Stephane De Baets آینده ای را تجسم می کند که در آن هر دارایی ، چه یک کسب و کار کوچک یا یک دارایی ، می تواند در بلاکچین رمزگذاری و فروخته شود – و او نشانه های خود را در جایی قرار می دهد که دهانش باشد.

استفان یک کارآفرین املاک و مستغلات ، مهمان نوازی و سرمایه گذاری متولد بلژیک است و تمایل به برجسته بودن در هر صنعت مربوطه را دارد. به عنوان بنیانگذار و رئیس Elevated Returns ، یک شرکت بین المللی مدیریت دارایی ، استفان اولین حراج بزرگ املاک و مستغلات تجاری توکنیزه را برای فروش بخشی از سهام مالکیت خود در یکی از املاک خود – اقامتگاه تفریحی Aspen St. Regis Resort در Aspen ، کلرادو آغاز کرد. . استفان همچنین موسس و مالک Chefs Club است ، یک گروه رستوران با اقامت چرخشی آشپزهای کلاس جهانی در مکان های خود در Aspen و شهر نیویورک.

Stephane De Baets در استخر ، با مجوز از https://twitter.com/stephanedebaets

استفان معتقد است که توکن سازی St. Regis منجر به بهمن علاقه مندی توسعه دهندگان املاک و مستغلات و سرمایه گذاران اصلی به صنعت بلاکچین می شود. استفان به عنوان یک پیرمرد فوق العاده محافظه کار در بازارهای سرمایه ، که خودش توصیف می کند اظهار می کند که همکارانش فقط باید اثبات ملموسی از دارایی های توکن دار را ببینند تا ارزش تخصیص سرمایه به سرمایه گذاری های مبتنی بر بلاکچین را ببینند.

استفان می گوید: “بلاکچین این است که به مردم ابزاری برای انجام کاری بدهد که محدود به چند نفر باشد.” “بلاکچین تحولی مشابه حرکت از فکس به ایمیل – برای برقراری ارتباط است. این کار را آسان تر و کارآمدتر کرد. مردم شروع به یافتن برنامه های جدید برای برقراری ارتباط از طریق ایمیل و سپس پیام کوتاه کردند. “

سفر یک دهه ای استفان به سمت بلاکچین فقط کسب درآمد بیشتر نیست – یک عنصر سرکش در فلسفه سرمایه گذاری او وجود دارد. سرقت آتش از خدایان و دسترسی دموکراتیک برای توده ها احساسی است که برای کسانی که در صنعت ارزهای رمزپایه نیستند غریبه است. در مورد استفان ، این آتش ولگرد توانایی سرمایه گذاری در پروژه هایی است که معمولاً خارج از حوزه سرمایه گذار عادی است. قلب پیام اصلی استفان این است عدم ایجاد واسطه گری در صنعت مالی و ایجاد مسیری مستقیم برای ایجاد و تقسیم ارزش بین مشاغل و مشتریان آنها.

استفان می گوید: “در Elevated Returns ، ما فکر می کنیم دنیای کنونی بیش از حد نخبه گراست.” “دسترسی به سرمایه به تعداد محدودی از افراد ممتاز محدود شده است. دسترسی به این رده بالای سرمایه گذاری بر مبنای دموکراتیک, a la توکن سازی ، راهی طولانی در جهت ارتقا promoting برابری خواهد داشت. طبیعی نیست که پنج شرکت مقداری از ثروت را کنترل کنند که بیشتر از بقیه NASDAQ 100 است. من فکر می کنم توکن سازی میوه کم آویز است. من اعتماد و اعتقاد زیادی دارم که دیر یا زود ، بی توجهی بزرگی اتفاق می افتد و مهم نیست که چه اتفاقی می افتد و مردم باید از آن پیشی بگیرند. “

St. Regis Aspen ، هتلی که نشانه های AspenDigital نشان دهنده مالکیت جزئی آن است.

