بازدید کرده است. با این حال ، ارزش آن بسیار کندتر از BTCUSD فرسایش یافته است.

آمار بلند مدت (دو سال یا بیشتر)

عملکرد 24 ماهه BTCUSD: +247.04 درصد

عملکرد EEM 24 ماهه: +11.18 درصد

برنده RS: BTCUSD

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: +813.58 درصد

عملکرد EEM 36 ماهه: +26.76 درصد

برنده RS: BTCUSD

عملکرد 5 ساله BTCUSD: +370.82 درصد

عملکرد EEM 5 ساله: -0.13 درصد

برنده RS: BTCUSD

سهام اصلی بازارهای نوظهور: بیت کوین نیز برنده است

اگر در 4 ژانویه 2016 در سهام نیمه هادی و ساخت تایوان (TSM) و BTCUSD سرمایه گذاری کرده باشید ، دارایی رمزنگاری شما به میزان قابل توجهی بیشتر از سهام TSM شما خواهد بود:

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: +784.12 درصد

عملکرد TSM 36 ماهه: 58/31 درصد

برنده RS: BTCUSD

در اینجا نگاهی به مقایسه عملکرد 3 ساله غول معدنکاری برزیل Vale ، S.A. (VALE) و BTCUSD می اندازیم:

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: +784.12 درصد

عملکرد 36 ماهه VALE: +343.67 درصد

برنده RS: BTCUSD

فرقی نمی کند با EEM ، TSM یا VALE مقایسه شود ، عملکرد طولانی مدت بیت کوین چشمگیر است. در طولانی مدت ، س questionال بیت کوین در مقابل بازارهای نوظهور قطعاً پاسخ خود را در ذهنیت غیرمتمرکز و دیجیتالی آقای ناکاموتو می یابد.

EEM: مزایا و معایب بالقوه

EEM سهام متنوعی از کشورهای در حال توسعه مانند آرژانتین ، برزیل ، چین ، هند ، اندونزی ، مالزی ، مکزیک ، فیلیپین ، روسیه و تایلند را در اختیار دارد. این کشور همچنین در سهام با استقبال کشورهای پیشرفته تر مانند کره جنوبی و تایوان ، به علاوه چند کشور دیگر موقعیت دارد. سهام تک تک EM می تواند سرمایه گذار و سوداگر را به طور یکسان برای سودهای بزرگتر ارائه دهد. با این حال ، این سهام بی ثبات همچنین می توانند با سرعت سریع ارزش خود را کاهش دهند و باعث افت جدی سهام شوند. با توجه به این واقعیت ها ، تجارت a سبد سهام EM متنوع از طریق EEM ممکن است منجر به یک منحنی ارزش سهام پرتفوی تا حدودی نرمتر شود.

افزودن EEM به سبد سرمایه گذاری شما می تواند مزایای زیر را به شما ارائه دهد:

 • قرار گرفتن در معرض سرمایه گذاری بین المللی برای سرمایه گذاران آمریکایی
 • نمایندگی گروه سهام و صنعت در سراسر جهان
 • به حداقل رساندن ریسک خاص شرکت (گزارش های ضعیف درآمد ، رسوایی های شرکت ، مقررات نظارتی یا تجارت)
 • پتانسیل رشد بالاتر از متوسط ​​، بستگی به چرخه اقتصادی کشورهایی است که توسط سهام موجود در EEM نشان داده می شوند

اکنون ، فقط به دلیل داشتن مزایای قابل شناسایی در نگهداری برخی سهام EEM در سبد سهام ، خطرات احتمالی را نادیده نگیرید:

 • واحد پول خاص کشور سقوط می کند یا تورم بیش از حد (آرژانتین یک نمونه اخیر است)
 • بی ثباتی سیاسی (کودتاهای نظامی ، یک رئیس جمهور با تصدی قدرت های دیکتاتوری و غیره)
 • جنگ های تجاری بین المللی همچنین می تواند با خطرات پایین و قیمت سهام شرکت های مستقر در EM ویران شود.

EEMs ​​زمینه فنی فعلی

نمودار فنی مورد نظر شما در بین منحصر به فردترین مواردی است که احتمالاً با آنها روبرو خواهید شد. EEM دارای یکی از قابل اطمینان ترین ریتم های چرخه قیمت در میان ETF های بزرگ است. دیدن آن بسیار نادر است هفت پایین ترین سرعت چند چرخ دوچرخه در هر بازار مالی به موقع تشکیل می شود. با این حال ، EEM موفق شده است که این شاهکار حیرت انگیز را بار دیگر محقق کند:

چرخه EEM بیت کوین در مقابل بازارهای در حال ظهور

EEM ، نمودار دو هفته ای: این کلیدی ترین بازارهای در حال ظهور ETF فقط باعث کاهش چند موتورسیکلت دیگر شد. آیا این روند تهدید به فرصتی دیگر برای خرید منجر خواهد شد؟ تصویر: MotiveWave Ultimate.

ممکن است به نظر برسد که روزهای آینده یک رالی قابل معامله را ترجیح می دهد ، اما فقط زمان مشخص خواهد شد. به یاد داشته باشید ، فقط به این دلیل که الگوی نمودار بارها و بارها تکرار می شود (و با یک نتیجه موفقیت آمیز در سرمایه گذاری) ، نتیجه هر معامله یا فرصت سرمایه گذاری یک نتیجه کاملاً تصادفی است و به هیچ یک از برندگان یا بازندگان قبل از آن متصل نیست. به همین دلیل است که شما هرگز مزرعه را روی هیچ یک از راه اندازی های تجاری یا بازارها شرط نمی گذارید ، مهم نیست که این فرصت ممکن است صعودی باشد یا خستگی ناپذیر.

