صنعت پرداخت یک مدل تجاری است که بلاکچین ارتقا می یابد

فناوری Blockchain فرصتی منحصر به فرد در صنعت پرداخت فراهم می کند تا ضمن کاهش قابل توجه هزینه های عملیاتی ، کارایی و امنیت خود را ارتقا دهد. ماهیت تغییرناپذیر و تغییرناپذیر این فناوری انقلابی باعث می شود تا بتواند از عهده تقاضاهای بخش پردازش پرداخت برآید. در حال حاضر تلاش های قابل توجهی از سوی شرکت های بزرگ مالی برای ادغام این پروتکل تغییر بازی در صنعت انجام شده است.

در حال حاضر ، شرکت های معتبر کارت اعتباری ، ویزا ، مستر کارت و آمریکن اکسپرس در تلاشند تا یک سیستم مبتنی بر بلاکچین را برای بهبود مدل های تجاری فعلی خود پیاده کنند. مزایای فناوری بلاکچین مشخص است. در این مرحله از تصویب ، شرکتهایی که نتوانند به قطار “بلاکچین” بپیوندند در ایستگاه باقی می مانند. به عبارت دیگر ، فناوری بلاکچین می تواند به زودی استاندارد جدید صنعت پرداخت باشد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ؛ تحول ممکن است خیلی زودتر از آنچه شما فکر می کنید اتفاق بیفتد.

6 روش Blockchain باعث تغییر در پرداخت ها می شود

فناوری بلاکچین در حال تغییر تجارت در مقیاس جهانی است. صنعت پرداخت از ادغام این دو بخش اقتصادی بسیار سود می برد. تقاضا برای خدمات مبتنی بر بلاکچین در 5 سال گذشته به قدری افزایش یافته است که ارائه دهندگان بلاکچین مانند HEFFX در بازار شکوفا می شوند. HEFFX دسترسی آسان شرکت ها به پروتکل های مبتنی بر بلاکچین را فراهم می کند. از زمان تاسیس ، این شرکت با درک بهتر مزایای مدل کسب و کار بلاکچین در بازار ، رشد مداوم داشته است.

1. افزایش امنیت

جرایم اینترنتی در دهه گذشته به آفت اینترنت تبدیل شده است و تحلیلگران پیش بینی می کنند بیش از 6 تریلیون دلار خسارت تا سال 2021 وارد شود. پردازنده های پرداخت مسئولیت زیادی در قبال محافظت از داده های شخصی دارند و فناوری بلاکچین می تواند به حفظ امنیت اطلاعات شما کمک کند. آینده.

نقض اطلاعات کارت اعتباری

نمودار نمایش داده های نقض اطلاعات کارت اعتباری

معاملات بلاکچین می تواند جزئیات باورنکردنی از جمله تاریخ ، زمان ، مقدار ، پروفایل حساب ، توافق نامه های قرارداد هوشمند را در خود جای دهد و لیست ادامه دارد. از کلیه این اطلاعات می توان برای تأیید معامله و تأیید خرید شما استفاده کرد.

2. خدمات تأیید

با یک قدم جلوتر ، یک سیستم شناسایی شخصی بلاکچین برای تأیید صحت فرستنده یا گیرنده پرداخت ، می تواند یکپارچه شود. شرکت های پرداخت مانند VISA گزارش میلیاردها درآمد سرقت شده به دلیل معاملات غیر مجاز هر ساله. با انتقال به یک سیستم مبتنی بر بلاکچین ، آنها در نهایت می توانند بسیاری از کلاهبرداری های ناشی از هک و سرقت هویت را از بین ببرند.

3. نقض رایانه

به دلیل غیرمتمرکز بودن این فناوری ، هک فناوری Blockchain تقریباً غیرممکن است. یک هکر برای تغییر یک قطعه کد در بلاکچین باید به طور همزمان به هزاران کامپیوتر حمله کند. این امر باعث می شود انتخاب یک روش عملی برای هکرها بسیار منع هزینه شود. شرکت ها می توانند با انتخاب یک مدل کسب و کار مبتنی بر بلاکچین ، اعتماد مشتری بیشتری به دست آورند.

