بزرگترین شرکت تحویل بسته جهانی ، UPS ، در اوت سال جاری حق ثبت اختراع بسته بلاکچین را ثبت کرد. با توجه به جزئیات منتشر شده به طور عمومی ، UPS به دنبال استفاده از سیستم برای رهگیری و ردیابی بسته ها در سطح جهانی با کارایی بیشتر است. این سیستم به شرکت تحویل مگا اجازه می دهد تا بسته های خود را از طریق چندین شرکت مخابراتی کنترل کند. این مهم در حالی است که مشتریان به دنبال گزینه های سریعتر و ارزان حمل و نقل هستند.

بخش حمل و نقل بین المللی با سرعتی حیرت انگیز به رشد خود ادامه می دهد. طبق آمارهای اخیر ، اقتصاد حمل و نقل تقریباً حساب می شود 1.5 تریلیون دلار در درآمد سالانه گرچه این اعداد چشمگیر هستند ، اما در مقایسه با پیش بینی رشد آینده بخش ، کم رنگ هستند. تحلیلگران همچنان به وابستگی روزافزون ملتها به زنجیره تأمین بین المللی اشاره می كنند.

مشکل این است که سیستم های فعلی موجود برای بسته های حمل و نقل در سطح بین المللی به شدت منسوخ شده اند. ظهور خرده فروشان آنلاین بزرگ مانند آمازون همچنان به رشد چشمگیر در بخش حمل و نقل بین المللی دامن می زند. متأسفانه ، زیرساختهای مورد استفاده امروز مستعد نقص سیستماتیک و فعالیتهای کلاهبرداری بی سابقه است.

این افزایش فعالیت حمل و نقل مربوط به افزایش کلی تقلب در حمل و نقل است. یک گزارش منتشر شده توسط Experian نشان داد که بین سال های 2016 و 2017 تقلب در حمل و نقل 37 درصد افزایش یافته است. مطالعه دیگری که توسط علم الک کنید متوجه شد که کلاهبرداری حمل و نقل بین المللی در هر قاره رخ می دهد. فقط در ایالات متحده آمریکا ، FBI برآورد که تقریباً هر سال 30 میلیارد دلار کالا سرقت می شود. در زیر لیستی از ده کشور برتر که بالاترین میزان تقلب در حمل و نقل آنلاین را دارند ، آورده شده است.

  1. لتونی
  2. مصر
  3. ایالات متحده
  4. مکزیک
  5. اوکراین
  6. مجارستان
  7. مالزی
  8. کلمبیا
  9. رومانی
  10. فیلیپین

جلوی تقلب را بگیرید

یو پی اس با ادغام فناوری بلاکچین می خواهد این فعالیت های متقلبانه را مهار کند. به منظور تحقق این وظیفه ، این شرکت به دنبال رویکرد جهانی تری برای مسئله است. فناوری بلاک چین شرایطی را ایجاد می کند که در آن افراد شرور قادر به تغییر داده های ایجاد شده نیستند. در سیستم بلاکچین ، یک نقطه از شکست وجود ندارد. نظارت بر معامله در کل چرخه با شفافیت کامل امکان پذیر است.

در یک بیانیه عمومی ، لیندا ویکلند ، مدیر معماری و نوآوری شرکت UPS ، توضیح داد که چرا شرکتش از صمیم قلب به فن آوری نوظهور اعتقاد دارد. وی اظهار داشت که فناوری بلاکچین شفافیت بیشتری را در کل بازار از جمله حمل و نقل ، حمل و نقل ، دلالان ، مصرف کنندگان و فروشندگان فراهم می کند. ادغام فناوری بلاکچین باعث ایجاد دید بیشتر در سراسر زنجیره تأمین می شود. یو پی اس با خودکار سازی فرآیند های مهمی مانند ارسال ایستگاه های جغرافیایی ، اطلاعات مربوط به انطباق و بارگیری جزئیات خاص ، تلاش می کند تا در آینده کارمندان انسانی را آزاد کند.

UPS Blockchain: Blockchain در Trucking Alliance

تصمیم برای ورود به عرصه بلاکچین یک انتخاب هوشمندانه برای UPS است. ماه ها پیش بسیاری از افراد در صنعت پس از رسمیت شرکت ، این مانور را پیش بینی کردند پیوست Blockchain in Trucking Alliance (BiTA) در نوامبر 2017. در زمان عضویت ، مدیران UPS اظهار داشتند که از این فناوری جدید برای توسعه بیشتر تجارت کارگزاری گمرک شرکت استفاده می شود.

