آیا در کارمزد معاملات بیت کوین اضافه پرداخت می کنید؟ آیا کمتر از هزینه پرداخت می کنید و در بن بست غرق می شوید؟ آیا به کیف پول یا مبادله خود اعتماد دارید تا هزینه معامله بهینه را برای شما انتخاب کند؟ در این مقاله ، ما چگونگی تعیین هزینه های ارزهای رمزنگاری شده توسط کیف پول را بررسی خواهیم کرد و در مورد یک پیشنهاد نرم چنگال Litecoin برای ایجاد بازار کارمزد رقابتی و باز بحث خواهیم کرد..

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار شروع به کار کرد ، هیچ هزینه ای برای ارسال سکه های شما وجود نداشت. بلوک ها پر نبودند و پاداش بلوک انگیزه مالی کافی برای افراد معدنچی بود. ساتوشی ناکاموتو گفت, “من پیش بینی نمی كنم كه به زودی هزینه هایی مورد نیاز باشد ، اما اگر اجرای گره بیش از حد سنگین شود ، می توان گره ای را اجرا كرد كه فقط تراكنشی را پردازش كند كه شامل هزینه معامله باشد.”

هزینه های معامله

در دنیای امروز ، با افزایش حجم معاملات و فضای محدود در هر بلوک ، باید هزینه ای پرداخت کنید تا ماینرها برای انتخاب معامله خود نسبت به دیگران انگیزه دهند. در اینجا نگاهی می اندازیم به متوسط ​​هزینه های معاملات بیت کوین طی 6 ماه گذشته.

معاملات بیت کوین

شما می توانید یک مشتری SPV (تأیید پرداخت ساده) داشته باشید ، مانند کیف پول وب ، هزینه را برای شما بر اساس تعداد معاملات فعلی در حافظه داخلی برآورد کنید. این هزینه های پویا مشابه Uber کار می کنند. هرچه تقاضا برای شبکه بیشتر باشد ، قیمت بیشتر خواهد شد. در حالی که Litecoin همچنین فضای بلوکی محدودی دارد ، بلاک ها به جای 10 دقیقه کندتر بیت کوین ، هر 2.5 دقیقه ایجاد می شوند. این امکان را فراهم می کند تا بین سرعت و امنیت جابجا شوید. انجمن Bitcoin Cash استدلال می کند که افزایش اندازه بلوک مشکل هزینه معامله را حل می کند ، اما اشکالات بالقوه بلوک های بزرگتر مانند مرکز سازی ماینر وجود دارد.

همچنین می توانید حجم معاملات را تجزیه و تحلیل کرده و خود را به یاد بیاورید. اما مراقب باشید ، انتخاب دستی کارمزد معامله می تواند منجر به یکی از سناریوهای زیر شود:

هزینه بیش از حد پرداخت شده: این معامله وارد بلوک بعدی می شود ، اما شما بیش از بقیه پرداخت کرده اید.

هزینه کم پرداخت شده: ممکن است روزها یا هفته ها منتظر انجام معامله باشید.

هزینه بسیار کم پرداخت شده: معاملات جدید به طور مداوم با کارمزد بالاتر از شما جلوتر می روند و باعث می شوند سکه شما برای مدت زمان طولانی در حافظه داخلی گیر کند. راهی برای لغو معامله وجود دارد ، اما وضعیتی است که مایلید از آن اجتناب کنید.

چنگال نرم Litecoin

برای حل مشکل فعلی اطلاعات هزینه نامتقارن, چارلی لی ، بنیانگذار Litecoin, پیشنهاد الف است نرم چنگال که به ماینرهای Litecoin نیاز دارد تا هدر بلوک حداقل هزینه ای را که در بلوک پذیرفته شده است نشان دهد. به عنوان مثال ، اگر 10 سنت کمترین هزینه در هر معامله ای باشد که آن را به یک بلوک تبدیل می کند ، 10 سنت در عنوان بلوک نشان داده می شود. این داده ها در تعیین اینکه کارمزد معامله بعدی شما چیست باید مفید باشد. پرداخت میانه حداقل هزینه معاملات باعث می شود که معامله شما در دو بلوک بعدی انجام شود.

