Co je Near Field Communication?

Jak fungují NFC platby

NFC platby, tedy bezkontaktní platby mobilem, probíhají velmi jednoduše. V ideálním případě vaše banka podporuje Google Pay nebo Apple Pay, případně některou ze služeb pro placení chytrými hodinkami. Potom si s danou aplikací pouze spárujete svoji platební kartu a v podstatě máte hotovo.

Jak funguje NFC v mobilu

Většina platebních terminálů již podporuje bezkontaktní platby automaticky. Při placení zapněte NFC a zapněte obrazovku vašeho zařízení. Telefon či jiné zařízení nemusíte ani odemykat. Přiložte jej k platebnímu terminálu k místu, kde je logo pro bezkontaktní platby.
Archiv

Jak zprovoznit NFC

Zapnutí NFC (Near Field Communication)V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.Klepněte na Připojená zařízení Předvolby připojení NFC.Zapněte možnost Používat NFC.

Co je čtečka NFC tagů

Near Field Communication (NFC) je bezdrátová technologie, která zajišťuje přenos dat (např. webových adres, textu nebo čísel) mezi dvěma NFC zařízeními. NFC tag je něco jako malé zařízení, v základu se jedná o mikročip a anténu, která je k čipu připevněná.

Jak zaplatit kartou v mobilu

Jak nastavit Google Pay s Google Wallet

Klepněte na symbol „+“ nebo na možnost „Přidat do Peněženky“. Klepněte na možnost „Platební karta“. Klepněte na možnost „Nová kreditní nebo debetní karta“. Údaje o kartě zadejte ručně, nebo obě strany karty vyfoťte a aplikaci si údaje přečte sama.

Jak bezpečně platit mobilem

Bezpečnostní prvky placení mobilem jsou vyšší než u placení kartou:Zabezpečení mobilu – biometrické údaje (otisk prstu nebo face ID), heslo (číselné nebo obrazec).Tokenizace platební karty – číslo platební karty je schované v mobilu, obchodník jej nemůže oskenovat, při platbě mobilem není celé číslo karty k dispozici.

Na co se používá NFC

NFC je bezdrátová technologie umožňující rychlou a zabezpečenou výměnu dat na vzdálenost do 4 cm. Podporuje ji řada chytrých telefonů (těmto zařízením tím pádem můžeme říkat NFC mobily) a tabletů, přičemž díky velmi krátké vzdálenosti je bezpečná a není vyžadována jejich identifikace.

Jak sdílet přes NFC

Odesílání snímků do smartphonu typu Android (NFC-sdílení jedním dotykem)Na smartphonu zapněte funkci NFC.Zobrazte jeden snímek na přístroji.Smartphonem se dotkněte přístroje. Přístroje se propojí se smartphonem a na smartphonu se automaticky spustí aplikace PlayMemories Mobile.

Co je to funkce NFC

NFC je zkratkou anglického označení near-field communication, tedy komunikace v blízkém poli. Tato technologie umožňuje bezdrátově přenášet data na vzdálenosti několika centimetrů. Špatně se tedy zachytává třetí osobou a hodí se proto na bezkontaktní platby.

Jak přidat kartu do NFC

Přidání nové kartySpusťte aplikaci Peněženka Google .Dole klepněte na možnost Přidat do Peněženky .Klepněte na možnost Platební karta.Klepněte na možnost Nová kreditní nebo debetní karta.Dole klepněte na Uložit.Přečtěte si podmínky vydavatele a klepněte na Přijmout.

Jak nahrát čip do telefonu

Jediný způsob jak takový klíč jednoduše "zkopírovat" je mít jej u jednoho telefonu který bude přes síť propojen s druhým telefonem a bude fungovat jako takový NFC tunel – to co telefon u čtečky přijme, to pošle druhému telefonu a ten to vyšle do čipu.

Proč mi nejde platit mobilem

Signál NFC může rušit obal telefonu, zkuste jej z něj vytáhnout a zaplatit ještě jednou. Když ani to nepomůže, kartu z telefonu odeberte a nahrajte znovu. V případě, že Google Pay nebo Apple Pay i nadále nepoběží, obraťte se prosím přímo na jejich podporu.

Jak funguje Peněženka v mobilu

Pokud Peněženku Google používáte poprvé, při prvním spuštění aplikace se zobrazí výzva k přidání platební karty. Kartu můžete naskenovat pomocí fotoaparátu, nebo zadat údaje ručně. Pokud jste si pomocí služby Google Pay dříve přidali karty, lístky nebo vstupenky, měly by se v Peněžence Google zobrazit.