یادداشت سردبیر: مقاله زیر بصورت آموزشی و اطلاعاتی نوشته شده است و نباید به عنوان توصیه ، حمایت مالی یا مشاوره سرمایه گذاری برای هر یک از نهادهای مورد بحث در نظر گرفته شود. ارز رمزنگاری شده یک کلاس دارایی بسیار خطرناک است و همیشه قبل از هرگونه سرمایه گذاری یا خرید ، تحقیقات خود را انجام دهید و با یک مشاور مالی مجاز مشورت کنید.

Luxury Real Estate 101: پیاده روی با استفان دی باتس

استفان ما را در روند سنتی کارآفرینی در املاک و مستغلات لوکس گام برمی دارد.

استفان می گوید: “اگر می خواهید یک هتل داشته باشید ، واقعاً باید به یک شبکه بسیار انتخابی از افراد متصل شوید که می تواند آنچه را که برای فروش موجود است به شما نشان دهد.” “سپس ، شما باید سرمایه را جمع کنید – به طور معمول بخشی از بدهی و بخشی از حقوق صاحبان سهام. سپس باید دقت لازم را انجام دهید ، برای دارایی پیشنهاد دهید ، در مورد قرارداد مذاکره کنید ، قرارداد را اجرا کنید و در صورت موفقیت ، مالکیت دارایی خواهید شد. درآمدزایی در آن دارایی به این معنی است که شما باید در اداره موثر دارایی برای سودآوری ، که بیش از جریان نقدی بیش از خدمات بدهی و سایر هزینه ها است ، مهارت داشته باشید. وقتی ملک را ورق می زنید ، سود سرمایه ای کسب می کنید. ”

این روش قدیمی املاک و مستغلات تجاری با کیفیت بالاتر است و به گفته استفان ، دنیایی کوچک و محارب با تعداد محدودی بازیکن.

تصویری از بیانیه افشای The AspenCoin آگوست 2020 در tZERO

استفان می گوید: “فراتر از حل این ناکارآمدی های جریان وجوه ارزش افزوده زیادی وجود ندارد.” “توکن سازی بازی را کاملاً تغییر می دهد. به عنوان یک سرمایه گذار خرده فروشی ، می توانید به یک بازار بروید و یک توکن مربوط به یک ملک انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید به tZERO بروید و به AspenCoin ، رمز دیجیتالی St. Regis نگاه کنید. یک بیانیه افشا وجود دارد ، و شما می توانید آن را ببینید عملکرد دارایی.”

tZero ، پروژه ای است که توسط Overstock راه اندازی شده است و به عنوان بستری برای دارندگان دارایی برای توزیع دارایی های خود عمل می کند. این سیستم به سرمایه گذاران معمولی اجازه می دهد تا در مورد کار شخصی مانند استفان کوله پشتی کنند ، این روند معمولاً به صورت خصوصی انجام می شود.

بنابراین ، آنچه به شخصی مانند استفان انگیزه می دهد ، باید به مردم اجازه دهد تا ثمره زحمات وی را بدست آورند?

استفان تجربه مالکیت یک ملک لوکس را از نظر حقوق رجز خوانی فوق العاده توصیف می کند ، اما کوتاه مدت است.

مالکانی مانند استفان می توانند از زیبایی ملک خود لذت ببرند ، اما این رمانتیسم به زودی با درک این که آنها قادر به دسترسی به حقوق صاحبان سهام خود نیستند بدون مشکلات عظیم ناشی از فروش ملک ، فروکش می کند..

