نیک سابو کیست?

نیک سابو ، مخترع قراردادهای هوشمند و بیت گلد ، اساس ایجاد بیت کوین را بنا نهاد. او قراردادهای هوشمند را 14 سال قبل از بیت کوین تعریف کرد. سپس وی بیت های دارای ارزش را بر اساس اثبات کار 5 سال قبل از بیت کوین نظریه پردازی کرد.

با داشتن مدرک تحصیلی در علوم کامپیوتر و حقوق ، و جذابیت شدید در تاریخ پول ، جای تعجب نیست که نیک سابو از زمان بلوک خود جلوتر بود. ایده های او در مورد تاریخ و آینده پول ، از جمله نقش ارز رمزنگاری شده ، به خوبی در مورد او ثبت شده است وبلاگ. ساتوشی اذعان کرد که بیت کوین بر اساس کار نیک بنا شده است ، اما بسیاری معتقدند که ساتوشی در واقع ، نیک سابو است.

Satoshi Bit Gold

تاریخچه پول

تحلیل نیک از ریشه پول بینشی درباره آینده ارز رمزنگاری شده فراهم می کند. او ظهور منطقی ارز و تعادل اجتناب ناپذیر چند ارز را توضیح می دهد. Szabo استدلال می کند که هر معامله ای شامل “هزینه ذهنی” است. در دنیای “مبادله خالص” ، شما باید تقریباً قیمت مربع N برای کالاهای مختلف را بخاطر بسپارید. به عنوان مثال ، جهانی را تصور کنید که فقط آجر ، گندم ، گوسفند و طلا داشته باشد. لازم است از قیمت هر کالا با توجه به کالای یکدیگر بدانید. برای کاهش هزینه های ذهنی ، انسانها سرانجام “در یک جامعه واحد متحد می شوند”. هزینه های روحی به طرز چشمگیری کاهش می یابد. اکنون فقط باید از قیمت هر کالا از نظر واحد پول واحد اطلاع داشته باشید.

تعادل چندگانه ارز

با همگرایی هر جامعه به واحد پول خود ، در نهایت ما در جهانی با چندین ارز قرار خواهیم گرفت. ما این بازی را در ارزهای رمزپایه دیده ایم. از نظر تاریخی “تجارت در دنیای چند ارز ، بسیار کمتر از مبادله خالص ، همیشه منجر به سردرگمی ، خطا و حسابداری بیش از حد پیچیده شده است … اما با هزینه های معاملات ذهنی به اندازه کافی کم و نرخ ارز به اندازه کافی غیر قابل پیش بینی ، هزینه های زیادی برای معامله در چندین کشور خواهد داشت. ارزها ، و یک دنیای چند ارزه تعادل است. “

نیک استدلال می کند که نرخ ارزهای مختلف متفاوت است و قابل پیش بینی نیست. بنابراین ، نگه داشتن چندین ارز به شما امکان می دهد. بسیاری می خواهند بیت کوین به عنوان واحد پول واحد جهانی برنده شود. با این حال ، نیک استدلال می کند که فناوری وجود ارزهای مختلف را بیشتر تقویت می کند. “اکنون برای یک ادعای رادیکال تر: در برخی موارد ، رایانه ها می توانند هزینه های معاملات ذهنی مقایسه قیمت ها با ارزهای مختلف را به شدت کاهش دهند ، که همراه با” حمل و نقل غیرقابل هزینه “در بازارهای آنلاین اجازه می دهد تا چندین ارز یا در برخی موارد حتی مبادله کالا به ارز تبدیل شود تعادل. “

نیک سابو

نیک در مورد موضوعات متنوعی بی پایان می نویسد. او اشیا physical مختلف فیزیکی را که برای نشان دادن پول در طول تاریخ استفاده می شد ، کشف کرد. او همچنین در مورد “سنت های پول غیر دولتی” می نویسد. علایق او هر چند کاملاً حول پول نیست. نیک هنوز هم یک مرد سرگرم کننده است ، و کتابی در این زمینه منتشر می کند قارچ East Bay California.

