بازار بیمه رمزنگاری طی دو سال گذشته تحولات عظیمی را تجربه کرده است. در گذشته ، شرکت های بیمه به دلیل نگرانی های امنیتی و نوسان ، در ورود به بازار رمزنگاری مردد بودند. از قضا ، بی ثباتی بازار یکی از دلایل اصلی استارت آپ های رمزنگاری ، صرافی ها و سرمایه گذاران در وهله اول به دنبال بیمه هستند.

خوشبختانه ، بازار برخی را دیده است پایدارسازی طی سال گذشته امروزه ، افراد و شرکت ها می توانند دارایی های دیجیتالی خود را با اطمینان بیمه کنند. در حالی که محصولات برای محافظت از رمزنگاری شما وجود دارند ، هنوز اختلاف زیادی در میزان پوشش موجود در مقابل کل بازار رمزنگاری وجود دارد.

پوشش کم خطرناک

اخیراً منتشر شده است گزارش بازار بیمه رمزنگاری را در حدود 5 میلیارد دلار قرار می دهد. اگر فکر می کنید که فضای کل رمزنگاری کل بازار حدود 115 میلیارد دلار است ، به راحتی می توانید دید که رمزعبور اکثر افراد در برابر از دست دادن یا سرقت محافظت نمی شود.

این کمبود پوشش فقط به سرمایه گذاران رمزنگاری شخصی واگذار نمی شود. مبادلات رمزنگاری به طور خطرناکی تحت پوشش قرار دارند. Coinbase ، حتی بزرگترین مبادله رمزنگاری آمریکای شمالی ، فقط 2 درصد از کل دارایی های رمزنگاری شده خود را مطابق با شرکت خود بیمه می کند رهنمودها. در گذشته ، این عدم پوشش منجر به رسیدگی به ضرر و زیان مشتری به روش های مختلف در مبادلات شده است.

بیمه نامه Coinbase از طریق Coinbase

بیمه نامه Coinbase از طریق Coinbase

یک نمونه کامل از مبادلات که تلفات مشتری را به دست خود می گیرند هک ژانویه است Coincheck. مطابق با گزارش ها, هکرها به کیف پول داغ شرکت دسترسی پیدا کردند و توانستند با حدود 5 میلیون دلار NEM درآمد کسب کنند. کیف پول های داغ به اینترنت متصل هستند. در بیشتر موارد ، صرافی ها اکثر وجوه خود را به صورت آفلاین و در انبار سرد نگه می دارند.

شخصاً کوینچک کنید بازپرداخت شده حدود 500 میلیون دلار رمزنگاری برای کاربران. این شرکت جزئیاتی از عملکرد داخلی دزدی دریایی را منتشر نکرد. با این حال ، آنها به اشتباه در نگه داشتن اکثر وجوه خود در یک کیف پول داغ اعتراف کردند. در این سناریو ، معامله گران عادی ضرر نکردند ، اما این یک قاعده نیست.

ضررهای رمزنگاری شده

بدنام بدنام به عنوان مثال هک Gox. صرافی پس از هک های متعدد متحمل خسارات زیادی شد. سرانجام ، مبادله درخواست داد ورشکستگی و با هجوم پرونده های قضایی مورد اصابت قرار گرفت. این باعث شد کوه کاربران Gox سالها ضرر را در دست داشتند. تا زمانی که دادگاه ژاپن به ص. ورشکستگی Gox باطل شده در ژوئن 2018 ، کاربران بارقه ای از امید را برای دیدن بیت کوین های از دست رفته خود دوباره پیدا کردند.

انواع بیمه رمزنگاری

بیمه Crypto به دو نوع تحت پوشش قرار می گیرد: جرم تجاری و بازار انواع. جرم تجاری یا D&پوشش ، مربوط به بودجه مورد استفاده است. به طور سنتی این پوشش شامل اتومبیل های زرهی ، خودپرداز و کیف پول داغ شما می شود.

در مقابل ، بیمه بازار گونه مواردی مانند طاق پر از شمش طلا یا پیکاسو را که در اتاق نشیمن خود نگهداری می کنید ، تحت پوشش قرار می دهد. کیف پول های سرد و کاغذی تحت این نوع بیمه رمزنگاری قرار می گیرند. صرافی های معتبر دارای هر دو نوع پوشش خواهند بود.

Winklevoss Twins: تبادل جوزا

در اکتبر 2018 ، صرافی Gemini مستقر در نیویورک به یکی از اولین مبادلات رمزنگاری بزرگ تبدیل شد که وجوه کاربر را به طور کامل بیمه می کند. این صرافی متعلق به میلیاردرهای رمزنگاری شده است و سازندگان شاخص ترکیبی Winkdex ، دوقلوهای Winklevoss. برای دستیابی به این وظیفه ، مقامات شرکت به دنبال پوشش از یک کنسرسیوم از ارائه دهندگان برجسته از جمله غول بیمه مستقر در لندن Aon بودند..

