علامت گذاری دارایی برای ابداع مجدد سیستم مالی سنتی آغاز شده است. علامت گذاری دارایی ، فرآیند رمزگذاری دیجیتالی عناوین دارایی ها ، مجوزها و سایر حقوق در توکن ها ، وضعیت موجود در توافق مالی و حقوقی را با مزایای بیشمار آن به چالش می کشد..

پاتریک اسپرینگراین حرکت برای قرار دادن دارایی های واقعی و اوراق بهادار در بلاکچین ، امنیت ، شفافیت و تسویه هزینه را در مقایسه با سیستم های موجود بهبود می بخشد.

ما این فرصت را پیدا کردیم که با مدیر عامل سابق مورگان استنلی مصاحبه کنیم, پاتریک اسپرینگر, در مورد آینده دارایی توکن سازی. علاوه بر این ، ما مجبور شدیم درباره ظهور Polybird ، پایان پایان انتشار ، س askال کنیم & بستر مبادله ای برای دارایی های توکن دار که در آن در حال حاضر Springer به عنوان عضوی از هیئت مشاوران خدمت می کند.

پیشینه پاتریک اسپرینگر

پاتریک اسپرینگر یک پیشکسوت صنعت مالی است که بیش از بیست سال سابقه کار در مورگان استنلی را داشته و در آنجا به عنوان مدیر عامل در تجارت اوراق بهادار سازمانی آنها خدمت کرده است. وی به عنوان یک رهبر در تجارت سهام جهانی آنها ، به سرمایه گذاران سهام عدالت مستقر در آمریکای شمالی مشاوره داد و توزیع بسیاری از معاملات عرضه سهام بین المللی را بر عهده داشت. طی ده سال گذشته ، اسپرینگر به جمع آوری بیش از 50 میلیارد دلار سرمایه برای شرکت های جهانی در فناوری و سایر صنایع کمک کرده است.

پرنده پرنده

مصاحبه

می بینید که اهمیت توکن سازی دارایی چیست؟ به طور کلی چه تأثیراتی بر روی امور مالی خواهد گذاشت?

یک فرصت بزرگ در بازارهای مالی وجود دارد که فراتر از ایجاد یک سیستم جایگزین تجارت و تسویه حساب با ساختار هزینه بسیار پایین تر است – کارآیی های بیشتری برای خارج شدن از سیستم تسویه حساب های مالی فعلی وجود دارد ، به ویژه در پرداخت های جهانی.

بلاکچین تهدیدی عظیم برای سیستم فعلی پرداخت های اعتبار مصرف کننده و هزینه های انتقال بانکی است. رقمی سازی سهام و اوراق قرضه برای شرکت های بزرگ نیز جایگاه خود را خواهد داشت.

یک فرصت عظیم بازار فضای سفید بین دنیای شرکتهای عمومی ذکر شده در مبادلات پیشرو جهانی از یک طرف و دنیای کارآفرینان کوچک برای جمع آوری پول از طریق شبکه های تأمین مالی سرمایه گذاری نوپای از طرف دیگر وجود دارد..

علامت گذاری دارایی علاوه بر این اختلاف قیمت پیشنهاد / درخواست بین اوراق بهادار خصوصی ، سهام خصوصی و اعتبار خصوصی را کاهش می دهد که می تواند هزینه های ورود و خروج بازنشستگان و دارندگان بازنشستگی را که از طریق مدیر دارایی خود سرمایه گذاری می کنند کاهش دهد..

یک فرصت عظیم نیز وجود دارد که انواع مختلفی از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را در دسترس بیشتر سرمایه گذاران قرار می دهد – و همزمان می توانید کانال های مالی بیشتری را در اختیار توسعه دهندگان املاک و مستغلات در هر اندازه قرار دهید.

ثبت دارایی باعث کاهش اصطکاک در بازار می شود. ذکر آنها در یک بازار جهانی که سرمایه گذاران بیشتری می توانند یکپارچه تر ارزیابی ، ارزش گذاری و معامله کنند ، به تخصیص سرمایه بهتر و اقتصاد کارآمدتر منجر می شود.

