Zcoin چیست?

Zcoin از پروتکل Zerocoin برای ارائه معاملات ناشناس به روشی خاص و مقیاس پذیر استفاده می کند. این پروتکل که در ابتدا قرار بود پسوند Bitcoin باشد ، به شما امکان می دهد سکه هایی بدون سابقه معاملات ارسال کنید. بیت کوین تاریخچه هر معامله را در یک دفتر عمومی ثبت می کند تا هر کسی ببیند. آدرس کیف پول فقط شبه ناشناس است و این امکان را دارد که افراد بتوانند هویت شما را به یک آدرس پیوند دهند. با این حال ، با استفاده از Zcoin ، می توانید میزان لذت و حریم خصوصی هزینه های خود را حفظ کنید.

آرم Zcoin

پروتکل Zerocoin

هنگام ارسال Zcoins ، این فرآیند دقیقاً مانند بیت کوین عمل می کند ، تراکنش هایی که در یک دفتر عمومی ثبت می شوند. با این حال ، پروتکل Zerocoin شامل از بین بردن Zcoins شما به نعناع یک Zerocoin. Zerocoins سکه های جدید بدون شماره است تاریخچه معاملات. “شما می توانید لایه Zerocoin را نوعی لباسشویی سکه بدانید که در آن سکه های” کثیف “موجود خود را (که سابقه معاملات طولانی دارند) قرار دهید و سپس سکه های” تمیز “جدید را که به نظر می رسد کاملاً جدید هستند و فاقد آن هستند ، بازخرید کنید. سابقه معاملات قبلی. “

سپس می توانید از Zerocoins در a استفاده کنید سپری کردن معامله ، که Zerocoins را دوباره به Zcoins تبدیل می کند. با افراد زیادی ضرب Zerocoins ، مشخص نخواهد شد Zerocoins هزینه شده از چه کسی بوده است ، بنابراین ناشناس ماندن شما حفظ می شود.

ضربان و هزینه کردن

ایجاد Zerocoins شامل انتخاب تعداد سکه هایی است که می خواهید ضرب کنید و هزینه 0.01 Zcoins (XZC).

ضرب کردن

مقدار سکه از پیش تعیین شده ای وجود دارد که می توانید برای بهبود بی هویتی ضرب کنید. به عنوان مثال ، اگر 1723 Zerocoins را ضرب کنید و سپس 1723 را خرج کنید ، پیگیری معامله به شما آسان تر خواهد بود.

قبل از اینکه اجازه ارسال Zerocoins را بدهید ، باید حدود 70 دقیقه صبر کنید ، بنابراین اگر می دانید در نهایت مقداری هزینه خواهید کرد ، توصیه می شود قبل از زمان نعناع کنید. هنگامی که شما در واقع کلیک کنید سپری کردن, آدرس مورد نظر شما Zerocoins را بدون سابقه معامله دریافت می کند.

اثبات دانش صفر

برای درک مفهوم نحوه ناشناس ماندن Zerocoins ، ابتدا باید درک کنید اثبات دانش صفر. “که در رمزنگاری, پروتکل اثبات دانش صفر یا دانش صفر روشی است که در آن یک طرف می تواند به طرف دیگر ثابت کند که او مقدار x را می داند ، بدون اینکه هیچ اطلاعاتی را به غیر از این که مقدار x را می داند انتقال دهد. “

یک مثال بسیار ساده برای اثبات دانش صفر ، اثبات این است که شما رمز ورود Reddit خود را به دوست خود بدون اینکه به او بگویید ، با ورود به سیستم و نشان دادن کارایی آن.

در نهایت برای Zcoin ، شما باید اثبات کنید که می توانید Zerocoins را بدون انتقال اطلاعات اینکه این Zcoins شما بود که برای آنها سوزانده شده ، ارسال کنید..

ناشناس بودن Zerocoin

اول ، شما یک Zcoin و پروتکل Zerocoin یک شماره سریال تصادفی ایجاد می کند س برای یک Zerocoin و یک شماره مخفی ر. سپس شما استفاده می کنید س و ر رمزنگاری شده برای ایجاد یک ارزش ج که به آن متعهد هستید. این مقدار ج در بلاکچین ارسال شده است تا بعداً نتوانید آن را تغییر دهید هرکسی می تواند مردم را ببیند ج مقادیر ایجاد شده از افراد زیادی که اقدام به ضرب سکه می کنند.