دوقلوهای وینکلوس از طریق نیویورک پست

دوقلوهای وینکلوس از طریق نیویورک پست

این اقدام باعث شد مبادلات در سراسر جهان به دنبال پوشش خود باشند. قابل ذکر است ، Upbit ، بزرگترین مبادله کره جنوبی با ارزش تجارت روزانه ، مستقیماً پس از اعلامیه Gemini از سامسونگ و Kyobo بیمه دریافت کرد.

بیمه ICO

جدا از مبادلات ، ICO ها منطقه دیگری از فضای رمزنگاری هستند که نیاز به پوشش بیشتر بیمه رمزنگاری دارند. پوشش بیمه ای ICO می تواند طیف وسیعی از خسارات را پوشش دهد. در حالت ایده آل ، پوشش ICO شامل محافظت در برابر هکرها ، سرقت های سخت و اقدامات نهادهای نظارتی دولت است. FounderShield نمونه ای از یک شرکت بیمه است که این نوع پوشش را به مشاغل ارائه می دهد.

بیمه کیف پول رمزنگاری شخصی

اخذ بیمه رمزنگاری برای کیف پول شخصی شما تا همین اواخر برای یک معامله گر رمزنگاری متوسط ​​گزینه ای نبوده است. هزینه های مرتبط با چنین مشارکتی بسیار زیاد بود و غیر از سرمایه گذاران نهنگ برای کسی منطقی بود. خوشبختانه ، برخی از توسعه دهندگان بلاکچین با برخی از راه حل های مقرون به صرفه وارد عمل شدند.

اتریش

بستر Etherisc طیف کاملی از محصولات بیمه رمزنگاری را شامل می شود ، از جمله محافظت از کیف پول شما ، قراردادهای هوشمند ، وجوه ریسک ، خسارت وثیقه و کانال های پرداخت. توسعه دهندگان به دنبال نوسازی بازار بیمه از طریق ادغام بلاکچین هستند.

InsurePal

پلتفرم InsurePal وعده داده است که به کاربران امکان می دهد هم برای محافظت از رمزنگاری خود محافظت از نظیر به نظیر را انجام دهند و هم به دست آورند. این شرکت یک پروتکل اثبات اجتماعی را ادغام می کند. این پروتکل امتیاز قطب نمای اخلاقی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این رتبه بندی ، همراه با تعهد مالی گذشته کاربر ، به کاربران امکان می دهد سطح تعهد بیمه گر را تأیید کنند. در زیر چند نمونه دیگر از ارائه دهندگان برتر بیمه رمزنگاری که ارزش تحقیق را دارند وجود دارد.

مرداب & مک لنان

شرکت Marsh مستقر در آمریکا & مک لنان در زمینه بیمه استارت آپ های بلاکچین تخصص دارد. این شرکت در سال 2003 تاسیس شد و زیر مجموعه شرکت مارش است. امروز ، مارش & مک لنان یکی از موفق ترین ارائه دهندگان بیمه رمزنگاری است. این شرکت اخیراً یک تیم توسعه ده نفره برای بلاکچین تشکیل داده است تا بیشتر در معرض این بخش قرار گیرد.

اون

Aon بزرگترین ارائه دهنده بیمه رمزگذاری در سطح جهان است. با توجه به اخیر مطالعه, این شرکت مسئول بیش از 50 درصد از کل بیمه رمزنگاری صادر شده در بازار است. این شرکت اخیراً برای جذب بیشتر مشتری ، روند پذیره نویسی را ساده تر کرده است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، این شرکت در حال حاضر بیمه کننده مبادله Gemini Winklevoss Twins است.

بیمه میتسویی سومیتومو

Mitsui Sumitomo بیمه تعداد بیشماری از پوشش را به شرکتهای رمزنگاری ژاپنی ارائه می دهد. این شرکت پوشش مشتریان را شامل می شود که شامل محافظت در برابر سرقت کارمندان ، دسترسی غیر مجاز و حتی اشتباهات است. این شرکت حتی برای مشروعیت بخشیدن به فضا ممیزی های امنیتی را ارائه می دهد. این ممیزی ها شامل بازرسی های سیستم ، تا بررسی سابقه کارمندان است.

ژاپن از حامیان جدی فضای رمزنگاری است. این شهرستان بیت کوین را به طور رسمی تبدیل کرد a مجاز شکل پرداخت در سال 2017. رویکرد مستقیم ژاپن به سمت بازار رمزنگاری ، شکوفایی ارائه دهندگان بیمه را ایده آل می کند.

بیمه رمزنگاری: محافظت از Satoshis شما

اکنون که بیمه رمزنگاری در دسترس است ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در سطح حفاظت خود تجدید نظر کنید. دارایی های دیجیتال از نظر محافظت چالش های منحصر به فردی ایجاد می کنند. یک چیز مطمئناً است ، با صرافی هایی مانند Gemini و Upbit که کاربران خود را تحت پوشش قرار می دهند ، بقیه بازار مطمئناً برای حفظ رقابت رقابت می کند..