موناکوین چیست?

Monacoin یک ارز مجازی است که برای معاملات دیجیتال نظیر به نظیر طراحی شده است. این سکه توسط سازندگان آن به عنوان “اولین ارز رمزپایه ژاپنی” لقب گرفته است ، تا حدودی به گزینه ملی ژاپن برای بیت کوین یا Litecoin تبدیل شده است.

مانند سلف های خود ، سکه صرفاً به عنوان پول نقد الکترونیکی P2P ، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز با هدف شهروندان ژاپنی ساخته شده است. چند تفاوت اساسی وجود دارد که آن را از سکه های قبل از آن جدا می کند و این راهنما به ترسیم این تفاوت ها اختصاص دارد.

موناکو ژاپنگریه کردن

Monacoin: مختصر تاریخچه

موناکوین که در دسامبر سال 2013 تصور شد ، به طور رسمی در تاریخ 1 ژانویه 2014 بدون هیچگونه حق بیمه ای متولد شد. یک انجمن گفتگوی بیت کوین در همان تاریخ جزئیات عرضه سکه و مشخصات آن را ذکر می کند.

شرح موناکوین

برای اجرای Segwit ، نرم افزاری در بلوک 937440 اجرا شد ، اقدامی که برای مطابقت با Bitcoin ، Litecoin ، Vertcoin و سایر ارزهای رمزپایه متمرکز بر پرداخت انجام شد. علاوه بر این ، تیم موناکوین گزارش شده است اجرا شده است شبکه رعد و برق برای سکه خود را.

صحبت از چنگال های نرم ، Monacoin در واقع یک چنگال سخت Litecoin است ، چیزی که در زیر مشخصات آن را در زیر بررسی خواهیم کرد.

اکنون که در مورد تاریخچه مختصر سکه به شما توضیح داده شده است ، بیایید ببینیم Monacoin سعی دارد متفاوت از رقبای خود چه کاری انجام دهد.

چگونه Monacoin جمع می شود

به عنوان یک هدیه سخت Litecoin ، Monacoin به دنبال بهبود مدل اصلی والدین خود است. همانطور که Litecoin برای بیت کوین است ، Monacoin برای دستیابی به معاملات سریعتر از سکه قبل از آن ساخته شده است. علاوه بر این ، منبع گردش بیشتری دارد (105،120،000 MONA) و کاملاً با الگوریتم هش متفاوت کار می کند.

در واقع ، یک ویژگی اصلی سکه مقاومت ASIC آن است. مانند Vertcoin ، در ابتدا Scrypt را برای تقویت خود در برابر استخراج ASIC اجرا کرد تا اینکه ماینرها ASIC سازگار با Scrypt را ساختند و سد ایجاد شده توسط این الگوریتم را شکستند. سپس Monacoin به Lyra2REv2 نقل مکان کرد تا به وظیفه استخراج GPU / CPU خود وفادار بماند.

Monacoin همچنین دشواری خود را در هر بلوک تنظیم می کند ، شباهت دیگری که با Vertcoin دارد. برای رسیدن به این هدف ، Monacoin از الگوریتم Dark Gravity Wave v3 استفاده می کند.

ما می توانیم شباهت ها / تفاوت های Monacoin را با ارزهای رمزگذار طلا ، نقره و برنز Crypto’s ادامه دهیم ، اما تصمیم گرفتیم به جای این نمودار.

تیم موناکوین و نقشه راه

Monacoin در اصل توسط آقای مستعار Wantanabe تاسیس شد ، بدون شک در ادای احترام به Bitcoin’s Satoshi Nakamoto. علاوه بر این نام قلم ، سایر اعضای تیم سکه کاملاً ناشناس هستند ، بنابراین در اینجا چیزی برای گزارش وجود ندارد.

علاوه بر این ، پروژه هیچ نقشه راه قابل مشاهده ای در سایت خود و یا هرجای دیگر به صورت آنلاین ندارد. به نظر می رسد تیم همچنان در بالای به روزرسانی ها و به روزرسانی ها باقی مانده است ، همانطور که به روزرسانی های Segwit و Lyra2REv2 و پیاده سازی Lightning Network نشان می دهد. می توانید روند توسعه موناکوین را در مسیر خود پیگیری کنید گیتوب رسمی.

رقابت

اوه مرد ، با کجا شروع کنم با در نظر گرفتن عملکرد Monacoin فقط به عنوان یک ارز ، می توانید پیش بروید و به صف Bitcoin ، Litecoin ، Vertcoin و Groestlcoin و بسیاری دیگر برای رقابت در عرصه ارزهای رمزپایه بروید. Vertcoin و Groestlcoin رقبای مستقیم تری نسبت به بقیه هستند ، زیرا هر دو مورد بر مقاومت ASIC تمرکز دارند.

اگرچه صحبت از ارز رمزنگاری شده ملی ژاپن می شود ، هیچ رقابتی در اینجا وجود ندارد – Monacoin’s beat.

تاریخچه بازار موناکوین

در اوج مطلق خود ، موناکوین قبلاً محدوده بازار بیش از 1 میلیارد دلار داشت. در زمان نوشتن این مقاله ، با محدودیت 318 میلیارد دلاری بازار و رتبه 63 در CoinMarketCap ، مقداری فروکش کرد.

از کجا Monacoin بخریم

اگر برای خود مقداری موناکوین می خواستید ، محبوب ترین مکان صرافی ژاپنی خواهد بود. به عنوان مثال هر دو صرافی Bitbank و Zaif به سرمایه گذاران امکان می دهند که MONA را با ین ژاپن یا BTC معامله کنند و این صرافی ها تقریبا 70٪ از کل معاملات سکه را تشکیل می دهند. متناوباً ، Livecoin ، Upbit و Bittrex همگی دارای جفت معاملاتی BTC / MONA نیز هستند.

Monacoin را از کجا ذخیره کنید

Monacoin’s سایت اینترنتی همه کیف پول های موجود برای ارز را لیست می کند. این کیف پول علاوه بر کیف پول اصلی برای ویندوز ، Mac و Linux ، دارای کیف پول Electrum و کیف پول Coinomi مخصوص Android است..

افکار نهایی

به زبان ساده ، موناکوین صرفاً به عنوان یک ارز دیجیتال فعالیت می کند. شباهت هایی با بیت کوین و Litecoin دارد ، اما به اندازه کافی خود را از هر یک از اینها متفاوت می کند تا جایی که Vertcoin یک مقایسه مناسب تر است.

همانطور که در این مقاله چندین بار اشاره کرده ایم ، Monacoin از نظر عملکردی ارز رمزنگاری شده ژاپن است. اولین نمونه از این نوع در ژاپن است و در کشور مبدا خود بسیار محبوب شده است. در واقع آنقدر محبوب که در شبکه تلویزیونی توکیو ، WBS و یک مرد به نمایش درآمد یک قطعه زمین خریداری کرد در موناکوین در سال 2014. طبق انگور اینترنتی ، خرده فروشان و رستوران های زیادی Monacoin را در ژاپن می پذیرند ، اما چون ما در آنجا زندگی نمی کنیم ، نمی توانیم این موضوع را تأیید یا رد کنیم.

TL ؛ DR برای Monacoin: یک هارد فورک مقاوم در برابر ASIC Litecoin که در ژاپن محبوب است و حداقل یک نمونه گربه سرگرم کننده از Dogecoin است.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

گیتهوب

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me