استفان می گوید: “داشتن مالکیت در اصل به این معنی است که شما ترازنامه ای دارید که میزان بدهی شما به بانک و ارزش سهام خود را می گوید”. “هیچ کشف قیمتی وجود ندارد و راهی برای کسب درآمد از آن موقعیت سهام به غیر از فروش هتل وجود ندارد. هنگامی که دارایی خود را به عنوان دارنده دارایی نشانه گذاری می کنید ، کشف قیمت می کنید و ارزش کامل حقوق صاحبان سهام خود را می دانید. هنوز بهتر, شما نقدینگی دارید. بگذارید بگوییم شما ازدواج کردید و در حال تشکیل خانواده هستید. می توانید چند نشانه از دارایی خود را بفروشید. اگر فکر می کنید قیمت رمز خیلی ارزان است ، می توانید آنها را پس بگیرید. ”

حبس پول شما در دارایی به ندرت پاسخگوی جریان زندگی است. استفان پیشنهاد می کند ، به عنوان مالک یک دارایی توکن شده ، شما انعطاف پذیری لازم برای افزایش یا کاهش موقعیت خود را دارید و از نرخ فعلی سهام خود می دانید. به همین منظور ، دادن نقدینگی به صاحبان دارایی نیز باعث می شود که این دارایی جذابیت بیشتری داشته باشد.

AspenDigital چیست?

AspenDigital نشانه ای است که مربوط به توافق سازی Stephane De Baet از St. Regis در Aspen ، کلرادو است – یک مکان تفریحی معتبر برای ردیف بالایی صورتی بالا جامعه که در کوههای راکی ​​قرار دارد.

چگونه تاکنون توکن سازی دارایی ها اعمال شده است?

استفان می گوید: “ما به عنوان بخشی از یک برنامه امتیاز مالکیت ، یک امنیت دیجیتال ایجاد کردیم.” “برای ما ، این فوق العاده است ، زیرا ما می توانیم مانند یک مالک واقعی به دارندگان توکن پاداش دهیم. ما در هزینه های بازاریابی ، هزینه آژانس مسافرتی و … صرفه جویی می کنیم. هزینه برای ما ، صاحب ملک ، کم و سود مصرف کننده حداکثر است. ”

طبق توصیف استفان از توکنومی AspenDigital,

  • اگر شما به مدت 30 روز یا بیشتر 10 هزار نشان دارید ، 20٪ تخفیف نقدی در طول اقامت خود دارید.
  • اگر مالک 100 هزار توکن هستید: 35٪ تخفیف نقدی.
  • اگر صاحب نیم میلیون رمز هستید: 50٪ تخفیف نقدی.

استفان از ما التماس می کند که به فکر گذراندن مربی کریسمس یا سال نو در St. Regis باشیم: هزینه متوسط ​​اتاق در هر زمان حدود 2000 دلار در روز است و اگر می خواهید هفت روز در خانواده ای زندگی کنید که به دو اتاق نیاز دارند ، من در حال بررسی یک اسکناس 28000 دلاری هستم. اگر قیمت فعلی یکی از این توکن ها در tZERO 1.31 دلار باشد ، 10،000 توکن حدود 13100 دلار برای شما اجرا می کند.

AspenDigital در tZero

AspenDigital در tZERO

این مبلغ کل توکن شما را به 20٪ بازپرداخت اقامت یا حدود 5600 دلار پس می دهد که کمی بیش از 42٪ بازده ارزش توکن های شما برای آن یک اقامت است..

من رویای دنیایی را در سر می پرورانم که هیچ وام بانکی ندارم و فقط برای افرادی که اقامت پیش پرداخت را در هتل من خریداری می کنند تخفیف می فرستم. من ثابت خواهم کرد که این روش برای مالک مالک یک روش ارزانتر از رهن سنتی است.

به عبارت دیگر ، استفان می خواهد وام های بانکی را از صنعت مهمان نوازی قطع کند و زیرساخت های صاحبان مشاغل را برای جمع آوری سرمایه از مشتریان برتر خود ایجاد کند..

