PIVX: سکه جدید حریم خصوصی در بلاک (زنجیره ای)

PIVX (یا معامله تأیید شده فوری خصوصی) ارز رمزنگاری شده اثبات سهام است که از DASH تهیه شده و محرمانه است. مانیفست PIVX بر حاکمیت جامعه و یک پروژه غیرمتمرکز از خود فناوری تا نحوه رأی دادن و اجرای پیشنهادات پروژه تمرکز دارد..

همانطور که از نامش پیداست ، PIVX در تلاش است تا یک وسیله مبادله دیجیتال قابل استفاده را بسازد که به راحتی و به راحتی در زندگی روزمره خرج شود. برای این منظور ، تمرکز اصلی توسعه به حداقل رساندن زمان و هزینه معامله در عین حفظ حریم خصوصی و امنیت است.

جامعه PIVX پر جنب و جوش و جهانی است ، با جمعیت فعال در همه سیستم عامل های مهم چت (اختلاف, Reddit, BitcoinTalk, و غیره) و همچنین یک نقشه راه عمومی و منابع زیادی برای سرمایه گذاران علاقه مند و اعضای جامعه برای کسب اطلاعات در مورد این فناوری و مشارکت در آن.

تیم اصلی از مشارکت هرکسی که مایل به صرف وقت و تلاش است استقبال می کند ، و تمام پیشنهادات جامعه توسط اعضای جامعه سرمایه گذاری پذیرفته ، مورد بحث و رای گیری قرار می گیرد.

مانیفست PIVX

در این راهنمای PIVX ، ما برخی از تاریخچه های اساسی در مورد پروژه ، کیف پول های تلفن همراه PIVX ، نحوه کار کردن و Masternodes و ویژگی های فنی شبکه و رمز را مرور خواهیم کرد..

درباره PIVX

PIVX در تاریخ 31 ژانویه 2016 توسط دو عضو انجمن DASH راه اندازی شد.

بنیانگذاران فناوری DASH را تحسین کردند اما می خواستند برخی تغییرات را ببینند. آنها به یک سیستم کاملا اثبات از سهام در مقابل سیستم اثبات کار DASH منتقل شدند و آنچه را که به عنوان یک سیستم پاداش عادلانه تر می دیدند و از مکانیزم اره دیدن برای تعادل خودکار پرداخت پاداش استفاده می کردند ، پیاده سازی کردند (این بیشتر جزئیات در بخش staking در زیر).

آنها حریم خصوصی را به عنوان یکی از م criticalلفه های مهم مبادله روزانه در نظر گرفتند و تصمیم گرفتند تا اخلاق “پول نقد دیجیتال” DASH را که پرداخت سریع و ارزان را با حریم خصوصی پیشرفته تر و بی هویت ترجیح می دهد ، ترکیب کنند. امید آنها این است که به یک روش پرداخت اصلی برای معاملات همتا به همتا و مبادلات داخلی فروشگاه تبدیل شوند.

محل فروش و کیف پول

به عنوان سکه ای که به پول نقد دیجیتال بودن متمرکز است ، توجه زیادی به کیف پول های موبایلی که به کاربران امکان می دهد PIVX خود را در فروشگاه ها و با سایر کاربران خرج کنند ، توجه می شود. ایده ایجاد یک برنامه ساده است که به شما امکان می دهد هر چیزی را که می خواهید درست از طریق تلفن خود مانند Venmo یا Apple Pay خریداری کنید. این کیف پول نوید انعطاف پذیر ، ایمن و راحت را می دهد. کیف پول آندروید در تاریخ 1 آگوست 2017 منتشر شد و کیف پول iOS قرار است تا پایان سال 2017 منتشر شود.

کیف پول مجهز به اقدامات امنیتی مانند احراز هویت 2 عاملی (که این روزها از اکثر برنامه های ایمن انتظار می رود) و همچنین Universal 2-Factor ، که از یک دانگل سخت افزاری برای ایجاد یک لایه امنیتی بیشتر هنگام دسترسی به منابع مالی شما استفاده می کند ، مجهز شده است. تیم PIVX می خواهد کیف پول آنها بانک شما باشد تا بتوانند ضمن حفظ امنیت کامل به شما در مدیریت وجوه شما برای خرید و ارسال نسیم کمک کنند. آنها در مورد آخرین اقدامات امنیتی همه توقف ها را انجام می دهند و می خواهند ببینند کیف پول PIVX به سنگ بنای ذخیره سازی دارایی دیجیتال تبدیل شده است.