قراردادهای هوشمند

در سال 1995 ، نیک اصطلاح “قرارداد هوشمند“به عنوان” مجموعه ای از وعده ها ، از جمله پروتکل هایی که طرفین در آن وعده های دیگر را انجام می دهند. پروتکل ها معمولاً با برنامه هایی در شبکه رایانه ای یا اشکال دیگر الکترونیک دیجیتال پیاده سازی می شوند. بنابراین این قراردادها “هوشمندانه تر” از نیاکان کاغذی هستند. استفاده از هوش مصنوعی به معنای ضمنی نیست. “

او از قراردادها به معنای سنتی به عنوان کد مرطوب یاد می کند. تفسیر آنها متفاوت است و قوانین براساس صلاحیت قضایی متفاوت است. علاوه بر این ، اجرای یک قرارداد سنتی ممکن است دشوار باشد. قراردادهای هوشمند “کد خشک” خواهد بود دقیق و ذخیره شده ایمن در بلاکچین. در سال 1996 وارد شد جزئیات بیشتر تجزیه و تحلیل مزایا و معایب قراردادهای هوشمند به عنوان “عناصر سازنده بازارهای دیجیتال”. با توجه به محبوبیت امروزه Ethereum ، مشخص است که تقاضای زیادی برای اجرای واقعی این قراردادهای هوشمند وجود دارد. یک واحد Ethereum به نام Szabo نامگذاری شده است تا این سهم را تشخیص دهد.

فرقه های اتریوم

بیت طلا

در سال 1998 ، Szabo Bit Gold را نظریه پردازی کرد ، روشی برای تبدیل بیت ها و توان محاسباتی به چیزی با ارزش ذخیره سازی. “من شروع به فکر کردن در مورد تشابه بین مشکلات دشوار و قابل حل کردم دشواری استخراج طلا. اگر حل یک پازل به زمان و انرژی نیاز داشت ، می توان آن را دارای ارزش دانست. سپس می توان راه حل را به عنوان سکه دیجیتال به کسی داد. ”

کمی طلا از توان محاسباتی اختصاص داده شده برای حل مشکلات رمزنگاری استفاده کرد و این راه حل بخشی از مسئله بعدی شد. در اینجا مراحل اصلی Szabo ذکر شده است:

(1) یک رشته بیت عمومی ایجاد کنید که به عنوان “رشته چالش” شناخته می شود (مرحله 5 را ببینید).

(2) آلیس در رایانه خود با استفاده از یک عملکرد معیار اثبات رشته کار را از بیت های چالش ایجاد می کند.

(3) اثبات کار از نظر ایمنی دارای مهر زمان است. این کار باید به صورت توزیع شده ، با چندین سرویس مختلف برچسب تایم کار کند تا به طور اساسی به هیچ سرویس مهمی نباشد..

(4) آلیس رشته چالش و اثبات مهر زمان رشته کار را به یک رجیستری عنوان عنوان توزیع شده برای بیت طلا اضافه می کند. در اینجا نیز به هیچ یک از سرورها برای کارکرد صحیح رجیستری اعتماد اساسی نمی شود.

(5) آخرین رشته ایجاد شده از بیت طلا بیت های چالشی را برای رشته بعدی ایجاد می کند.

(6) باب برای تأیید اینکه آلیس صاحب یک رشته خاص از بیت طلا است ، Bob عنوان زنجیره ای فراموش نشدنی را در رجیستری عنوان bit gold بررسی می کند.

(7) باب برای ارزیابی مقدار یک رشته بیت طلا ، بیت های چالش ، اثبات رشته کار و مهر زمان را بررسی و تأیید می کند.

بیت طلا به بیت کوین

موازات بیت کوین حیرت انگیز است. شما می توانید استفاده از اثبات کار ، راه حل های تبدیل شدن به بخشی از چالش بعدی و دفتر توزیع مالک هر رشته بیت را ببینید.. با این وجود ، تفاوت های اساسی بین Bit Gold و Bitcoin وجود داشت.

با بیت کوین ، یک ماینر در حال یافتن راه حلی برای معمای رمزنگاری ، بیت کوین را به عنوان پاداش دریافت می کند. با Bit Gold ، راه حل معما ، یک رشته بیت ، پاداش است. هر رشته بسته به طول و دشواری یافتن آن مقدار متفاوتی دارد. بنابراین رشته ها فاقد قابلیت انعطاف پذیری بودند و هزینه ذهنی را به معاملات اضافه می کردند. متأسفانه ، جزئیات Bit Gold هرگز به طور کامل بررسی نشده است. در 27 دسامبر 2008 Szabo نوشت, “Bit Gold از یک نمایش ، یک بازار آزمایشی (به عنوان مثال یک شخص ثالث قابل اعتماد جایگزین امنیت پیچیده ای که برای یک سیستم واقعی لازم است) بسیار سود می برد. کسی می خواهد به من کمک کند تا یکی را کد کنم؟ “

یک هفته بعد ، در 3 ژانویه 2009 ، Satoshi کد Bitcoin را منتشر کرد ، و Bit Gold به عنوان الهام بخش آن بود.