تعداد شرکتهایی که از سال 2000 به طور عمومی در بورس اوراق بهادار ایالات متحده وارد شده اند ، نصف شده است. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد ، اما اکثر آنها به این نتیجه می رسند که بازارهای سرمایه فعلی ما پاسخگوی نیازهای گسترده اقتصاد نیستند. رقمی سازی دارایی ها می تواند سودهایی را برای بازارهای دارایی به همراه داشته باشد که در حال حاضر ماهیتی خصوصی دارند و دارای اصطکاک زیادی در هزینه هستند.

شما بیش از 20 سال در مورگان استنلی گذراندید ، بعداً به عنوان مدیر عامل. مورگان استنلی سیگنالهای متفاوتی در مورد بلاکچین ارائه داده است ، گاهی اوقات آن را به سینه dot-com تشبیه می کند ، و گاهی او را تحسین می کند. آیا فکر می کنید وال استریت در حال حاضر در فناوری بلاکچین صعودی است یا نزولی?

من دیگر برای مورگان استنلی کار نمی کنم ، بنابراین نماینده عقاید آنها نیستم. اما من می گویم که شرکت های وال استریت جنبه هایی از بلاکچین را در نظر می گیرند اگر:

1) این دارایی است که مشتریان اصلی آنها می خواهند با آنها تجارت کنند مانند آینده بیت کوین و

2) اگر فناوری Blockchain به آنها صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها و / یا فرصت های سهم بازار می دهد

با توجه به مورد قبلی ، هنوز تقاضا برای معاملات آتی بیت کوین و ETF توسط سرمایه گذاران اصلی تعیین نشده است. خسارات ناشی از ذوب رمزنگاری در سال 2018 به علاوه مسائل نظارتی متعدد هضم بازار به زمان نیاز دارد.

در مورد مورد دوم ، متصدیان بزرگ تجارت ، تسویه و پرداخت قبلاً چنین سهم بزرگی از بازار را دارند و سیستمهای فعلی برای موجود استفاده می کند که انگیزه زیادی برای اولین شخص تهاجمی وجود ندارد.

بلاکچین ذاتاً مخل است ، بنابراین گرایش های وال استریت فقط زمانی وارد بلاکچین می شوند که انواع جدیدی از رقبا ، نگرانی های امنیتی یا محصولات جدید باعث جذابیت سرمایه گذاری شوند..

آیا اصلاً در ابتکارات Blockchain Morgan Stanley مشارکت داشتید؟ چگونه ابتدا با این فناوری تماس گرفتید?

من به عنوان یک متخصص سرمایه گذاری متمرکز در بازارهای مورگان استنلی ، زمان زیادی را صرف صحبت با سرمایه گذاران و تیم تحقیقاتی ما در سال 2016 و 2017 در مورد اینکه فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه به عنوان یک موضوع سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری نهادی مناسب است ، کردم ، اما من هیچ بازی نکردم نقش در شرکت تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری رمزنگاری.

من تابستان گذشته با ملاقات با هاریش گوپتا ، مدیرعامل و بنیانگذار Polybird Exchange مادی درگیر فناوری بلاکچین شدم.

به نظر شما چه سالی برای صنعت بلاکچین برگزار می شود؟ آیا م institutionsسسات مالی بزرگ نقشی ایفا می کنند?

با وجود سقوط قیمت ارزهای رمزپایه و ICO ، اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین برای ماندن در اینجا حضور دارند. من می گویم چون اعتماد به نفس بیشتری در سکه های پایدار وجود دارد و انواع جدیدی از اوراق بهادار بلاکچین برای بررسی سرمایه گذاران وجود دارد. دارایی های توکن شده ، به این معنی که نشانه های دیجیتال دارایی های واقعی آغاز می شود ، فرصت هایی را در انواع مختلف بازار دارایی ایجاد می کند.

نهادی و معتبر (سرمایه گذاران با حداقل 1 میلیون دلار ثروت خالص) سرمایه گذاران به یک کلاس دارایی در حال ظهور علائم جذب می شوند که منافع مالکیت را با سهولت بیشتری ارائه می دهند یا جریان های درآمد را به روشی مطمئن فراهم می کنند. با گذشت زمان ، بازیکنان براکت برآمدگی به دنبال ارائه راه حل های سرمایه گذاری برای مشتریان خود هستند.

