استونی یک کشور کوچک بالتیکی با 1.3 میلیون نفر جمعیت است ، اما آنها با برنامه اقامت الکترونیکی استونی یک انقلاب دیجیتال را در حکمرانی رهبری می کنند. این کشوری است که در آن دولت نه تنها بخش خصوصی ، بلکه باعث ایجاد نوآوری در فن آوری می شود. از سال 2007 ، آنها در حال کار بر روی پیشنهادهایی برای دیجیتالی کردن هویت و تابعیت هستند. امروزه ، هر شهروند استونی کارت شناسایی و پین مخصوص خود را دارد که با هویت دیجیتالی آنها ارتباط دارد.

به تازگی ، در سال 2015 ، استونی این سیستم هویت دیجیتال را به روی غیر شهروندان باز کرده است. اکنون هرکسی در دنیا می تواند برای اقامت الکترونیکی استونی اقدام کند. اقامت الکترونیکی به شما تابعیت نمی دهد ، اما به شما این امکان را می دهد که یک حساب بانکی باز کنید و در استونی کار خود را شروع کنید. در آینده استونی امیدوار است قابلیت های اقامت الکترونیکی را گسترش دهد. در این مقاله ، ما بررسی خواهیم کرد که اقامت الکترونیکی شامل چه مواردی است ، چگونه می توان به یک اقامت الکترونیکی تبدیل شود ، و برنامه های آینده استونی برای هویت دیجیتال و حاکمیت مبتنی بر بلاکچین.

یک ملت دیجیتال

استونی به عنوان قطب فناوری و استارتاپ در منطقه شناخته شده است. آنها در چند سال گذشته در صف دیجیتالی کردن خدمات دولتی پیشتاز بوده اند. باراک اوباما ، رئیس جمهور ایالات متحده ، هنگام بازدید از استونی ، اظهار نظر کرد,

“استونیایی ها با شناسنامه دیجیتال خود می توانند با استفاده از تلفن های هوشمند خود در اینترنت هر کاری را انجام دهند ، از نمرات فرزندانشان گرفته تا سوابق بهداشتی … در هنگام راه اندازی وب سایت مراقبت های بهداشتی ، من باید با استونی ها تماس می گرفتم.”

شهروندان می توانند از کارت شناسایی خود برای رای گیری به صورت آنلاین استفاده کنند و کلیه سوابق دولت به صورت آنلاین قابل دسترسی است. علاوه بر این ، شهروندان استونیایی داده های خود را کنترل می کنند. آنها می توانند دسترسی به اطلاعات مختلف را در پروفایل شخصی خود محدود کنند.

اقامت الکترونیکی استونی

برنامه جدید اقامت الکترونیکی برخی از قابلیت های شناسنامه شهروندی را به سراسر جهان باز می کند. دولت استونی برنامه اقامت الکترونیکی استونی را “یک کشور دیجیتالی جدید” می نامد. آنها پیش بینی می کنند که یک روز تعداد افراد مقیم الکترونیکی از تعداد شهروندان واقعی در استونی بیشتر شود.

بلاکچین زیربنای کلیه خدمات هویت دیجیتال استونی است. آنها به دنبال روش هایی برای گسترش بلاکچین برای ذخیره داده ها و تأیید قراردادها به صورت خودکار و بدون نیاز به مرجع مرکزی هستند. به عنوان مثال ، در حال حاضر می توانید از شناسه استونیایی خود ، در ترکیب با یک پین ، برای امضای دیجیتالی اسناد با امضای هش خورده منحصر به فرد خود استفاده کنید.

راه اندازی یک اتحادیه اروپا کسب و کار

مزیت اصلی تبدیل شدن به اقامت الکترونیکی استونی توانایی راه اندازی مشاغل استونی است. استونی عضوی از اتحادیه اروپا است ، بنابراین این تجارت پس از تأسیس ، می تواند در سراسر اروپا معامله کند. در واقع ایجاد مشاغل پیچیده تر از پرداخت هزینه است. برای ایجاد مشاغل به آدرس استونیایی نیاز دارید و باید یک بار به صورت فیزیکی به استونی بروید تا حساب بانکی راه اندازی کنید.

اما پس از انجام این کار ، می توانید کاملاً حساب و حساب بانکی خود را بصورت آنلاین اداره کنید. شما می توانید تجارت خود را از هرجای دنیا ، از جمله امضای دیجیتال هرگونه قرارداد یا برنامه استونیایی ، اداره کنید.

نحوه دریافت اقامت الکترونیکی استونی

بنابراین ، شما علاقه مند به اقامت الکترونیکی هستید?