نقشه راه کیف پول شامل توانایی ایجاد توافق نامه های محافظتی با سایر کاربران است که به کاربران امکان می دهد از کیف پول برای معامله مستقیم با همسالان برای کالاها و خدمات به روشی ایمن و کارآمد استفاده کنند.. این باعث می شود که کیف پول نه تنها ذخیره سازی دارایی شما باشد بلکه همچنین یک بازار نظیر به نظیر و پردازنده پرداخت باشد, مثل پی پال. پیام رسانی رمزگذاری شده در کیف پول با هدف ایجاد کیف پول PIVX به ساده ترین راه برای ترتیب فروش ، ارسال وجوه ، دریافت پرداخت و تجارت نیرو در همه زمینه ها انجام می شود..

عرضه سکه و پایداری

شبکه PIVX اجازه می دهد 2.6 میلیون نشانه PIVX در سال برای همیشه ضبط شود, با 90٪ از سکه های ضرب شده به کیف پول و Masternodes (سهام در بخش بعدی پرداخته شده است) و 10٪ برای تهیه بودجه پیشنهادهای بودجه که توسط Masternodes و stakers رأی داده شده است.

این عدم وجود حداکثر عرضه سکه ، عملکرد PIVX را به یک ارز سنتی شبیه می کند ، زیرا تورم برای تشویق استفاده روزانه و جلوگیری از احتکار به سیستم وارد می شود.. تورم حدود 4٪ در سال است ، اما به جای اینکه ارز شما مانند دلار فدرال رزرو ارزش دلار را کاهش دهد ، تمام آن سکه های ضرب شده مستقیماً به دارندگان PIVX می روند و با گسترش سود ، اثر تورم را جبران می کنند..

در حالی که عرضه سکه به طور نامحدود رشد خواهد کرد ، یک “سقف نرم” وجود دارد که نرخ تورم ناشی از سوزاندن کارمزد معاملات را بر اساس سطح ترافیک شبکه کاهش می دهد. هنگامی که تعداد معاملات به یک آستانه خاص رسید ، هزینه های معامله “سوزانده می شوند” ، به این معنی که تعدادی سکه برابر با هزینه معاملات برای همیشه از گردش خارج می شوند.

حاکمیت و استیکینگ جامعه

دو راه برای کسب پاداش برای مشارکت در شبکه PIVX وجود دارد: Masternodes و staking.

شبکه ای از Masternodes ، کاربرانی که سکه را به عنوان وثیقه در اختیار دارند ، برای تأیید و ناشناس ماندن معاملات ، ذخیره بلاکچین و رأی دادن به پیشنهادات جامعه استفاده می شوند و در ازای آن سود سهام را به صورت جوایز PIVX پرداخت می کنند..

Masternodes نیاز به نگهداری 10،000 PIVX در کیف پول PIVX-Qt موجود از pivx.org سایت اینترنتی. بودجه ، نقشه راه توسعه و هرگونه تصمیم گیری عمده جامعه با استفاده از این مکانیزم رأی گیری ، عدم تمرکز بر حاکمیت پروژه و قرار دادن قدرت تصمیم گیری در اختیار افرادی که برای موفقیت این فناوری سرمایه گذاری کرده اند ، تصمیم گیری می شود..

سکه های ذخیره شده برای ایمن سازی شبکه و انتشار بلوک های جدید استفاده می شوند (فکر کنید “استخراج” در مورد سکه های دیگر مانند بیت کوین). هر مقدار PIVX می تواند در کیف پول بچسبد ، و اخیراً پیشنهادی برای دادن برخی از حق رأی دادن به همه سازندگان تصویب شده است. این بدان معناست که برای کسب پاداش و رأی دادن نیازی به نگه داشتن 10000 PIVX کامل ندارید. هر بلوک (هر 60 ثانیه) یک پاداش به طور تصادفی متناسب با مقدار سکه های ضبط شده آزاد می شود.

هرچه سکه بیشتری در دست داشته باشید ، شانس شما بیشتر است ، اما درنهایت هر کیف پول جایزه ای دریافت می کند. این شبکه با استفاده از یک مکانیزم اره برای ایجاد تعادل بین پاداش ها بین Masternodes و staking سنتی ، تعادل خودکار فرکانس و اندازه پاداش را با تغییر تعداد گره ها ایجاد می کند. بازده مورد انتظار شما از ذخیره یا اجرای Masternode با استفاده از محاسبه می شود ماشین حساب برمی گرداند یکی از اعضای جامعه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجرای Masternode خود ، Masternode رسمی را بررسی کنید سایت اینترنتی. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ذخیره سکه در کیف پول PIVX یا سایر فرصت های کسب PIVX ، نگاهی به صفحه پاداش.

