به عنوان یک سرمایه گذار رمزنگاری ، مهم این است که شما روش های مختلف برای ایمن سازی بیت کوین خود را درک کنید. در حالی که بیشتر توجه رسانه ها به راه حل های کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری است ، یک روش موثر دیگر برای ذخیره Satoshis شما وجود دارد: یک کیف پول کاغذی بیت کوین.

این شکل از ذخیره سازی رمزنگاری توسط بزرگترین سرمایه گذاران بیت کوین در جهان استفاده می شود. دوقلوهای Winklevoss ، اولین میلیاردرهای بیت کوین در جهان, گزارش شده رمزنگاری آنها را در انبار سرد روی کیف پولهای کاغذی نگه دارید. کیف پول های کاغذی قطعه قطعه شده و در صندوق های امانات مختلف بانکی در سراسر کشور ذخیره می شوند.

چاپ کیف پول کاغذی از طریق BitAddress

چاپ کیف پول کاغذی از طریق BitAddress

اگرچه این سطح از امنیت ممکن است برای اکثر مردم کمی بیش از حد باشد ، اما اثری دارد که کیف پول های کاغذی بیت کوین به بازار می آورند. خوشبختانه روشهای بسیار ساده تری برای به کارگیری استراتژی کیف پول کاغذی بیت کوین وجود دارد.

چگونه کیف پول کاغذی بیت کوین کار می کند

کیف پول کاغذی بیت کوین چاپ کلیدهای خصوصی شما است. با چاپ کلید خصوصی خود ، به جای ذخیره آن روی رایانه ، تهدیدات آنلاین را برطرف می کنید. کیف پول های کاغذی برای HODLers و کسانی که مقدار قابل توجهی بیت کوین دارند ایده آل است.

کیف پول های کاغذی بیت کوین ایمن تر در نظر گرفته می شوند زیرا نمی توانند هک شوند ، اما می توانند از بین بروند یا سرقت شوند. هنگامی که بیت کوین خود را بصورت آفلاین ذخیره می کنید ، به آن سردخانه می گویند. مزیت سردخانه از بین بردن تهدیدات هکرها ، کلاهبرداران و همه آن سارقان دیجیتالی است که در فضای رمزنگاری در کمین هستند.

عیب اصلی کیف پول های کاغذی احتمال از دست دادن کلید خصوصی و در نتیجه همه رمزنگاری شما برای همیشه است. اگر کیف پول کاغذی خود را گم کردید ، با بیت کوین خود خداحافظی کنید. اگر کسی کیف پول کاغذی شما را بدزدد ، اکنون بیت کوین شما را کنترل می کند. در یک سناریوی کیف پول کاغذی ، محافظت از کلید در برابر چشم کنجکاو بسیار مهم است.

سلب مسئولیت کیف پول کاغذی بیت کوین

اگر فقط مقدار کمی بیت کوین دارید یا اغلب رمزنگاری خود را معامله می کنید ، ممکن است کیف پول کاغذی بهترین گزینه برای شما نباشد. همچنین ، اگر شما فردی نیستید که همیشه چیزهای خود را گم می کنید یا در پیگیری کارهای اداری ترسناک هستید ، باید از کیف پول های کاغذی اجتناب کنید. در این سناریوها ، شما می خواهید یکی دیگر از کیف پول های بیت کوین موجود در بازار را در نظر بگیرید.

انواع کیف پول های کاغذی

دو نوع کیف پول کاغذی بیت کوین وجود دارد. هر دو بیت کوین شما را با خیال راحت آفلاین ذخیره می کنند ، اما تنها یک روش در شرایطی که رایانه شما قبلاً آلوده است یا در حال کنترل است ، از شما محافظت می کند.

کیف پول کاغذی غیر ایمن

ایجاد یک کیف پول کاغذی غیر ایمن به لطف سیستم عامل هایی مانند BitAddress. هنگامی که صفحه BitAddress را باز می کنید به شما دستور داده می شود مکان نما را تا زمان ایجاد کلید جدید حرکت دهید. پس از آن ، “ایجاد یک کلید خصوصی” را از فهرست گزینه ها انتخاب کنید. سپس گزینه کیف پول کاغذی را انتخاب کنید. بوم ، حالا شما فقط کیف پول کاغذی را چاپ کرده اید و خوب کار را انجام می دهید. همچنین یک بارکد سه بعدی وجود دارد که به شما امکان می دهد بیت کوین را مستقیماً از کیف پول کاغذی جدید خود ارسال و دریافت کنید.

Bitaddress از طریق صفحه اصلی

Bitaddress از طریق صفحه اصلی

این روند آسان است ، اما اگر رایانه شما قبلاً خراب شده باشد ، نمی تواند از رمزنگاری محافظت کند. اگر کسی قبلاً سیستم شما را نقض کرده باشد ، اکنون اطلاعات لازم برای سرقت رمزنگاری شما را دارد. همچنین ، بدافزار ویندوز وجود دارد که می تواند صفحه رایانه شما را کنترل کند.

علاوه بر همه نگرانی های امنیتی در سایت شما ، این خطر نیز وجود دارد که کسی سرورهای BitAddress را هک کند. اگرچه این اتفاق تا به امروز برای این شرکت رخ نداده است ، اما حضور آنها به صورت آنلاین آنها را به هدفی برای هک های احتمالی تبدیل می کند. برای اینکه بیشتر مراقب باشید ، دستورالعمل های کیف پول کاغذی ایمن را دنبال کنید.