استفان می گوید: “ما می خواهیم راهی برای بازپرداخت صد درصد بدهی خود پیدا کنیم و از مزایای پس انداز جریان نقدی شما به مصرف کننده بهره مند شویم.”. وی افزود: همه آنچه كه بانك انجام می دهد این است كه در جریان نقدینگی ناسازگار است زیرا كارآفرینان برای ارائه خدمات به مشتریان مشاغل ایجاد می كنند. مصرف کننده شما در واقع طرفی است که به شما پول می دهد تا به کارمندان خود پرداخت کنید ، وام های بانکی خود را پرداخت کنید و سود کسب کنید. آخرین راه برای رفع واسطه گری دریافت درست بودجه از مصرف کننده است. “

جمع آوری مستقیم سرمایه از مصرف کنندگان کنسرت جدیدی نیست. به عنوان مثال ، ایلان ماسک این کار را اخیراً با تسلا انجام داد و رودستر را با قیمت بالایی برای جذب سرمایه فروخت. فروش محصول آینده شما متمایل به ارزان ترین منبع سرمایه است.

چگونه یک دارنده دارایی می تواند از هدیه های رمزگذاری استفاده کند?

مشکل سیستم فعلی این است که ارزشی که در غیر این صورت به بهبود روابط تجاری و مصرف کننده اختصاص خواهد یافت به صندوق های بانک های واسطه شخص ثالث.

استفان می گوید: “اگر سرمایه خود را از بانک ها و سرمایه گذاران خصوصی جمع كرده اید ، باید تعهدات و بهره وام را در این معادله لحاظ كنید.” “بانک می گوید ، استفان ، من به 6 درصد سود پرداختی خود نیاز دارم. و سپس سرمایه گذاران و شرکای خصوصی دارید که بازده 15٪ از پول خود را می خواهند. بنابراین ، به عنوان یک مدیر دارایی ، در درجه اول انگیزه دارم که ابتدا بدهی های خود را پرداخت کنم و این اغلب با ارائه بهترین تجربه مطلق برای مصرف کننده مطابقت ندارد. “

شما باید مطمئن شوید که می توانید به صاحبان و سرمایه گذاران خود پول پرداخت کنید ، در غیر این صورت در یک صندلی داغ هستید.

ارائه دهنده خدمات و مصرف کنندگان توسط آن واسطه شرور به نام بانکداری آلوده شده اند. اگر ما بتوانیم بانک را از معادله خارج کنیم و مصرف کنندگان مستقیماً بودجه ما را تأمین کنند ، می توانیم تلاش خود را بر ایجاد رابطه بهتر بین ما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات و مصرف کنندگان خود معطوف کنیم.

چگونه نشانه های امنیتی یا توکن های سودمند می توانند دنیای املاک و مستغلات را تغییر دهند؟ استفان ادعا می کند ، هنگامی که مشاغل به طور مستقیم توسط مشتری تأمین می شوند ، می توان کل طبقه دارایی را تغییر داد:

  1. ارزیابی دارایی تا حدودی بی ربط است. شخصی دارایی را خریداری می کند زیرا می خواهد در آینده با قیمت بهتر از آن استفاده کند. آنها معامله خوبی می خواهند. آنها نمی خواهند مالکیت این دارایی را داشته باشند ، آنها می خواهند در آینده با قیمت جذاب تری به یک سرویس دسترسی پیدا کنند.
  2. توکن سازی رابطه بین ارائه دهنده خدمات و مصرف کننده را ساده می کند. به عنوان مثال ، به عنوان یک ارائه دهنده هتل یا اپراتور هتل ، وظیفه شما ارائه بهترین خدمات به مصرف کننده خود است. شما می خواهید آنها از تجربه ای که در تأسیس شما می گیرد بسیار خوشحال شوند. اگر از مشتری های خود ، که اکنون صاحبان جزئی از دارایی شما می شوند ، پول جمع می کنید ، بهتر است انگیزه بیشتری برای سرمایه گذاری بیشتر در تجربه مشتری داشته باشید. به همین ترتیب ، مشتریان شما برای حمایت از مشاغل شما تشویق می شوند.

