ارزهای رمزپایه سرگرم کننده ، هیجان انگیز و قابل فهم هستند ، بنابراین بیشترین پوشش را در انقلاب بلاکچین دارند. با این وجود ، فناوری زمینه بلاکچین در حال آزمایش در ده ها صنعت از کشاورزی گرفته تا انرژی گرفته تا هنر است. حمل و نقل باری و حمل بلاکچین یکی دیگر از تحولات جدید است. این آمادگی دارد که کل زنجیره حضانت را برای نحوه تهیه کالاهای خریداری شده از مکانی به مکان دیگر تغییر دهد.

حمل و نقل و حمل و نقل یک صنعت عظیم و پیچیده است. هواپیماها ، کامیون ها ، قایق ها و قطارها برای تحویل کالا هر روز از کره زمین عبور می کنند. با این حال ، از این تعداد ، صنعت قایق سازی بزرگترین صنعت است. تقریباً 90٪ از هر چیزی که می خریم در برهه ای سوار قایق می شود. به لطف حمل و نقل ، در اواسط زمستان محصولات تازه داریم. محصولات تولید شده در بنگلادش می توانند در قفسه های لندن به فروش برسند. حمل و نقل با هم و اقتصاد جهانی را قادر می سازد.

آینده حمل و نقل بلاکچین می تواند چندین الگوی صنعت فعلی را تغییر دهد. بلاکچین ها می توانند با ایجاد یک منبع شفاف و واحد از حقیقت ، پیچیدگی یک شبکه تجارت جهانی را مدیریت کنند. از آنجا ، صنعت حمل و نقل بلاکچین رقابت ، کارایی و خطاهای کمتری را تشویق می کند. این مقاله به چگونگی آمادگی حمل و نقل برای تغییرات گسترده می پردازد.

کانتینر سازی پروتکل ایجاد کرد

در صنعت حمل و نقل از هرکسی س Askال کنید ، و او به شما در مورد نقش مهمی که کانتینر در نحوه سفر کالاها به سراسر جهان داشته است می گوید. کانتینر حمل و نقل یک مکان دیدنی معمول در هر نقطه ای است که کالا و خدمات نیاز به حمل و نقل دارند. هنگامی که کانتینر حمل و نقل بین مدیال در اواسط قرن بیستم استاندارد شد ، اجازه داد که همان کانتینرها از کامیون به قطار به قایق منتقل شوند ، به طور یکپارچه و در هر کجای دنیا.

حمل کانتینر در قطار

پیش از این ، ظروف در اندازه های مختلفی وجود داشتند. در هر زمان انتقال ، آنها اغلب مجبور به بسته بندی و بسته بندی مجدد بودند. با اختراع یک ظرف فلزی موجدار استاندارد ، دیگر نیازی به بسته بندی در هر نقطه انتقال نیست. کالاها را می توان به راحتی در داخل ظروف خشک نگه داشت. همچنین ، این ظروف می توانند برای افزایش تراکم روی هم قرار بگیرند.

کانتینر حمل و نقل بین مدلی پروتکلی برای صنعت حمل و نقل ایجاد کرد. این تغییر انقلابی بود. حمل و نقل بسیار کارآمدتر شد. علاوه بر این ، انتقال بین شرکت های حمل و نقل ساده تر شده و مراحل قابل پیش بینی را دنبال می کنند. ردیابی یک کانتینر استاندارد راحت تر از پیگیری یک محموله تصادفی بود.

بلاکچین به عنوان یک پروتکل

همان سطح اختلال در صنعت حمل و نقل می تواند ناشی از یک پروتکل جدید باشد. مانند کانتینر حمل و نقل ، بلاکچین می تواند عملیات را کارآمدتر کند ، انتقال را استاندارد کند و به فرستنده ها و گیرندگان اجازه دهد سفارشات خود را در زمان واقعی ردیابی کنند. این زمان را برای حمل و نقل بلاکچین مهیج می کند. بلاکچین می خواهد صنعتی را که جهان به آن متکی است ، به هم بزند.

بسیاری از شرکتهای بزرگ حمل و نقل و حمل و نقل به این شرکت پیوسته اند Blockchain در حمل و نقل اتحاد. هدف ایجاد استاندارد هایی برای صنعت حمل و نقل بلاکچین جدید است. این شرکت ها توانایی بلاکچین و زنده ماندن این مورد استفاده را در صنعت خود تشخیص داده اند. انتظار دارد که بلاکچین زودتر از دیرتر به استاندارد صنعت تبدیل شود ، زیرا نادیده گرفتن افزایش کارایی آن دشوار است.