تعویض چند پرنده

چگونه با Polybird درگیر شدید?

من و هاریش گوپتا مسیرهای کوتاهی را در مورگان استنلی گذراندیم و تابستان گذشته با هم ملاقات کردیم و درباره پیوستن من به عنوان مشاور بحث کردیم. تحت نظر هریش و بنیانگذاران وی ، دیدگاه وی برای ایجاد بازار کاملاً جدید دارایی را بسیار جذاب تر دیدم.

دقیقاً Polybird چیست?

Polybird Exchange یک انتشار از پایان به پایان است & بستر مبادله ای که خرید و فروش دارایی های توکن را تسهیل می کند. تجارت Polybird ایجاد یک بازار برای دارایی های دیجیتالی است و شرکت در حال ایجاد یک پلتفرم است که با استفاده از بلاکچین ساخته شده است ، انعطاف پذیر است به طوری که می تواند در سطح جهانی کار کند و از دارایی های متعددی پشتیبانی کند.

در حالی که تقریباً همه مبادلات بلاکچین منحصراً برای ارزهای رمزپایه و توکن های سودمند است ، Polybird بر توسعه بازار برای دارایی های توکن دار ، یا اوراق بهادار بلاکچین تمرکز دارد ، که دارایی های اساسی آنها املاک و مستغلات ، سهام خصوصی ، اعتبار خصوصی و اوراق بهادار با درآمد ثابت است..

Polybird در ایالات متحده ثبت شده است اما امکان کار با شهروندان آمریکایی وجود ندارد ، درست است?

در سال 2018 ، بیشتر سرمایه جذب شده در بازارهای بلاکچین و رمزنگاری برای سکه ها یا توکن های سودمند بود و بسیاری از صادرکنندگان سعی در جلوگیری از به رسمیت شناختن پیشنهاد خود به عنوان یک پیشنهاد امنیتی داشتند. اما برای Polybird ، دارایی های توکن دار هستند اوراق بهادار ، و ما قصد داریم مطابق با آژانس های نظارتی مقیم باشیم.

این بدان معناست که احتمالاً این پلتفرم با سرمایه گذاران معتبر و نهادی روبرو خواهد بود ، نه با سرمایه گذاران خرد.

اهمیت موضع SEC در مورد اکثر ارزهای رمزپایه به عنوان اوراق بهادار چیست؟ آیا این امر دشواری شما در پیمایش در آبهای رمزنگاری را برای شما دشوار کرده است?

ICOS و نشانه هایی که بدون گفتگو و تفاهم مناسب با SEC ، FINRA و دیگر تنظیم کننده ها به بازار آمدند ، مارک تجاری منفی برای همه شرکت کنندگان در فضای “رمزنگاری” ایجاد کردند.

با توجه به اینکه همه ، از جمله نهادهای نظارتی ، در قلمرو جدید هستند ، چشم انداز نظارتی در واقع بسیار چالش برانگیز است. اما ما بازار دارایی های دیجیتال را فرصتی برای شفاف سازی ، تجارت و کارآیی بیشتر دارایی ها می دانیم که در نهایت تنظیم کنندگان از آن قدردانی خواهند کرد.

2019 از نظر مقررات چه چیزی را به ارمغان می آورد?

من فکر می کنم تقاضای زیادی از طرف رمزنگاری و جامعه سرمایه گذاری برای تنظیم کننده ها برای ارائه رهنمودهای اضافی و وضوح بیشتر در مورد نوع پیشنهادها و بازارهایی که آنها پشتیبانی می کنند وجود دارد. اما سخت است که بگوییم چه موقع بروز خواهد کرد.

آیا علامت گذاری دارایی اجتناب ناپذیر است?

اقتصاد اجتناب ناپذیر آن است. اگر بتوان از بلاکچین برای تأمین آنچه برای بازارهای دارایی اصطکاک قوی و کمتری لازم است ، استفاده کرد ، در این صورت علامت گذاری دارایی اتفاق می افتد. اینترنت رویاهای اولیه ایجاد یک شاهراه اطلاعات دیجیتالی و رسانه ارتباطی را تحقق بخشیده است.

