می توانید روی آن حساب کنید. هر زمان که یک بازار مالی عمده برای بقا در یک بازار عمیق و پایدار خرس تلاش می کند ، متعهدانی که به مطبوعات مالی دسترسی دارند با خوشحالی مرگ قریب الوقوع آن را اعلام می کنند. برای بیت کوین ، چنین اظهارات وخیمی از تابستان 2018 با سرعت ثابت در حال انجام است. همزمان ، بسیاری از نام های بزرگ در دنیای مالی ، بیت کوین را به عنوان یک ارز دیجیتال متوقف شده و جهانی متصور هستند که به نفع هر فرد روی کره زمین خواهد بود. خوب ، چه کسی درست است؟ آیا کسی در مورد هر یک از آنها درست است؟ آیا آینده بیت کوین از پذیرش گسترده است؟ یا اینکه یکی برای همیشه در سایه های سیستم مالی جهان سقوط کرده است?

شاید حقیقت جایی در میان این دو افراط باشد.

چرا چنین قطبی سازی کارشناس بیت کوین?

در اینجا گزیده های اخیر این موضوع را نشان می دهد سیاه یا سفید, اما قطعاً نه خاکستری طرز فکر:

“Crypto مادر یا پدر همه کلاهبرداری ها و حباب ها است.”

– نوریل روبینی ، 11 اکتبر 2018

“(بیت کوین) بزرگترین ذخیره ارزشی است که تاکنون ایجاد شده است.”

– لو کرنر از CryptoOracle ، 21 نوامبر 2018 ، مصاحبه CNBC

“من آمده ام تا بیت کوین را دفن کنم ، نه اینکه آن را ستایش کنم.”

– پل دونووان ، اقتصاددان ارشد در UBS ، نوامبر 2018

“من پیش بینی قیمت قابل توجهی نمی کنم. اما مطمئناً ارزش آن (بیت کوین) بیشتر از ارزش امروز آن خواهد بود. من مدتها در بازار هستم. “

جرمی آلریر, مدیر عامل ، Circle.com ، مصاحبه CNBC ، 14 دسامبر 2018

“شما باید آن را غیرقانونی (رمزنگاری) کنید. من شخصاً تعجب می کنم که نهادهای نظارتی سخت تر وارد عمل نشده اند. “

– Andreas Utermann ، مدیر عامل شرکت Allianz Global Investors ، 11 دسامبر 2018

“این (بیت کوین) لاله نبود. این یک شیدایی بود که روی چیزی واقعی ساخته شده بود. بیشتر حباب ها در اطراف چیزهایی ساخته می شوند که واقعی هستند. حباب اینترنت مانند شیدایی احساس می شد و آیا اینترنت دنیای ما را تغییر داد. وقتی به جلو نگاه می کنم ، بسیار سازنده هستم. “

– مایک نووگراتز ، مصاحبه تلویزیونی بلومبرگ ، 17 دسامبر 2018

بدون اینکه بخواهم کسی را صدا کنم هل دادن دستور کار, ممکن است انگیزه های مالی یا ایدئولوژیکی پشت این بزرگداشتهای سنگین وزن وجود نداشته باشد?

Naysayers

پل دونووان و آندریاس اترمان به ترتیب چهره های اصلی در یک بانک بزرگ و یک خانه سرمایه گذاری هستند. شرکت های آنها احتمالاً در زمان تحریک مالی بانک مرکزی (چاپ پول) عملکرد خوبی دارند. این به دلیل افزایش حدس و گمان مالی و تقاضای بیشتر برای وام است. بانک های مرکزی از بیت کوین (و به طور کلی رمزنگاری ها) خوششان نمی آید زیرا از رقابت با ابزارهای متمرکز برنامه ریزی خود در اقتصاد جهانی و بازارهای مالی ترس دارند. نوریل روبینی اقتصاددان ، استاد و مشاور سابق بانک جهانی ، صندوق بین المللی پول و فدرال رزرو است. هیچ یک از آن ابرقدرت های پولی به دلیل طغیان ستایش و ستایش بیت کوین مورد توجه قرار نگرفته است.

همیشه امیدوار

از طرف دیگر ، تشویق کنندگان Bitcoin را شاهد باشید. لو کرنر اخیراً گفت که بیت کوین “بزرگترین ذخیره ارزش ایجاد شده” است. سعی کنید این خط را به HODLR فقیری بدهید که با 10 هزار دلار ، 15 هزار دلار یا حتی 19 هزار دلار در سال 2017 به بیت کوین وارد شد. اکنون ارزش زیادی برای نمونه کارها باقی نمی ماند ،?

