قبل از اینکه بتوانید پول خود را با اطمینان در بازار رمزنگاری سرمایه گذاری کنید ، باید بدانید که معامله بلاکچین چیست. این معاملات ستون فقرات ارزهای رمزپایه است. امروزه معاملات بلاکچین به طرق مختلف عمل می کند.

بلاکچین شبکه ای از رایانه ها است که داده های معاملاتی را به صورت کپی در هر رایانه شخصی (گره) موجود در سیستم ذخیره می کند. به این داده ها دفتر توزیع شده گفته می شود. داده ها در فواصل زمانی که به عنوان بلوک شناخته می شوند وارد زنجیره می شوند. هر بلوک مهر شده و سفارش و معاملات آن تأیید می شود. این روش ذخیره سازی داده ها به صورت تکراری ، زنجیره ای از معاملات یا به عبارت دیگر ، بلاکچین را ایجاد می کند.

معاملات بلاکچین از نظر سرعت معاملات و هزینه های انتقال مزایای زیادی به همراه دارند. انجام یک انتقال بانکی عادی ممکن است یک هفته طول بکشد. تأخیرها در نتیجه سیستم های تأیید تعداد زیادی از اشخاص ثالث است. یک معامله معمولی بین المللی شامل بیش از 36 سازمان شخص ثالث مختلف است.

یک گزینه بهتر

در مقایسه ، سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده می توانند مبالغ هنگفتی را برای هیچ چیز ارسال کنند. به عنوان مثال ، Binance ارسال کرد 600 میلیون دلار از کیف پول مبادله ای آنها تا سردخانه (کیف پول آفلاین) با قیمت 7 دلار در نوامبر 2018. انجام معامله زیر ده دقیقه طول کشید.

تلاش برای انجام همان معامله از طریق سیستم مالی فعلی هفته ها به طول می انجامد و بیش از 100 برابر هزینه دارد. مزایای آن غیرقابل انکار است. ارزهای رمزنگاری شده مانند Ripple (XRP) قصد دارند با ارائه سیستم انتقال پول بلاکچین به بانک ها که متناسب با نیازهای نظارتی آنهاست ، شکاف بین دو بازار را برطرف کنند..

موج دار شدن از طریق Trustnodes

موج دار شدن از طریق Trustnodes

برگشت ناپذیر

وقتی معامله بلاکچین کامل شد ، همین. هیچ گونه استرداد ، لغو یا برگشت هزینه ای وجود ندارد. بعداً نمی توانید داده ها را تغییر دهید یا حتی سابقه معامله را حذف کنید. همین صفات است که به معاملات بلاکچین مزیت بزرگی در بازار می بخشد. ماهیت تغییرناپذیر این فناوری آن را برای چندین بخش تجاری از جمله مدیریت زنجیره تأمین ، خدمات مالی و برنامه های شفافیت دولتی ایده آل می کند.

معاملات بلاکچین چگونه تأیید می شوند؟?

تأیید معامله بلاکچین از روندی به نام اجماع حاصل می شود. اجماع توافقی بین تمام گره های موجود در بلاکچین است که زنجیره معتبر چیست. وقتی 51 درصد از گره ها در مورد اعتبار تراکنش توافق کردند ، یک بلوک به زنجیره اضافه می شود. گره ها زنجیره ها را برای تأیید معاملات مقایسه می کنند. طولانی ترین زنجیره ، زنجیره معتبر است.

این روش تأیید به خوبی کار می کند ، اما اگر بیش از نیمی از گره های blockchain شما توسط یک طرف کنترل شود ، می تواند خراب شود. Satoshi Nakamoto ، خالق ناشناس بیت کوین ، چندین بار در مقاله سفید معروف بیت کوین ، در مورد این خطرات هشدار داد.

اثبات کار

معاملات بیت کوین با استفاده از شکلی از توافق که به عنوان اثبات کار شناخته می شود ، به بلاکچین می پیوندند. این فرایند به گره های بلاکچین نیاز دارد تا برای پاسخ دادن به یک معادله ریاضی با پاسخی که با چهار صفر شروع می شود ، در برابر یکدیگر رقابت کنند. بلاکچین های مختلف می توانند از الگوریتم های مختلفی استفاده کنند. بیت کوین از الگوریتم SHA-256 استفاده می کند.

گره ای که به این س answersال پاسخ می دهد ابتدا می تواند بلوک بعدی را در ازای دریافت پاداش 12.5 بیت کوین به بلاکچین اضافه کند. این فرآیند استخراج نامیده می شود و درست مانند استخراج طلا ، هزینه های خاصی نیز در ارتباط با فعالیت وجود دارد.

