Zclassic چیست?

Zclassic یک چنگال Zcash است که توسط Rhett Creighton تاسیس شده است اما 20٪ پاداش و شروع آهسته حذف شده است. استدلال Creighton این بود که مالیات بنیانگذار Zcash و دور بودجه خصوصی و مالی خصوصی با شرکت های برتر VC و نهنگ های بیت کوین ناعادلانه است.

بنابراین ، او 22 خط کد را حذف کرد و این Blockchain جدید را در طبیعت آزاد کرد. او از شروع کند استخراج معادن در Zcash خلاص شد که باعث ایجاد کمبود مصنوعی در تأمین رمز شد.

نرخ توزیع zec

شروع استخراج کند که باعث افزایش پاداش به 12.5 ZEC در هر بلوک در مدت 30+ روز می شود

همانطور که در مقاله سفید Zclassic آمده است: “مأموریت Zclassic این است که از نظر فناوری مانند Zcash بماند ، اما هرگز هیچ پیش پرداخت ، پاداش بنیانگذار یا هر نوع هزینه دیگری را که به گروه کوچکی از افراد با مجوزهای خاص تعلق می گیرد ، انتخاب شده ، منصوب شده یا غیر از این. “

اگرچه به نظر می رسد حذف پاداش بنیانگذار ایده خوبی باشد ، اما آنچه در این حماسه Zclassic مشاهده خواهید کرد این است که هیچ بودجه ای برای توسعه منجر به کمبود آن نمی شود. این به معنای تجربه کاربر بسیار خشن ، موانع پیشرفته ورود (مانند دسترسی به خط فرمان) و عدم وجود گزینه های کیف پول ایمن و پایدار است. بیایید حفاری کنیم.

آمار Zclassic

حداکثر عرضه: 21،000،000 ZCL

تامین فعلی: 3،458،950 ZCL

الگوریتم: Equihash

نوع اثبات: PoW

تاریخ عرضه: 06/11/2016

همه چیز از وقتی شروع شد ریت کریتون آن 22 خط را از پایگاه کد اصلی Zcash حذف کرده و در جهان منتشر کرد. برخی معتقدند که این کار با شتاب و بدون تبلیغ مناسب انجام شده است اما با پذیرش خود کریتون این چنگال در طبیعت رها شد تا “ببیند چه اتفاقی می افتد”.

برخی از معدنچیان مشاهده کننده این فرصت را دیدند و بلافاصله روی کشتی پریدند و عملاً یک شبه نهنگ شدند. از آن زمان به بعد زندگی خود را به خود گرفت.

از قضا ، به گفته Creighton ، او حتی اگر توسعه دهنده اصلی آن بود ، آن را استخراج نکرد یا آن را خریداری نکرد. در واقع ، او در حالی که هسته اصلی توسعه دهنده و هدایت پروژه بود ، مشغول کار تمام وقت بود. نقش وی شامل مدیریت کلیه درخواستهای کشش در GitHub بود که باعث بروزرسانی شبکه ، کیف پولها و برنامه های اصلی می شود.

با اينكه Creighton مخزن GitHub را نگهداری کرد, ساختن Zclassic یک کار تیمی از طرف جامعه بود. گاهی اوقات برای گرفتن سریع پاسخ درست, شما باید پاسخ اشتباه ارسال کنید.

Zclassic به عنوان سکوی پرتاب سایر پروژه ها عمل می کرد

تیمی که اکنون به ZenCash تبدیل شد با ایده های خود در مورد ارتباطات ایمن و سایر پیشرفت های پروتکل به کریتون رسید اما او احساس کرد که Zclassic باید به ریشه اصلی خود ادامه دهد و هیچ پاداش هیچ بنیانگذار یا انگیزه دیگری برای توسعه ندارد.

این منجر به انشعاب ZenCash از تقسیم 1: 1 زنجیره ای شد که ZEN رایگان را به دارندگان ZCL به شکل “airdrop” در بلوک 110،000 در 23 مه 2017 وارد کرد.

پیشرفت های اخیر

این تیم کیف پول جدید الکتروم را منتشر کرد در ژانویه به یک جامعه مشتاق. نویسنده آن است دوک لتو, توسعه دهنده اصلی HUSH ، که قبلاً این کیف پول را برای رمز خود اجرا کرده بود.

