Co je to datová karta?

Kde koupit datovou kartu

Datovou SIM kartu pořídíte téměř u každého operátora, nabízí ji T-Mobile, O2, Vodafone i různí virtuálové. Získat ji můžete přímo na prodejně, nebo si o ni můžete zažádat online.
Archiv

Kde koupit dobíjecí SIM karta

Předplacené SIM karty můžete koupit prakticky kdekoli. Prodávají je například České dráhy, Česká pošta, trafiky, ale třeba i čerpací stanice nebo některé obchodní řetězce.

Co vše je na SIM kartě

SIM karta je zařízení, které slouží k identifikaci účastníka v telefonní síti. To znamená, že je nezbytností k tomu, abyste na mobilu mohli využívat telefonní, případně datové služby – z tohoto důvodu ji vyžadují i např. některé hodinky. Coby jednoznačný identifikátor je s ní spojeno telefonní číslo.

Jak aktivovat datovou SIM Vodafone

V samoobsluze vodafone.cz/muj/ – v sekci Služby – Moje SIM / eSIM vyplňte v části Aktivace nové SIM 19místné výrobní číslo nové SIM a klikněte na uložit. V aplikaci Můj Vodafone – na hlavní stránce v části Další funkce – Zobrazit více zvolte Aktivaci SIM karty a naskenujte 19místné výrobní číslo nové SIM.

Jak fungují předplacené karty

Předplacená karta je bez závazků a smluv. Zákazník si tedy po jejím pořízení sám libovolně dobíjí kredit, kterým platí volání, SMS, nebo doplňkové balíčky volání a internetu. Za každé dobití kreditu získává zákazník internet na 30 dní zdarma.

Jak funguje SIM karta

SIM karta je modul, který umožňuje identifikovat telefonní číslo v mobilní síti. Každá SIM karta má nastaveno jedinečné sériové číslo a je na počátku přiřazena ke specifickému operátorovi. Lze na ni ukládat kontakty a jelikož je číslo vázáno přímo na ni, lze měnit mobilní telefony bez jeho ztráty.

Jak si dobít data T-Mobile

Navýšení je možné provést následujícími způsoby: Na aktivační stránce http://www.tmo.cz/dl, kam budete přesměrování v momentě vyčerpání dat (v mobilu, tabletu nebo stolním počítači). V mobilní aplikaci Můj T-Mobile. SMS zprávou, pro navýšení odešlete SMS ve tvaru DATA 1GB na číslo 4603.

Jak přečíst SIM kartu

Pokud máte jinou SIM kartu, nainstalujte ji do Vašeho zařízení a ověřte, zda ji zařízení rozezná a přečte. Můžete také zkusit nainstalovat SIM kartu do jiného zařízení (telefonu nebo čtečky karet) a ověřit takt, zda ji jiné zařízení rozpozná. Pozor : Nepoužívejte adaptér SIM karty.

Jak aktivovat datovou kartu

V sekci Síť zkontrolujte, zda jsou zapnuta Mobilní data. Vyberte Mobilní data. V sekci SIM karta vyberte síť, ke které se chcete připojit. Pokud SIM karta ještě není aktivována, vyberte možnost Aktivovat a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Kdy se aktivuje SIM karta

Aktivace vaší SIM karty proběhne automaticky s prvním úspěšně uskutečněným hovorem na libovolné placené telefonní číslo (nestačí pouze „prozvonit“). Dokud z karty alespoň jednou nezavoláte, nemůžete posílat ani textové zprávy, ani využívat další služby.

Jakou předplacenou kartu na data

Nejlepší předplacenka pro mobilní data:

Celkové pořadí Mobilní služba Cena internetu
(1.) Vodafone 99 Kč
(2.) Kaktus 100 Kč
(3.) T-Mobile 99 Kč

Jak dobít datovou kartu O2

Předplacenou GO kartu si můžete dobíjet mnoha způsoby – platební kartou přímo na webu o2.cz, v samoobsluze Moje O2, ve svém internetovém bankovnictví, v bankomatech, prostřednictvím sázkových terminálů, přímo na pokladnách některých obchodů, v jakékoliv O2 Prodejně či prostřednictvím kupónů.

Co je simka

Čipová karta do telefonu se jmenuje SIM právě proto, že je svázaná s uživatelským účtem daného telefonního účastníka. Jde o anglickou zkratku Subscriber Identification Module, česky tedy identifikační modul účastníka.

