پیشنهادات اولیه سکه (ICO) در سال 2017 بسیار خشمگین بود. در سال 2018؟ نه خیلی سال گذشته با خاموش شدن پروژه های ارزهای رمزپایه ، یک سواری سخت انجام شد و بسیاری از آنها بیش از 95 درصد ارزش خود را از دست دادند. حتی Bitcoin ، پادشاه رمزنگاری ، در حالی که وارد سه ماهه اول سال 2019 می شویم ، حدود 80 درصد (ژانویه) کاهش یافته است. آیا هنوز پول لازم برای کسب درآمد وجود دارد؟ همیشه باید درآمد کسب کرد ، اگرچه تاکنون سرمایه گذاران ICO باید بیدار شوند که همه قمرها و بره ها نیستند.

ICO جذاب است زیرا هر کسی می تواند درگیر شود. موج جدید سرمایه گذاری خطر پذیر هم کارت نقاشی آن است و هم پاشنه آشیل آن زیرا صنعت تا حد زیادی تنظیم نشده است. کلاهبرداری های اولیه ارائه سکه به امری عادی تبدیل شده است. اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که اگر قصد دارید درگیر شوید ، روی انگشتان خود بمانید. در اینجا پنج نکته برای جلوگیری از افتادن در کلاهبرداری اولیه ارائه سکه آورده شده است:

1. آیا یک محصول فعال وجود دارد؟?

یک محصول در حال کار باید مرکزی برای هرگونه سرمایه گذاری جدی در این فضا باشد. به یاد داشته باشید که پروژه های پر مخاطب مانند بیت کوین ، اتریوم یا مونرو با بودجه گسترده شروع به کار نکردند. آنها از چشم انداز یک سیستم مالی بهتر و واقعی کد برای تهیه نسخه پشتیبان از آن چشم انداز. پروژه هایی که نمونه های اولیه قابل تأیید دارند به احتمال زیاد کلاهبرداری نیستند.

آیا نوید بازگشت منظم بیش از متوسط ​​بازده بازار را می دهد?

این یک پونزی است

آیا بیشتر از هر محصولی روی جذب افراد جدید تمرکز دارد?

این یک طرح هرمی است# آوازها

– آندریاس ام. آنتونوپولوس (antonop) 1 دسامبر 2017

وعده های بزرگواری در سرتاسر فضای رمزنگاری پر شده است. قبلاً چنین نوع اقداماتی را دیده ایم. در اوج حباب 2000 dot-com ، pets.com 82.5 میلیون دلار در عرضه اولیه خود جمع کرد. یک سال بعد ، این شرکت ورشکسته شد و آنها در واقع محصولات فعال داشتند! همانطور که خرد رمزنگاری می رود:

“اعتماد نکن ، تأیید کن!”

2. اعضای تیم را نمایه کنید

مسئولیت پاسخ به نام بازی در هنگام سرمایه گذاری در ایده های آزمایش نشده است. نمایه سازی تیم پشت یک پروژه به هیچ وجه بی عیب نیست ، اما اعتماد به نفس اضافی را افزایش می دهد. اگر تیمی قصد دارد چندین میلیون دلار بودجه بخواهد ، مطمئناً برای پشتوانه ادعای خود باید تجربه ای داشته باشد.

ابتدایی ترین روش برای این کار این است که تیم ها نمایه های LinkedIn را به راحتی پیدا کنند. این به شما امکان می دهد پیشرفت شغلی اعضای تیم فردی را ردیابی کنید. آیا تیم توسعه تجربه بلاکچین دارد؟ آیا مدیریت سابقه خوبی دارد؟ آیا شکافهای نگران کننده ای در CV وجود دارد?

این فقط یک قدم اول است. پروفایل ها بسته به میزان تلاش کلاهبرداران به راحتی جعل می شوند. پروژه های با کیفیت خوب معمولاً در رویدادها شرکت می کنند یا میزبان آنلاین هستند Q&A اجازه می دهد تا سرمایه گذاران از تیم و اهداف خود احساس کنند. اگر پروژه ای صفحه تیمی یا پروفایل های لینک دار LinkedIn ندارد ، پول خود را بردارید و به سرعت از مرحله خارج شوید.

