انتخاب سکه فرآیندی است که توصیف می کند چگونه الگوریتم های رانندگی بیت کوین هنگام تأیید معامله هزینه ، کدام یک از بیت کوین های شما را خرج می کنند.

اگر 1.2 کیف پول BTC در کیف پول خود دارید و 0.3 پرداخت می کنید ، 0.9 BTC سمت راست دارید?

خب بله. اما لزوماً به همین سادگی نیست. به هر حال ، شما می توانید 100 دلار در کیف پول فیزیکی خود داشته باشید. این 100 دلار می تواند شامل دو دهه پنجاه باشد ، یا می تواند پنج بیست ، یا 100 اسکناس یک دلاری باشد. هر بار که یکی از آن یادداشت های کاغذی را خرج می کنید ، احتمالاً برخی از تغییرات را پس خواهید گرفت. با گذشت زمان ، اگر به پرداخت با قبض ادامه دهید ، فقط یک دسته نیکل و سکه برای شما باقی مانده است.

این 1.2 BTC در کیف پول دیجیتال شما تفاوتی ندارد. تفاوت آن با BTC این است که وقتی هزینه BTC را تأیید می کنید ، باید هزینه های معامله را نیز پرداخت کنید. بنابراین فرآیند انتخاب بیت کوین های خاص در هزینه ها بیشتر انجام می شود.

به همین دلیل است.

انتخاب سکه در عمل

بیایید به کیف پول فرضی خود که 1.2 BTC در آن است برگردیم. با دانستن اینکه بعید است یک BTC کامل و 0.2 BTC داشته باشید ، فرض کنید موارد زیر را دارید:

  • 0.5 BTC
  • 0.4 BTC
  • 0.2 BTC
  • 0.1 BTC

اکنون ، هنگام صرف 0.3 BTC ، امیدوارید که الگوریتم 0.2 و 0.1 BTC را برای رسیدن به مقدار مصرف ترکیب کند. این منطقی است و با توجه به نحوه محاسبه هزینه بیت کوین ، انجام این روش از هزینه های کمتری برخوردار است.

خبر خوب این است که احتمالاً این اتفاق می افتد. با این حال ، این فقط از زمانی است که تیم توسعه دهنده بیت کوین الگوریتم را برای اطمینان از انتخاب ساده تر سکه در اوایل سال جاری به روز کرد. قبل از این به روزرسانی ، روند انتخاب سکه کمی پیچیده تر بود.

در ادامه سناریوی فوق ، هنگامی که شما 0.3 BTC هزینه را تأیید کردید ، نسخه قدیمی الگوریتم تقریباً همیشه یک تغییر خروجی. این بدان معناست که بطور مداوم 0.4 یا 0.5 BTC را گرفته و تغییر 0.1 یا 0.2 BTC را به کیف پول خود باز می گردانید ، هزینه های کمتر.

در حالی که به روزرسانی الگوریتم خبر خوبی برای آینده است ، واقعیت این است که سالها معامله با بیت کوین انجام شده است که قبل از این بروزرسانی اتفاق افتاده است. این یک معادل دیجیتالی ایجاد کرده است که هر کسی کیف پول متشکل از 70٪ نیکل و دیم و شاید 30٪ یادداشت ارزش دارد. تفاوت در این است که شما نمی توانید کیف پول بیت کوین خود را به بانک ببرید و از آنها بخواهید که همه Satoshis ها را برای شما به Bitcoins تغییر دهند.

نیکل و سکه

هرچقدر که تغییر کوچک آزار دهنده باشد ، اداره آن از قطعات BTC آسانتر است

چگونه این اتفاق می افتد?

بیت کوین بر اساس مفهومی به نام UTXO یا خروجی معامله مصرف نشده. این اساساً همان مفهومی است که از وقوع دو برابر هزینه جلوگیری می کند. هر بار که معامله خرج مجاز است ، الگوریتم بیت کوین اطمینان حاصل می کند که کیف پول حداقل مقدار هزینه را به همراه هزینه قبل از تایید پروتکل اجماع PoW در معامله در بر داشته باشد..

بیت کوین مکانیسم UTXO را انتخاب کرد زیرا اثبات الگوریتم کار را ساده نگه می دارد. همچنین اجازه پردازش موازی در چندین حساب را می دهد که مقیاس پذیری را افزایش می دهد. سرانجام ، اجازه می دهد تا تأیید اعتبار پرداخت ساده (SPV), مشتریان سبک وزن که می توانند بدون بارگیری بانک اطلاعاتی کامل ، درج پرداخت را در بلاکچین تأیید کنند.