ردیابی حملات به طور شفاف

یکی از اجزای اصلی صنعت حمل و نقل به عنوان بارنامه شناخته می شود. این اصطلاح قدیمی به توافق نامه ای اشاره دارد که مشخص می کند شرکت در هر زمان مسئولیت کالای حمل و نقل را بر عهده دارد. در بارنامه شرایط حمل و نقل و تحویل کالا تعیین شده است.

صنعت حمل و نقل بلاکچین به فناوری بلاکچین متکی است تا سوابق بارنامه و تاریخچه حمل و نقل را ثبت کند. هنگامی که یک شرکت حمل و نقل برای حمل و نقل ثبت نام می کند ، حمل و نقل را برای حمل و نقل بیشتر قبول می کند ، می تواند آن را در بلاکچین ثبت کند. در یک سیستم شفاف ، آن رکورد زنجیره بلوک در هر کجای دنیا موجود است. شخصی در انتظار حمل می تواند اطلاعات مربوط به اینکه کدام شرکت در حال حمل کالا است و آخرین باری که برای آن امضا کرده است را ببیند.

شناسایی سریعتر مسائل

هنگامی که مشکلی در حمل و نقل رخ دهد ، اغلب ممکن است زمان طولانی صرف شود تا فرستنده یا گیرنده از مشکل مطلع شود. اغلب ، توافق نامه های حمل و نقل می توانند پیچیده باشند. ممکن است آنها بهم پیوسته و یا به صورت پیمانکاری زیرمجموعه ای درآیند که شرکتی که در حال حاضر مسئول حمل و نقل است ، چیزی در مورد شخصی که هزینه آن را پرداخت کرده است یا اینکه در نهایت کجا می رود ، نمی داند. این بدان معناست که آنها نمی دانند در صورت بروز مشکل به چه کسی اطلاع دهند.

با یک راه حل حمل و نقل بلاکچین ، همه طرفین می توانند کل زنجیره حضانت را ببینند. در صورت بروز مشکلی ، می توانید آن زنجیره را دنبال کنید تا مشخص کنید که کجاها اتفاق افتاده است و یک جایگزین برای آن ارسال کنید یا سفارش حمل کالا را بدهید در حالی که هنوز حمل و نقل است.

سرعت در مسیرهای حمل و نقل

سرعت مسیر حمل و نقل فرصت بزرگ دیگری برای تمرکززدایی و اقتصاد حمل و نقل بلاکچین است. شرکت های کوچکتر به جای استفاده از مسیرهای ناکارآمد در حالی که شرکت های حمل و نقل سعی می کنند محموله های بزرگ را در خطوط صندوق عقب خود پر کنند ، می توانند در یک سفر پیشنهاد دهند. آنها می توانند بسته شما را به جای پیروی از مدل اصلی تحویل و توپی فعلی ، مستقیم تر تحویل دهند.

مرکز حمل و نقل کامیون

حمل و نقل بلاکچین امکان بازار غیرمتمرکز حمل و نقل را نیز فراهم می کند. در حال حاضر ، راه اندازی شرکت حمل و نقل نیاز به هزینه های بالایی و بالقوه زیادی دارد. در یک سیستم بلاکچین ، اپراتورهای کوچکتر قادر به پیشنهاد قرارداد برای برخی از محموله ها هستند. این انعطاف پذیری بیشتری را در کل صنعت حمل و نقل ایجاد می کند.

صدور گواهینامه ورود ، شرایط, & فهرست

یکی از برنامه هایی که بلاکچین واقعاً در آن می درخشد ، صدور گواهینامه است. این امکان وجود دارد که بلاکچین ، در ترکیب با اینترنت اشیا ، بتواند یک سرویس خودکار را برای تأیید تحویل ، حفاظت از دستکاری و اصالت محتوای محموله تأمین کند. این نوع صدور گواهینامه به این معنی است که شما می توانید اطمینان حاصل کنید که پس از ثبت سفارش ، محموله از راه خواهد رسید. در حال حاضر ، شما باید اعتماد ضمنی به شرکت حمل و نقل داشته باشید تا بسته خود را با خیال راحت تحویل دهید. در آینده حمل و نقل بلاکچین ، قراردادهای هوشمند می توانند تحویل به موقع را تضمین کنند یا به طور خودکار بازپرداخت شما را انجام دهند یا جایگزینی را برای شما ارسال کنند.

نتیجه

کارایی ، اعتماد و ایمنی حمل و نقل می تواند به طرز چشمگیری تغییر کند. حمل و نقل بلاکچین به معنای شفافیت ، رقابت و اطمینان بیشتر است تا محموله ها به مقصد نهایی خود برسند. برای ایجاد این استاندارد جدید صنعتی انتظار راه اندازی داغ را نداشته باشید. در عوض ، احتمالاً از صنعت حمل و نقل ناشی خواهد شد زیرا آنها استانداردی برای کارایی بیشتر و یک منبع واحد از حقیقت ایجاد می کنند.