4. فرامرزی مبلغ پرداختی

اقتصاد جهانی رو به کاهش است. امروزه معمول است كه شركتها مجبورند مبالغ زيادي سرمايه را در سطح بين المللي ارسال كنند. چنین پرداخت های مرزی به دلیل نرخ ارز و هزینه های تأیید شخص ثالث مرتبط با انتقال مبالغ هنگفت به کشور دیگر ، می تواند هزینه ای بسیار سنگین باشد. گرچه این هزینه ها می توانند برای شرکت ها نگران کننده باشند ، اما برای شخصی که قصد ارسال وجه در سطح بین المللی را دارد ناتوان کننده است.

خوشبختانه ماهیت همتا به فناوری بلاکچین ، نیازی به هرگونه سیستم تأیید شخص ثالث را برطرف نمی کند. یک شرکت می تواند به همان سرعتی که یک فرد می تواند 10 دلار ارسال کند ، Ethereum به ارزش 1 میلیون دلار ارسال کند. قابلیت های ساده این فناوری غیرقابل انکار است و دقیقاً همان چیزی است که بخش پرداخت برای جلوگیری از زباله های بیش از حد موجود در مدل کسب و کار مورد نیاز است..

نقل و انتقال پول بین المللی

نقل و انتقال پول بین المللی

5. مقرون به صرفه

یک معامله سنتی با ارز فیات می تواند به بیش از 30 سیستم مختلف پردازش و تأیید شخص ثالث نیاز داشته باشد. هر یک از این شرکت ها هزینه کمی را به معامله اضافه می کنند. یک مدل تجاری که از فناوری بلاکچین استفاده می کند ، می تواند تمام این هزینه ها را از بین ببرد در حالی که یک راه حل امن تر برای صنعت ارائه می دهد.

6. Blockchain Transaction Times

ارسال ارز فیات نه تنها گران است بلکه کند هم است. بسته به میزان و مقصد وجوه شما ، می توانید بیش از یک هفته منتظر دریافت پول خود باشید. با توجه به اینکه معامله بلاکچین به طور متوسط ​​کمتر از 20 ثانیه طول می کشد ، برنده مشخص است. شرکت هایی مانند پردازنده مستقر در آفریقا BitPesa به شرکت ها این امکان را می دهد تا پول را از طریق بلاکچین و بدون تأخیر در انتقال وجوه سنتی ارسال کنند..

فرزندخواندگی در حال رشد

بلاکچین # 1 فناوری نوظهور زمان ما است و همه جنبه های بخش مالی ما به لطف این پیشرفت رو به رشد فناوری تغییر خواهد کرد. در حال حاضر تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده وجود دارد که اساساً بر ارائه راه حل هایی برای صنعت پرداخت تمرکز دارند. با ادامه پیشرفت بازار می توانید انتظار داشته باشید که این لیست طی سالهای آینده رشد کند.

هنگام صحبت در مورد ادغام بلاکچین در بخش پرداخت ها ، اگر حداقل به طور خلاصه Ripple (XRP) را لمس نکنند ، ناامید خواهید شد. Ripple یک سیستم تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی است که به طور خاص برای دسترسی بانک ها به مزایای فناوری بلاکچین با هزینه اجرای مقرون به صرفه طراحی شده است. از زمان انتشار در سال 2012 بسیار محبوب شده است. در طول سال گذشته ، Ripple موفق شده است با برخی از بزرگترین موسسات مالی بازی از جمله 61 بانک ژاپنی ، Santander و MoneyGram همکاری کند – به نام چند.

موج دار شدن

Ripple به موسسات مالی کمک می کند تا وارد بازار بلاکچین شوند

با Blockchain مدل کسب و کار فعلی را ارتقا دهید

با توجه به موفقیت مداوم سیستم عامل هایی مانند Ripple ، به راحتی می توان جهتی را که صنعت پرداخت در آن پیش می رود ، مشاهده کرد. سرمایه گذاران و موسسات مالی به طور یکسان می توانند از پیشرفت های صنعت پرداخت از طریق تلفیق فناوری بلاکچین بهره مند شوند. در حال حاضر تعداد زیادی سکه مشابه Ripple در این بخش شتاب گرفته اند.