نمودار ماهانه bitcoin bitcoin

BTCUSD ، ماهانه: هرگز تصمیمات بیت کوین خود را بر اساس پیش بینی های یک طرفه ، گورو یا ناشناخته قرار ندهید. تصمیمات معاملات بیت کوین خود را بر اساس معیارهای فنی اثبات شده ، پس از ارزیابی همه اصول ، پایه گذاری کنید. تصویر: Motivewave.com

در مورد مایک نووگراتز و اظهارات اخیر وی ، “این لاله ها نبود.” نمودار قیمت Bitcoin ممکن است با آقای نووگراتز اختلاف نظر داشته باشد. نمودار فنی آن ، علی رغم ادعای خلافش ، شباهت زیادی به نمودار معروف حباب گل لاله در دهه 1600 دارد.

به نظر می رسد جرمی آلرئر ، مدیر عامل شرکت Circle بسیار مطمئن است که بیت کوین “بسیار بیشتر” از امروز ارزش خواهد داشت.

ارزیابی واقعی تر?

جایی در کسل کننده و کسل کننده Bitcoin, خاکستری منطقه ممکن است بهترین سپرده گذاری برای حقیقت Bitcoin باشد. برخی از این حقایق بالقوه نگران کننده هستند. دیگران امیدوار هستند ، در حالی که برخی دیگر آینده بسیار روشنی را برای بیت کوین پیشنهاد می کنند.

در اوایل سال 2018 ، نویسنده و استاد پل دی گراو تصویری آشکار از ناتوانی بیت کوین در عملکرد به عنوان یک ارز جهانی ارائه داد. وی محدودیت های عرضه بیت کوین را به عنوان یک مانع اصلی عنوان کرد. به عنوان مثال ، در بحران مالی سال 2008 ، بانک های مرکزی حجم عظیمی از نقدینگی (واحدهای ارزی) را برای حمایت از سیستم بانکی و اقتصادی اضافه کردند. او می گوید بیت کوین ، با یک عرضه ثابت ، به عنوان یک دارو با بحران مالی بی فایده است.

به قول خودش,

به طور کلی ، مشکل اقتصاد بیت کوین این است که در زمان بحران مالی ، که می توان مطمئن بود دوباره بوجود می آید ، یک پرواز کلی به سمت نقدینگی وجود دارد. این زمانی است که برای تأمین نقدینگی مورد نیاز به بانک مرکزی نیاز است. در غیاب آن ، افرادی که به دنبال نقدینگی هستند ، دارایی می فروشند و منجر به تورم دارایی و ورشکستگی بسیاری از افراد می شود. اقتصاد بیت کوین این انعطاف پذیری را ندارد و بنابراین در برابر بحران های مالی مقاومت نخواهد کرد. اقتصاد بیت کوین در یک سیستم سرمایه داری ، که مرتباً بحران های مالی ایجاد می کند ، دوام نخواهد آورد.

De Grauwe همچنین ادعا می کند که عرضه ثابت بیت کوین به جای تورم معمولاً در زمان گسترش اقتصادی ، تورم جهانی گسترده ای را ایجاد می کند. سرانجام ، وی تقاضای زیاد برق مورد نیاز برای پشتیبانی از عملیات استخراج بیت کوین را بیهوده عنوان کرد. امروزه بیشتر ارزها دیجیتال است (پول نقد درصد کمی از معاملات در سراسر جهان است) و در تولید و نگهداری منابع طبیعی به مقدار کاغذ دیواری یا استخراج بیت کوین نیاز کمتری دارد. بنابراین ، De Grauwe بیت کوین را به عنوان یک ابزار اضافی ، ناکارآمد و غیر عملی برای جایگزینی تجسم دیجیتالی فعلی ارز فیات تحت حمایت دولت می داند..

دیدگاه های خوش بینانه تر

بیت کوین همچنان از بازرگانانی که می خواهند سکه را به عنوان پرداخت بپذیرند به نفع خود است. معاملات کالاهای مصرفی در بیت کوین در مقایسه با اوایل سال 2018 ناچیز است اما هنوز قابل توجه است. پردازنده های پرداخت مانند Square و Circle (آیا مثلث بسیار دور است؟) به طور کامل از رمزنگاری ها به عنوان مکانیزم پرداخت استقبال کرده اند و ممکن است روزی به درصد قابل توجهی از تجارت خود تبدیل شوند.