برای صرف Zerocoin س, شما یک اثبات دانش صفر که شما یک س مقداری که با ارزش عمومی مربوط است ج. اثبات دانش صفر فقط نشان می دهد که برخی وجود دارد ج که مربوط به شماست س, نه به صراحت کدام یک. بنابراین برخی از Zerocoins هزینه می شود اما هیچ کس نمی داند ارزش آن است ج که با شما مطابقت دارد.

برای جلوگیری از خرج مضاعف Zerocoins ، گره ها تأیید می کنند که دانش صفر است اثبات معتبر بود و آن Zerocoin س قبلاً خرج نشده بود.

که در خلاصه, “وقتی به شخصی Zerocoin فرستاده می شود ، شخص فقط می داند که X مقدار پول به کیف پول او ارسال شده است. برخلاف بیت کوین ، هیچ اطلاعات شناسایی ناخواسته دیگری در مورد فرستنده و گیرنده وجود ندارد. مدارک دانش صفر اطمینان از صفر بودن نشت اطلاعات در مورد فرستنده و گیرنده معامله دارد. “

معدن

در حال حاضر ، Zcoin از الگوریتم Lyra2z برای اثبات کار استفاده می کند. در نهایت ، آنها به الگوریتم اثبات کار Merkle Tree ، معروف به MTP ، منتقل می شوند. MTP یک الگوریتم سخت حافظه منحصر به فرد است که هدف آن حل چندین مسئله است. الگوریتم های حافظه سخت به جلوگیری از توسعه ASIC ها که منجر به مزارع استخراج متمرکز می شوند ، کمک می کنند.

الگوریتم های حافظه سخت همچنین از استفاده botnet برای آلوده کردن رایانه ها برای اهداف استخراج جلوگیری می کنند. اگر یک botnet از چندین گیگابایت حافظه استفاده می کرد ، احتمالاً متوجه می شوید مشکلی وجود دارد.

مفهوم اساسی این است که باید قیمت و هزینه یکسانی را برای یک واحد محاسبه در همه سیستم عامل ها تعیین کند ، به این معنی که هیچ دستگاه واحدی وجود ندارد که با یک قیمت یک مزیت قابل توجه نسبت به دیگری بدست آورد از این رو محاسبات برابری را ترویج دهد. “

هدف نهایی این است که CPU استخراج به عنوان یک روش عملی برای مشارکت در امنیت شبکه باشد. الگوریتم های سخت حافظه قبلی نیز برای تأیید تراکنش ها به حافظه زیادی برای تأیید گره ها احتیاج داشتند ، بنابراین اجرای گره نسبتاً گران و در معرض حملات DOS بود. اگر به استخراج Zcoin علاقه مند هستید می توانید نگاهی به راهنماها بیندازید اینجا و اینجا.

پاداش موسس

برای چهار سال اول ، موسس Reward 14٪ از Zcoins استخراج شده را جمع آوری می کند. پاداش موسس توسعه بیشتر Zcoin را تأمین می کند. در این 14٪ ، موسس Poramin Insom 2٪ دریافت می کند. سرمایه گذاران بذر 6٪ و تیم Zcoin 6٪ دریافت می کنند. پس از 4 سال ، جوایز بلوک کاملاً به Znodes و Miner تعلق می گیرد.

Znodes

Znodes گره هایی در شبکه Zcoin هستند که برای اجرای نسخه کامل بلاکچین و پردازش معاملات Zerocoin انگیزه ایجاد می کنند. گره ها سهم 30٪ از Zcoins تازه استخراج شده ، 15 بلاک را دارند. اما اجرای Znode نیاز به جمع آوری 1000 Zcoins دارد. “

شما باید سکه ها را به عنوان اثبات سرمایه گذاری بالایی که در Zcoin سرمایه گذاری می کنید ، سهام کنید. اگر سرمایه گذاری بالایی داشته باشید ، انگیزه خواهید داشت که شبکه را صادقانه و با استفاده از زمان مناسب سازگار نگه دارید.

