مدیریت هویت توانایی افراد و / یا شرکت ها برای دسترسی به منابع مناسب در زمان های مناسب و به دلایل درست است. زندگی دیجیتالی در حال تبدیل شدن به یک قاعده است و نه یک استثنا. یک مطالعه در اوایل سال جاری افزایش تقلب در هویت حدود 8 درصد از سال 2017 را مشخص کرد. کلاهبرداران همچنان که 17 میلیارد دلار بودجه از قربانیان غیرمنتظره در همان مدت به سرقت رفته است ، از این مزیت استفاده می کنند.

تقلب در هویت پدیده جدیدی نیست. در واقع ، مدتی است که وجود دارد ، اما فرار از زندگی در یک صد سال پیش بسیار دشوارتر بود. دیجیتال سازی زندگی مدرن راحتی های بسیاری را برای ما به ارمغان آورده و اهداف فریب دهنده را همزمان بیشتر می کند. این روزها کلاهبرداران به راحتی و با اتصال به اینترنت می توانند نکات منفی را جلب کنند. مدیریت هویت برای پاسخگویی به این چالش های جدید در حال پیشرفت است.

تغییر چهره مدیریت هویت

قرار دادن چهره به یک نام

اینترنت راه جدیدی را برای تعامل با خدمات از سراسر جهان آغاز کرد. در حالی که این مطمئناً انجام کار را بسیار راحت تر و کارآمدتر می کند ، اما همچنین یک مشکل اساسی را در معادله وارد کرد: ناشناس بودن. تجارت ستون فقرات هر جامعه مرفه است. در یک دنیای آنلاین ، چگونه می توان فهمید شخص دیگری که با او معامله می کنیم در واقع همان شخصی است که می گوید خودش است?

این هدف از مدیریت هویت ، اتصال دقیق چهره به یک نام است. هفده میلیارد دلار یک قطعه بزرگ تغییر است. جای تعجب نیست که مجموعه ای کامل از راه حل ها برای مقابله با مشکل رو به رشد در حال ظهور هستند. از آنجا که بیشتر مسائلی که با آنها روبرو هستیم از نوع دیجیتالی هستند ، این امر در دسته گسترده تری از امنیت IT قرار می گیرد. بنابراین بسیاری از ابزارهای موجود امروزه ماهیت دیجیتالی نیز دارند. پروتکل های شبکه ، گواهینامه های دیجیتالی و رمزهای عبور چند موردی هستند که احتمالاً با آنها آشنا خواهید شد. رمزنگاری و بلاکچین نیز به طور طبیعی جذاب می شوند.

امروزه شرکت ها و دولت ها در حال ساخت راه حل های فنی هستند که امکان تأیید راحتی از خانه شما را فراهم می کند. این کار راحت ، بدون دردسر و مقرون به صرفه است. چرا وقتی یک گوشی هوشمند کلاهبرداری را انجام می دهد ساعتها در صف با کاغذهای هدر رفته سپری کنید?

مهارت های مرز جدید

تأثیر دیجیتال بر زندگی ما به قدری برجسته است که افراد غیر انتفاعی و شرکت هایی ظاهر می شوند تا خطرات و مسئولیت هایی که با آن روبرو هستیم را به ما بیاموزند. اتاق فکر مانند این موسسه DQ صرفاً به آموزش هوش دیجیتال اختصاص داده شده اند.

برخی از مهارت ها برای پیمایش در مرز دیجیتال لازم است. تصویر با مجوز از Molhallsue. مدیریت هویت

برخی از مهارت ها برای پیمایش در مرز دیجیتال لازم است. تصویر با مجوز از Mulhallsue.

هزاره ها و نسل های بعدی در جهانی متصل رشد می کنند. چالش های آنها کاملاً متفاوت از بقیه ما است که سالها درگیر آن هستیم. مدیریت هویت دیجیتال نقشی اساسی در پیمایش مرز دیجیتال جدید دارد.

