قیمت بیت کوین در روز پنجشنبه پس از یک تجمع امیدوارکننده قبلی که از مرز 7000 دلار گذشته بود ، بیش از 10 درصد سقوط کرد. افزایش کوتاه قیمت باعث شد بسیاری از علاقه مندان به بیت کوین حدس بزنند که BTC پشتیبانی بالاتری را ایجاد می کند.

بسیاری نیز آن را شاهدی بر مقاومت بازار در برابر رویدادهای منفی اخیر صنعت ، از جمله عدم تأیید بیت کوین ETF دانستند. و اکنون ، کارشناسان رمزنگاری در سراسر جهان در تلاشند تا عناصر مسبب را که منجر به افت قیمت دیوانه وار 48 ساعته شده اند ، مشخص کنند..

ارزش Bitcoin که تحت تأثیر معاملات OTC قرار دارد

طبق تحقیقاتی که گروه تاب در ماه آوریل انجام داد ، بازارهای خارج از بورس (OTC) بخش قابل توجهی از بازار معاملات ارزهای رمزپایه را تشکیل می دهند. به طور کلی ، بازارهای فرابورس حدود دو یا سه برابر مبادلات تنظیم شده تخمین زده می شوند. برخی از میزهای معاملاتی OTC گزارش شده تسهیل می کند بیش از 100 میلیون دلار معاملات ارز رمزنگاری شده در یک روز.

بازرگانان معمولاً به طور مستقل توسط کارگزاران کنترل می شوند و در بیشتر موارد ، هیچ مالیاتی اعمال نمی شود. این بازیکنان را قادر می سازد بدون جابجایی بیش از حد بازارها یا جلب توجه ، معاملات با حجم بالا را انجام دهند. حداقل قیمت بلیط معمولاً بین 75000 تا 250،000 دلار است که بیشتر دلالان آماتور را محاصره می کند.

با توجه به اینکه بازار فرابورس از چنین اندازه قابل توجهی برخوردار است ، برخی از تحلیلگران حدس می زنند که فشار فروش بر روی این بازارها ، همراه با حرکات دستکاری قیمت ممکن است منجر به کاهش ناگهانی قیمت بیت کوین شود. اعتقاد بر این است که تخلیه قابل توجه بیت کوین از بازارهای OTC متصل به صرافی ها قیمت ها را تحت تأثیر قرار داده است.

با این حال ، تأیید این فرضیه دشوار است زیرا بازارهای فرابورس دور از چشم کنجکاو ناظران و تنظیم کنندگان صنعت کار می کنند. با این حال ، هنوز هم لازم به ذکر است که انجام دستکاری قیمت در بازار ارزهای رمزپایه بسیار آسان است ، و روشهایی مانند تجارت شستشو ، که می تواند برای تورم مصنوعی فعالیت معاملات استفاده شود ، بیداد می کند.

به گفته مدیر عامل و بنیانگذار LDJ Capital ، دیوید دریک ، قیمت های بیت کوین تا زمانی که SEC ETF بیت کوین را تأیید نکند ، روند نزولی را تجربه خواهد کرد. ETF در ایجاد یک اکوسیستم تجارت مطمئن نقش مهمی خواهد داشت. در حالی که اعدام این را فاش کرد صحبت کردن با مستقل.

“در حال حاضر هیچ قانونی در مورد دستکاری وجود ندارد و گروهها / افرادی که در بازار دستکاری می کنند این کار را انجام می دهند زیرا بدون ترس از نتیجه می توانند. امیدوارم که این امر با نظارت بر SEC و FINRA طی سال آینده تغییر کند. “

یک حساب Silk Road دستکاری قیمت Bitcoin

جاده ابریشم افسانه ای به عنوان اولین بازار تاریک معاصر شناخته می شود. اگرچه در سال 2013 توسط اداره تحقیقات فدرال تعطیل شد و صاحب آن دستگیر شد ، اما ظاهراً دوباره در بازار ارزهای رمزنگاری شده در قالب یک کیف پول بیت کوین بازگردانده شده است.

طبق تحقیقات اخیر جامعه اجتماعی رسانه های اجتماعی ، الف کیف پول بیت کوین با ارزش یک میلیارد دلار ارز دیجیتال ، مرتبط با پروژه جاده ابریشم توزیع مقادیر زیادی سکه در مبادلات رمزنگاری را قبل از سرکوب قیمت آغاز کرد. این حساب که از سال 2014 خاموش مانده بود ، بیت کوین با ارزش بیش از 100 میلیون دلار را به Bitfinex و Binance منتقل کرد. اعتقاد بر این است که تخلیه بیت کوین توسط صاحب کیف پول باعث افت قیمت شده است.

هنوز حدس و گمان های زیادی درمورد اینکه چه کسی کیف پول را در اختیار دارد ، وجود دارد ، برخی حدس می زنند که این کیف پول متعلق به خالق جاده ابریشم ، Dread Pirate Roberts است.

Bitcoin’s Tumbling Value و Goldman Sachs Influence

در روز چهارشنبه ، درست قبل از کاهش شدید قیمت ارزهای رمزنگاری ، گلدمن ساکس ادعا شد که برنامه های افتتاح میز تجارت ارزهای رمزپایه را متوقف کرده است. این اقدام می توانست دری را برای سرمایه گذاران نهادی باز کند. برخی گزارش ها دلیل کاهش قیمت بیت کوین را اخبار منفی می دانند ، که اعتقاد بر این است که باعث دلسردی معامله گران شده است.

با این حال ، به زودی ادعاها مبنی بر اینکه گلدمن ساکس قصد تجارت با بیت کوین فیزیکی را داشت ، توسط مارتین چاوز ، مدیر ارشد مالی شرکت ، ساقط شد. وی این ادعاها را به عنوان اخبار جعلی برچسب گذاری کرد و تکرار کرد که هرگز برنامه های مهمی برای این کار وجود نداشته است. مدیر ، با این حال ، روشن کرد که بانک سرمایه گذاری در حال کار بر روی یک مشتق بیت کوین غیرقابل تحویل برای مشتریان خود است.

گفته شد ، گفته می شود که فعالیت فروش مشکوک مشکوک فقط چند روز قبل از ادعای “اخبار جعلی” Goldman Sachs رخ داده است. طبق گزارشی که اولین بود منتشر شده توسط CCN, دو روز قبل از اعلامیه Goldman Sachs و کاهش قیمت بعدی ، تیم RoninAI یک حرکت فروش کوتاه 74 میلیون دلاری را کشف کرد ، در حالی که بازار هنوز نزولی بود..

اعتقاد بر این است که معاملات داخلی درگیر بوده و اخبار جعلی سقوط قیمت را کاتالیز می کنند. با این حال ، همه اینها هنوز حدس و گمان محض است و هنوز هیچ مدرک ملموسی برملا نشده است.