چنگال جدید همچنین به کاربران امکان انتخاب حداقل هزینه جدید 0.0001 LTC / kb را می دهد. در حال حاضر ، این به معنای هزینه معامله کمتر از 3 سنت در هر کیلوبایت است. با 300 بایت بودن بیشتر تراکنش ها ، شما به دنبال کارمزد کمتر از 1 سنت هستید. کاربران می توانند هزینه هایی را که مایل به پرداخت آن هستند نشان دهند و ماینرها هم اکنون می توانند حداقل هزینه ای را که می خواهند در یک بلوک قرار دهند به وضوح نشان دهند. اگرچه مطمئناً انجام چنین کاری به صلاح آنها نیست ، اما تحت این سیستم جدید ، یک استخراج کننده می تواند از نظر تئوری به همه سیگنال دهد که فقط معاملات با کارمزد بالا را در یک بلوک قبول می کنند تا معاملات آینده را گران کنند. با این حال ، این اطلاعات اضافی در هدر بلوک ناگزیر باید به بازار کارمزد بازار آزاد منجر شود.

بازار هزینه

ساتوشی پیش بینی کرد که ممکن است سالها بعد با توقف جوایز بلوکی ، بازار کارمزد لازم باشد. چارلی معتقد است که در حال حاضر آزمایش ایده ارزش زیادی دارد. با توجه به اینکه کاربران قبلاً هزینه هایی را پرداخت کرده اند ، چرا وضعیت بازار کارمزد را بهینه نمی کنند؟ ساتوشی در ایمیل های خود با مایک هرن ، یکی از مشارکت کنندگان سابق بیت کوین ، گفت شهریه ای که بازار با آن تسویه می کند باید حداقل باشد. اگر گره ای به کارمزد بالاتری احتیاج داشته باشد ، آن گره تمام معاملات را با کارمزد کمتری پشت سر می گذارد. این می تواند حجم بیشتری را انجام دهد و احتمالاً با پردازش هرچه بیشتر تراکنش های پرداختی می تواند درآمد بیشتری کسب کند. انتقال توسط برخی از افراد مسئول سیستم کنترل نمی شود ، فقط افراد به تنهایی نسبت به نیروهای بازار واکنش نشان می دهند. “

واکنش ماینرها چگونه است?

برخی از نگرانی ها وجود دارد که معدنچیان فقط در قبال دریافت هزینه های بالاتر تبانی می کنند. با این حال ، چارلی با گفتن از نرم چنگال دفاع می کند امروز آنها می توانند این کار را انجام دهند. این پیشنهاد کار را آسان نمی کند. تا زمانی که ماینرهایی وجود دارند که مایل به کارمزد کمتری هستند ، معامله کم هزینه شما استخراج خواهد شد. فقط بیشتر طول خواهد کشید. “

دلایل مختلفی وجود ندارد که معدنچیان در حال حاضر تبانی نمی کنند

  1. افزایش کارمزد و کاهش زمان معاملات می تواند به تصویب Litecoin به عنوان یک ارز صدمه بزند. خرابکاری Litecoin باعث می شود قیمت سکه ای که ماینرها برای تهیه آن بسیار سخت کار می کنند ، کاهش یابد. ما قبلاً انتقاد از بیت کوین را به دلیل گران بودن هزینه ها و زمان معاملات طولانی مشاهده کرده ایم.
  2. با افزایش اخیر قیمت بیت کوین و Litecoin ، جوایز بلوکی دریافت می شود بسیار سودآور. به حدی که به نظر نمی رسد برای معدنچیان انجام فعالیت های غیرقانونی غیرقانونی برای کسب درآمد کمی بیشتر از هزینه ها ، ارزش داشته باشد.
  3. معدن یک صنعت رقابتی است. اگر معدنچیان فعلی برای افزایش قیمت درگیر شوند ، مردم می توانند در تجهیزات استخراج سرمایه گذاری کرده و معاملات ارزان تری را استخراج کنند. همچنین می توانید استخر استخراج جدیدی را راه اندازی کنید که تصمیم دارد هزینه های ارزان تری را بپذیرد. اطمینان از ادامه رقابت و غیرمتمرکز بودن معدن همچنان مهم است. جامعه باید مراقب این باشد که یک استخر استخراج بیش از حد قدرتمند شود یا هزینه ورود بسیار گران شود.

اگرچه Litecoin قبلاً هزینه معامله نسبتاً ارزان (در حدود 28 سنت در زمان ارائه این مقاله) دارد ، اما نرم فورک فورک پیشنهاد شده باید منجر به معاملات حتی ارزانتر و تجربه کلی بهتر برای ماینرها و کاربران شود. Litecoin پیش از این با اجرای SegWit راه را برای بیت کوین هموار کرد. خواهیم دید که آیا این نرم چنگال برای Litecoin موفقیت آمیز است و آیا بیت کوین یک بار دیگر از آن پیروی می کند.