با این حال ، UTXO اشکالاتی دارد. از همه قابل توجه تر ، این کار برای سیستم عامل های قرارداد هوشمند کار نمی کند ، زیرا هر خروجی فقط می تواند متعلق به یک شخص باشد. مانند توضیح داده شده توسط ویتالیک بوترین, به همین دلیل اتریوم مدل متفاوتی را انتخاب کرد که اغلب به آن مدل حساب / تراز می گویند. اگرچه این مدل مزایای بیشتری نسبت به UTXO دارد ، مقیاس پذیری یکی از آنها نیست. بنابراین ، با وجود بسیاری از مزایای ارائه شده توسط Ethereum ، مقیاس پذیری موضوعی است که همچنان آزار دهنده توسعه دهندگان آن است.

نتیجه این است که بله ، بیت کوین اکنون الگوریتم را به روز کرده است. در نتیجه انتخاب سکه فرایند پیچیده تری است و مقادیر UXTO را هدف قرار می دهد که با مقدار معامله مطابقت دارند. اما ، وضعیت همچنان ادامه دارد که بسیاری از قطعات کوچک بیت کوین در حال گردش است.

سال گذشته ، یکی از توسعه دهندگان بیت کوین تلاش برای محاسبه پیچیده برای ارزیابی ارزش احتمالی این قطعات کوچک. وی به این نتیجه رسید که بیت کوین با یک خرک قابل مقایسه است ، دو سوم پر از خرده ریزهای کم ارزش و یک سوم پر از اقلام با ارزش است. سرانجام ، هزینه های جابجایی خرده ریزها از طاق ممکن است بیش از ارزش خود خرده ریزها باشد.

یک راه حل ممکن?

این توسعه دهنده بلاکچین بود مارک ارهارد که اولین بار پیشنهاد داد نحوه بهینه سازی الگوریتم انتخاب سکه بیت کوین. اگرچه ، این اندرو چو بود که این به روزرسانی را اجرا کرد. ارهارد اکنون در BitGo کار می کند ، که راه حل های رمزنگاری سازمانی را برای سرمایه گذاران نهادی توسعه می دهد. در آنجا ، او پیشرفت کرده است پیش بینی کننده UTXO, که به جبران هزینه های مربوط به صرف بسیاری از مقادیر کوچک UXTO کمک می کند.

هزینه های معامله بیت کوین در مواقعی که میزان بازدید در شبکه کمتر باشد ، کمتر و در صورت بالا بودن میزان بازدید ، بسیار بیشتر است. به همین دلیل بسیاری است مردم شکایت داشتند در مورد هزینه های بالا در ماه دسامبر 2017 که ارزش بیت کوین تقریباً 20 هزار دلار افزایش یافت.

پیش بینی کننده UTXO از یک الگوریتم برای جمع آوری ریزترین قطعات BTC در معاملات هنگامی که کارمزد کمتر است استفاده می کند. با افزایش کارمزد ، اندازه معاملات را به حداقل می رساند تا افزایش را جبران کند. به این ترتیب ، پیش بینی UTXO تا 30 درصد در هزینه های مشتریان BitGo صرفه جویی می کند.

اگر UTXO پیش بینی کننده بتواند از طریق سایر صرافی ها و کیف پول ها روانه بازار شود ، در مقابل هزینه های مربوط به صرف قطعات ریز BTC که اکنون در بسیاری از کیف پول های ما وجود دارد ، مقابله می کند..

اگر شما می خواهید بیشتر در مورد انتخاب سکه بیشتر بدانید ، در اینجا یک ارائه عالی توضیح می دهد که انتخاب سکه و UTXO را با جزئیات توضیح می دهد. هشدار: این یک مورد طولانی است!

هزینه ها مهم است

بعضی از افراد ممکن است در نظر بگیرند که هزینه ها بسیار اندک هستند تا اهمیتی نداشته باشند. در حالی که هزینه ها می توانند در ازای دلار پولی باشند ، سرمایه گذاران باهوش می دانند که سود مرکب مهم است. اگر ما بتوانیم هزینه ها را کاهش دهیم و اختلاف را دوباره سرمایه گذاری کنیم ، بالقوه ارزش آنها در سال های آینده بسیار بیشتر است. حداقل ، با فرض افزایش قیمت BTC.

همانطور که مادربزرگ من می گفت ، از سکه ها مراقبت کنید ، و پوندها از خودشان مراقبت می کنند. پوند به استرلینگ اشاره دارد ، اما اصل آن نیز به معنای دلار است – و بیت کوین شما.