سیستم های مدیریت کیفیت زنجیره تأمین در آینده از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. بلاکچین ابزار کارآمدتر و شفاف تری برای انجام تجارت جهانی را تسهیل می کند. این فناوری رو به رشد مزایای بسیاری را برای بخش مدیریت زنجیره تأمین به همراه دارد. به همین دلیل ، تعداد روزافزونی از شرکت های وابسته به زنجیره تامین همچنان به تحقیق در مورد ادغام این پروتکل انقلابی در سیستم های خود ادامه می دهند.

به هر حال مدیریت زنجیره تأمین چیست?

مدیریت زنجیره تأمین نظارت بر کالاها یا خدمات در طول توسعه ، حمل و نقل و فروش آنها است. این فرایند می تواند شامل جابجایی و ذخیره سازی موجودی کار در فرآیند ، قطعات مورد نیاز در هنگام مونتاژ محصول ارائه شده باشد. برای نظارت دقیق بر این ، یک شرکت باید توانایی ردیابی افراد ، سازمانها ، منابع ، روند تولید و فروش محصولات آنها را داشته باشد..

وقتی مدیریت زنجیره تأمین به درستی انجام شود ، منجر به افزایش درآمد ، کیفیت بهتر ، کاهش هزینه ها و تولید کارآمدتر می شود. به نوبه خود ، شرکت ها وقتی سیستم های مدیریت کیفیت زنجیره تأمین آنها به راحتی کار می کند ، از فروش و توزیع بالاتری برخوردار می شوند. در یک سناریوی تجاری محلی ، این نگرانی ها قابل کنترل هستند ، اما هنگامی که تجارت برای تولید محصولات خود به حمایت بین المللی نیاز دارد ، لجستیک به طرز حیرت انگیزی پیچیده می شود.

در حال حاضر ، پروتکل های داخلی شرکت زنجیره تامین را کنترل می کنند. مسئله این است که بسیاری از این پروتکل ها جهانی نیستند. وضعیت پراکنده زنجیره تأمین ، تضمین کامل اصالت محصولات خود را برای هر شرکت تقریباً غیرممکن می کند.

راه حل های واقعی س Managementال مدیریت کیفیت زنجیره تأمین

سیستم های مدیریت کیفیت زنجیره تأمین با ارائه راه حل واقعی برای مصرف کنندگان ، این نگرانی ها را برطرف می کنند. یک سیستم مبتنی بر بلاکچین می تواند بر ایجاد ، ذخیره سازی ، حمل و نقل و فروش این محصولات در سطح بین المللی نظارت داشته و اطلاعات را به طور کامل در دسترس همه طرفین قرار دهد.

برای یافتن نمونه ای هوشمند از این سبک تدارکات بلاکچین در حال استفاده ، شما نباید چیزی فراتر از صنعت جوانه زده ماری جوانا را جستجو کنید. Emerald Health Therapeutics بزرگترین تولید کننده شاهدانه در کانادا است. این شرکت اخیراً هنگام اعلام همکاری استراتژیک با DG Blockchain Solutions به نام CannaChain Solutions خبرساز شد.

راه حل های CannaChain

CannaChain سابقه تغییرناپذیری در توسعه ماری جوانا را در اختیار مصرف کنندگان و ارائه دهندگان حشیش قرار می دهد. این پروتکل کل فعالیت های زنجیره تامین و تجارت الکترونیکی را برای پلتفرم CannaChain ردیابی می کند. این مشارکت به Emerald Health Therapyics امکان می دهد تا رشد شاهدانه خود را در چندین کشور کنترل کند. افزایش توانایی های نظارت باعث می شود شرکت بتواند هرگونه ناکارآمدی را در سیستم های توسعه و تحویل خود پیدا و از بین ببرد.

این سیستم گیاهان را در کل چرخه رشد آنها رصد می کند. همچنین ، نظارت به آزمایش ، تضمین کیفیت ، ایمنی و دست زدن به داده ها گسترش می یابد. مصرف کنندگان می توانند با اطمینان خرید محصولات خود را در هر مرحله انجام دهند. پیگیری شامل تولید ، حمل و نقل ، مقررات دولتی و فعالیت مصرف کننده است.