کیف پول Eleos Zclassic

Bitcoin Private اعلام کرد ، ادغام مشترک چنگال / چنگال Bitcoin و Zclassic است

اعلامیه خصوصی بیت کوین توسط رتتکامل بعدی Zclassic است بیت کوین خصوصی. اکثر تیم اصلی توسعه دهنده ZCL به BTCP منتقل می شوند و توسعه آن پروژه را ادامه می دهند.

اعضای اصلی از طریق طرح ارزیابی پیشنهادی برای دامپزشکی ایده ها و تیم ها ، انتقال به یک تیم صالح را تسهیل می کنند. آنها همچنین ZCL GitHub را تا مارس 2019 حفظ می کنند یا تیم جدید کار را بر عهده می گیرد (هر کدام که اول شود).

اخیراً یک پست متوسط ​​منتشر شد برای توضیح بیشتر در مورد آینده Zclassic:

آینده اعلامیه Zclassic

چالش ها و انتقادها

بزرگترین انتقاد ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، حذف کامل پاداش بنیانگذار بود. این سیاست باعث ایجاد شور و نشاط داوطلبانه و جامعه می شود. با این حال ، بسیاری احساس می کنند که پروژه ها باید کاملاً داوطلبانه از جامعه تأمین شوند.

با این حال ، به نظر می رسد که در مورد توسعه نیز می تواند باعث عدم اتحاد شود ، از این رو تیم های منسجم و اختصاصی وجود دارند. در مقاله سفید خصوصی بیت کوین توضیح داده شده است: “متأسفانه ، Zclassic از همان ایده هایی رنج برد که از عظمت آن ناشی شد: عدم وجود مالیات بنیانگذار منجر به عدم توسعه فعال شد.”

چند سوال باقی مانده است: کسانی که تلاش خود را در جامعه انجام می دهند چگونه جبران می شوند؟ در صورت عدم پرداخت غرامت ، چگونه می توان انتظارات خوبی در مورد توسعه کیفیت ، بازاریابی و فعالیت های خدمات به مشتری داشت?

Meteoric ZCL افزایش و کاهش قیمت

Zclassic از 7 دلار در ژانویه 2018 به 200 دلار + یک ماه بعد رسید و سپس در هفته اول مارس به 7 دلار بازگشت.

Zclassic مدت طولانی بود که فقط با یک رقم خنک می شد ، اما با اعلام هارد فورک بیت کوین خصوصی ، این همه تغییر کرد. اگرچه بیت کوین تقسیم 1: 1 بیت کوین خصوصی را نیز ارائه می کرد ، اما به وضوح ZCL معامله بهتری با قیمت های تک رقمی بود.

این باعث عجله دیوانه وار شد زیرا مردم به سرعت تمام نشانه های Zclassic را که می توانستند برای آماده سازی airdrop خریداری کنند ، خریداری کردند و باعث شد یک رکورد شکننده در بیش از 200 دلار داشته باشد..

هنگامی که عکس فوری انجام شد ، قیمت در 7 نمودار سقوط کرد که احتمالاً یکی از وحشی ترین نمودارها است.

نمودار 6 ماهه ZCL / BTC در Bittrex

آخ.

مشکلات برداشت سکه از Cryptopia

در نتیجه افزایش حجم و سپس تخلیه شدید ، بسیاری از سکه ها برای بیش از 48-96+ ساعت برای کاربران گیر کردند. این به دلیل کمبود ماینر در شبکه برای کمک به پردازش معاملات بود که باعث عقب ماندگی زیادی شد.

Cryptopia ZCL اعلامیه و بروزرسانی

مقداری کاربران گزارش کرده اند که هنوز سکه های خود را دریافت نکرده اند حتی تا زمان نوشتن این مقاله.

Bittrex شکست می خورد و ادعای تجارت داخلی ZCL را دارد

رمزنگاری تنها مبادله ای نبود که با این روند دست و پنجه نرم می کند. کنترل Bittrex از ZCL یک فاجعه و هرج و مرج واقعی بود. آنها ادعا کردند که “تا حدی” از چنگال پشتیبانی خواهند کرد اما به دلیل عدم وجود “کیف پول کاملاً پشتیبانی شده” هیچ تضمینی برای کاربران در مورد انتظار علامت ارائه نکردند. علاوه بر این ، هیچ عکس فوری موجودی Bitcoin پشتیبانی نمی شود.

بیانیه Bittrex در ZCL و BTCP

Bittrex همچنین به برخی از موارد فنی اشاره کرد که با Zcash وجود نداشت اما با Zclassic وجود داشت. این اوج خود را با مسدود شدن بازار Zclassic به مدت 15 دقیقه قبل از عکس فوری و پس از آن باز شدن بازار اعلام کرد..

