برنامه های وفاداری به رفع نیاز دارند و بلاکچین می تواند کمک کند

این یک شنبه معمولی است و شما به فروشگاه مواد غذایی می روید و کارت وفاداری خود را از طریق ثبت نام اجرا می کنید. شاید آنها برای شما کوپن چاپ کنند. شما به سمت یک لاته در استارباکس محلی خود حرکت می کنید و برخی از امتیازات پاداش دیگر را جمع می کنید. سپس می خواهید آن ژاکت مورد نظر خود را در فروشگاه بزرگ مورد علاقه خود بخرید – فقط برای اینکه متوجه شوید کارت تخفیف خود را در خانه گذاشته اید. برنامه های وفاداری ، در بیشتر موارد ، اتلاف وقت زیادی است.

تقریباً بدون استثنا ، آنها پراکنده و ناکارآمد هستند. کاربر در آخر با کیف پول پر از کارت یا چند رمز ورود آنلاین که نمی تواند آنها را به خاطر بسپارد ، به پایان می رسد. و بیشتر اوقات ، شما هرگز کوپن یا شماره را در صورت نیاز ندارید. تمام امتیازات وفاداری به هدر می رود و پیشنهادات منقضی می شوند. و بدتر از آن؟ حتی نمی توانید امتیازات خود را به یک دوست منتقل کنید.

چندین شرکت بلاکچین در حال رفع مشکل برنامه های وفاداری شکسته هستند. از آنجا که سیستم های فعلی نه تنها برای مشتریان ناخوشایند هستند ، بلکه برای شرکت ها نیز گران هستند.

برنامه های وفاداری تعهدات زیادی دارند

فراموش شدن استفاده از اعتبار Subway یا مایل های هوایی ممکن است برای شما مسئله اساسی به نظر نرسد. اما همه این نکات به یک مشکل بزرگ اضافه می شود. در واقع ، امتیازات وفاداری استفاده نشده یک است مسئولیت زیادی برای بسیاری از شرکت ها, از آنجا که آنها نویدبخش خدمات آینده هستند. که ترازنامه را از تعادل خارج می کند.

در حقیقت ، میزان گسترده برنامه های وفاداری همراه با تغییر در حسابداری در ایالات متحده در سال 2015 می تواند منجر به ضرر میلیون ها دلار (حتی میلیاردها دلار) شود. به عنوان مثال شرکت هواپیمایی دلتا 2015 را با 3.9 میلیارد دلار بدهی به پایان رساند و ماریوت اینترنشنال با 2.6 میلیارد دلار از نزدیک دنبال کرد.

گابریل جیانکولا مدیر عامل شرکت است چیبی, اکوسیستم وفاداری غیرمتمرکز در بلاکچین. او می گوید ، “برنامه های وفاداری شکست می خورند و ناکارآمدی زیادی دارند. شرکت ها هزینه های زیادی را برای بازاریابی خرج می کنند و در طرف دیگر شما امتیازات را پرداخت نمی کنید و در واقع برای آن شرکت تعهدی ایجاد می کنید ، زیرا هر امتیازی که خرج نمی کنید به یک بدهی در ترازنامه آنها تبدیل می شود. “

این مبلغ زیادی است که می تواند به منافع واقعی مشتریان یا صرفه جویی در هزینه برای شرکت ها تبدیل شود. جیانکولا ادامه می دهد: “این مبلغ عظیمی از پول نقد است که شرکت ها باید برای امتیازات پرداخت نشده کنار بگذارند ، و این واقعاً باعث می شود همه این سیستم ها بسیار ناکارآمد باشند.”

راکوتن, پاسخ ژاپن به آمازون ، یک خرده فروش عمده است که با بلاکچین در فضای وفاداری فعال می شود. با یک برنامه وفاداری موجود با ارزش تقریبی 9 میلیارد دلار ، مشتریان می توانند Rakuten Super Points را به سکه Rakuten تبدیل کنند. این امر باعث ایجاد یک اکوسیستم می شود که در آن مشتریان می توانند امتیازات را معامله کنند و از عادت خود اطمینان حاصل کنند.

Rakuten Super Points

برنامه Super Points Rakuten

مشکل با داده ها

همانطور که GDPR در خانه های شرکت ها را می زند و رسوایی رسانه های اجتماعی بر سرفصل ها غلبه می کند ، داده ها به کانون توجهات کشیده می شوند. و این کاملا منطقی است که چندین شرکت متمرکز که اطلاعات شما را دراختیار دارند ، شما را مستعد حمله می کنند.