Proč platit mobilem

Nejčastějším důvodem, proč lidé chytrými hodinkami neplatí je fakt, že zrovna jejich model nepodporuje technologii NFC, která je k provedení platby nezbytná. Zájem je v Česku ale i o jiná platební zařízení. Téměř čtvrtina lidí (22 procent) by ráda vyzkoušela platební prsten.

Jak si dát kartu do telefonu

Nastavení platební metody pro bezkontaktní transakceSpusťte aplikaci Peněženka Google .V horní části klepněte na kartu, kterou chcete použít. Možná bude potřeba přejet prstem, než ho najdete.Zkontrolujte zprávu nad kartou: „Přiložte ke čtečce“ . Vaše karta je připravena k platbě dotykem telefonu.

Kde je NFC v telefonu

NFC, tedy bezdrátovou komunikaci mezi dvěma zařízeními, můžete ve svém telefonu zapnout v systémovém nastavení, v sekci Bezdrátová připojení a sítě – Další. Zde si jednoduše vyhledáte zkratku NFC a vyberete možnost zapnout.

Jak zjistit zda má telefon NFC

krok: Kontrola, zda telefon podporuje technologii NFC

V zařízení otevřete aplikaci Nastavení. Do vyhledávacího pole zadejte „ NFC “. Zapněte možnost Používat NFC. Pokud možnost NFC nevidíte, nemůžete telefon k bezkontaktním platbám přiložením použít.

Jak platit mobilním telefonem

Google Pay

Platit můžete telefony s operačním systémem Android 8 nebo vyšším. Při placení v obchodech stačí rozsvítit obrazovku telefonu a přiložit ho k terminálu. V některých případech budete muset telefon odemknout (platby nad 500 Kč nebo pokud jste platili bez odemčení třikrát po sobě).

Co je zkratka NFC v mobilu

Co je NFC. NFC je zkratkou anglického označení near-field communication, tedy komunikace v blízkém poli. Tato technologie umožňuje bezdrátově přenášet data na vzdálenosti několika centimetrů. Špatně se tedy zachytává třetí osobou a hodí se proto na bezkontaktní platby.

Jak lze platit mobilem bez NFC

Toto „placení přes mobil" je velmi jednoduché: Vezmete do ruky telefon, přiložíte jej k terminálu stejně jako běžnou bezkontaktní kartu, zadáte do něj PIN a máte zaplaceno. Nejpromyšlenější jsou komplexní řešení jako Google Pay nebo Apple Pay, přičemž obě jmenované služby už bez problémů běží i v Česku.

Jak aktivovat kartu v telefonu

Základem je Google Pay

Po otevření aplikace se přihlásíte pod svým Google účtem. Aplikace vás vyzve k zadání údajů o vaší platební kartě, jako je číslo karty, platnost do vypršení a originální třímístný kód. To by mělo být vše pro přidání vaší karty do aplikace, jak vidíte, je to velmi jednoduché.

Co když nemám NFC v mobilu

Jak platit mobilem když nemám NFCV telefonu otevřete aplikaci Nastavení.Klepněte na Připojená zařízení Předvolby připojení NFC.Zapněte možnost Používat NFC.

Jak přečíst NFC kartu

Vypněte obrazovku, zapněte ji a poté přiložte kartu k telefonu. Na telefonu se poté zobrazí zpráva Zjištěn štítek NFC. Klepněte na zprávu a poté vyberte aplikaci pro přečtení karty.

Jak přidat platební kartu do mobilu

Nastavení platební metody pro bezkontaktní transakceSpusťte aplikaci Peněženka Google .V horní části klepněte na kartu, kterou chcete použít. Možná bude potřeba přejet prstem, než ho najdete.Zkontrolujte zprávu nad kartou: „Přiložte ke čtečce“ . Vaše karta je připravena k platbě dotykem telefonu.

Co je to Wallet

Wallet neboli peněženka je pojem používaný v souvislosti s virtuální měnou Bitcoin. Jedná se o software, jehož funkce by se dala přirovnat k internetovému bankovnictví. Peněženka spravuje uživatelovi Bitcoin adresy, na které chodí platby, a jejím prostřednictvím může uživatel platby v měně Bitcoin také odesílat.