کیف پول کاغذی بیت کوین را ایمن کنید

ایجاد کیف پول کاغذی ایمن برای بیت کوین یکی از مطمئن ترین روش های ذخیره سازی است. دوستان شما ممکن است بگویند شما پارانوئید هستید ، اما سلام ، آنها علاقه شما به بیت کوین را درک نمی کنند. برای ایجاد یک کیف پول کاغذی بیت کوین که واقعاً ایمن باشد ، حداقل به یک درایو فلش 4 گیگابایتی و حدود یک ساعت زمان نیاز دارید..

شما آفلاین خواهید شد و از یک سیستم عامل کاملاً جدید ، همراه با نسخه آفلاین BitAddress ، برای ایجاد یک کیف پول کاغذی ایمن در این روش استفاده خواهید کرد. برای انجام این کارها باید بارگیری کنید:

با باز کردن LiLi روند را شروع کنید. بعد ، درایو فلش خود را وارد کرده و “ISOIMG / ZIP” را انتخاب کنید. شما باید فایل ISO اوبونتو را که قبلاً بارگیری کرده اید انتخاب کنید. LiLi از شما سال می کند که آیا می خواهید درایو فلش خود را در FAT32 قالب بندی کنید. مطمئن شوید که فقط FAT32 انتخاب شده است و روی نماد نصب که به شکل یک رعد و برق است کلیک کنید. هنگامی که اوبونتو روی درایو فلش شما قرار گرفت ، اکنون آماده هستید تا فایل BitAddress Offline را از درایو خود خارج کنید.

LiLi را از طریق صفحه اصلی بارگیری کنید

LiLi را از طریق صفحه اصلی بارگیری کنید

آفلاین شوید

مرحله بعدی این است که رایانه خود را آفلاین کنید. بهترین راه برای این کار غیرفعال کردن تمام اتصالات Wi-Fi ، تلفن همراه و بلوتوث است. مطمئن شوید که اترنت شما به برق وصل نشده است. برای اینکه حتی از امنیت بیشتری برخوردار شوید ، می توانید مودم و روتر خود را از برق جدا کنید. هدف از بین بردن هرگونه امکان نظارت از راه دور در طی فرآیند ایجاد کیف پول کاغذی است.

اوبونتو را باز کنید

کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کرده و با استفاده از سیستم عامل اوبونتو رایانه خود را از درایو فلش خود راه اندازی کنید. برای این کار ، باید F1 یا F12 را هنگام راه اندازی رایانه فشار دهید. یک صفحه پاپ آپ ظاهر می شود که گزینه های بوت شما را نشان می دهد. گزینه ای را که درایو فلش شما را نشان می دهد انتخاب کنید. به اوبونتو اجازه دهید روی رایانه شما بارگیری شود.

سیستم عامل اوبونتو از طریق Fossbytes

سیستم عامل اوبونتو از طریق Fossbytes

چاپگر را نصب کنید

پس از باز شدن اوبونتو در رایانه ، اکنون باید چاپگر خود را نصب کنید. این کار با کلیک کردن روی گزینه های تنظیمات سیستم و پیمایش روی چاپگرها انجام می شود. در مرحله بعدی ، از شما خواسته می شود که یک چاپگر اضافه کنید. با پیروی از دستورالعمل های ارائه شده روی صفحه ، چاپگر خود را اضافه کنید و یک صفحه آزمایشی را چاپ کنید تا تأیید کنید همه کارها به درستی انجام می شود.

BitAddress آفلاین را باز کنید و کیف پول کاغذی را چاپ کنید

اکنون ، شما باید یک پنجره مرور خصوصی را در مرورگر Firefox باز کنید. در پرونده نوار آدرس وارد کنید: //cdrom/bitaddress.org-master/. سپس روی پیوند “BitAddress.org.html” ارائه شده کلیک کنید. از شما خواسته می شود تا مکان نما را حرکت دهید تا زمانی که عدد در سمت راست بالای صفحه 0 باشد.

اکنون آدرس کیف پول جدید خود را دارید و آماده چاپ کیف پول کاغذی بیت کوین خود هستید. برای این کار ، گزینه “کیف پول کاغذی” را از فهرست انتخاب کرده و دستورالعمل های چاپ را دنبال کنید.

راه اندازی کیف پول کاغذی از طریق BitAddress

راه اندازی کیف پول کاغذی از طریق BitAddress

بارگیری کیف پول کاغذی بیت کوین

کیف پول کاغذی شما آدرس عمومی شما را در سمت چپ خواهد داشت. این نشانی است که می توانید برای بارگیری کیف پول کاغذی خود بدون قرار دادن بیت کوین ذخیره شده خود در معرض خطرات اینترنت استفاده کنید. در سمت راست چاپ یک بارکد سه بعدی وجود دارد که به شما امکان می دهد بیت کوین را مستقیماً از کیف پول کاغذی امن خود ارسال کنید.

ایمن نگه داشتن رمزنگاری

یادگیری ایمن نگه داشتن بیت کوین خود بخش مهمی در تبدیل شدن به یک سرمایه گذار رمزنگاری باهوش است. اکنون که فهمید کیف پول کاغذی بیت کوین چیست و چگونه می توان آن را ایجاد کرد ، آماده هستید که بطور امن ثروتهای رمزنگاری شده خود را ذخیره کنید.