تاریخ

در ابتدا استاد دانشگاه جان هاپکینز ، متیو دی گرین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ایان میرس و کریستینا گارمن ایده Zerocoin را ارائه دادند. Bitcoin هرگز به دلیل عدم توافق ، پروتکل را اضافه نکرد ، بنابراین Poramin Insom Zerocoin را در ارز رمزنگاری شده خود ، Zcoin پیاده سازی کرد.

از سپتامبر 2016 ، Zcoin و پروتکل Zerocoin نیاز به راه اندازی با استفاده از رمزگذاری RSA داشتند. رمزگذاری RSA شامل ضرب اعداد بزرگ اول برای ایجاد عددی است که فاکتور بندی آن بسیار دشوار است. این امکان را برای یک عملکرد یک طرفه فراهم می کند که تقریباً غیرقابل برگشت است. آنها برای انتخاب یک عدد که حتی Zcoin نمی دانست چگونه آنها را فاکتور بندی کند ، آنها از یک چالش فاکتورسازی که بیش از 25 سال پیش برگزار شد ، یک عدد را انتخاب کردند. RSA یک مسابقه با 200000 دلار پاداش برای فاکتورگذاری یک عدد 617 رقمی ، معروف به RSA-2048 ، برگزار کرد ، هیچ کس هیچ وقت این شماره را فاکتور نکرد و هارد دیسک مورد استفاده برای ایجاد این شماره از بین رفت. گرچه می توان تصور کرد کسی که در آنجا با RSA مرتبط است از فاکتورگذاری عدد اول عدد آگاه باشد ، اما بعید به نظر می رسد. صرف نظر از این ، Zcoin به دنبال استفاده از روش های مختلف رمزگذاری است و در نهایت از رمزگذاری RSA دور می شود.

سکه های مشابه

چندین سکه دیگر نیز وجود دارد گمنامی. Zcash همچنین از اثبات دانش صفر استفاده می کند. Zcash برای تنظیم رمزگذاری اولیه خود از استراتژی متفاوتی استفاده کرد. آنها 6 نفر داشتند كه هر كدام بخشي از يك كليد اصلي را توليد مي كردند و سپس از هر 6 نفر خواستند كه قسمت خود را از بين ببرند. امنیت Zcash حداقل به یکی از آنها بستگی دارد که واقعاً سهم خود را از بین ببرد.

در ارزهای رمزپایه دیگر, مجموعه ناشناس بودن می تواند توسط تعداد افرادی که با آنها مخلوط می شوید یا تعداد افرادی که حلقه ایجاد می کنید محدود شود. با این حال ، گمنامی تعیین شده در Zcoin بر اساس تعداد افرادی است که نعناع یک مقدار خاص را انجام داده اند و یک مقدار روزافزون است که می تواند به هزاران مقیاس برسد ، در مقایسه با محلول های مخلوط کردن که به طور معمول به چند مورد محدود می شود. دوازده

تیم Zcoin در مورد جوانب مثبت و منفی فناوری های مختلف حریم خصوصی در ارزهای رمزپایه عمق بیشتری پیدا می کند اینجا.

عرضه سکه و پایداری

در اصل قرار بود 21 میلیون سکه مانند بیت کوین وجود داشته باشد اما یک اشکال منجر به ایجاد 388450 سکه اضافی شد. تیم Zcoin این اشکال را برطرف کردند. در مارس 2018 میزان عرضه در حدود 4،204،000 XZC است.

زمان بلوک Zcoin 10 دقیقه است و در حال حاضر 50 سکه پاداش دارد. مانند بیت کوین ، سرانجام ، این پاداش های بلوکی با گذشت زمان به نصف کاهش می یابد. پس از آزاد شدن کلیه جوایز بلوکی ، ماینرها با جمع آوری کارمزد در معاملات ، درآمد کسب خواهند کرد.

تیم و پیشرفت Zcoin

همانطور که قبلا ذکر شد ، Poramin Insom بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی Zcoin است. وی در ابتدا Vertcoin را تأسیس کرد اما نیاز به معاملات ناشناس در فضای ارزهای رمزپایه را دید. از آنجا که وی قبلاً زیر نظر متیو گرین در دانشگاه جان هاپکینز کار می کرد ، این استاد راهنمایی کاملی بود تا بتواند در زمینه اجرای Zerocoin کار کند. او می گوید که می خواهد سرانجام به توسعه Vertcoin بازگردد اما فعلا Zcoin تمرکز اصلی او است. علاوه بر Insom ، Peter Shugalev ، سرپرست توسعه ، و همچنین چندین توسعه دهنده و همکاریگر دیگر در تیم Zcoin وجود دارد.