3. از تهیه مقاله های عمومی عمومی خودداری کنید

کاغذهای سفید با هزینه ای در حدود دو درهم بافته می شوند. آنها تقریباً منحصراً به دلیل وجود دارند کاغذ سفید بیت کوین که تا حدودی به یک جام مقدس در جامعه رمزنگاری تبدیل شده است. وب سایت های مستقل مانند Upwork با مشاغل ارزان قیمت نوشتن کاغذ سفید درگیر هستند. به عبارت دیگر ، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. اگر پروژه ای مایل به نوشتن مقاله سفید خود نباشد ، این یک پرچم قرمز بزرگ است.

پروژه های کلاهبرداری برای شروع یک پروژه ملموس ارائه نمی دهند و بهترین راه برای پنهان کردن این ، اشتباه گرفتن سرمایه گذاران احتمالی با اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحی است. اگر ایده ای ندارید که آنها در مقاله سفید چه می گویند ، به احتمال زیاد آنها چیزی نمی گویند.

گول تکنو-بابلی را نخورید. هر محصول قانونی ، چه در دنیای تجارت سنتی و چه در اینجا در cryptoland ، می تواند برای درک مردم ساده شود. پروژه های هوشمند می توانند موارد فنی را دور بیندازند ولی در صورت لزوم جزئیات را توضیح دهید. این بدان معنا نیست که یک پروژه فنی ارزش سرمایه گذاری را ندارد. اگر شک دارید ، به نکته یک مراجعه کنید و آنها را به شما معرفی کند!

4- مراقب وب سایت های Cookie-Cutter باشید & بازاریابی فانتزی

راه اندازی یک وب سایت کاملاً حرفه ای یک قطعه مهم این روزها است. صرف چندین دلار و به معنای واقعی کلمه یک ساعت طول می کشد تا یک قالب وردپرس جذاب به خصوص برای رمزنگاری ساخته شود. تعدادی وب سایت تخصصی وجود دارد که به این موارد پاسخ می دهند:

مضامین وب سایت با ارز رمزنگاری شده به طور گسترده در دسترس است. کلاهبرداری اولیه ارائه سکه.

قالب های وب سایت با موضوع ارزهای رمزنگاری شده به طور گسترده در دسترس است

طراحان تم هوشمند این موضوع را درک می کنند و برای پاسخگویی به تعداد فزاینده پروژه های بلاکچین به بازار آمده اند. همه ما به گرافیک فانتزی و بازاریابی هوشمندانه پاسخ می دهیم. این روش سیم کشی ما است اما تقریباً هیچ ارتباطی با بلاکچین ندارد. تمام بلاکچین ها یک پایگاه داده ناکارآمد هستند که بیشتر برای حذف یک واسطه رانت طلب استفاده می شود. جزئیات را فرو کنید و از کرک سطح جلوگیری کنید.

5- به حساب های مشکوک رسانه های اجتماعی توجه کنید

مشاهده این یکی کمی دشوارتر است. کلاهبرداران باهوش تر می شوند و سرمایه گذاران باهوش می خواهند به دنبال حساب های شبکه های اجتماعی با پیروان مصنوعی باشند. رباتها تبدیل به مشکل واقعی آنلاین ، به ویژه در سیستم عامل هایی مانند فیس بوک و توییتر.

خوشبختانه ربات ها در تعامل واقعی نیز وحشتناک هستند. با پست ها یا توییت هایی که منطقی در متن بحث نیستند ، مراقب خبرهای اسپمی باشید. ایجاد جامعه پیرامون پروژه خود به زمان و تلاش نیاز دارد. بسیاری از کلاهبرداران فقط حوصله ندارند و ترجیح می دهند برای ایجاد حس کاذب اعتیاد به مواد مخدره و اعتبار دنبال کنندگان را بخرند.

کلاهبرداری اولیه سکه – افکار نهایی

شما آن را دارید پنج نکته عملی برای کمک به شما در جلوگیری از افتادن برای کلاهبرداری اولیه سکه. به یاد داشته باشید ، هیچ قانونی بر این امر حاکم نیست. اگر قصد دارید مبلغ جدی سرمایه گذاری کنید ، انجام این کار دقیقاً منطقی است.

تکالیف خود را با کلاهبرداری های قبلی انجام دهید و حریص نباشید. اگر خیلی درست به نظر برسد ، احتمالاً چنین است. تا زمانی که صنعت بالغ شود و ما راهی برای تنظیم عادلانه سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه پیدا کنیم ، خطرات همچنان ادامه خواهد داشت. اگر آماده نیستید که تراشه های خود را در گلدان بیندازید.