اعتماد کنید

بیایید به یک مثال دیگر نگاه کنیم. هنگامی که به فروشگاه مواد غذایی خود می روید و کالایی را خریداری می کنید ، کاملاً به اعتماد شما به شرکت وابسته هستید تا اطمینان حاصل کنید که آنچه را که بسته بندی در آن ذکر شده است به دست می آورید. هیچ سیستم راستی آزمایی وجود ندارد که شما را قادر سازد ثابت کند پرتقال هایی که خریداری کرده اید از فلوریدا یا سیب زمینی از آیداهو هستند. شما باید کورکورانه اطمینان داشته باشید که شرکتهایی که با آنها تجارت می کنید صادقانه عمل می کنند. در بسیاری از موارد ، چنین نیستند.

علاوه بر این ، سیستم های مدیریت کیفیت فعلی زنجیره تأمین جهانی به قدری پراکنده و بومی سازی شده اند که حتی تولیدکنندگان نیز قادر به تضمین منشا محصولات خود نیستند. عدم وجود وسیله ای کارآمد برای ردیابی محصولات آنها از زمان تولید تا فروش ، یک نگرانی واقعی است. معرفی فناوری بلاکچین می تواند پاسخی برای این مشکلات باشد.

مدیریت کیفیت زنجیره تامین – داروها

اگر فکر می کنید اگر سیبی بخرید که می گوید از فلوریدا است اما در واقع ، از آرژانتین است ، معامله بزرگی نیست ، دوباره فکر کنید. در مورد سیب ، خطرات شما کم است. وقتی سیب را با دارو جایگزین می کنید ، می توانید ببینید که میزان سهام به طور قابل توجهی افزایش می یابد. داروهای تقلبی در سطح جهانی تجارت بزرگی است و آسیب های جدی اغلب همزمان با این کلاهبرداری ها رخ می دهد.

آ گزارش منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) میزان داروهای تقلبی را در گردش 10 درصد اعلام کرد. به عبارت دیگر ، از هر ده دارو فروخته شده در جهان ، یک مورد تقلبی است. اگر این مشکل بزرگی برای شما به نظر می رسد ، باید چنین باشد. هزاران نفر در اثر داروهای تقلبی در سطح جهان جان خود را از دست داده اند.

آمار داروهای تقلبی از طریق FarmaTrust

آمار داروهای تقلبی از طریق FarmaTrust

نمونه های بسیاری از وقوع این نوع تقلب وجود دارد. در سال 2011 ، 200 نفر پس از فروش داروی قلب آلوده در سراسر پاکستان ، به مرگ نابهنگام خود نائل شدند. در یک حادثه بسیار تبلیغ شده دیگر ، بیش از هزار نفر از ساکنان جمهوری دموکراتیک کنگو در سال 2014 پس از مصرف داروی تقلبی که حاوی داروی ضد روانپریشی قوی بود ، در بیمارستان بستری شدند. در حالی که این حوادث ترسناک است ، اما به هیچ وجه مختص کشورهای در حال توسعه نیست.

مدیریت زنجیره تامین آینده

فناوری Blockchain ابزاری قدرتمند برای مشاغل جهت افزایش حاشیه سود و کیفیت کلی محصولاتشان است. در آینده ، این فناوری می تواند با اینترنت اشیا (IoT) ترکیب شود و یک سیستم کنترل کیفیت خودکار و یکپارچه ایجاد کند..

تصور کنید اگر یخچال شما احساس کمبود شیر می کند و به طور خودکار یک گالن دیگر برای شما سفارش می دهد. علاوه بر این ، می توانید سفارش را از نظر محل مبدا ، حمل و نقل و جزئیات ذخیره آن تأیید کنید. به این ترتیب ، کاربران در بازار راحتی و اطمینان می یابند.

یک بازار جهانی

در حالی که خرده فروشان آستانه اقتصاد جهانی را به سطح بعدی می رسانند ، تقاضا برای سیستم های مدیریت مقرون به صرفه همچنان در حال افزایش است. در آینده نزدیک ، این پروتکل های مبتنی بر بلاک چین به راحتی اعتبار محصول شما را اثبات می کنند. امیدوارم ، نهاد این سیستم ها میزان تقلب در سطح بین المللی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

مدیریت زنجیره تأمین در مرکز قرار می گیرد

توانایی تضمین سطح کیفیت هر یک از محصولات شما یک مزیت بزرگ در بازار است. مصرف کنندگان همچنان خواستار شفافیت بیشتر از محصولات خود هستند و تنها فناوری بلاکچین می تواند این نیازها را به روشی مقرون به صرفه کنترل کند. انتظار می رود که بخش مدیریت کیفیت در ماههای آینده به سرعت از این فناوری انقلابی استفاده کند.