خصوصی و فوری

PIVX از یک نسخه سفارشی از پروتکل محبوب Zerocoin استفاده می کند تا معاملات را از طریق گیج کردن آدرس های مرتبط با سکه ناشناس کند. این بر اساس فناوری libzerocoin است که بسیاری از سکه های حریم خصوصی دیگر استفاده می کنند ، اما بیشتر کد PIVX به صورت سفارشی ساخته شده است. برخلاف Dash و Zcash ، PIVX می تواند کاملاً ناشناس باشد و از آشکارسازی گیرندگان و فرستندگان از تجزیه و تحلیل بلاکچین جلوگیری کند..

این نسخه داخلی Zerocoin نسبت به کتابخانه اصلی libzerocoin که توسط سایر سکه ها استفاده می شود ، معاملات کوچکتر و سریع تری را تولید می کند ، که به آنها امکان می دهد حریم خصوصی (که معمولاً با اضافه شدن هزینه های معامله و کاهش سرعت همراه است) را فراهم کنند در حالی که برای تحقق اهداف معاملات فوق العاده سریع و هزینه های ناچیز. آنها همچنین مکانیزمی برای ضبط خودکار سکه های ناشناس اضافه کردند ، که اطمینان می دهد همیشه سکه های ناشناس به اندازه کافی برای امنیت شبکه و خصوصی نگه داشتن چیزهایی در گردش هستند.

برای خرج ناشناس سکه ، کاربران باید نشانه های PIVX استاندارد خود را به نشانه “zPIV” تبدیل کنند و سپس آنها را به هر آدرس PIVX ارسال کنند. از سوی دیگر ، یک کاربر توکن PIVX را دقیقاً مانند هر معامله عادی دریافت می کند ، اما به لطف Zerocoin ، تراکنش هم در بلاکچین قابل بررسی است و هم اینکه چه کسی آن سکه ها را ارسال و دریافت کرده است ، ناشناس است. با حرکت به جلو ، جامعه در تلاش است تا هزینه های اضافی ناشناخته بودن را کاهش دهد ، و بیشتر و بیشتر از کل عرضه سکه را به zPIV های خصوصی انتقال دهد..

با استفاده از آنچه جامعه PIVX آن را SwiftX می نامد ، معاملات تقریباً فوری انجام می شوند و سكه ها در عرض چند ثانیه از زمان ارسال هزینه می شوند. با زمان بلوک 60 ثانیه ای و شبکه جهانی Masternodes که دائماً تراکنش ها را بررسی می کند ، PIVX قصد دارد هزینه های فوری و دریافت را به واقعیت تبدیل کند. این کار با کارمزد معاملات بسیار ناچیز ، معمولاً در حدود ترتیب کسری سنت در هر معامله ، امکان پذیر می شود. این امر برای مأموریت داشتن خریدهای روزمره و پرداختهای شما حیاتی است و تا رسیدن به راهی که PIVX می تواند نقش بزرگی در حرکت به جلو داشته باشد ، بسیار طول می کشد..

نتیجه

PIVX یک سکه امیدوار کننده برای حفظ حریم خصوصی است که هدف آن استفاده آسان از دیجیتال برای جایگزینی است. در مورد پیاده سازی فناوری حفظ حریم خصوصی چند مورد سکسکه وجود داشته است ، اما تیم و انجمن توسعه فعال ، درگیر و خوش بین هستند. این در بازار ، با حجم بالا و پشتیبانی از صرافی های بزرگ (به ویژه Bittrex) ، عملکرد خوبی دارد و به نظر می رسد برای مدتی وجود خواهد داشت.

حفظ حریم خصوصی کامل از طریق Zerocoin ، معاملات فوری و ارزان قیمت به لطف SwiftX ، و بازگشت سرمایه شما از طریق staking به یک سکه بسیار محکم و ارزشمند توجه می کند..

پروژه هایی با مأموریت های مشابه وجود دارد ، اما PIVX با الگوریتم پیشرفته Proof-of-Stake و مدل غیرمتمرکز و هدایت شده توسط جامعه ، ارزش منحصر به فردی را به جدول می آورد..