در اصل ، وقتی بیت کوین پنی هزینه می کرد ، ماینرها 50 BTC را به عنوان پاداش برای اضافه کردن بلوک دریافت می کردند. آنچه حتی دیوانه کننده تر است این است که ماینرها می توانند این کارها را مستقیماً از طریق رایانه شخصی خود بدون نیاز به سخت افزار اضافی انجام دهند. امروزه معدنکاری یک صنعت چند میلیارد دلاری است.

امروزه استخراج کنندگان بیت کوین از تراشه های ASIC با قدرت بالا برای استخراج BTC با کارآیی بیشتر از گذشته استفاده می کنند. کارگران معدن همچنین برای استفاده از تلاش های خود مشارکت های بزرگ یا استخرهای معدنی ایجاد می کنند. استخرهای استخراج ، قدرت پردازش هر گره را ترکیب می کنند. جوایز بر اساس مشارکت رایانه ای بین گره ها تقسیم می شوند ، همچنین به عنوان قدرت هش شناخته می شوند.

رایانه شخصی شما هنگام پردازش معادلات اثبات کار می تواند از انرژی زیادی استفاده کند. این تقاضای فزاینده برای منابع الکتریکی باعث شد برخی از ارزهای رمزپایه مکانیزم های اجماع جدید و کمتر وابسته به انرژی را ایجاد کنند.

اثبات سهام

اثبات مکانیسم اجماع سهام در نتیجه مستقیم افزایش حجم دیوانه وار برق معدنچیان بیت کوین به وجود آمد. برای بیان این نگرانی ها ، یک گزارش نشان داد که استخراج کنندگان بیت کوین در سال 2017 بیش از کل کشور نیوزیلند از برق استفاده کرده اند.

اثبات اجماع سهام ، نیازی به جنگ رایانه ها درباره اینکه چه کسی بعدی می تواند بلوکی به زنجیره بلوک اضافه کند ، از بین می برد. در عوض ، پروتکل گره ها را به طور تصادفی یا بر اساس میزان نگهداری ، اندازه یا زمان کار آنها انتخاب می کند. برخی از سکه ها مانند Peer Coin از ترکیبی از این عوامل برای تصمیم گیری در مورد اینکه گره ای برای افزودن بلاک بعدی استفاده می کند استفاده می کنند.

اثبات نمایندگی سهام

اثبات تفویض شده سکه های سهام ، ماینرها قبل از اینکه بتوانند به عنوان اعتبار سنج بلوک شرکت کنند ، باید معیارهای خاصی را داشته باشند. ارز رمزنگاری شده محبوب EOS از این مکانیزم اجماع استفاده می کند. EOS اجازه می دهد تا فقط 21 اعتبار سنج بلوک همزمان کار کنند. این امر با کاهش تعداد گره های مورد نیاز برای تأیید تراکنش ها ، تراکنش ها را تسریع می کند.

نحوه پیگیری معاملات

ردیابی معاملات بلاکچین آسان است. هر بلاکچین به شما کمک می کند تا معاملات را کنترل کنید. در مورد بیت کوین ، چندین کاوشگر بلوک وجود دارد که می توانید از جمله آنها استفاده کنید متخصص بلاک, بلاکچین, و زنده. با وارد کردن آدرس کیف پول یا شماره معامله می توانید یک معامله را جستجو کنید. در اینجا می توانید تأیید معاملات خود را تماشا کنید.

معاملات Blockchain رمز امنیتی

معاملات رمزهای امنیتی با معاملات بلاکچین معمولی متفاوت هستند زیرا شامل لایه دیگری از استانداردهای نظارتی است که باید رعایت شوند. این نشانه ها به دلخواه یا به افراد ناشناس قابل انتقال نیستند. نشانه های امنیتی را به عنوان اوراق بهادار منتشر شده در بلاکچین بدانید. SEC معاملات را تنظیم و نظارت می کند.

نشانه های امنیتی شکاف بین بازار رمزنگاری و سرمایه گذاران سنتی را برطرف می کنند. آنها در مقایسه با ICO سرمایه گذاری مطمئن تری محسوب می شوند ، زیرا شرکت صادر کننده توکن باید شرکت ، آدرس ، مدیریت و صورت مالی آنها را تأیید کند. نشانه های امنیتی همچنان در حال محبوبیت هستند زیرا شرکت های بیشتری به دنبال ثبت دارایی هایی مانند املاک و مستغلات و دارایی شخصی هستند.

معاملات بلاکچین آینده

معاملات بلاکچین از آن زمان تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است لازلو هانیچ در سال 2010 دو پیتزا به قیمت 10،000 بیت کوین خریداری کرد. همچنان که توسعه دهندگان به دنبال یافتن راه های جدید و کارآمد برای انجام معاملات بلاکچین هستند ، بازار رمزنگاری همچنان در حال تکامل است. آینده معاملات بلاکچین درخشان به نظر می رسد.