شایعات Satoshi

غالباً شایعات مبنی بر اینکه سزابو Satoshi Nakamoto است ، پیچیده است. این شایعات اغلب به علاقه وی به ارز و مهارت در علوم کامپیوتر اشاره دارد. یک محقق تجزیه و تحلیل سبک نوشتن نیک و ساتوشی و سزابو را به عنوان کاندیدای شماره یک ساتوشی اعلام کرد.

مقالات بی شماری نیک سابو را به Satoshi Nakamoto متهم می کنند ، اتهاماتی که البته Szabo آنها را رد می کند. وی در پاسخ به مقاله ای گفت ، “من می ترسم اشتباه فهمیدی كه مرا به عنوان Satoshi متهم كرده ای ، اما من به آن عادت كرده ام.” در این مرحله ، کاملاً واضح است که ساتوشی مایل است ناشناس بماند و بنابراین حدس دیگری در مورد هویت واقعی وجود نخواهد داشت.

راه حل های لایه دوم

Szabo با یک پیچ و مهره به نام توییتر خود ، یک پشتیبانی جدی از شبکه رعد و برق و راه حل های لایه دوم برای مقیاس گذاری بیت کوین است. زمان معاملات آهسته بیت کوین و هزینه های گران قیمت در نتیجه تقاضای زیاد برای شبکه و پر شدن بلوک است. رویکرد مقیاس گذاری Bitcoin Cash صرفاً افزایش اندازه بلوک است ، استراتژی ای که نیک علیه آن استدلال می کند.

juscamarena افزایش سریع اندازه بلوک یک خطر امنیتی بزرگ است: اقدامی بی پروا که باید در سیستم 4 میلیارد دلاری انجام شود.

– Nick Szabo⚡️ (@ NickSzabo4) 16 آگوست 2015

Szabo هنگام اظهار نظر در مورد اندازه بلوک ، گفت: “یک گروه وسواسی از افراد وجود دارد که فکر می کنند این بعنوان مانعی مصنوعی برای معاملات بیشتر در ثانیه با بیت کوین است. واقعاً کار این است که حصاری است که مانع از طغیان و طغیان مردم در شبکه با معاملات زیادی می شود که گره های کامل نمی توانند از پس آن برآیند. این تاریخ معامله به ساخت و ساز ادامه می دهد. همانطور که میزان افرادی را که می توانند معامله کنند افزایش می دهیم ، تعداد رایانه هایی را که می توانند معاملات را انجام دهند کاهش می دهیم. “

با افزایش اندازه بلوک ، تعداد رایانه هایی که می توانند یک گره کامل را اجرا کنند کاهش می یابد و باعث افزایش تمرکز بیت کوین می شود. Szabo نسبت به خطرات مرتبط با تمرکز کاملاً محتاط است و می گوید: “هر بار که پول به یک وسیله سانسور تبدیل می شود ، به یک وسیله مبادله تبدیل می شود.”

Szabo در مورد مقیاس بندی بیشتر توضیح داد و گفت: “در مقیاس ، نمی توانید برای قهوه در یک بلاک چین برتر پرداخت کنید. شما به یک شبکه مالی محیطی نیاز دارید که در آن بلاکچین مستقر شود. می توان اطمینان داشت که اگر از یک بلاکچین امن برای همه معاملات با ارزش بالا در جهان استفاده شود ، هزینه ها بسیار زیاد خواهد بود. خوشبختانه با سرمایه گذاری جدید و ادامه کار ، شبکه صاعقه همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد.

سرانجام ، Szabo گفت که اندازه بلوک “حتی نباید یک بحث عمومی باشد.”

افکار نهایی

درک Szabo از پول ، تاریخ و ارز رمزنگاری شده نوشته های او را به منبعی بی بدیل برای علاقه مندان به فناوری بلاکچین تبدیل می کند. یکی از قدرتمندترین نقل قول های وی به ما کمک می کند تا اهمیت عرضه ثابت 21 میلیون سکه بیت کوین را درک کنیم. “به طور خلاصه ، همه پولی که بشر از آن استفاده کرده است به یک روش یا دیگری ناامن بوده اند. این ناامنی به طرق مختلفی از تقلب گرفته تا سرقت آشکار شده است ، اما مخرب ترین آن احتمالاً تورم بوده است.”بعنوان کسی که بیش از 20 سال است که ارز خود را در ارز رمزنگاری شده نشان داده است ، مطمئناً توجه به بصیرت نیک سابو برای حرکت به جلو لازم است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me