در این مقاله ، کلاهبرداری ارز رمزنگاری شده USI Tech را بررسی می کنیم. اگرچه دانستن اینکه یک پروژه مرتکب تقلب شده است یک چیز است ، درک واقعی ویژگی ها برای جلوگیری از وقوع چنین حادثه ای برای شما حتی مهمتر است. در اینجا نحوه شرکت توانسته این کار را انجام دهد.

دقیقاً فناوری USI چیست?

USI Tech (United Software Intelligence Technology) شرکتی است که ادعا کرد اولین پلت فرم تجارت خودکار بیت کوین (BTC) را در جهان توسعه داده است. از ماه مه 2017 ، USI Tech تمرکز خود را در فروش بسته های BTC به بازرگانان و معدنچیانی که می خواستند این فعالیت ها را خودکار کنند آغاز کرد..

در ابتدا افراد زیادی اقدام به خرید این طرح کردند. با این حال ، پس از مدتی ، آنها به طور فزاینده ای شک کردند که USI Tech واقعاً یک طرح Ponzi است. اما در وهله اول چگونه این شرکت آن را بیرون کشید?

دارندگان فناوری USI

بسیاری از وب سایت های پروژه ارزهای رمزنگاری شده اطلاعات زیادی درباره بنیانگذاران و اعضای تیم در اختیار شما قرار می دهند. با این حال ، بسیاری نیز چنین نمی کنند. در مورد USI Tech ، مورد دوم درست بود. در وب سایت پروژه ، اطلاعات زیادی در مورد اینکه دارندگان فناوری USI چه کسانی هستند وجود نداشت. علاوه بر این ، سایت اطلاعات زیادی در مورد محصولاتی که USI Tech می فروخت ارائه نداد.

چیزی که ما می دانیم این است که Joao Severino و Ralf Gold این پروژه را تأسیس کردند. قبل از شروع USI Tech ، Severino از هرگونه فعالیت مالی در پرتغال به دلیل درگیری با یک شرکت کلاهبرداری دیگر به نام AMC Invest منع شد. از آن بدتر ، رالف گلد در همه شرکت های طرح Ponzi نقش داشته است. این موارد شامل AdsProfitReward ، MX Fast Money ، World Consumer Alliance ، HourlyRevShare ، AdsProfitWiz ، کلیک های APR و بازی بالاتر بود.

این شرکت همچنین ادعا کرد که در دبی مستقر است. با این حال ، ثبت نام کسب و کار در واقع از راس الخیمه ، شهر دیگری در امارات متحده عربی است که به دلیل خدمات ثبت تجارت خارج از کشور خود بسیار مشهور است..

عکس صفحه اصلی USI Tech (از نوامبر 2018)

از نوامبر 2018 ، صفحه اصلی USI Tech فقط یک صفحه ورود ساده است.

چگونه ادعای فناوری USI مبنی بر اینکه کاربران می توانند درآمد کسب کنند ، ادعا کرد?

بسته های BTC هر کدام حدود 50 یورو آغاز شد. ظاهراً هرچه بسته های بیشتری خریداری کنید ، بازده شما نیز بیشتر خواهد بود. قرار بود نرم افزار خودکار USI Tech راهی برای درآمد منفعلانه برای کاربران فراهم کند. بازده (یک درصد پرداخت روزانه به طور متوسط ​​بیش از پنج روز در هفته) برای برخی از افراد امیدوار کننده بود. این شرکت همچنین ادعا کرد که در طی یک بسته 140 روزه ، بازدهی سرسام آور 140 درصدی را ارائه می دهد. همچنین اظهار داشت (بدون اثبات) که برخی افراد قبلاً 150 درصد بازده دریافت کرده اند.

با نگاهی به این وعده ها ، مشخص می شود که این خیلی خوب بود که درست نباشد. با این وجود ، با توجه به بازار گاو اواخر سال 2017 و معرفی معامله گران جدید / مشتاق ، می توان درک کرد که چگونه برخی از افراد می توانند این امر را قبول کنند. هنوز هم عوامل دیگری وجود داشت که به ماهیت مخرب شرکت اشاره دارد. به عنوان مثال ، USI Tech به طور آشکار به عنوان یک شرکت بازاریابی شبکه ای چند سطح فعالیت می کند ، که باعث می شود بسیاری از مردم از همان ابتدا آن را به عنوان یک طرح هرمی ببینند.

لوگوی USI Tech

USI Tech در اوایل سال 2018 فعالیت خود را در ایالات متحده و کانادا متوقف کرد.

