روش های زیادی برای اندازه گیری عملکرد نتایج سیستم تجارت Bitcoin شما وجود دارد. هنگامی که قدرت نسبی (RS) بیت کوین در مقابل سهام فناوری یا سایر رمزنگاری ها و بازارهای اصلی مالی را اندازه گیری می کنید ، دیدگاهی در مورد قدرت مقایسه ای (یا ضعف) آن در دنیای واقعی به دست می آورید. این داده ها می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات مهم سرمایه گذاری بگیرید. این حتی می تواند به شما در پیش بینی معکوس های بزرگ کمک کند ، به شما این امکان را می دهد که از سایر سرمایه گذاران جهش کنید.

این مقاله قدرت نسبی نسبی (RS) بیت کوین در برابر سهام فناوری را به شما نشان می دهد (تیکر: QQQ, سهام ردیابی NASDAQ 100) در شش دوره زمانی کلیدی. خواهید دید که BTCUSD در دوره های 3 ، 6 ، 12 ، 24 و 36 ماه گذشته چگونه در برابر QQQ ظاهر شده است. همچنین خواهید دید که پادشاه سکه در پنج سال گذشته عملکرد QQQ را به طرز چشمگیری بهتر کرده است. هر بازاری که بتواند از شاخص سهام حاوی اپل ، نتفلیکس ، آمازون و گوگل بهتر عمل کند بازاری برای احترام است. در مورد بیت کوین ، طی پنج سال گذشته این غول های خاص شاخص فناوری را آزار داده است.

بیت کوین در برابر سهام Tech: معیارهای اصلی RS

آمار Bitcoin (BTCUSD) در برابر QQQ RS از بالاترین تاریخ (ATH) دسامبر 2017 به وضوح به نفع QQQ جمع شده است. حداقل همین الان همه معامله گران فصلی می دانند که بازارها می توانند به سرعت تغییر جهت دهند و حتی بهترین پیش بینی ها را نیز بی فایده کنند. با این حال ، هم BTCUSD و هم QQQ اکنون در بازارهای خرس فنی هستند. علاوه بر این ، نمودار ماهانه QQQ برای برخی از تکنسین های بازار به خصوص ترسناک به نظر می رسد. بسیاری خواستار پایین آمدن پایین ترین سهام سهام فناوری در سال 2019 هستند.

نمودارهای پیش بینی زمان BTCUSD نشان می دهد که ژانویه 2019 می تواند شاهد یک رالی بزرگ از یک سری پایین ترین چرخه همزمان باشد. در مقابل ، نمودارهای چرخه QQQ یک تغییر صعودی بالقوه را بعداً نشان می دهد ، زمانی در اواخر Q1 یا حتی Q2 سال 2019.

آمارهای کوتاه مدت (یک سال یا کمتر)

عملکرد 3 ماهه BTCUSD: (44.60) درصد

عملکرد QQQ 3 ماهه: (17.64) درصد

نسبت RS 2.53 به 1 به نفع QQQ

عملکرد 6 ماهه BTCUSD: (39.55) درصد

عملکرد QQQ 6 ماهه: (9.83) درصد

نسبت RS 4.02 به 1 به نفع QQQ

عملکرد 12 ماهه BTCUSD: (75.89) درصد

عملکرد QQQ 12 ماهه: (2.23) درصد

نسبت RS 34.02 به 1 به نفع QQQ

نسبت RS بیت کوین در مقابل سهام فناوری

BTCUSD و QQQ ، هفتگی: اگرچه QQQ در بیشتر سالهای 2018 دارای برتری قدرت نسبی نسبت به QQQ بود ، اکنون ممکن است توازن قدرت به نفع بیت کوین باشد. تصویر: NinjaTrader 8.

بازار خرس Grizzlies مطمئناً از اواخر دسامبر 2017 در بیت کوین داغ شده است. QQQ ، اگرچه از آن زمان در واقع دو درصد کاهش یافته است ، اما در واقع طی دوازده ماه گذشته عملکرد BTCUSD را با ضریب 34 به 1 بهتر کرده است. با این وجود طی آخرین 3 ماه اخیر ، نسبت RS به 2.53 به 1 منطقی تر کاهش یافته است. همانطور که قبلا ذکر شد ، پیش بینی چرخه 2019 برای BTCUSD همچنین می تواند سکه را به یک عملکرد بهتر QQQ در سال آینده تبدیل کند. ارقام نسبت شدید RS معمولاً پایدار نیستند و معمولاً به میانگین برمی گردند. در ادامه مقاله ، خواهید دید که چگونه شناسایی چنین افراطی در RS می تواند فرصت های سرمایه گذاری بالقوه قدرتمندی را تنظیم کند.