جالب است ، بنابراین فقط صبر کنید تا صرافی دوباره باز شود و همه چیز خوب پیش می رود ، درست است؟ نه کاملا. به گفته یوتوبر Austin’s Cryptoplay House, قیمت Bittrex با 30 دلار دوباره افتتاح شد که افت 70 درصدی نسبت به قبل از عکس بود.

اگرچه انتظار می رفت افت پس از عکس فوری کاهش داشته باشد ، واقعیت این که معاملات در حالی که بازارهای ZCL بسته بودند اتفاق افتاد بسیار نگران کننده است. مثل این که اگر این بازارهای سنتی بود ، به دردسر بیفتید و به زندان بروید.

تخلیه Zclassic در Bittrex ازcryptoplayhouse

دامپینگ ZCL که در حالی که بازارها در Bittrex “بسته” بود ، اتفاق افتاد (منبع)

در اینجا درس این است که مبادلات بدون توجه به سکه ، فناوری و تیم توسعه دهنده آن ، هیولای خودشان هستند. قدرت خرید قدرت خرید است.

و این یک نمونه عالی از آنچه اتفاق می افتد هنگامی که نهنگ ها بازار را به دست می گیرند. این هست اولین بار نیست که مبادلات از هرج و مرج استفاده می کنند بنابراین ، این س upال مطرح می شود که رفتار و استانداردهای مناسب برای مبادلات چیست؟.

با این وجود ، این منطقه وحشی وحشی است ، رمزنگاری غرب است و این محیط فعلی ما است. اگر هنوز کاملاً آزاد نیستید ، اجازه دهید به جایی برای خرید ، استخراج و ذخیره این جانور برویم.

Zclassic را از کجا بخریم

در نتیجه کاهش شدید محدودیت بازار و حجم معاملات ، Bittrex بهترین گزینه نقدینگی در حال حاضر است. Cryptopia دومین میزان نقدینگی است اما با توجه به اینکه کاربران گزارش می دهند معاملات معلق یا کندتر شده اند ، با مسئولیت خود استفاده کنید.

کجا Zclassic را استخراج کنید

Zclassic استخرهای استخراج متنوعی در دسترس دارد و علی رغم هرج و مرج ناشی از airdrop ، همچنان یک سکه برتر معادن Equihash است. برخی از استخرهای برتر شامل minez.zone, سوپرنوا, و zclmine.pro (0٪ هزینه)

Zclassic را از کجا ذخیره کنیم

در حال حاضر ، یک وجود دارد گره کامل و کیف پول الکتروماتیک برای ویندوز ، مک و لینوکس و همچنین یک کیف پول کاغذی.

افکار نهایی

Zclassic نمونه کاملی از آنچه اتفاق می افتد هنگامی که شما یک سکه را کلون می کنید ، بودجه توسعه را حذف می کنید و آن را به صورت یک جامعه محور برای همه تبدیل می کنید.

ما به طور مداوم فراموش می کنیم که ارز رمزنگاری شده نه تنها آزمایشی است بلکه می تواند مانند “سوسیس سازی” در پشت صحنه باشد (که هرگز منظره زیبایی نیست).

با وجود جاده سنگلاخی و ناراحتی سرمایه گذاران ، Zclassic هنوز ایستاده است. با اعلامیه خصوصی بیت کوین ، کریتون و یک تیم غیرمتمرکز جدید از سراسر جهان تجربه خود را در این زمینه به ارمغان آورده اند. علاوه بر این ، حمایت گسترده جامعه از Bitcoin Private بیشتر روحیه تمرکززدایی واقعی را که در اصل تولد Zclassic بود تشویق می کند.

در حالی که برخی از اعضای جامعه Zclassic احساس رها شدن می کنند ، Bitcoin Private هنوز در حال مدیریت پیشنهادهایی برای ارزیابی یک تیم جدید و ایده های آنها است. تیم BTCP تا مارس 2019 به روزرسانی های “شکستن بلاکچین” را ارائه می دهد ، یا تیم جدید مسئولیت آن را به عهده می گیرد. به نظر می رسد Zclassic با طرح بررسی پیشنهاد در سرما کنار گذاشته نمی شود.

در نتیجه ، Zclassic با وجود آبهای سنگین و فعلی ثبت نشده همچنان ادامه دارد. مثل همیشه ، فقط زمان واقعیت را به ما می گوید اما در حال حاضر ، Zclassic هنوز اینجا است.