بگذارید روشن باشیم ، احتمالاً همه مشکلات شما حل نخواهد شد. توانایی های ساکنان الکترونیکی بسیار محدود است. اگر شما از کشوری در حال توسعه هستید یا در اتحادیه اروپا تجارت زیادی انجام می دهید ، می تواند یک تصمیم بسیار سودآور باشد. اگر می خواهید در استونی زندگی کنید ، باید شرایط اقامتی مختلفی را پشت سر بگذارید.

برای تبدیل شدن به اقامت الکترونیکی استونی ، به موارد زیر نیاز دارید:

  1. کپی شناسنامه فعلی و دولتی شما
  2. عکس به سبک گذرنامه
  3. بیان انگیزه دلیل اینکه چرا می خواهید اقامت الکترونیکی شوید
  4. ویزا / مسترکارت برای پرداخت هزینه 100 یورو

خودشه. این برنامه به صورت آنلاین و نسبتاً ساده است. پردازش آن ممکن است کمی طول بکشد. پس از این کار ، باید شخصاً به نزدیکترین کنسولگری استونی مراجعه کنید. این می تواند دور از شما باشد و این یکی دیگر از موانع دریافت شناسنامه شما خواهد بود. به عنوان مثال ، تنها دفتر در ایالات متحده در شهر نیویورک است.

کارت اقامت الکترونیکی استونی

پس از بازدید از کنسولگری ، با کارت اقامت دیجیتال شامل تراشه ترک خواهید کرد که می توانید برای دسترسی به خدمات دولتی و امضای اسناد ، به یک دستگاه کارت خوان مبتنی بر USB وصل کنید..

Estcoin

اخیراً ، استونی وقتی اعلام کرد که در حال بررسی گزینه های ارز رمزنگاری شده ملی هستند ، موجی ایجاد کرد. از آن زمان نام “estcoin” را به خود اختصاص داده است. Kaspar Korjus ، مدیر عامل برنامه اقامت الکترونیکی استونی ، اخیراً درباره انگیزه های سکه نوشت,

“جامعه estcoin برای حمایت از هدف رشد ملت دیجیتال جدید ما با ایجاد انگیزه در افراد بیشتری در سراسر جهان برای درخواست و استفاده بیشتر از اقامت الکترونیکی ساخته خواهد شد.”

این برنامه امیدوار است استارتاپ ها را به استفاده از Residence e-Estonia به عنوان بستری برای راه اندازی ICO های معتبر و سازگار تشویق کند..

علاوه بر این ، estcoin شامل انواع رمزهای دیگر است که به مجوزهای هویت و دسترسی کمک می کند که قابل تجارت نیستند. برای تأمین ثبات پول فیات ، یك یك یكدیگر دیگر از یك یورو به یورو متصل می شود. این یک جایگزین برای یورو نیست ، اما یک مکمل برای معاملات دیجیتال است.

ویتالیک بوترین از Ethereum در مورد برنامه های استونی اظهار نظر کرد,

“[اگر] این estcoins در بالای بلاکچین صادر می شوند (احتمالاً می توانند بصورت همزمان در چندین قالب صادر شوند ، مشکلی برای این کار وجود ندارد) استفاده از آنها در داخل قراردادهای هوشمند و سایر برنامه ها آسان و راحت خواهد بود “

برنامه های Blockchain

استونی پیشگام استفاده از بلاکچین برای تأمین اطلاعات شهروندان است. آنها در حال حاضر سیستم هایی را برای استفاده از بلاکچین در بسیاری از جنبه های زندگی روزمره در دست اجرا و در دست توسعه دارند.

اکنون می توان پرونده های بهداشتی را به صورت دیجیتالی تأمین کرد و استونیایی ها می توانند بر روی سوابقی که پزشکان آنها می توانند ببینند ، کنترل کنند.

نمرات و گواهینامه تحصیلات در حال حاضر در یک دفتر دیجیتال نیز وجود دارد که امکان اشتراک اطلاعات تحصیلات با کارفرمایان را فراهم می کند.

استونیایی ها می توانند با استفاده از کارت های شناسایی منحصر به فرد خود بصورت آنلاین رایانه ای رأی دهند. آنها به راحتی وارد سیستم می شوند و رای خود را از هرجای دنیا قرار می دهند.

علاوه بر این ، دولت آزمایش ماشین های خودمختار سطح سه (با انسانهایی که پشت فرمان پشت ماشین هستند و ماشین را تماشا می کنند) در تمام جاده های استونی مجاز است. آنها قبلاً در حال فكر كردن در مورد راههاي تشويق رانندگي در سطح پنج (كاملاً خودمختار) با حفظ قوانين ايمني بوده اند.

نتیجه

استونی راه را برای حاکمیت دیجیتال و مبتنی بر بلاکچین هدایت می کند. این یک نمونه از موارد ممکن است که دولت مایل است به جای بازی در بخش خصوصی ، نوآوری را رهبری کند. انتظار می رود طی سالهای آینده دولت های بیشتری پیرو استونی باشند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me