Jak dlouho vydrzi 2 GB dat

Kolik dat spotřebují jednotlivé činnosti

Činnost 500 MB 2 GB
Sledování videa 1 hodina 4 hodiny
Volání přes Skype 15 hodin 60 hodin
Video hovor přes Skype 2 hodiny 8 hodin
Poslech rádia 8 hodin 32 hodin

Jak zjistit datovy limit

v hlasovém automatu na čísle 4603 v sekci služby a internet, nebo stačí po pozdravu stisknout 523.

Proč mi nefunguje SIM karta v mobilu

V případě, že SIM karta nefunguje ani v jiném zařízení, ještě zkontrolujte, zda SIM karta nebo slot, do kterého ji vkládáte, nejsou nějak znečištěné. Pokud žádná z výše uvedených možností nepomohla, obraťte se na svého operátora. SIM kartu vám prověří a případně vymění.

Jak nastavit datovou SIM

Správa profilů eSIM a SIM kartyVpravo dole vyberte čas Nastavení .V sekci Síť zkontrolujte, zda jsou zapnuta Mobilní data.Vyberte Mobilní data Přidat mobilní síť .Až se zobrazí obrazovka k naskenování QR kódu, vyberte Naskenovat QR kód pomocí fotoaparátu.

Jak aktivovat datovou SIM kartu T Mobile

Zavolejte na Zákaznické centrum T-Mobile 800 73 73 73 (nebo 4603 ze sítě T-Mobile) a sdělte nám potřebné údaje. SIM kartu spolu s předvyplněnou objednávkou vám zašleme poštou, vy SIM kartu převezmete a případně kontaktujete naše Zákaznické centrum s žádostí o aktivaci.

Kde koupit anonymní SIM

OpenBazaar je decentralizované e-commerce tržiště, jenž původně vzniklo jako reakce na zavření darknetového projektu Silk Road. Dnes umožňuje anonymní nákupy a prodej (využívají se kryptoměny), přičemž podobně jako u Toru se ke službě přistupuje přes speciální adresy začínající ob://.

Jak funguje Datamanie O2

Jak Datamanie funguje Aby se balíček každý měsíc obnovil, je potřeba mít kartu nabitou alespoň na 300 korun. Pokud se o to nechcete každý měsíc starat, stačí si v aplikaci Moje O2 nastavit funkci automatického dobíjení z platební karty, která se o doplňování kreditu postará sama.

Jak dlouho vydrží SIM karta

Platnost předplacené karty samotné je 12 měsíců od posledního dobití. Když během této doby aspoň jednou kartu nedobijete, karta se zablokuje a telefonní číslo může být znovu použito na jiné kartě. Platnost předplacené karty se prodlužuje jen dobitím, placený hovor nebo SMS platnost neprodlouží.

Jak fungují SIM karty

SIM karta je modul, který umožňuje identifikovat telefonní číslo v mobilní síti. Každá SIM karta má nastaveno jedinečné sériové číslo a je na počátku přiřazena ke specifickému operátorovi. Lze na ni ukládat kontakty a jelikož je číslo vázáno přímo na ni, lze měnit mobilní telefony bez jeho ztráty.

Co je mini SIM karta

Výchozím typem jsou klasické SIM karty s rozměrem 54 mm x 85,6 mm, které už se ale běžně nepoužívají. Nahradily je totiž nahradily ty menší, jako je miniSIM o velikosti 15 mm x 25 mm nebo microSIM o velikosti 12 mm x 15 mm.

Co nejvíc žere data

Jaké aplikace nejvíce žerouVideohovory přes WhatsApp, Skype, Messenger…přehrávání videí na Netflixu, Youtube, TikToku, Facebooku, Instagramu…poslech hudby skrz Spotify, Youtube Music, Apple Music apod.nahrávání fotografií nebo videí na sociální sítěprohlížení webových stránek s fotografiemi, jako je Instagram.

Jak zjistit co mi bere data

Spotřebu dat můžete sledovat přímo v telefonu

Aktuální spotřebu dat zjistíte přímo ve svém telefonu. Statistiky se zpravidla nachází v sekci Mobilní data pod položkou Využití dat. Kromě celkové spotřeby uvidíte i spotřebu jednotlivých aplikací.