سمت تاریک

اگر مدتی در فضای رمزنگاری بوده اید ، احتمالاً قبلاً مجبور شده اید با یکی از این سیستم های تأیید مدرن سر و کار داشته باشید. بیشتر مبادلات به آنها نیاز دارند. به نظر می رسد برخی از شرکت ها با اطمینان از دسترسی فقط شما به منابع خود ، کار نسبتاً خوبی انجام می دهند. از طرف دیگر ، دیگران باعث نگرانی عمومی می شوند.

این چند روز غیرممکن به نظر می رسد بدون شنیدن خبر نشتی دیگری از سوی یک شرکت بزرگ ، چند هفته به طول انجامید. هتل های ماریوت بود اخیراً شکایت کرده است تنها دو ساعت پس از اعلام نقض داده ها که 500 میلیون مشتری آنها را تحت تأثیر قرار داده است. این مسئله را با حوادث مهم در سال 2018 در غول های فناوری مانند Google و Facebook مرتبط کنید و یک سوال ساده باقی مانده است. چه کسی باید سیستم های مدیریت هویت را اجرا کند؟ شرکت ها با وجود منابع و زیرساخت هایشان کار بزرگی انجام نمی دهند.

نمونه نگران کننده دیگری در چین وجود دارد. در یک اقدام بسیار بحث برانگیز ، دولت در حال ارائه یک الف سیستم اعتباری اجتماعی وحشتناک که شهروندان خود را بر اساس رفتار آنها رتبه بندی می کند. آیا این می تواند زمینه ساز انواع سرکوبگرانه جدید سانسور شود؟ برای دولت غیرقابل تصور است که فقط یک سوئیچ را چرخاند و شما دیگر وجود ندارید (البته به صورت دیجیتالی). سیستم های دولتی معمولاً دو جهته نیستند. درخواست دسترسی به جزئیات شخصی دیگران در حالی که مخفی نگه داشتن اطلاعات شماست ، دستورالعمل فساد و سو abuse استفاده است.

هویت الگوی رفتاری

هر چند همه تاریکی و هلاکت نیست. چنین سیستم هایی اگر به طور صحیح پیاده سازی شوند بسیار مفید خواهند بود. به عنوان مثال موردی را در نظر بگیرید که یک فاجعه طبیعی اتفاق افتاده است. یافتن عزیزانتان (که تخلیه شده اند) احتمالاً یک فرآیند بسیار ساده با راه حل های شناسایی دیجیتال است. با این حال ، در بیشتر موارد ، خطرات صرفاً بیشتر از مزایای آن است. مگر در مواردی که ما نتوانیم روند کار را از مرکز خارج کنیم. اوه ، یک راه حل وجود دارد که شما می گویید?

چه چیزی می تواند Blockchain را به حزب بیاورد?

خوب ، بلاکچین در حال معرفی چند ویژگی اصلی است که در بسیاری از سیستم هایی که امروز نداریم وجود ندارد. یعنی عدم تمرکز ، تغییر ناپذیری و رمزنگاری کلید عمومی در میان دیگران. رمزنگاری برای مدتی طولانی وجود داشته است. اگرچه فقط از زمان ورود بیت کوین به صحنه ، ما از توانایی برقراری ارتباط هویت ایمن از طریق شبکه های همتا به همتا بهره مند شده ایم.

به عنوان مثال به Civic نگاهی بیندازید که قصد دارد نام کاربری و رمزهای عبور را به طور کامل از بین ببرد. مدنی قصد دارد از بیومتریک (اثر انگشت و شاید روزی اسکن چشم) برای تأیید اعتبار کاربران در برابر داده های بلاک چین استفاده کند. این داده ها تغییرناپذیر یا غیرقابل تغییر هستند. به عبارت دیگر ، توسط هکرها یا مقامات سرکوبگر که به دنبال استفاده از داده های شما هستند ، نمی توان آن را دستکاری کرد.

به هر حال این تئوری است. سیستم های مدیریت هویت بلاکچین هنوز در مراحل اولیه هستند. هنوز چیزهای زیادی برای اثبات وجود دارد و ممکن است فقط زمانی اعتبار سنجی به دست ما برسد که این تعداد کلاهبرداری به طرز چشمگیری کاهش یابد. در این بین ، آموزش خود در روشهای تبادل آنلاین هزینه دارد. هویت دیجیتالی شما به آن بستگی دارد.