به روزرسانی فناوری USI: جدول زمانی رویدادها

  • اکتبر 2017: USI Tech Tech Coin ICO را راه اندازی می کند. کاربران USI Tech 11.500 BTC را از همان پرداختی که از بسته های چند برابری و خریدهای عضو دریافت می کردند ، تحویل می دهند.
  • دسامبر 2017: USI Tech دستور توقف و انصراف را از هیئت مدیره اوراق بهادار ایالتی تگزاس دریافت می کند.
  • ژانویه 2018: کاربران ایالات متحده و کانادا دریافت پرداخت BTC را متوقف می کنند.
  • مارس 2018: بسته های USI Tech دیگر برای خرید یا جوایز در دسترس نیستند.
  • مارس 2018: SEC اسناد را از اعضا درخواست می کند.
  • آوریل 2018: آژانس تنظیم مالی اسپانیا (Comisión Nacional del Mercado de Valores) USI Tech را به لیست هشدارهای خود اضافه می کند.
  • آگوست 2018: سازمان بازارهای مالی نیوزلند هشدار می دهد که USI Tech تمام ویژگی های کلاهبرداری را دارد.

چه درسی می توانیم از این یاد بگیریم?

صرف نظر از این که شما فردی هستید که بودجه خود را از این کلاهبرداری از دست داده اید یا تصمیم گرفته اید که از این شخص کلیدی دور بمانید ، موارد زیادی وجود دارد که باید از داستان USI Tech دور شوید.

اول اینکه ، ارسال وجوه به شخص ثالث که بازده بالایی را تضمین می کند به طور کلی فکر بدی است. همانطور که در مقاله قبلی به آن پرداخته ایم ، کلاهبرداری آشکار دیگری مشابه این مورد در توییتر وجود دارد. بازار ارزهای رمزپایه بی ثبات است و مطمئناً هیچ تضمینی برای کسب سود وجود ندارد.

دوم ، تحقیق در مورد پیشینه پروژه ضروری است. در مورد دارندگان فناوری USI ، شواهد نمی توانند روشن تر باشند. بسیاری از اعضا قبل از کار در USI Tech ، هنرمندان کلاهبرداری باتجربه بودند. این باید تنها پرچم قرمز مورد نیاز اکثر مردم باشد.

سوم ، شما نباید کورکورانه به داستان های موفقیت در مورد چگونگی درآمد مردم از طریق سرمایه گذاری در یک ارز رمزنگاری شده خاص ، محصول و غیره اعتماد کنید. در هر طرح هرمی ، این داستان به سادگی دروغ خواهد بود.

تصویر از صفحه USI Tech Freshdesk

USI Tech تمام علائم کلاسیک یک طرح Ponzi را داشت.

فناوری USI هنوز هم می تواند کلاهبرداری کند

حتی اگر اطلاعات کافی در مورد کلاهبرداری از منابع مختلف آنلاین در دسترس باشد ، دارندگان و اعضای تیم USI Tech هنوز در تلاشند سرمایه گذاران بالقوه را گول بزنند. طبق یکی گروه فیس بوک افرادی که فقط با این پروژه روبرو هستند فقط به عنوان کلاهبرداری اختصاص داده می شوند و اکنون از زبان جدیدی برای جلوگیری از گرفتار شدن استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، به اعضا گفته شده است كه از به كار بردن عباراتی مانند “بازگشت سرمایه” و “سرمایه گذاری” خودداری كنند. در آینده ، حتی ممکن است این شرکت بتواند برای ادامه روند هرم ، نام خود را تغییر دهد. هنوز هم ، اجازه ندهید این شما را گول این کلاهبرداری خاص یا مشابه دیگری بخورد.

علاوه بر این ، از نوامبر 2018 ، وب سایت USI Tech هنوز آنلاین است. با این حال ، صفحه اصلی چیزی نیست جز صفحه ورود به سیستم برای اعضای موجود. همچنین گزینه ای برای ثبت نام به عنوان عضوی جدید وجود ندارد.

نتیجه

امیدوارم ، شما هم اکنون تمام اطلاعات لازم در مورد USI Tech و کلاهبرداری ارز رمزنگاری شده در مقیاس بزرگ شرکت را داشته باشید. به عنوان یک سرمایه گذار ارزهای رمزنگاری شده ، همیشه مطمئن شوید که دقیقاً تحقیق می کنید و آگاهانه تصمیم می گیرید. از همه مهمتر ، یادگیری از مواردی از این دست بسیار مهم است. با این دانش باید بتوانید از افتادن برای کلاهبرداری های مشابه در آینده جلوگیری کنید.