آمار بلند مدت (دو سال یا بیشتر)

عملکرد 24 ماهه BTCUSD: + 295.90 درصد

عملکرد QQQ 24 ماهه: + 26.68 درصد

نسبت RS 11.09 به 1 به نفع BTCUSD

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: + 777.86 درصد

عملکرد QQQ 36 ماهه: + 36.01 درصد

نسبت RS 21.60 به 1 به نفع BTCUSD

عملکرد 5 ساله BTCUSD: + 418.13 درصد

عملکرد QQQ 5 ساله: + 74.87 درصد

نسبت RS 5.58 به 1 به نفع BTCUSD

سیب در مقابل رمزنگاری

نیازی نیست که یک آمارگیر باشید تا متوجه شوید که 12 ماه گذشته زمان سختی برای سرمایه گذاران بیت کوین بوده است. با این حال ، نگاه به RS سکه در آخرین دوره های 2 ، 3 و 5 ساله ، ناگهان آن را به یک سوپراستار تبدیل می کند. این امر به ویژه در دوره بازنگری 3 ساله بیش از 20 برابر عملکرد QQQ را نشان می دهد!

اجزای اصلی NASDAQ 100 عملکرد کمتری دارند

اگر در سهام Netflix (NFLX) و BTCUSD در 27 دسامبر 2015 سرمایه گذاری کرده باشید ، واحدهای رمزنگاری شما به طور قابل توجهی بیشتر از سهام NFLX شما افزایش می یابد:

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: + 777.86 درصد

عملکرد 36 ماهه NFLX: + 120.00 درصد

نسبت RS 6.48 به 1 به نفع BTCUSD

در اینجا نگاهی به مقایسه عملکرد 3 ساله Google (GOOGL) در مقابل BTCUSD می اندازیم:

عملکرد 36 ماهه BTCUSD: + 777.86 درصد

عملکرد 36 ماهه GOOGL: + 34.40 درصد

نسبت RS 22.61 به 1 به نفع BTCUSD

دیدن جنگل برای درختان

در نهایت ، بازار خرس Bitcoin پایان می یابد. حتی ممکن است در QQQ از سال 2019 و بعد از آن عملکرد بهتری داشته باشد زیرا قراردادهای آتی و مبادلات جدید علاقه سرمایه گذاران بیشتری را جلب می کنند. چرخه های افزایش قیمت نیز ممکن است با تمرکز عمومی روی سکه همزمان باشد.

در حال حاضر ، QQQ با ضریب RS 34 به 1 عملکرد BTCUSD (آخرین دوره 12 ماهه) را پشت سر می گذارد. مگر اینکه به زودی BTCUSD بی ارزش شود یا QQQ به زودی ATH های جدید جدیدی را تجربه کند (هر دو سناریو بسیار بعید است) ، نسبت عجیب RS ناپایدار به نظر می رسد.

در حالی که سرمایه گذاران تازه کار روی چه چیزی متمرکز شده اند اتفاق افتاده است, شما ممکن است انتخاب کنید که به آن گسترش RS متورم نگاه کنید و در عوض رویدادی را تصور کنید که احتمال واقعی آن بسیار زیاد است اتفاق می افتد. در اینجا یک نمودار پیش بینی چرخه ماهانه اخیر BTCUSD و یک نمودار دیگر برای QQQ آورده شده است. تجزیه و تحلیل چرخه نشان می دهد که BTCUSD بیش از QQQ به ایجاد و حفظ روند صعودی نزدیک تر است:

چرخه بیت کوین در مقابل سهام فناوری

BTCUSD ، ماهانه: بیت کوین اکنون در نوار 12 از یک چرخه ماهانه 16 باری معامله می شود. همچنین تلاش می کند پایین ترین سطح خود را آزمایش کند حتی اگر علائم خستگی خرس را نشان می دهد. تصویر: MotiveWave Ultimate.

نگاهی به سناریوی چرخه ماهانه QQQ ، که بسیار خسته کننده است:

چرخه QQQ بیت کوین در مقابل سهام فناوری

QQQ ، ماهانه: یک نیم چرخه خرس معمولی حداقل پنج تا هشت میله طول می کشد. در حال حاضر ، QQQ در حال تکمیل نوار دو از این چرخه پنج تا هشت نوار است ، که نشان دهنده ضررهای بیشتری در سال 2019 است. بیت کوین ممکن است یک گزینه برتر سرمایه گذار برای QQQ در سال 2019 باشد. تصویر: NinjaTrader 8

افراط و قدرت چرخه نسبی

مقایسه قدرت نسبی به وضوح نشان می دهد که چه بازارهایی پیشرو و عقب مانده هستند. نسبت های RS صعودی یا نزولی شدید همچنین می توانند هشدارهای اولیه در مورد تغییر عمده را به شما ارائه دهند. این یکی از مناسب ترین زمان ها برای استفاده از تجزیه و تحلیل چرخه ها است. به یاد داشته باشید که تجزیه و تحلیل چرخه یک علم ریاضی کامل نیست.

با این حال ، می تواند به شما کمک کند تا در مواقع شدید ، سرمایه گذاری منطقی داشته باشید بازار بین المللی عدم تعادل در مثال های بالا ، احتمالات BTCUSD نسبت به QQQ نسبت به سال 2019 بسیار بهتر است. تحقیقات خود را انجام دهید و ببینید آیا این نتیجه گیری شما را جلب می کند.