بلاکچین ها می توانند مرجع اصلی داده را از سیستم حذف کنند ، اطمینان حاصل کنند که مصرف کنندگان بر داده های خود و استفاده از آنها کنترل می کنند. آنها همچنین می توانند بازار وفاداری پراکنده را به هم متصل کرده و کاربران را قادر به استفاده واقعی از امتیازات خود کنند. و شرکت ها خود را از این بدهی های فلج کننده رها کنند.

برنامه های وفاداری در بلاکچین

راکوتن یک پیشگام در فضا است. اما سیستم وفاداری آنها اجازه نمی دهد مصرف کنندگان مارک های مختلف را در یک مکان مدیریت کنند. با یک قدم جلو رفتن ، برنامه های وفاداری در بلاکچین می توانند همه این مارک ها را در یک پایه قرار دهند. این کار کاربران را قادر می سازد فارغ از اینکه شرکت با یکدیگر امتیاز بگیرند.

بنابراین ، به جای انبوهی از کارتها که باعث می شود کیف پول شما به درزها یا کاغذهایی که در سطل آشغال ریخته می شوند ، بپردازد ، شما همه چیز را در یک مکان مرکزی دارید – “اکوسیستم وفاداری”.

جیانکولا می گوید ، “بگذارید بگوییم من از استارباکس استفاده می کنم و شما از Subway. شاید من می خواهم یک مترو بخورم و شما می خواهید یک قهوه بخورید. ما می توانیم امتیازات خود را رد و بدل کنیم تا شما قهوه خود را دریافت کنید و من هم مترو خود را. “

و مارک ها باید تعهدات خود را کاهش دهند ، و یک موقعیت برنده-برد را فراهم کنند.

هسته A7 یک شرکت بلاکچین بزرگ در کوپن های شخصی است. آنها با استفاده از هوش مصنوعی پیشنهادهایی را تنظیم می کنند که متناسب با عادت های هزینه ای شما باشد ، آنها در تلاشند تا کوپن هایی را که در واقع می توانند استفاده کنند به مشتریان ارائه دهند. از این گذشته ، اگر ماشین ندارید ، استفاده از روان کننده اتومبیل چه فایده ای دارد?

بنیانگذار و مدیر ارشد نام تجاری ویلیام پارکر می گوید ، “بگذارید بگوییم شما عاشق کوکاکولا هستی اما دوستت هر چند وقت یکبار آن را می خرد. خوب ، شما کوپنی دریافت می کنید که قیمت 12 بسته را به نصف کاهش دهد ، اما او کوپنی را دریافت می کند که یک دلار اضافی تخفیف دارد. از آنجا که شما کک را بیشتر خریداری می کنید ، کوپن تخفیف بیشتری دریافت می کنید. این به معنای واقعی کلمه با عادت های هزینه ای شما سازگار است. “

اما این همه قایقرانی صاف نیست

ایجاد یک اکوسیستم وفاداری ایده خوبی است. اما این یک شب اتفاق نمی افتد حتی اگر مارک های اصلی برای دریافت برنامه های وفاداری خود “با اندازه بلاکچین” کمی ذره ذره تلاش می کنند و حتی اگر توسعه دهندگان بدون وقفه کار کنند ، هنوز چالش های زیادی در این راه وجود دارد.

فراتر از آموزش و آگاهی ، یکی از مشکلات اصلی بسیاری از پروژه ها ، به ویژه در بلاکچین Ethereum ، مقیاس پذیری است.

کار با چند مارک کوچک یا در جغرافیای خاص یک چیز است. مقیاس بندی برای کار با مارک های غول پیکر در سطح جهانی دیگر است. این می تواند به طور بالقوه میلیون ها معامله در روز را شامل شود. در حال حاضر ، Ethereum قادر به مدیریت بسیاری از معاملات نیست ، بنابراین این یک مانع برای تصویب در مقیاس گسترده خواهد بود.

اما ، با وجود بسیاری از ذهن های روشن که روی راه حل ها کار می کنند ، طولی نمی کشد که مشکلات کوپن شما به گذشته تبدیل شده است. بنابراین ، اگر شما از آن دسته افراد عصبی هستید که نمی تواند در صف انتظار بایستد در حالی که بانوی کند یخبندان مقابل شما کوپن های خود را حساب می کند ، آینده برنامه های وفاداری را دوست خواهید داشت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me