در سال 2018 ، Crypto Hedge Funds Tread Water

پرچمدار Crypto ، بیت کوین ، امسال به آرامی در حال غرق شدن است ، بقیه بازار را با خود آورده و به جای اینکه با آنها پایین بیایید ، صندوق های حفاظت از ارزهای رمزپایه در حال پریدن از کشتی هستند.

بلومبرگ ، از ابتدای سال تاکنون ، 9 صندوق هدیج از این نوع فعالیت به طور کامل متوقف شده است گزارش ها. بسیاری از اینها در جریان رونق بازار سال گذشته ایجاد شدند و 167 سرمایه تازه را وارد بازار کردند. این تزریق خون جدید به 39 وجوه ایجاد شده از 2011-2016 ، که به کل افزایش می یابد ، اضافه شد به بیش از 200 صندوق های تامینی فعال ارزهای رمزنگاری شده که دارایی های تقریبی 3.5 تا 5 میلیارد دلار را مدیریت می کنند.

در مقابل ، تاکنون فقط 20 صندوق تأسیس شده است که این صنعت را در مسیر تولید 120 صندوق جدید تا پایان سال قرار می دهد. با توجه به 9 موردی که در سال جاری تاکنون گرد و غبار گاز گرفته است ، تعداد نهایی می تواند خیلی کمتر باشد.

از میان کسانی که درهای خود را بسته اند ، بودجه خاصی این کار را انجام داده است ، بدون آنکه توضیحی برای سرمایه گذاران آنها باشد. به عنوان مثال صندوق Crypto Crowd وب سایت خود را حذف کرده و هرگونه اثری از فعالیت خود در شبکه های اجتماعی را پاک می کند. دیگران در برابر ناکامی کمی صریح تر بوده اند. پروتکل آلفا, صندوق تامینی غیرمتمرکز که اخیراً یک ICO راه اندازی کرده ، فروش توکن خود را کنار گذاشته و کلیه عواید آن را به شرکت کنندگان خود بازگرداند:

“با توجه به خطرات احتمالی نظارتی و بازار ، AlphaProtocol تصمیم گرفته است که بهترین روش بازپرداخت مشارکت کنندگان در فروش خصوصی است. از آنجایی که رمز ALP در هیچ صرافی درج نشده است ، مشارکت کنندگان می توانند تمام نشانه های ALP صادر شده برای بازپرداخت کامل را بازگردانند. روند بازپرداخت تا تاریخ 03-31-2018 به پایان رسیده است. “

به همین ترتیب ، Polychain Capital ، شاید بزرگترین صندوق در نوع خود با حدود 250 میلیون دلار دارایی مدیریت شده ، از عرضه عمومی سهام در کانادا با استفاده از IPO دور شد. این شرکت قصد داشت در بورس اوراق بهادار کانادا یک مکان را ثبت کند ، اما در اواخر ژانویه روند بدتر شدن بازار آغاز شد ، مدیر عامل شرکت اولاف کارلسون-وی اعلام کرد که این سازمان تصمیم گرفته است “به لیست خود ادامه ندهد”.

با بازدهی به روز در سال 2018 -23.31٪ – که کاملاً در تضاد با بازده 1،708.50٪ متوسط ​​این وجوه در سال 2017 است – خطوط انتهایی منفی و عدم اطمینان بازار بدون شک عامل این بسته ها هستند. طبق گفته Lex Sokolin ، مدیر استراتژی جهانی Autonomous Research LLP ، همین عدم اطمینان بازار می تواند 10٪ از این وجوه را تا پایان سال باقیمانده باشد. ریک مارینی ، شریک موسس Protocol Ventures ، معتقد است که فقط 50 از بودجه فعلی فعال قادر به جمع آوری سرمایه کافی تا سال 2019 هستند.

پول خارج از دسترس یا فقط بازی پنهان کردن?

حتی در حالی که سرمایه گذاران از ارزهای رمزپایه و صندوق های تامینی از نزدیک دوری می کنند ، سرمایه ، به نوعی یا شکل دیگر ، هنوز در حال پیدا کردن به فضای ارزهای رایج است. پول هنوز آنجا است – اگر می دانید کجا را جستجو کنید.

و اگر شما یک کارآفرین بلاکچین / رمزنگاری هستید ، اگر می دانید به چه کسی باید مراجعه کنید ، پول هنوز وجود دارد. بازده ممکن است کاهش یابد ، اما به عنوان مثال سرمایه گذاری های خطرپذیر سال 2018 هنوز هم در سرعت و مطابقت با بودجه سال گذشته 1 میلیارد دلار قرار دارند. تاکنون ، گروههای سرمایه گذاری خطرپذیر فقط در سال جاری بیش از 350 میلیون دلار در پروژه ها ریخته اند.

یکی از این پروژه ها ، Blockstream ، یک سازمان توسعه بلاکچین است, 55 میلیون دلار جمع آوری کرد در دور سرمایه گذاری سری A خود در فوریه سال جاری ، و این تنها نیست. در یک سری B ، Bitpay همچنین 7 رقم بودجه را با مجموع 40 میلیون دلار سرمایه سرمایه جذب کرد.

در خارج از سرمایه های خطرپذیر ، 2018 همچنین بیشترین خرید یک شرکت ارز رمزپایه را در تاریخ جوان صنعت داشته است. در اواخر ماه فوریه ، شرکت Circle Internet Financial Ltd. ، یک شرکت مورد حمایت گلدمن ساکس ، صرافی Poloniex را با مبلغ هنگفت 400 میلیون دلار خریداری کرد. از زمان این خرید ، شرکتهای دیگر به دنبال این کار هستند ، مانند کارگزار اینترنتی Monex مستقر در توکیو ، بحث خرید صرافی ژاپنی Coincheck.

صندوق های تامینی در حال حاضر ضربه بزرگی را متحمل می شوند و با توجه به افزایش شهاب سنگین این وجوه در زمانی که انتخاب یک سرمایه گذاری موفق به آسانی بازی دنج بدون چشم بند روی خر بود ، به احتمال زیاد با پیشرفت سال کاهش می یابد. سرمایه گذاری های VC و خریدهای چند میلیون دلاری مانند آنچه قبلاً ذکر شد ، نشان می دهد که ، حتی در دوران رکود بازار ، پول سازمانی در حاشیه منتظر نیست تا پوست خود را به بازی ببخشد.

اگر صندوق های تامینی اعتصاب را ادامه دهند ، بازیکنان بزرگ ممکن است در سایر مناطق صنعت به دنبال فرصت های خانگی بروند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me