استفان می گوید: “برای ارائه مزایا ، باید دارایی را در اختیار داشته باشید.” “اگر کسی نوید بدهی به دارایی شخص دیگری را می دهد ، من ناراحت می شوم. برای موفقیت در مدلی که در حال توسعه آن هستیم ، باید آماده باشید تا دارایی مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید.

به همین دلیل است که استفان قبول می کند, روابط بانکی سنتی همیشه در تجارت جایگاهی خواهد داشت. برای نگهداری دارایی بدون سرمایه شخصی خود ، به شخصی نیاز دارید که به شما پول قرض دهد. با این حال ، وام باید با جهان تکامل یابد ، نه اینکه آن را متضاد کند.استفان می گوید: “من می بینم که بازار وام در دهه آینده به طور قابل توجهی تغییر می کند.” “در مورد آن فکر کنید. اگر Aspen Digital را خریداری کنید ، اهرمی دارید که اساساً رهن دارایی است. فرض کنید من فردا وام را پرداخت می کنم و نشانه های بیشتری صادر می کنم. شما باید بتوانید به وام دهنده ای نشان دهید که صاحب نشانه هایی است که نشان دهنده مالکیت بی حد و حصر یک هتل است و درخواست افزایش اهرم کیف پول خود را دارد.. من فکر می کنم شما در نهایت خواهید دید که اهرم مبتنی بر دارایی به سمت اهرم پایه مصرف کننده حرکت می کند. “

تصویری از تاریخ تجارت AspenDigital در tZERO.

استفان آینده ای را می بیند که دارندگان دارایی های دیجیتال ، اعم از بیت کوین یا سکه ای که نماینده یک هتل لوکس کوهستانی است ، می توانند به طور یکپارچه از بانک های جریان اصلی وام بگیرند.

* توجه: چند ارائه دهنده وام ارز رمزنگاری شده مانند BlockFi و Celsius وجود دارند که وام های وثیقه رمزنگاری شده در سپرده های ارز رمزپایه را ارائه می دهند. *

همچنین یک کاربرد قابل توجه از این نشانه ها وجود دارد ، موقعیت های استفان ، که نباید فراموش شود.

استفان می گوید: “سودمندی به این معنی است که مردم از آن استفاده می کنند ، که باعث ایجاد نقدینگی طبیعی در کلاس دارایی ها می شود.” “هدیه هایی که از توکن های خود دریافت می کنید می تواند به دارندگان رمز ارزشی بسیار بیشتر از سود بالقوه سرمایه اعطا کند.”

استیفان که از نظر فلسفی در حال واگذاری است ، وجه نقد را صرفاً وسیله ای برای دستیابی به کالاها و خدمات در آینده توصیف می کند.

استفان می گوید: “نقدی ابزاری برای ایجاد مبادله است.” “اگر به این ابزار احتیاج ندارید زیرا فقط با نگه داشتن دارایی و صرف نکردن آن به خدمات دسترسی دارید ، رابطه بین مردم و پول را تغییر خواهید داد.”

به عبارت دیگر ، مشتریان می توانند به جای فرارسیدن ارزش از روابط تجاری و مشتری به دست واسطه های شخص ثالث ، به مزایای کاملاً جدیدی دست یابند که معمولاً فقط به مالکان پررونق اعطا می شود.

تنظیم و نوآوری: یک رابطه سمی از نظر تاریخی

سفر Stephane به سمت بلاکچین به دنبال جایگزینی برای بازار سرمایه و سیستم بانکی بسیار پیر است ، جستجو در دهه های متمادی.

“این واقعیت که ما هنوز به قانون اوراق بهادار سال 1933 اعتماد می کنیم ، با اوراق بهادار کاغذی سرو کار داریم و از یک عامل تسویه حساب استفاده می کنیم ، قدمت آن قریب به 100 سال است. کل صنعت مالی و مشتقات مالی واقعاً برای یک انقلاب آماده بودند ، و من معتقدم توانایی رمزگذاری دارایی ها در بلاکچین فریادی است. ”

استفان آینده ای را تشویق می کند که مقررات در کنار نوآوری رشد کند ، نه اینکه مانع آن شود.