تیم Zcoin

نقشه راه

مهم است که RSA هرگز اعداد چالش فاکتور را منتشر نکند. اگر آنها را می شناختید ، می توانستید از هیچ چیز Zcoins را شروع کنید. با این حال ، ما می دانیم که این هنوز اتفاق نیفتاده است ، زیرا ممکن است از مقدار کل Zcoins در شبکه اطلاع پیدا کنیم. Zcoin در حال کار بر روی اجرای پروتکل Sigma به جای RSA است. سیگما از اندازه اثبات Zerocoin کاسته و اندازه بلاکچین را کوچکتر نگه می دارد.

تیم Zcoin همچنین به دنبال استفاده از TOR یا راه های دیگر برای پنهان کردن IP شما هنگام استفاده از Zcoin برای اضافه کردن حریم خصوصی بیشتر است. در زیر می توانید نگاهی به نقشه راه 2018 و 2019 آنها بیندازید.

نقشه راه Zcoin

تاریخچه تجارت

مانند اکثر سکه ها ، Zcoin در پایان سال 2017 با برخی از سطح اصلاحات شاهد انفجار قیمت بود. در صورت تحقق وعده های خود در مورد Merkle Tree ، ممکن است شاهد تغییر مثبت قیمت باشیم. عدم تمرکز و گمنامی می تواند ترکیبی قدرتمند باشد.

Zcoin را از کجا می توانید خریداری کنید?

جالب است ، اما شاید تعجب آور نباشد که اکثر حجم معاملات در AEX است ، جایی که Zcoin با BITCNY جفت می شود. BITCNY مانند Tether است اما به یوان چین وابسته است. چین به دلیل نگرانی در مورد فرار سرمایه ، خرید بیت کوین با فیات چینی را ممنوع کرد. با کمبود حریم خصوصی عمومی در چین ، جای تعجب نیست که مردم سعی دارند پول جنبش را مبهم کنند.

Zcoin در Binance و Bittrex با جفت های BTC نیز موجود است.

از کجا می توانید آن را ذخیره کنید?

Zcoin دارای کیف پول رسمی دسک تاپ GUI است که می توانید پیدا کنید اینجا. کیف پول داخلی است نعناع و سپری کردن کارکرد.

همچنین می توانید استفاده کنید کوینومی, یک کیف پول شخص ثالث که از ارزهای رمزپایه متعددی پشتیبانی می کند. در حال حاضر هیچ کیف پول مرورگری موجود نیست.

نتیجه

در ظاهر ، ممکن است عجیب به نظر برسد که درصد مشخصی از پاداش های بلوکی مستقیماً به مالک تعلق می گیرد. اما برای اینکه به شما چشم انداز بدهیم ، Satoshi Nakamoto حدوداً یک میلیون بیت کوین دارد. در حالی که Insom Vertcoin را اختراع کرد ، او اذعان کرد که دیگر روی آن کار نمی کند به دلیل کمبود بودجه. با وجود بودجه برای Zcoin و تحولات امیدوار کننده در نقشه راه ، دلایلی وجود دارد که می توان به تیم جدید Poramin’s خوش بین بود. او به تایلند بازگشته است و می خواهد به کشورش کمک کند تا با Zcoin به یک رهبر ارز رمزنگاری شده تبدیل شود.

با حرکت رو به جلو ، Zcoin این مزیت را دارد که این کد بر اساس Bitcoin است. تلفیق تحولات کد جدید بیت کوین برای آنها نسبتاً آسان خواهد بود. چه به Zcoin اعتقاد داشته باشید یا نه ، مهم است بدانید که گزینه هایی برای انتقال ناشناس وجوه وجود دارد. و سرانجام ، حتی اگر بیت کوین پروتکل Zerocoin را در گذشته رد می کرد ، اگر Zcoin جرات خود را ثابت کند ، شاید ویژگی ناشناس بودن بخشی از آینده بیت کوین باشد.

منابع اضافی Zcoin

توییتر

Reddit

تلگرام

اختلاف