UPS یکی از بزرگترین کارگزاران گمرک در جهان است. این شرکت به دنبال دیجیتالی کردن معاملات برای ساده سازی خدمات آنها است. ادغام فناوری بلاکچین به شرکت حمل و نقل چند ملیتی کمک می کند تا با جایگزینی سیستم های کنونی کاغذی شرکت ، دقت معاملات را بهبود بخشد.

تصمیم گیری عضویت در BiTA نقطه عطفی در ادغام فناوری بلاکچین در بخش حمل و نقل است. BiTA به دنبال ایجاد استانداردهای بلاکچین جهانی و جهانی است. با ایجاد استانداردهای بین شرکت ها ، شرکت های حمل و نقل ، آژانس های گمرکی و مشتریان شفافیت بیشتری کسب می کنند. BiTA اکنون بیش از 300 سازمان را در سطح بین المللی شامل بسیاری از شرکت های تابعه UPS مانند Coyote Logistics شامل می شود. در حالی که این شرکت حضور بازار خود را گسترش می داد ، UPS در سال 2015 شرکت Coyote Logistics را خریداری کرد.

UPS Blockchain: عزم خودکار

یکی از جالب ترین نکات در ثبت اختراع اخیر شرکت ، استفاده از تعیین خودکار است. سیستم های تعیین خودکار می توانند بسته ها را از مرزهای بین المللی در زمان واقعی ردیابی کنند. سپس این داده ها با اطلاعات محلی مربوطه ترکیب می شوند تا مسیر بهینه برای هر بسته تعیین شود. این سیستم کاملاً به تنهایی و بدون نیاز به مداخله انسانی کار خواهد کرد. این فناوری می تواند کارمندان UPS را آزاد کند تا روی سایر موارد مهم تمرکز کنند و هزینه های حمل و نقل کلی را برای هر واحد کاهش دهند.

امکانات UPS از طریق The Business Journal

امکانات UPS از طریق The Business Journal

پرداختهای خودکار

علاوه بر این ، طراحی سیستم همزمان با یک ساختار پرداخت خودکار کار می کند. این فناوری اجازه می دهد تا پرداخت ها هنگام تحویل به طور خودکار آغاز شود. این امر به استفاده از قراردادهای هوشمند برای محاسبه دقیق هزینه حمل و نقل و جزئیات پرداخت متکی است.

پرداخت

افشاگری هیجان انگیز دیگر در مورد این پروژه روشی است که در آن مشتریان آینده قادر به تسویه حساب پرداخت های خود با شرکت خواهند بود. سیستم جدید UPS علاوه بر ارزهای فیات سنتی ، ارزهای مجازی مانند بیت کوین و اتریوم را نیز می پذیرد. توانایی پذیرش ارزهای رمزپایه یک جهش بزرگ برای UPS است و بسیاری در فضای رمزنگاری این روش را برای کاهش هزینه های حمل و نقل برای مشتریان بین المللی می دانند ، بسیاری از آنها با نگرانی های جدی در مورد تورم در کشور مبدا خود مواجه هستند.

Blockchain یو پی اس: خلاصه شکاف های زنجیره تأمین

در وضعیت فعلی خود ، زنجیره تأمین بین المللی متشکل از تعداد بیشماری از سیستم های لجستیکی غیر قابل همکاری است. ساختار پراکنده این سیستم دسترسی هر یک از شرکت ها را به همه جنبه های زنجیره ای منع می کند. به دلیل این ساختار ناکارآمد ، شرکت ها برای تکمیل تحویل های بزرگ بین المللی باید به کارگزاران حمل بار اعتماد کنند.

همانطور که می توانستید تصور کنید ، این سازمان های شخص ثالث روند حمل و نقل را کاهش می دهند در حالی که علائم خود را به هر سفارش اضافه می کنند. سیستم تجارت فعلی هزینه شرکت را در کل صنعت با شرکت های حمل و نقل و مشتریانی که قبض های افزایش یافته را در اختیار دارند افزایش می دهد.

گزینه جدید

فناوری Blockchain به شرکت های حمل و نقل گزینه ای هوشمندتر برای وضعیت موجود می دهد. این فناوری انقلابی کاملاً از نظر تدارکات تجاری کار می کند. در آینده ، با تلاش سازمانهایی مانند BiTA برای دستیابی به روشی جهانی و کارآمد برای انجام تجارت ، هزینه های تجارت بین المللی به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

در ماه های آینده ، شرکت های حمل و نقل بیشتری به سراغ فناوری بلاکچین می روند تا بسیاری از صنایع را از مشکلات طولانی مدت خاموش کنند. شما باید انتظار داشته باشید که اطلاعیه های مشابه دیگری از شرکت های بزرگ حمل و نقل را ببینید زیرا مزایای فناوری بلاکچین بسیار زیاد است و نمی توان آن را نادیده گرفت.