آخرین الگوی نمودار Bitcoin

بیت کوین پس از سقوط در اواخر سال 2018 ظاهراً تثبیت شده است (تقریباً 50٪ در عرض پنج هفته کاهش). این همچنین دارای یک الگوی چرخه ای صعودی صعودی است ، و یک تجمع قابل تجارت در منطقه 5000 دلار به نظر می رسد یک احتمال واقع بینانه در Q1 2019 است:

بیت کوین در مقابل بازارهای در حال ظهور تمساح BTCUSD

BTCUSD ، هفتگی: بیت کوین بار دیگر در محدوده محدودی معامله می شود. چرخه های آن نشان می دهد که یک تجمع به زودی برگزار می شود و برای جلوگیری از آن پیش از رسیدن به 6500 دلار ، منبع سرانه کمی وجود دارد. تصویر: MotiveWave Ultimate.

اقدام کنونی قیمت بیت کوین اغلب قبل از حرکت صعودی صعودی مشاهده می شود. از آنجا که پیش بینی می شد سکه در ژانویه 2019 به پایین برسد و یک “سوراخ حجم” بزرگ دقیقاً بالاتر از سطح 4000 دلار وجود دارد ، برای برخی از معامله گران بزرگ نیازی به تجمع خوب اینجا نخواهد بود. بدون ورود به یک آموزش کامل در اینجا ، بیل ویلیامز تمساح (سه میانگین متحرک آواره در نمودار) شاخص برجسته ای است که به شما کمک می کند هم بازار دامنه معاملات و هم بازارهای پرطرفدار را تأیید کنید. اگر بستر معاملات شما Alligator را ارائه می دهد ، به هر حال ، مدتی را صرف یادگیری نحوه استفاده از آن کنید. احتمالاً از این به بعد خواهید دید که این یک ابزار تکنیکی است.

همه با هم اکنون

با مشاهده BTCUSD و EEM با هم ، بدیهی است که این جفت خاص بازار بیش از حد همبستگی ندارد. وقتی یکی تجمع می کند ، دیگری می تواند راکد شود یا حتی راه دیگری را طی کند. گاهی اوقات ، یک بازار در محدوده محدودی معامله می شود ، حتی مانند سایر بازارها به شدت. با فرض عدم همبستگی طولانی مدت مشابه ، BTCUSD و EEM می توانند تنوع دهنده های عالی برای نمونه کارها باشند:

بیت کوین در مقابل بازارهای در حال ظهور همبستگی بیت کوین و EEM

BTCUSD و EEM ، هفتگی: سهام بیت کوین و بازارهای نوظهور عموماً همبستگی ندارند و باعث می شود که آنها عناصر جذابی در پرتفوی سرمایه گذاری متنوع باشند. تصویر: NinjaTrader 8

در حال حاضر ، به نظر می رسد هر دو بیت کوین و EEM برای تجمع آماده هستند ، اما زمان و مدت زمان مربوطه آنها البته قابل درک نیست. نکته قابل توجه در مورد یک صعود در حال ظهور ، ظهور نوارهای قیمتی طیف گسترده ای و حجم معاملات بیش از حد متوسط ​​است. اگر قصد خرید هر یک از بازارها را دارید ، حتماً ریسک هر معامله خود را در حد 2 درصد از ارزش حساب یا کمتر حفظ کنید.

قانون متعادل سازی

شاید شما متعهد باشید که بیت کوین را برای مدت طولانی نگه دارید. شاید حتی دوست داشته باشید تا موقعیت بیت کوین خود را حفظ کنید تا زمانی که بالاترین رقم در سال گذشته با ضریب سه یا حتی پنج برابر (یا بیشتر) فراتر رود. این مطمئناً یک هدف تحسین برانگیز است ، اما اطمینان حاصل کنید که تمام امید خود (یا پول) را به آن نتیجه تنها و سرسختانه نگذارید..

توازن سرمایه گذاری ارز رمزنگاری شده خود را با انواع دیگر ابزارهای مالی غیر همبسته یا معکوس مانند طلا ، سهام فناوری ، املاک و مستغلات و بازارهای نوظهور در نظر بگیرید. ممکن است 300 درصد از دیدن تجمع پرتفوی فقط برای بیت کوین خود هیجان نداشته باشید (خوب ، روزی). با این حال ، هیچ یک از وحشت و دلسردی کاهش 85 درصدی دیگر بیت کوین را متحمل نخواهید شد ، حتی اگر سایر کلاس های دارایی ارزش خود را بدانند یا فقط کاهش جزئی را تجربه کنند. انجام دفاع خوب چیزی است که در بازیهای بزرگ دنیای ورزش پیروز می شود. همین امر در بازی سرمایه گذاری هوشمند و گمانه زنی های بازار مالی نیز صادق است.

همه داده ها از طریق TradingView.com. تاریخ قطع نهایی داده ها 4 ژانویه بود, 2019, برای BTCUSD ، EEM ، TSM و VALE. حق کمیسیون ، لغزش و سود سهام موجود نیست.