Stephane De Baets اعتبار عکس: BENJAMIN LOZOVSKY

استفان می گوید: “ما به عنوان کارآفرین ، باید به مقامات و نهادهای نظارتی احترام بگذاریم ، زیرا گرچه نوآوری می تواند درهای جدیدی باز کند ، اما همچنین می تواند کلاهبرداری ، کلاهبرداری و سو abuse استفاده را فراهم کند.” “مقررات مشترک تضمین می کند که ما کل شرکت را تعطیل نمی کنیم فقط برای محافظت از توده ها در برابر تعداد بسیار کمی از بازیگران منفی.”

برای تحریک واقعی تکامل چشم انداز ، شما به یک محیط نظارتی سالم ، زیرساخت هایی برای استفاده کاربران جدید و رهبران بازار نیاز دارید.

استفان می گوید: “اگر 2017 را به عنوان اولین موج جریان اصلی در نظر بگیرید ، ما در حال بررسی موج دوم هستیم.” وی افزود: “ما عنصر كامل یك اقتصاد نسبتاً پایدار را داشتیم كه اجازه می داد نوآوری قبل از این موج دوم به ثبات برسد ، و حالا این فضای ناپایدار اقتصادی نیاز به رساندن كمك های مالی را مستقیماً به دست مردم می رساند. این ما را به این فکر می اندازد که نقاط قوت واقعی بانکی میراث تجاری چیست و چقدر برای منافع مردم مناسب است؟ “

استفان استدلال می کند که از بازارهای سرمایه ناشی می شود ، این انقلاب مسئله نیست اگر مسئله این است که چه زمانی ، چه کسی و چگونه.

استفان می گوید: “می توانم بگویم ظرف پنج سال همه چیز دیجیتالی خواهد شد ، از جمله دلار و یورو.” “ما کیف پول دیجیتالی در دست خواهیم داشت و قادر خواهیم بود دارایی های خود را بدون نیاز به مراجعه به بانک یا دستگاه خودپرداز و مدیریت برداشت و برداشت پول یا واریز پول ، مدیریت کنیم.”

افکار نهایی

دسترسی به سرمایه به طور مساوی در سراسر جهان توزیع نشده است و همانطور که استفان یادداشت می کند ، این یک شبکه بسیار کوچک از افراد است که تمایل دارند بالاترین دسترسی را داشته باشند. مشاغل دارای بیشترین بازده معمولاً به عنوان گزینه های سرمایه گذاری جو روزمره در دسترس نیستند.

اهرم اصلی هر نوع رابطه تجاری در دست طرفی است که سرمایه را در اختیار دارد. این سرمایه در طول تاریخ به ندرت از گرفتاری بانک ها و جامعه بسیار ثروتمند جامعه خارج شده است ، و بخصوص توزیع تخفیف های مالیاتی و کمک های مالی در ایالات متحده اطمینان حاصل کرده است که پول های کلان باقی بماند.

با این حال ، با خلاص شدن از شر واسطه های سرمایه با دموکراتیک سازی دسترسی به سرمایه گذاری ها با استفاده از توکن ، سرانجام تجملات بسیار ثروتمند جامعه به توده های مردم تبدیل می شود. حداقل این استدلالی است که استفان دی باتس با توکیه سازی هتل سنت رجیس مطرح کرده است.

این واسطه ها ، دسته ای که Elevated Returns Stephane De Baets اعتراف می کند در آن قرار می گیرند ، به نفع هتل دار Stephane یا مشتری Stephane عمل نمی کنند. با این حال ، به نظر می رسد استفان چند وجهی هویت های حرفه ای خود را در زیر یک پرچم تراز می کند: دموکراتیزه شدن دسترسی و خلع سلاح از طرف شخص ثالث غیرمجاز بانک ها ، و او می خواهد از AspenDigital برای انقلابی در صنعت املاک و مستغلات استفاده کند.