بلاکچین (Blockchain) همان چیزی است که به افراد امکان می دهد دارایی های فیزیکی و مجازی را به صورت دیجیتالی و ایمن مالک و کنترل کنند و به آنها امکان می دهد ارزان تر و با هزینه های بسیار کم با آنها معامله کنند..

آیا می توانید پیش بینی های سختگیرانه ای برای سال 2019 به ما بدهید؟ چه زمانی بازار گاو نر برای ارز رمزپایه برمی گردد?

بازار گاو نر برای رمزنگاری مجدداً بوجود خواهد آمد وقتی همه دلالان از بازار خارج شدند ، یعنی وقتی سرمایه گذارانی که به تئوری احمقانه فروش کل دارایی مشابه به شخصی اما با قیمت بالاتر اعتقاد دارند ، همه آنجا را ترک می کنند. همچنین هنگامی که در تعداد ارزهای رمزنگاری شده و توکن های بزرگ تحرک بزرگی ایجاد شود ، دوباره به بازار عرضه می شود – داشتن تعداد نامحدود ارزهای دیجیتال که از چنگال های متعدد جوانه می زنند ، ارزشی ندارد..

با این وجود ، یادآوری این نکته نیز مهم است که بیت کوین عملکرد بسیار مهمی در کشورهای جهان که ورشکسته یا دارای بحران ارزی عمیقی هستند ، دارد. همانطور که بیت کوین به مرور زمان سپری می شود و وعده خود را در مورد محدود کردن تعداد سکه هایی که می تواند چاپ کند ، عملی می کند ، سرمایه گذاران اصلی ممکن است دوباره نگاهی دوباره به آن بیندازند.

توکن سازی شرکتهای تجاری عمومی در بلاکچین چقدر عملی است?

کاملاً عملی است ، اما موارد استفاده برای انجام آن باید کاملاً توسعه یافته و مورد بررسی قرار گیرد. در حال حاضر ، ارزش سهام شرکتهای دولتی در اقتصادهای بزرگ مانند تجارت ایالات متحده آمریکا بسیار کارآمد است. نقدینگی با توجه به امنیت متفاوت است اما این به علاقه اساسی به اصول اساسی آن بستگی دارد.

نشانه گذاری یک امنیت موجود در حال حاضر لزوماً به معنای وجود تقاضا و نقدینگی کافی برای آن نیست. در بازارهای ایالات متحده ، ADR های زیادی در خارج از کشور وجود دارند که نقدینگی بسیار کمی دارند. به عنوان مثال در ژاپن قبلاً بسیاری از شرکتهای آمریکایی در بورس اوراق بهادار توکیو حضور داشتند ، اما تقاضای بسیار کمی در آنجا وجود داشت و سرانجام ، اکثر شرکتها لیست خود را جمع کردند. باید مورد استفاده باشد.

فکر می کنید این یکی از اولین موارد اصلی استفاده برای ارزهای رمزپایه باشد؟ اگر نه ، چه خواهد شد?

پیشنهادات دارایی دیجیتالی یا توکن دار که با رعایت مقررات نظارتی محلی انجام می شود ، مطمئناً یک عامل اصلی برای سرمایه گذاران جریان اصلی برای دیدن ارزش اوراق بهادار بلاکچین خواهد بود. من همچنین فکر می کنم سکه های پایدار که بتوانند با کارمزد فوق العاده کم خود را به عنوان وسیله ای برای پرداخت ارز بین المللی تثبیت کنند نیز یک کاتالیزور اصلی خواهد بود.

از چه زمانی توزیع دارایی به طور رسمی آغاز شد?

به نظر من با ارائه املاک و مستغلات هاربر از کارولینای جنوبی ، توکن سازی دارایی ها سال گذشته آغاز شد. نشانه ها در وب سایت آنها موجود است. وقتی تعداد بیشتری از توکن ها و صادر کنندگان به بازار می آیند ، همه یک بازار باید توسعه یابد.

از دیدگاه و وقت شما سپاسگزارم!