تو می دانی که پول گنده در آنچه در سیاست ، تجارت و حتی در زندگی شخصی شما رخ می دهد حرف بزرگی دارد. بنابراین این واقعیت را در نظر بگیرید که برنامه هایی برای انجام دو قرارداد آتی بیت کوین در سال 2019 وجود دارد. یکی در صرافی NASDAQ و دیگری در صرافی ICE’s Bakkt معامله خواهد کرد. SEC هنوز با تصویب Bitcoin ETF مشغول بازی است. گاو نر پرما ، تام لی ، جان مک آفی و سایر افراد بزرگ بیت کوین همچنان به ارائه دلایل منطقی (معمولاً) برای بیت کوین برای رسیدن به اوج های جدید در همه زمان ها ادامه می دهند.

آیا می توانید تکانهای را که ممکن است Bitcoin ETF تازه تأیید شده قیمت بیت کوین را با آن برکت دهد تصور کنید؟ تصور کنید که تنها در مدت زمان سی روز چندین میلیارد دلار به آن ETF سرازیر شود. آیا فکر می کنید قراردادهای آتی بیت کوین 2019 یک ایده تصادفی است؟ یا اینها فرزندان فکری دقیق منافع سرمایه های کلان هستند که می خواهند یک تن پول نقد از دلالان بیت کوین بدست آورند?

بیت کوین به عنوان ارز رسمی در مقابل حدس و گمان خالص

بنابراین ، بگذارید بگوییم ممکن است آینده بیت کوین به عنوان واحد پول مستقل مشکوک باشد. حداقل فعلا خوب ، اما چه?

به نظر می رسد که بیت کوین به عنوان یک وسیله تجاری و سرمایه گذاری هنوز آینده خوبی دارد. پول کلان به دلیل ادعای آنها محروم نخواهد شد و اگر این بخشها واقعاً پول نقد و سازمانی خود را به بیت کوین ، معاملات آتی بیت کوین و بیت کوین ETF برسانند ، نسل جدید ممکن است بازارهای رمزنگاری را به همان روشی که Baby Boomers قبلاً سهام ایالات متحده را در آغوش گرفته بود ، بپذیرد. بازار.

تجارت آینده بیت کوین سیگنال های بیت کوین

BTCUSD ، روزانه: با حفظ ذهنیت باز ، همچنان می توانید از گاو نر Bitcoin بهره مند شوید و اقدام قیمت بازار را تحمل کنید. تصویر: Motivewave.com

به بازار سهام آمریکا فکر کنید. برای یک قرن ، صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، کارگزاران و حتی دولت همه ایده این ایده را تبلیغ کردند سرمایه گذاری در آمریکا, یا از oسهام wning در یک شرکت, و غیره سپس در اواخر دهه 90 ، عصر تجارت روز فرا رسید. آن زمان بود که معامله گران دریافتند که داشتن سهام در یک شرکت برای همیشه به اندازه بدست آوردن سهام برای سودهای هفت یا ده درصد جذاب نیست. مالکیت؟ چه کسی مراقبت کرد؟ سود سهام؟ چه کسی به آنها احتیاج دارد؟ بازار گاو نر یا خرس؟ برای یک تاجر اصلاً تفاوتی ندارد.

آیا بیت کوین آینده ای دارد?

آن چنان درگیر ایده آلیسم نباشید که برخی افراد را وادار به سرمایه گذاری طولانی مدت در بیت کوین می کند. مطمئناً ، برخی را برای اهداف بازنشستگی خود تلاش کنید ، اما همچنین بدانید که تجارت و سرمایه گذاری بیت کوین مانند قرار دادن پول در یک کازینو بزرگ است. شما باید شانس خود را ایجاد کنید. شما این فرصت را دارید که از استراتژی های معاملات نوسان ، پیروی از روند و متوسط ​​هزینه دلار استفاده کنید. مانند یک حرفه ای ، حتی می توانید در صورت لزوم ، بیت کوین کوتاه کنید و منابع طولانی مدت خود را محافظت کنید. از همه بهتر ، شما می توانید یاد بگیرید که چگونه سود ببرید ، صرف نظر از آینده بیت کوین. موارد ضروری اندازه گیری موقعیت ، کنترل ریسک و مدیریت پول را بیاموزید. یک مربی خوب تجارت بیت کوین پیدا کنید و همه آنچه را می توانید از آنها بیاموزید.

یاد بگیرید که برای خودتان فکر کنید و سرمایه گذاری کنید هرگز بیش از نظر خوب خود به دیدگاه دیگران در مورد آینده بیت کوین اعتماد کنید. در این صورت ، بدون توجه به سرنوشت نهایی بیت کوین ، می توانید از آینده ای بالقوه مرفه لذت ببرید.